Прахосмукачка робот?

  • 266 242
  • 1 692
  •   1
Отговори
# 1 620
  • Мнения: 19 527
spinki - извини ме, объркала съм курса.....към 77-78 лв излиза батерията да. Аз затова не го обичам тоя инглиш амазон, защото като не са в евро или долари нещата и трябва да се спукам от обръщане в лева за да се ориентирам.

# 1 621
  • Русе
  • Мнения: 2 153
специално за вас засякох моята румба тази сутрин тя е на 1година и 3месеца - модел 520 : работа 77мин. изчистила е 55квадрата - 3стаи. зарежда се в момента точно време на зареждане след малко
 иоще нещо да кажа - вчера я разглобих тотално цялата, не можете да си представите за какво става дума вътре беше направо на кечета (не съм я отваряла до сега) съвет от мен отворете и почистете  под черния капак и под зеленото за четките
п.п. време на зареждане 72мин. по часовник

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 11:51 от elan

# 1 622
  • Мнения: 19 527
Благодаря ти за инфото! Това звучи много добре!

# 1 623
  • Мнения: 1 572
Момичета, някоя от вас купувала ли е вече батерия? Моята Румба за 1 година вече се издуха. От няколко дена я забелязвам, че едва държи 1 час. Явно ще и търся нова батерия.
Намерих тази. По-евтина е от цените в България.
http://www.amazon.co.uk/ROOMBA-500-Replacement-Robotic-Advanced/ … 110801&sr=1-3
Точно тази от линка ми се струва, че не е оригинална. Виж коментара от потребител по-долу. То  всъщност си пише, че е от друга ф-ма.
В амазона има и оригинални, вземи си от irobot.

# 1 624
  • Мнения: 498
Пускам цитат от описание на по-евтината прахосмукачка мадел AGAMA RC330A:
"... при модел RC330A един от режимите на почистване „зиг-заг” липсва, не присъства възможността за самозареждане, както и отложен старт..."
Аз точно поради тези причини взех модел AGAMA RC530A. Другата разлика е, че модел 330 почиства 80кв.м., а модел 530 почиства 120кв.м.

Това е линк към официалния сайт на AGAMA, където можете да разгледате характеристиките на различните модели http://www.agamazone.com/products_robotic.html

# 1 625
  • Мнения: 19 527
Мелодия, ти си все така доволна от твоята Агама, нали? Аз точно към твоя модел се бях ориентирала, единствено дългото зареждане ме спира. Все още чисти добре, нали?

# 1 626
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Може ли да се вземе мостра на Агама за проба в домашни условия !? Къде се предлага !?
Аз не мога да се ориентирам каква е разликата с Irobot ?

# 1 627
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Момичета, някоя от вас купувала ли е вече батерия? Моята Румба за 1 година вече се издуха. От няколко дена я забелязвам, че едва държи 1 час. Явно ще и търся нова батерия.
Намерих тази. По-евтина е от цените в България.
http://www.amazon.co.uk/ROOMBA-500-Replacement-Robotic-Advanced/ … 110801&sr=1-3
Аз имам показаната от теб.
Нямам забележки, вече 3-4 месеца я ползвам.

# 1 628
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Някой, ако може да помогне с предложение   bouquet
От известно време румбичката ми 555 след изчистване не се прибира на док станцията. Сякаш не я вижда въобще. Иначе като я сложа там се зарежда. Не ми е голям проблем, че трябва да я слагам, но защо пък да е така.. Simple Smile

# 1 629
  • Мнения: 596
zornich по-напред в темата(около 100-тната  стр.) има подобен проблем,провери дали не си сложила близо виртуална стена или някакъв предмет да пречи на сигнала на док-станцията.

# 1 630
  • Мнения: 1 572
Някой, ако може да помогне с предложение   bouquet
От известно време румбичката ми 555 след изчистване не се прибира на док станцията. Сякаш не я вижда въобще. Иначе като я сложа там се зарежда. Не ми е голям проблем, че трябва да я слагам, но защо пък да е така.. Simple Smile

Първото, за което се сещам, че може батерията да отслабва и да не и стигат силите да се добере до станцията. На колко години е робота?
Друг вариант, има ли наблизо виртуална стена, която да блокира сигнала на докинг станцията?
Ето виж и този форум на английски: ЦЪК.

# 1 631
  • Русе
  • Мнения: 2 153
моята понякога завлича станцията - минава през нея ако не е стабилно подпряна на нещо. и друг момент когато пердето е дръпнато въпреки че то е над нея пак не я вижда добре и я завлича.

# 1 632
  • Пловдив
  • Мнения: 115
На 4 месеца е, предполагам не е от батерията, не ползвам и виртуалната стена. Ще проверя и в английския форум.
Благодаря   bouquet

И моята минава върху нея, дори и като натисна бутона док, а преди се прибираше.

# 1 633
  • Мнения: 1 572
На 4 месеца е, предполагам не е от батерията, не ползвам и виртуалната стена. Ще проверя и в английския форум.
Благодаря   bouquet

И моята минава върху нея, дори и като натисна бутона док, а преди се прибираше.
Пробвай да забършеш предните и горния сензор със суха кърпа.

# 1 634
  • София
  • Мнения: 10
Може ли да се вземе мостра на Агама за проба в домашни условия !? Къде се предлага !?
Аз не мога да се ориентирам каква е разликата с Irobot ?
Можеш да вземеш мостра само с предварителна заявка и то от магазин (онлайн продавалниците не  поддържат такава опция). Аз се обаждах и ми казаха, че има мостри и от двата предлагани модела, но трябва да се изчака ден-два. Разлики, до колкото виждам, има няколко, но останалото се припокрива с Румбата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт