май 2006

  • 13 173
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 214
Маги яде пастет на компас за деца (приказка май се казва). Предпочита само него защото няма черен пипер. В др. го надушва и край.

# 271
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536

мимоза, подкрепи ме, ти си спец поне в тази тема. помня, че за кренвиршите коментирахме още като захранвахме...



Без да съм Мимоза те подкрепям,защото съм работила в колбасарски цех,а и свекъра е ветеринарен лекар и "държи" няколко колбасарски цеха.Пък и тука сме все големи жени и всяка преценява кога,какво и как ще даде на отрока си Naughty

# 272
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Ето ви извадка за меда Grinning
Дори всъщност не е посочван като алерген, а е в списък на храни като най-малко вероятно да алергизират.

Мен не ме притеснява пчелите откъде са събирали прашец - все пак е било от диви растения, расли някъде на воля и на въздух.   Така си мисля, де, може и до Кремиковци да са расли.    Но същото е и с чая - все едно на същия принцип да не предлагам билков чай. Всъщност, една от главните препоръки при закупуване на мед е, да е от проверен или доверен производител, не от случаен такъв ( примерно у дома се яде мед от Велинградско - невероятно ароматен и вкусен, същинска амброзия, невероятен просто; купуваме го от познат).


А медът има доказани ценни качества и свойства, наричан е естествен антибиотик - в добрия смисъл, и не го отлагам до 3-тата годинка, защото така и не прочетох никъде такава препоръка (освен като мнения във форума). Имам предвид, че не открих по-официален и достоверен източник на информация - сайт за детско здраве и хранене примерно - където медът да се отлага толкова късно. Напротив, в англоезични сайтове, посветени на децата и медицината, медът се препоръчва след първата годинка. 
 
« Последна редакция: петък, 26 октомври 2007, 22:18 от Free Soul »  Информирай модератор   
_____________________________________ 

# 273
  • Мнения: 214
където и да съм питала са ми казвали, че не самия мед е вреден а антибиотика с който лекуват пчелите. аз купувам от пчелар който ми е кръсник, та е проверена работа.

# 274
  • Мнения: X
Абе,за написаното на етикетите хич не ми се говори.....че  вече не смея да чета/особенно малките буквички/...не ща да се замислям и за колбасите/вкл.шунки и филета,че и тях ги киснат в разни работи/,за прясното мляко с 6 месеца трайност,за месото/хеле след като се оказа,че сме изяли 30-годишното телешко,а пък и по-младото е я с хормони,я с антибиотици..../,за генномодифицираните храни,за плодовете и зеленчуците дето се скапват за ден,................ама като не мога да си ги отглеждам сама/ и то някъде на диво.......Затова давам и внимавам/за реакция/.....и да не се прекалява с нищо,както и да се следва вътрешния глас/щото тук се сещам за една максима дето един много възрастен човек ми я каза:"за всеки човек е полезно това което му се яде..", и дано да не са ни заспали съвсем инстинктите.../
Анна,явно ние дето сме  с по повече сме по през кър-а...ама като са две децата  и по-голямото яде,а малкото протяга ръчичка на мен поне ми е трудно да му обясня ,че то няма да яде..................А сега да ви се оплача-понеже съм пак "черната овца"-и в новата ДГ съм обявила,че не желая Сами да приема флуор/`щото и госпожите и другите мами ме изслушаха за доводите ми ,но накрая  казаха,че може и да е вярно,че е вредно,ама пък щом го дават от общината,сигурно не е Thinking... /те само полезни работи дават в градините-да знаете:mrgreen:/,и днес за пореден ден имахме пак дискусия -защо на моето дете не му се дава нищо с филийката-другите деца пият,той гледа......и въпреки,че ми излезе мазол на устата от обяснения,се чудя толкова ли е трудно да му сипят поне чаша вода или сок/след като не им се намира нефлуорирано мляко/..........та има и тоя момент-рано или късно децата тръгват на ясли,на градина.......и тогава щем-нещем,ще ги захранят с какво ли не/че с бюджета който имат детските заведения,само здравословно ги хранят децата/...
Сисе,мерси за извадката-точно това имах предвид и аз-ама нямах време да търся.

# 275
  • Мнения: 480
От колбасите понякога му давам на Тандем - ТЕЛЕШКИ.
Мед му слагам понякога в чая...
Кърпичките - ползваме Памперс, но и други.
Напоследък му давам плодови млека и много ги харесва /за следобедна закуска/
Шоколад не давам, но предполагам, че от рекламите знае какво е, защото вика и той като Калоян - коладче, коладче...
Малко ми е притеснено, че днес сестра ми се обади, че е паднала по някакви стълби и си е меко казано ударила крака. Шили са я в Бърза помощ /Ст.Загора/ Чухме се и каза, че имала сериозна дупка, която са зашили и не може да ходи... Може да се наложи да идем още утре да я видим...
Така, че за срещата не ме бройте...

# 276
  • София
  • Мнения: 5 079
Мами, ние отпадаме за съботната срещичка, лепнала съм някакъв ужасен грип и днес и утре съм в болнични.
И Вели май предава фронта (от м. септември не се беше разболявал........), защото от снощи точи едни сополи, ужас... Sick
Без никакви други симптоми (засега! Praynig), дано да не се разболее, че вече направо ще се  #2gunfire, така ми тръгна тая година... Sad

Давайте Бабо - Мартенски заглавия, че вече никой няма мерак по тая част... Rolling Eyes

Не съм ви чела, затова се извинявам, че не мога да се включа с коментар по темите.
Лека и усмихната вечер на всички.

# 277
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Шуши,дано бързо да се оправи сестра ти PraynigЕдно време  и мен са ме шили"на живо",че едно стъкло ми се беше забило и знам как боли ooooh!

Олче,дръжте се HugДано Вели да си остане със сополите,а ти бързо да се оправиш Hug

# 278
  • Мнения: 214
Шиши, дано не е зле сестричката ти Praynig
Олче, бързо да оздравяваш и дано на Вели нищо му няма, но ти си вземи мерки Praynig
Дадах на Маги нар, че сме с редичко, амо направо на вода ако, но незнам дали може да има някаква реакция.
Днес направо ви писна от мен #2gunfire

# 279
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Гичо,правилно ли разбирам,че детето е с разстройство,а ти си дала нар?

# 280
# 281
  • Мнения: 145
Пък и тука сме все големи жени и всяка преценява кога,какво и как ще даде на отрока си Naughty[/b][/color]

Тук може да сме само големи жени, ама не сме еднакво информирани и аз лично приемам съвети от сорта на: "Деничке, не давай пастет, щото...."  Grinning

Шуши, дано да е добре сестра ти и Маги Гичова да се оправя.


# 282
  • София
  • Мнения: 8 937
Пък и тука сме все големи жени и всяка преценява кога,какво и как ще даде на отрока си Naughty[/b][/color]

Тук може да сме само големи жени, ама не сме еднакво информирани и аз лично приемам съвети от сорта на: "Деничке, не давай пастет, щото...."  Grinning

Шуши, дано да е добре сестра ти и Маги Гичова да се оправя.



Ако от това, което даваме на децата се разбира възрастта ни, аз съм за детската градина, най-много за първи клас. Wink

# 283
  • Мнения: 1 425
Да се включа и аз в дискусията - мед давам от няколко месеца, но Килиан не иска винаги. На бурканчетата винаги пише, че е за деца над 12 месеца, аз съм чела, че ботулизмът е опасен за деца под тази възраст. За кремвирши, пастети и др. подобни не мога да коментирам, аз купувам само швейцарска продукция, която е доста добре контролирана (за това е и доста скъпо месото  Confused). За сладкото казах, че Килиан не обича, а Георги много обичаше сладко, защото му разрешавах почти всеки ден да яде. Но като му откриха кариеси, скрих всичкото сладко на високо и му давах само за награда. Тогава спря и да си търси самичък, някак си забрави... от тогава няма нито един кариес.

Олче, хрумнаха ми две заглавия, хич не ме бива в римите, но дано да ви харесат

Баба Марта върза мартенички бели и червени на Майските деца засмени


Баба Марта бързала на Майските дечица мартенички вързала



Лека вечер!

# 284
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Ако от това, което даваме на децата се разбира възрастта ни, аз съм за детската градина, най-много за първи клас. Wink
[/quote]

Аз,обаче имах друго предвид,че всеки си поема риска от това каква храна дава.Понесох си последствието да виждам отпуснато,повръщащо и разстроено дете от кренвирш"КЕН"  и затова в следващите няколко години няма да присъства в менюто на дъщеря ми.

Гичо,аз,когато имам проблем със стомаха най-добре ми е да не поемам никаква храна,а още по-вече плодове това имах предвид като те попитах.Божидара ,когато ми е била с разстройство единственото нещо,което и давам е ЛХ.

Ай сега ви казвам наздраве cheers

Общи условия

Активация на акаунт