май 2006

  • 13 172
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Ванилка, много си ранобудна   bouquet

Оставих дребната в яслата, много кофти пак ми стана, горкото само като стигнем  пред яслата почва да плаче  Cry
Чакам да дойдат почивните дни, та да се успокои малко, цяла нощ преживява и приплаква  Confused

Ръш, и аз се крия като ям шоколад вече  Embarassed Случвало се е 2 пъти като ям, тя идва и любопитства и ми облизва пръстите, по които има мъничко шоколад  Embarassed Ама както казва Сиска - дзвер темерут съм и наистина нищо полезно не изпуска  Peace Иначе кекс и аз й правя

# 256
  • Мнения: 4 370
А по въпроса за говоренето - ние още сме на китайски и двамата с баща му бяа умствена гимнастика да разгадаем какво има предвид  hahaha Я да ви пробвам вас - какво значи "НЪНГЪ"?


Руми, супер ребусче си ни предложила. Много обичам да ги разгадавам такива. Дай малко джокери. В каква ситуация ползва думата или може да се окаже и изречение? Какво прави в момента?

Аз след малко ще водя Ивко при баба му , защото имам среща с адвокатката на моята приятелка, която сега води дело за попечителство на детето. Но в последно време тя направи един глупав ход спрямо мъжа си, и по тоя начин не ми дава шанс да и помогна, без аз да изляза най голямата глупачка в цялата ситуация. Днес ще говоря с нея. Дано да разбере това което което искам да и кажа, че ситуацията е супер деликатна. И в унисон с времето и мен са ме обзели малко мрачни мисли. Ако свидетелствам на това дело по начина по който и бях обещала съм сигурна че един ден ще съжалявам, но за какво са приятелите, да се раздават до колкото могат.

# 257
  • Мнения: 937
Ванче, благодаря за закуската, че и аз съм на диета и сутрин ми е много гладно.
Дават го събота да вали дано да не е така, защото мисля и аз да се класирам за срещичката, аз си мисля че тази площадка е в началото на парка май, там има и кафенета, абе ще се намериме...
Много сладка снимка на каката и бебето просто е умозамъгляваща.
Да ви разкажа за срещата на Мариса и Ивайла след близо два месеца раздяла...Ива се нахвърли да целува МАриса и най-странното е че първо и нацели нослето, но не се отказа докато не я целуна по устата. Майтапех се с Деси да спрат да се целуват пред детето, че бързо се учи... Joy иначе и Ивайла се е осъзнала и за всичко е Аш. А за стълбите Мариса може би от два месеца много рдко дава ръка и то на слизане за качването сама, подпира се на стената и се качва аз вече даже не я й чакам качвам се покрай нея да викам асансьора, много внимателно се качва и до сега не сме имали инциденти.  Praynig
За говоренето все повече й се разбира и все повече думи научава, но не е приключила и с любимото ми ъъъъъъ  Twisted Evil
Ох това го пиша от час само ме намират работа и си губа мисълта - приключвам...приятен ден на всички  Heart Eyes

# 258
  • София
  • Мнения: 8 936
Добро утро и от нас.

Ивон, много са ти красиви принцесите, да са ти живив издрави.

За сладкото, не мога да си кривя душата, давам. Ама то и аз съм повредена, не мога без сладко и не мога да се крия. И сега се разхождам с две вафли Мура в чантата. Embarassed

И аз не я знам тази площадка в Борисовата градина, дайте някакви насоки. Praynig

# 259
  • Мнения: 163
Здравейте МАЙ-ски мами!

Никол от вчера не е на детска градина, че онзи ден ни се обадиха, че имала Т 37,5  #Crazy (ние преди като бяхме в болница и там до 38 градуса не го водят Т и нищо не се дава) и спешно трябваше да я вземем, но за наше успокоение тревогата не е такава, каквато я представиха, просто сега са ни избили горните 2 кучешки зъба и всеки момент ще избият и долните два, така са набъбнали, направо прозират. Така, че неразположението на Никол е от това, но за всеки случай решихме да си стоим тези дни в къща да я наблюдаваме.
По въпроса за шоколада - аз също съм от гадните мами, които не позволяват на детето си никакъв шоколад, вафли и т.н. Малко ми е гузно вече, защото тя всичко разбира, да не говорим, че като вземе от кутията с бонбони тези подложки, които стоят под капака и така ги мирише и облизва, че сърцето ми се къса. Но тя знае, че това е за мама и тати, а тя е малка за такива работи и нито се тръшка, нито протестира. Е, в детската градина един път ме изненадаха като казаха, че са яли филия с шоколад и аз бях  #Crazy, но това предполагам е по-скоро някакъв каков крем отколкото шоколад. Моето мнение по този въпрос е колкото по-късно, толкова по-добре, на този етап не е никаква загуба това, че не яде шоколад. Мед също още не съм давала. Това, което съм чела е до 3 год. да не се дава и така и мисля, живот и здраве.

Момичета,имам питанка-понеже без да искам отворих една тема на Априлки 2007 в Календар-а и видях ,че се организират да се срещат в Априлци/в същия хотел в който ходихме и ние/,та им споделих моите миналогодишни впечатления.......и сега момичетата питат ако може да им препоръчаме друго място/пак там/-но не помня кой нощува другаде...май Галюшка и Бубилина...или се бъркам,та ако може да се обадят-и да дадат координати на хотелите ида споделят впечатления.

Люба, ние бяхме в един хотел "При сома" - това е по-скоро тип "селски туризъм" - голям хубаво поддържан двор - много подходящо за децата, няколко самостоятелни стаи - спалня  + баня и тоалетна, които са на партера, отделно от това има и голяма къща, където също има стаи. В къщата има една стая като хол - доста е голяма, късето е оборудвана със всички необходими неща - печки, хладилник, съдове, ТВ, и т.н., където може да се събират почиващите, да си готвят и т.н. Отделно на двора има камина на дървени въглища, и един навес с възможност за събиране и отвън. Условията са добри, чисто, подредено, стаите са с ТВ. Нашите впечатления са много добри, аз лично условията в хотела не ги видях, където бяхте резервирали, но мъжа ми като видял каква стая ни предлагат за 50 лв. каза, че там не може да ни заведе, а ние ако не се лъжа спахме за 25 лв. стаята. Ние бяхме в една от тези стаи на партера и се оказа супер подходящо, защото през цялото време Никол можеше да си ходи ту навън, ту вътре и беше много доволна. За координати трябва да се поразтърся, защото взехме визитка, но иначе този същият собственик държи и магазин в центъра на Априлци, който също се казва "При сома".  Единствено не знам колко стаи има, но така по памет - около 8-10 двойни стаи, които не са малки - има място и за детска кошара да се опъне - поне в нашата. Ние като бяхме всичко беше резервирано от някаква софийска фирма - правиха си купон в събота вечер и само една стая свободна имаше. Стана много подробно.
Честита принцеска на мам Ивон, да са и живи и здравички двете красавици!
За срещата в събота - ще се рабдвам да се видим, но незнам как точно ще стане, че ние с нашия "казармен" режим - ставане в 7,00 часа, обяд в 12,00 часа и лягане в 12,30-13 часа - ще бъдем за малко на срещата.
За говоренето - вече почти всичко повтаря и разбира, като онзи ден нашия тати се беше ядосал на един, че  е спрял лошо и му ви, че не може да кара и после Никол като види кало и само повтаря "Батко не може да кара" и сочи колата.  Joy
Засега  Hug на всички малки съкровища!

# 260
  • Русе
  • Мнения: 526
   Добре дошли на мама Ивон и на малката принцеса Мони! Hug
   Снимките на кака Ники и Симонка са прекрасни!
   Ние преди малко се прибрахме от консултация и резултата ни е 84 см, 10 500 кг. Дарито само като видя докторката веднага ревна, едва успя да я преслуша и премери жената ooooh! Никога не е правила така, какво й стана днес не знам.
   За сладкото-от както е навършила 1 годинка й даваме, но то в чудо се виждам с нейните капризи към храната и съм съгласна да хапне малко, дори и шоколад да е. Тя пък не налита много, дори напоследък само опитва по 1 хапка от малките милкинис и ги оставя. До скоро изяждаше по 1 от тези шоколадчета, но в момента хит при нас са солетите и натуралното кисело мляко. Опитвах да й давам плодово мляко, но с такава погнуса го изплю, че скоро няма да повторя Crossing Arms

# 261
  • Мнения: 363
Миме, аз също като дадох плодово мляко не го щеше, но затова пък си позволявам 1-2 пъти месечно да давам шоколадово-млечен десерт на Нестле, този дето е за след 8месечна възраст. Единствено това си позволавам от шоколадови те неща. Bubilina и аз споделям твоето мнение относно меда, мисля че след 3 годишна възраст се дава защото е силен алерген. Въпреки, че миналото лято направих компромис с една ягодка заради дядо му. Нали казват за ягодите че са алерген също. Вие ще давате ли ягоди, че скоро идва сезонът им? След като го отбих, забелязвам че е по-чувствителен и дори ми направи контактна алергия към дрехите. Сега му правя масаж след къпане с крем на A-DERMA, и го къпя със шампоан от същата марка. Досега бяхме само на Мустела и нямаше реакции, а го наблюдавам внимателно, защото детето на етърва ми е с алергия към белтъка. Вие ползвате ли мокри кърпи и какви, защото ние ползваме на Памперс и като споменах етървата се сетих, че нейното дете се обрива и от тях. Засега не съм забелязала някакви реакции към кърпите и Памперсите и този обрив дето получи много ме озадачи Thinking Значи не е от кърпите, защото вече няма обрив, но все пак кажете вие какво използвате. То и аз го мия като е много наакан, но попринцип забърсвам при смяна дори и да е чист памперса.

# 262
  • Мнения: 214
Нещо, днес няма снимки за гледане  Cry
Ние сме си с температура, снощи вдигна 39,5. Пием Оксилококциум(незнам точно как се пише)-имате ли някакви отзиви?. Днес много рева при жената дето и маже гърлото, но има голям ефект за сега Praynig
Аз питах за шоколада, защото мнението ми е нещо по средата. Нито е изрично забранено, нито го купувам. Но когато и носят нещо хубаво и давам да го опита. Бонбони купувам на Милка(дето са като бони-бом), но с тях само я подкупвам когота е много болна или кисела. Вече ползвам 1 опаковка 1 месец. Плодово мляко яде всякакво. Пробвала е на всички фирми, правено от мен, абе щом е мляко значи е добро. Мед давам почти всеки ден, но само акациев до 3 години.
Аз от миналата година и давам ягоди, малини и тн. Че тя моята живее от плодове и мляко.
Кърпички вече не пробирам много, защото ние нищо не правим в памперса и тя не се обрива. Но съм най-доволна от Нивеа.
Имам нов въпрос. newsm78 След като, не давам никакъв колбас, а тя гледа жално,  какво има по масата с какво мога да го заменя? Казаха ми, с някаква хубава шунка, ама каква?
Лек ден  bouquet

# 263
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Добър ден и от мен Grinning

rush,меда не е алерген,но се препоръчва по-късното му даване,защото води до ботулизъм/това е,което съм чела,аз по темата/.Мисля,че нашите деца са вече големи и може да им се дава мед-лично аз го предпочитам пред каквото и да е друго сладко,въпреки,че все още не съм давала.
Никоя реклама на света не може да ме убеди,че нещо шоколадово е много полезно за децата Stop

A-derma е невероятна козметика PeaceОт как се е родила Божидара основно с нея я мажа.

Гичо,аз съм давала осцилококцинум и съм доволна Peace
Много хубаво правиш,че не даваш колбаси това го пиша като препатила/един единствен път дадох кранвирш Кен и може би чак като стане в първи клас пак ще яде/.Всички олекотени шунки са хубави-смисъл ориентир може да ти е цената,примерно шунка,която килограма струва 4-5 лв. няма как да е хубава NaughtyАз,купувам телешка,пуешка и пилешка.
Ягоди и череши е яла миналото лято-това пак ще яде Peace
     

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 15:49 от siska79

# 264
  • Мнения: 2 214
Здравейте!
Тъкмо излязохме навън след следобедния сън на Ники и то взе че заваля, та се прибрахме... Сега пък слънце изгря, така че пак ще излезнем... Дано пак не завали, че вече ще се ядосам!

Имам нов въпрос. newsm78 След като, не давам никакъв колбас, а тя гледа жално,  какво има по масата с какво мога да го заменя? Казаха ми, с някаква хубава шунка, ама каква?
У дома купуваме предимно филета, шунки.... Най-често купувам пуешко филе на "Никас" и телешко филе на "Бони". Избягвам да купувам сурово-сушени деликатеси като луканки и пастърми.

Хайде, оставям ви със здраве, пък ако остане време довечера ще пиша повече   bouquet.

# 265
  • Мнения: X
Айде и аз да си кажа-след като го пазих сума време,сега Ивайло вече яде абсолютно всичко....единственото което гледам да не се случва е да прекалява с количествата/че при нас това е голям проблем-яде,до като има/.....за съжеление приема и доста храни които не одобрявам-вкл.шоколад/към който и аз съм пристрастена/ и колбаси/татито пък без тях не може/,но тъй като не мога да забраня на целия свят да яде в наше присъствие,ако не мога да го отклоня от храната/макар,че обикновенно успявам да го направя,но не ме питайте с какви усилия/,просто давам да опита малко и пак почвам да разсейвам......а и още нещо-особенно за шоколада-делим го с батко и с останалите присъстващи/та да е по-малко крайното прието количество/....За мед-а,аз си давам смело,но гледам да ми е от сигурен източник-защото проблема е точно в производството му/ако не е качествен/....иначе пък е доста добър имуностимулант и по-добре мед,отколкото бяла захар......и като,че ли напоследък не губя много верме в мислене относно състава на храната която ядем,`щото трябва да се гръмна или да хвана гората/е,това което купувам и готвя се опитвам да е що-годе здварословно,ама и често се налага да ядем навън,а там вече...../
За алергиите/то вярно,че досега имахме само един малък проблем при захранването с кисело мляко/,но все повече чета,че те/както и вирусните заболявания/ се проявават когато има пробойна в имунитета.....при здрав и добре функциониращ организъм-няма такива прояви....Мокри кърпи ползвам,каквито ми дадат в магазина/но не Памперс/,памперсите също са ни "куче марка", и проблеми няма.......може да не съм права,ама си мисля,че и прекаленото пазене/от година нагоре/е по-големия проблем,води до изнежване....пък може и просто да си търся оправдание...знам ли newsm78
Бубилина,мерси за инфото...а аз да питам-нещо като общонационална среща ще има ли,къде,кога,.....и  ако-да.....да вземем да обсъдим,че да си подготвям аз почвата/демек да се организирам,щото искам тоя път да участвам/...


# 266
  • Мнения: 145
Паа!

Влизам само да допълня, че когато давам колбаси са тези на Тандем - с ниското съдържание на мазнини (3%), така пише, ама може да е рекламен трик, знам ли.... Вкусни са. Давам също и пастет Тандем, Марто мнооого го обича. Не знам дали е правилно... Знам, че има желязо...

Мед не яде. Щото аз не му давам. Не му давам, защото не виждам необходимост да го правя...

# 267
  • Мнения: 937
По въпросите - кърпичките ни са Памперс, лятото имаше обриви по бузите и след много мислене и мазила разбрах,че е от мокри кърпички различни от памперс от 2-3лв които купувах и хвърлях в количката и бършех с тях лице и ръце и щом ги спрях и започнах да я влача по тоалетни да я мия когато се налага вече не е имало проблем с бузките й, но за всеки случай не използвам никакви мокри кърпи за лицето й с тях само дупето  bowuu
За колбаси по принцип в нашата къща влиза само тандем, тя обожава кренвирши (добре че доста рядко и ние ядеме), таткото обича суджук но на нея не й харесва много е твърд. Шунка също тандемска си позволявам да й давам когато има де...А за меда май бях първа която започна да дава на есен когато ни приеха в яслата лимон и мед това пие детето и до днес щом се върне от там, а сега вече и фреш от портокали и грейпфрут колкото иска (че ние сме с големите количества течности), и слава богу нямаме никакви хранителни алергии или проблеми. Даже като и сипвам вода в шишето и тя вече се надига на пръсти и сочи къде е точно меда да не го пропусна и да й дам само вода, е пробвала съм и започва да си крие лицето с ръка на устата и квичи, посегна ли към меда престава и търпеливо си чака да го прибавя - абе маймунки малки са те вече.
Това е май по обсъжданите теми...  bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 8 936
Oх, ние явно сме от най-лошите родители. Покрай мен се научиха на сладко, а покрай баща си на всякакви деликатеси-пастърма, сушеница, луканка и т.н. То не че аз не ги обичам, ама той е всяка вечер (щото това му е мезето).
Мокри кърпи ползвам всякакви, не се е обривала досега.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 877
мамчета,

внимавайте с колбасите и пастета, вътре се слага всичко, което не може да се представи в друг вид освен мляно....... та в мляното има костно брашно и трупно брашно и осветители и овкусители, мммм, вкусно а.....  Naughty

мимоза, подкрепи ме, ти си спец поне в тази тема. помня, че за кренвиршите коментирахме още като захранвахме...

аз съм малко крайна, та не ми обръщайте внимание. у нас сме на принципа, или всичко, или нищо (кохато устоя аз де, че имам моменти на слабост и давам по някоя хапка от бисквитите, в които няма никаква хранителна стойност..., но ми дигат кръвното, което за мен е важно , за да не заспя, докато трябва да работя  Joy)

Общи условия

Активация на акаунт