Второлачето на мама буквички яде!То е мойто миличко дете!

  • 23 735
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Остави я да си ходи един ден с неоправени учебници, да й нацвъкат забележките и ще се стегне. Докато й оправяш нещата, тя няма да се научи да си носи отговорност за училищните задължения.

На моите мога да им давам да се "лигавят" за разни неща, но за училището не им правя отстъпки.

# 46
  • Мнения: 24 467
Ъхъ, таман тъй!
Аз раница от миналата година, ІІ срок, раница не глася. Научава се. По- добре сега той, от колкото аз да бъда "научената" да върша чуждата работа.

# 47
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Миналата година хвърлях по един контролен поглед върху раницата, тази година и това не правя. Научи се.

Госпожицата от днес е с едномесечен бан на гледането на телевизия, едномесечен изпитателен срок за подредена стая (залогът е организирането на тържество за рождения й ден) и тримесечно собственоръчно пране на чорапи, бельо и почистване на лекета от дрехи. И GSM-ът се отлага до доказване на зряло отношение към вещите, по наш критерий, без конкретно зададени параметри.  Mr. Green

Причината е, че снощи, след полунощ и след като я бях насмела да разчисти панаира от пода и да гаси окончателно, я сварих в леглото с тенекиена кутия вода и пълнител от химикал без металната част отпред да разтваря мастилото във водата. Изхвърлих и двете, без да кажа дума, но сигурно съм гледала много страшно, защото и тя не посмя повече да шуми. Сутринта обаче цялата й пижама и чаршафите бяха в мастило. Даже и не виках, само я попитах има ли нещо да каже и, тъй като нямаше, директно й изредих наказанията. После ги комуникирах на бабите и таткото, да няма неразбрали. Сега ще гледам сеир, да видим ще има ли ефект. Laughing

# 48
  • Мнения: 1 030
Голди,добре дошла при нас!  bouquet
Кокетничи и още как,но за целта се използва крем за мазене на лице и ръце.
Иначе има много червила и пр.на Барби.

# 49
  • Мнения: 826
От най- сероизточния североизток съм  Mr. Green
 От Тутракан.  Аз съм родом от града, мъжо е тук по "злощастно стечение на обстоятелствата" /Разбирайте мен  Crazy/, живяхме известно време в Русе, но и двете ми деца са родени тук.
gargamela, смяла съм се с глас на твоята мома  Joy Ама нали не е у нас- лесно ми се да се смея  hahaha Дано нещо смекчи сърцето ти, че много яко си го насмела детето. А то- какво е виновно- прави първи крачки в приложната химия  Wink
Ако откриеш ефикасно действащо средство против мастило, пиши, моля те! Че напоследък освен описаните дрехи на баткото се прибавиха и яко изрисуваните дрешки на малкия бяс, а за разкош- преди два дни открих обилно изрисуван чаршаф  Crazy Е, няма изпиране  ooooh!

И преди да съм забравила- вчера се върна с шестица по литература заради творението  за Мечо Пух  bowuu

# 50
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Елия, браво на твореца! Grinning

... А то- какво е виновно- прави първи крачки в приложната химия  Wink...

Ами да ги прави на маса, не в леглото! Всички маси сме застлали с мушама и покривки се вадят само за хранене. То не остана нищо ненаплескано с флумастери и боички вече. Е, сега да си прави опити по приложна химия върху лекетата! Mr. Green

Най-смешното е, че щерката е много кротка и добричка, обаче като й щукнат такива гениални хрумвания, се заема с изпълнението им на момента, без никаква мисъл. Направо е като тригодишно. Laughing

Лакове и червила не й давам, максимум балсам за устни, само такива лекета ми липсват Wink. И аз не ползвам лак, само заздравител за нокти, та поне и да го излее да не става цветно леке. Беше се вапцала като по-малка с флумастери, но баща й се разхили, та починът умря в зародиш.

# 51
  • Мнения: 24 467
Да попитам- какво стана с последиците от онзи пожар и родителите на съученичката?
Има ли нещо ново. Ако сте писали, се извинявам, че съм пропуснала.

# 52
  • Мнения: 826
За пожара:
Никой от семейството не е в града. Детето още не е на училище. Майката и бащата все още са в болници извън града. Все още се събират пари в откритата сметка.
Като има новини ще пиша по- подробно.
На тема пожари сме луднали- преди някалко дни на излизане от входа забелязах гъст, жълт пушек да се стеле от покрива. Спешно върнах мъжа ми да огледа в къщи- нямало нищо. Вечерта разбрахме, че някой умник запалил нафталин в комина, запалили се всички насъбрани сажди... Било е чудо. За малко не са се подпалили съседите от първия етаж.  ooooh!
На тема огън- Георги няма особени влечения, ама малкия пироман ...  ooooh!

# 53
  • Мнения: 24 467
Моят малкият само казва "огън гои", но не смее да пипа. Тъкмо ще ходя да го записвам за до година в ДГ, докато не са ме изпреварили всички възможни мами. За сега в градината, която сме избрали има само 2 молби, та след малко тръгвам.

# 54
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Елиа, извинявай, сигурно аз нещо съм пропуснала, но никъде не видях титуляр по сметката, а без титуляп не мога да преведа пари.
Би ли ми писала името (може и на лични).

# 55
  • Мнения: 24 467
Напиши го тук или на лични.

# 56
  • Мнения: 826
Ходих до банката, преписвам от листчето, което ми дадоха:
IBAN: BG91STSA93000015083989
BIC: STSABGSF
Титуляр: АНЕЛИЯ ПЕТКОВА ХРИСТОВА /майката на Симонка/.

Вчера видях бабата на Симонка- тя беше с тях в болницата в Силистра. Много се разстрои жената. Каза, че майката и двете деца са в Тутракан от предния ден. Отиваше до аптеката за бинтове и лекарства.
Симонка била по- добре. Все още няма да тръгва на училище. Децата се нуждаят от психолог, защото ужасът е бил невероятен Confused
Звънях на друга майка от класа. Парите, които сме събрали все още  не били внесени в сметката- ще правят родителска среща преди това. Аз съм за това да се дадат на майката.

У нас- вчера питах Георги ще подарява ли сърчице на някого за 14-ти. Човекът ми каза - Не, защото нея я няма  Sad

# 57
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ние сме на етап манифактура за валентинки. Понеже Франклин туй-онуй..., та сега ще прави картички-сърчица за целия клас. Laughing
Снощи седя до 10,30 (с мое позволение Wink), написа си половината домашни за днес и утре, днес сутринта ще довърши и после почва голямото рязане. Подготви си шаблоните, наряза си картоните, показах й как да ги прикрепи така, че да реже по 3 картички наведнъж, ако се беше сетила по-рано, щях да й помогна да направи и шаблон за текста, ама сега да го пише на ръка Mr. Green.

Накрая ме обявиха за гений в сферата на печатната манифактура. bowuu
Не им издадох, че от първи до 10 клас бях несменяем отговорник за всякакви табла, транспаранти и прочее подобни, а на баща ми му писна да се занимава още в края на втори клас и ме открехна на тайните на масовото производство. Laughing

# 58
  • Мнения: 1 100
У нас- вчера питах Георги ще подарява ли сърчице на някого за 14-ти. Човекът ми каза - Не, защото нея я няма  Sad


Ауу, това наистина ме разплака... Cry Cry Cry

# 59
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Само да отчета изработени 38бр. валентинки от 1бр. млад ентусиаст.
 От мен - само шаблона за сърцето.

Нещо са ги подпукали с тестове. Вчера - по математика, днес - по Околен свят, утре - по български.

Общи условия

Активация на акаунт