Машина за хляб - 8 част

  • 47 906
  • 668
  •   1
Отговори
# 615
Не мога да вляза нещо, ако някой може да прати на Debka рецептата.

# 616
  • Варна
  • Мнения: 634
Моля за тази рецепта !

През лятото взех рецептата оттук. Беше супер. Не мога да го намеря сега.
Моля за помощ !

Да не е  този

И аз за него се сетих, вече и копнах рецептата в другата тема, дано го види скоро и да каже този ли е имала предвид.

# 617
  • Мнения: 2 114
Това се оказа:

Божествено хлебче на Belinda. Росица позна   Mr. Green


Мили момичета,

Много съм ви признателна за помощта.
Лятото го правих по един повод и днес майка има повод и от дни ми казва, че точно това иска.

Благодаря на всички, които ми писаха   Hug  bouquet
А Боляраската пита на Биляна, както и Усуканата на Танита,  си ни е редовната неделна пита.

Вдъхновявате ме повече от която и да било готварска книга ...
Лека и добра нова седмица да имате !

# 618
  • Мнения: 1 313
Момичета, най-накрая и аз да се присъединя към вас  Hug Имам от днес фурна FIF, но нямам никакво упътване. Молбата ми е някоя от вас,която има такава фурна да ми пише кое копче за какво и вобще как се използва, че нямам търпение да пробвам страхотните ви рецепти. Предварително хиляди благодарности!  bouquet
моля някой да ми отговори Praynig

# 619
  • Мнения: 11 747
Ламарина, в първата тема от поредицата, някъде към средата - тя е огромна тема, имаше дадена преснимана таблица и указания точно на Фиф. И други имаха твоя проблем и тогава беше много коментирано.

# 620
  • Мнения: 1 313
благодаря много, започвам да чета

# 621
  • Мнения: 215
Ламарина можеш ли да ми кажеш от къде си я взе и на какви пари  Simple Smile

# 622
  • Мнения: 68

Да питам, мисля, че ти правеше козунак с втасване през ноща, въпросът ми е, сплиташ на сутринта или сплиташ  и тогава  в хладилника?

Аз, аз бях тази. Но и още някой след мен. Стана ми разкошен козунак. Слагаш тестото в хладилника веднага след месенето..Там то си се надува за 10-ина, да кажем, часа. Вадиш го и тогава го оформяш. Важно: стафидите се добавят, след като го извадиш. Не знам дали ще стане и с тях, но те са овлажнени и може да повлияят отрицателно на втасването.
Успех. Някъде бях дала и снимка. Това ми е най-хубавият козунак досега.
Аз също го правих по този начин и това ми беше първия сполучлив козунак

# 623
  • тук
  • Мнения: 510
Тъй като нямам мас и не знам о къде да си купя, някой да е опитвал да сложи масло вместо мас ? Ще се получи ли ?

# 624
  • Мнения: 100
ОК, благодаря ти curly sue, ще опитам и така, за прецяня кое ще е по- добре. Последният път имах успех, но мисля, че имаше още малко да втасва, за стане супер.

Portman ако питаш за козунака дали може замяна на мас с масло, то аз така правя винаги за всякакви рецепти. Според мен не е много голяма загуба за маста. Мисля, че е въведена в кулинарията от икономична гледна точка, както и други неща.
А мас има по хладилните витрини на супермаркетите.

А да ви споделя от известо време, когато правя хляб на бързата програма замесвам в чашка цялото количество от маята, 3-4 с.л. брашно от общото количество на брашното и 1 с.л. захар. Оставям за 15 мин., сместа набъбва и продължавам по регулярният начин. Резултатът е по-добре втасало хлебче   и спестяване на известо време Grinning

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 17:04 от desita6

# 625
  • Мнения: 1 313
подариха ми я и не знам от къде е, но в предните теми се обсъждаше къде има такава машина

# 626
  • Мнения: 1 313
Намерих инструкциите, харесах си рецепта, сложих продуктите в контейнера и пуснах първа програма- нормал,натиснах старт, но нищо не става #Crazy Трябва ли още нещо да се натисне или се чака? newsm78

# 627
  • София
  • Мнения: 3 816
Намерих инструкциите, харесах си рецепта, сложих продуктите в контейнера и пуснах първа програма- нормал,натиснах старт, но нищо не става #Crazy Трябва ли още нещо да се натисне или се чака? newsm78

Сигурно е късно за моето мнение/най-вероятно вече сама си разбрала/, но на повечкото машинки има двайсетина минутки пауза в началото, за да имат възможност продуктите да достигнат еднаква температура. Peace

# 628
  • Мнения: 1 313

Сигурно е късно за моето мнение/най-вероятно вече сама си разбрала/, но на повечкото машинки има двайсетина минутки пауза в началото, за да имат възможност продуктите да достигнат еднаква температура. Peace
даа,така стана, но аз благодаря за отговора! А в кой момент се вадят бъркалките,как да разбера?

# 629
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз не ги махам по време на програмата, ами чак като се опече хлебчето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт