Машина за хляб - 8 част

  • 47 919
  • 668
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 526
Всичките тези красоти сте ги направили в хлебопекарната?  Shocked Shocked Страхотно изглеждат, сигурно и на вкус са такива  Wink
Момичета, зарибих се да си купя това чудо. Прегледах линковете и даже мъжо зарибих  Laughing Дано скоро и аз да публикувам снимки на моите произведения   bouquet

# 601
  • Мнения: 1 147
За 5000 не съм сигурна дали прави от 500 гр. или беше от 1000 и 1500 това го провери. Но задължително гледай да имаш поне за 3 грамажа. [/color]
OW 5000 има 750, 1000, 1500 като възможни грамажи, но разликата ако не се лъжа е предимно във времето за печене. Аз имам такава и правя и по-малък хляб понякога, особено когат искам да пробвам нещо ново и не съм сигурна в успеха, правя по-малка доза.

# 602
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джемма сподели моля те рецептата. Изглежда много апетитно, може и сиренце да му се добави, а?

Ами аз малко на око го правих и си сложих и сиренце, да. Хлебно тесто разделих на няколко топки, които обилно с мазнина разстелих на тънки кори.сложих плънката, сирене и завих на руло. Пекох във фурната.

За плънката запържих лук и спанак, прибавих и малко червен пипер. Оставя се да изстине, че иначе ще убие дрождите. Laughing

# 603
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Всичките тези красоти сте ги направили в хлебопекарната?  Shocked Shocked Страхотно изглеждат, сигурно и на вкус са такива  Wink

ДА уточня, да не останеш с грешно впечатление- някои неща се пекат във фурната, машинката се ползва само , за да те отмени в замесването. А иначе пече всичко, ама има един недостатък- само в една форма. Laughing
Купувай и се присъединявай към нас, няма да съжаляваш. Peace

# 604
  • Мнения: 100
Джемма, приветствам те за хляба със спанак, но ти и завиждам малко Blush, че домашните го ядът, моите отказват всичко освен бял хляб, слагам по 1/3ч типово брашно,  но и тогава понякога ме хващат Joy

Да питам, мисля, че ти правеше козунак с втасване през ноща, въпросът ми е, сплиташ на сутринта или сплиташ  и тогава  в хладилника?

# 605
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джемма, приветствам те за хляба със спанак, но ти и завиждам малко Blush, че домашните го ядът, моите отказват всичко освен бял хляб, слагам по 1/3ч типово брашно,  но и тогава понякога ме хващат Joy

Да питам, мисля, че ти правеше козунак с втасване през ноща, въпросът ми е, сплиташ на сутринта или сплиташ  и тогава  в хладилника?

Благодаря ти, ама и моите се мръщят и ме хващат. Не правя други хлебчета освен бяло, много рядко ръжено за мен, а това със спанака- само мъжът ми си хапна от него- децата не го и кусаха даже. Rolling Eyes

Не съм правила аз козунак с нощно втасване, по-напред писаха нещо , ама не знам кой. Не съм привирженик на хладилно тесто. Може и да става, ама аз предпочитам да си го направя веднага

# 606
  • Мнения: 1 810

Да питам, мисля, че ти правеше козунак с втасване през ноща, въпросът ми е, сплиташ на сутринта или сплиташ  и тогава  в хладилника?

Аз, аз бях тази. Но и още някой след мен. Стана ми разкошен козунак. Слагаш тестото в хладилника веднага след месенето..Там то си се надува за 10-ина, да кажем, часа. Вадиш го и тогава го оформяш. Важно: стафидите се добавят, след като го извадиш. Не знам дали ще стане и с тях, но те са овлажнени и може да повлияят отрицателно на втасването.
Успех. Някъде бях дала и снимка. Това ми е най-хубавият козунак досега.

# 607
  • ES
  • Мнения: 2 172
Джемма, много се радвам, че кулинарка като теб е взаимствала от моята простичка рецепта за обикновен хляб.   bouquet Правя го всеки ден на програмата за експресен хляб - 1.15 мин. А твоите произведения са шедьоври.  Peace

# 608
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
И аз бях писала, че втасвах козунака през нощта, като взех идеята от curly sue и си стана супер.
Просто по този начин се пести малко време. Peace

# 609
  • Мнения: 2 114
Моля за тази рецепта !

През лятото взех рецептата оттук. Беше супер. Не мога да го намеря сега.
Моля за помощ !

# 610
  • Мнения: 1 313
Момичета, най-накрая и аз да се присъединя към вас  Hug Имам от днес фурна FIF, но нямам никакво упътване. Молбата ми е някоя от вас,която има такава фурна да ми пише кое копче за какво и вобще как се използва, че нямам търпение да пробвам страхотните ви рецепти. Предварително хиляди благодарности!  bouquet

# 611
момичета, искам да ви се похваля с моя козунак  newsm44- стана много хубав, с една малка забележка - не можах така  да го докарам с плетките, че да стане за снимка. Но, следващият път /надявам се пак да стане/, ще се постарая и художествено да го оформя. Правих го днес по рецептата на Lebeduna, само че като че ли иска още малко захар. Много ти благодаря, Lebeduna! Two Hearts

# 612
  • тук
  • Мнения: 510
Здравейте, момичета. Имам следния проблем - хлебопекарната ми е Мулинекс, с една бъркалка и вместимост от 1 кг. Бях в чужбина известно време и сестра ми я използваше. Не е разбрала, че трябва да изважда бъркалката след всяко печене и сега тя се е залостила там като че ли завинаги. Накисвах продължително, въртях, пекох няколко пъти - няма отместване. Моля ви, ако някой е имал подобен проблем и е успял по някакъв начин да извади това чудо, да ми каже КАК  Praynig

благодаря ви

# 613
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
На майка ми така се беше заклещила. Татко и помогна с едни клещи, разбира се внимателно. Peace

# 614
Моля за тази рецепта !

През лятото взех рецептата оттук. Беше супер. Не мога да го намеря сега.
Моля за помощ !

Да не е  този

Общи условия

Активация на акаунт