Машина за хляб - 8 част

  • 47 905
  • 668
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 029
След последното премесване и преди последното втасване  Grinning

# 631
  • Мнения: 1 313
Аз не ги махам по време на програмата, ами чак като се опече хлебчето. Peace
Да, и аз така ще направя. Благодаря! Съжалявам, че така оспамих темата,но наистина имам голямо желание, а нямям идея кое как става.
Как да разбера кога е последното премесване?

# 632
  • Мнения: 6 029
Ми.. ако няма таблица с продължителността на всяко едно действие, със седене до машината и записване.  Confused

# 633
  • Мнения: 1 313
Няма ли друг начин?Как да седя 2 часа до машината ooooh!

# 634
  • Мнения: 6 029
Не се сещам за друг начин.

# 635
  • София
  • Мнения: 2 113
Ламарина, спомням си, че когато аз търсех първата си информация за тези машинки, преди около година, попаднах из тогавашните текущи теми на една добре систематизирана информация от Gatoto na Gato, не мога да си ги намеря, бях ги свалила даже, но от вчера, след като ти прочетох първия пост ги търся и не мога да ги намеря....
Виж да не са в някоя от посочените на първа страница линкове към теми.

А, ето - намерих тази таблица с времетраенето на етапите по програми (http://www.foto.bg/data/1460/Image3.jpg).
Публикувана е от jaklins   bouquet в първата тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22004.msg3220852#msg3220852)

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 23:32 от dimitrina73

# 636
  • Мнения: 6 167
Момичета, много ви моля да обърнете внимание на моята нещастна темичка в Нашия дом.
Пуснах я с надежда някой да ме посъветва, но уви, цял ден няма отговор. Знам, че това е тема за рецепти, но пък вие сте опитните с машините за хляб....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276388.0;topicseen


  bouquet  bouquet  bouquet

# 637
  • Мнения: 6 029
Писах ти, Лени Grinning

# 638
  • Мнения: 125
Lennie, моето мнение е, че е по-добре да си вземеш машина с по-голяма вместимост и евентуално с 2 бъркалки.А относно броя на програмите, важно е да имаш естествено основна за хляб, за месене на тесто с втасване, и само за печене. Другите програми са просто вариации на тези. Е разбира се по-лесно е ако имаш специална програма за черен хляб, или за кекс, или за козунак например. Ако машинката ще ти излезе без пари, взимай я , не се чуди. Но ако искаш наистина добра хлебопекарна, която ща ползваш ежедневно и не само за хляб, по-добре се поизръси малко  Wink

# 639
  • Мнения: 6 167


Благодаря за мненията!
Наистина много мислих и за момента ще вземем тази да видим може ли да прави ежедневния хляб ( 2ма сме) , а после ако вземе че ни хареса тази ще отиде на вилата, а ще вземем по-добра. Аз се притеснявам от много функции и програми ( козунаци и тн) и поради др. причина - много ни е 'слаб ангела' и да не вземем да се отпуснем да ядем много.  Laughing
Още веднъж благодаря!

# 640
  • Мнения: 6 167


Благодаря за мненията!
Наистина много мислих и за момента ще вземем тази да видим може ли да прави ежедневния хляб ( 2ма сме) , а после ако вземе че ни хареса тази ще отиде на вилата, а ще вземем по-добра. Аз се притеснявам от много функции и програми ( козунаци и тн) и поради др. причина - много ни е 'слаб ангела' и да не вземем да се отпуснем да ядем много.  Laughing
Още веднъж благодаря!

# 641
  • Мнения: 812
portman опитах на лични, но си изчерпала лимита си и затова ти отговарям тук:

Аз по принцип не съм заменяла маста с масло точно в тази рецепта, но си мисля, че ще стане. По принцип нещата правени с мас са по - пръхкави и не така тежки в сравнение с изделията с олио. Същото се отнася и за маслото - много по - пухкави и ароматни. Трябва да ти кажа, че по едно време ме беше хванала "козуначената фея" и доста рецепти опитах - коя с масло, коя с мас, смесени с олио и т. н. Разлика очевАдна няма, от много опити и не малко провали стигнах  до извода, че козунака каквото и да му сложиш, той като няма да стане....Опитай с масло вместо с мас, трябва да се получи.Успех!

# 642
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте момичета! Не съм се включвала отдавна, но ви чета редовно. Имам проблем и моля за съвет: правя козунак - става чудесен на вкус, бухва идеално, вътре  е на шупли и дори има конци, но...  рисунъка на плитката се губи някъде, става гладък. Първите пъти като правих си личеше, а напоследък не знам какво става? Използвам рецептата на Пина, като добавям малко повече захар и повече брашно /докато не маже под бъркалките/.Може би ако добавя още брашно, но пък ще стане по-плътен и твърд.
Моля помагайте!

# 643
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте момичета! Не съм се включвала отдавна, но ви чета редовно. Имам проблем и моля за съвет: правя козунак - става чудесен на вкус, бухва идеално, вътре  е на шупли и дори има конци, но...  рисунъка на плитката се губи някъде, става гладък. Първите пъти като правих си личеше, а напоследък не знам какво става? Използвам рецептата на Пина, като добавям малко повече захар и повече брашно /докато не маже под бъркалките/.Може би ако добавя още брашно, но пък ще стане по-плътен и твърд.
Моля помагайте!
Моето мнение е да добавиш още малко брашно след като го извадиш от машината, да го премесиш и тогава да сплетеш.
Успех другия път!

# 644
  • Силистра
  • Мнения: 288
 Я и аз да попитам за козунака, понеже снощи нямах захар, а само пудра взех че я сложих, бях почнала вече продуктите, но тестото нещо не се получи, а и козунака стана като тухла, абе все едно сладък хляб, но посредата не изпечен, та въпросът ми е дали е от захатра ?

Общи условия

Активация на акаунт