Отговори
# 270
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен  Hug
Решила съм утре да захраня с плодово пюре. Има ли значение с какъв плод ще започна? Ние малко сме се запекли от зеленчуковите и мислех да започна с круша, но пак ли се започва с 1л. или може и повече (3 например). Взела съм на ХИП и 2 пюрета с ябълка, но на етикета ми се вижда че има и ориз, някой знае ли, така ли е newsm78 ?
Отивам да готвя и после пак ще дойда.

# 271
  • София
  • Мнения: 5 738
Шош,и ние искаме да си държим и се сърди ако не му дам ooooh!
Хари,започни с круша за запека е добре по натам може и слива но в почти всички на хип има ориз,гриз от ориз и т.н.
Тиквата помага много!
Вземи ако искаш на Нестле Круша с клей рожкови е и той помага при запек!
Може да не е една лъжичка дай 2,3 н другия ден повече,аз започвах с по 3 Peace 

# 272
  • Мнения: 105
Вярно и аз установих, че в плодовите на ХИП има ориз, а пък в месните има сол newsm78 #Crazy Така, че с месни ще се захранваме с Ганчев, а после ще си готвим  chef

# 273
shosh благодарско за жокера.Ще търся HIPP

# 274
  • Мнения: 1 900
Каште са ми на Милупа и на Хип, вчера додох елда на Хип. Правя я с вода, АМ и пюре.
Днес цял ден чистих и сега така се уморих  Tired
След като видях съдаржанието на пюретата на Хип, реших че от златните ръце на мама по-хубаво няма  chef bowuu

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 19:16 от valeria.k

# 275
  • Мнения: 1 900
shosh-от някоя голяма верига ли взимаш каша от елда?Обиколих Бс и никъде не мога да намеря а искам да купя и да започна с такава.На коя фирма е?Ох ревем...
Нали каза че трябвало да изчакаш с кашите заради килограмите, или аз не съм разбрала newsm78 Rolling Eyes

# 276
  • Мнения: 223
Здравейте,
чета, но от няколко дни не мога да се включа, защото забравям какво съм щяла да казвам или свършва темата
Първото, което ми хрумна по повод съобщения на Арвен и Херелина е да кажа аз какво правя със зеленчуковите пюр[/b]ета, т.е. как ми реагира Явор при първи прием. Първият ден не ги харесва [b]новите вкусове(освен моркова), но като давам още 2-3 дни и свиква. Неприятен си му остана домашният картоф (когато го пасирам само с кърма не става лепкав, а с вода - става)
Първия ден се запича леееекинко, но на втория ден вече ака дори рядко. На третият ден ми връща пюре в памперса.
Това е с моя син. Знам, че повечето препоръки са да се сменя зеленчукът при запек и при нехаресване, но аз давам  дни пробен период.
Венера,аз ти бях отговорила за Хамомилата. Знам как се дава 15-ката - сутрин и вечер по 5 топчета в малко вода(аз давам ъс спринцовка). За 9-ката не знам, а и мисля да давам само веднъж на ден
Тази нощ Явор се буди 7 пъти. По-нервен е вече от зъбите и ме хапе, но  продължава да се старае да е усмихнат Heart Eyes
Жужка, лошто никога не идва само, но пък после идва само хубаво, нали
Марсиди, юнак. Нашето пишле все едно изобщо няма дупчица. Не мръдва

# 277
  • Мнения: 1 380
Мами, как успявате да предпазите бебоците да не си лапат пръстите и юмручетата ... няма нищо по-вкусно от това Laughing
Днес забелязах и ситни пъпчици около устичката ... явно от лапането на пръстчетата.

# 278
  • Мнения: 514
Привет на НЕЛИНЧЕТО!Добре дошла Hug welcome
Аз захранването винаги го почвам с 1 лъжичка така беше и с плодовото и с кашата сега съм на третата лъжичка от месното пюре!НЕ знам дали така е правилно но ние като бяхме по малки много плюех ме и придпочитам коремчето по бавно да привиква на новата храна!
Тиквата е много хубава а й малките я харесват!
Искам да попитам давате ли пюрета с кайсия и праскова нали са мъхести плодове и не било хубаво?Мерси предварително ! newsm78 newsm78 newsm78
Когато включвам ново ядене се разхлабва и така до 3-тата лъжица после стомаха й се нормализира! Thinking

# 279
  • Мнения: 324
Мая престана да си яде ръцете, защото започнах да й давам залъгалка и защото вече пъха в устата каквото успее да докопа. Дано да не е временно  Wink
А по въпросите за пюретата така и не мога да се включа  Tired

# 280
  • Мнения: 1 380
И аз давам какви ли не залъгалки, гризалки ... но, уви ... предпочитаме пръстите.
Ще се изяде това дете! ooooh!

# 281
  • София
  • Мнения: 5 738
navedi1,аз давам и праскова и кайсия  PeaceАлерген са да,но нали все пак не са с обелката CrazyПроблеми нямаме! Praynig

# 282
  • Мнения: 514
Димяни и аз и дадох и я наблюдавах но не се е изприщила а кайсията е толкова вкусна ......... Peace Peace newsm10

# 283
  • Мнения: 287
navedi1,аз давам и праскова и кайсия  PeaceАлерген са да,но нали все пак не са с обелката CrazyПроблеми нямаме! Praynig
Веднага да споделя за кайсията - на нас ни излязоха ситни пъп4ици по тялото и педиатърката каза ,4е е алергия!От 5 дни давам плод- кайсия на Хип. baby_neutral Не знам дали е от нея ,просто споделям. Peace
И нашето пишле не се оголва добре- до една годинка било нормално! newsm78
Тиги ,понеже си фен на домашното пюре- в4ера му направих разкоооошно пюре- морков,картоф ,ябълка+кърма.Вълшебно е просто.И има вкус на сладка тиква. Laughing Дадох на мъжа ми и той-"Аууу ,че вкусна тиква!" hahaha
Кашите ни са на Нестле ,без мляко.С моркови и за сладък сън (след 6м.),но още не ги ползваме.
За елдата съм 4ела ,4е е подходяща след 8-ми месец. baby_neutral

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 20:25 от крокодил

# 284
  • София
  • Мнения: 302
радостче: тъй де и ние сме на лапане на ръце  Embarassed .... ама му мия и гризалки да ги дъвче... че залъгалки ако му дам няма оставяне после.... иначе и аз го виждам че има пъпчици и го мажа с Ексомега на Адерма и не се задържат много...
за кашите давам ги само с вода и ползвам на Милупа на Хип и Хумана... най му харесват първите...
пюрета - аз захраних с ябълка на ганчев.... но в този случай най добре опитай верно с круша на Гербер има за захранване специално... пюрета ползвам на ХИп и гербер всякакви.... но по скоро на гербер не съм се загледала за солта.  Blush ... ще го направя...

Общи условия

Активация на акаунт