До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14

  • 44 857
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Палечка,преди малко ходихме до там с девойката,но видях поста ти като се прибрахме.По принцип има,те повечето май са примеси с памук.Това  е 100% памук,имаше го и пепел от рози и ако не се лъжа в екрю.Сега си взех това за нещо връхно на детето,не знам защо но много ми хареса,а предполагам ще седи интересно като се изплете.Състава му е 40% вълна,40% пан и 20% памук.Имам и полар в пепел от рози,който мога да сложа за подплата,но това като му дойде времето Mr. Green.

# 286
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
ето как изглежда модерната:



плете се на дълги ленти, които после се съединяват.



За жалост обаче такова чудо във Варна няма. Всички ме зяпат като изкопаемо като кажа какво искам Crossing Arms Crossing Arms

А да покажа последните си творения.
Имам и още една шапка на девойката е с нея на ясла. Ще ви я покажа и нея Peace

niunia, много са ти готини преждите  bouquet Завиждам благородно!

# 287
  • в баира
  • Мнения: 861
niunia: Това второто изглежда, че ще държи топло - личи си, че има вълна.

Аз да попитам - знам, че сте коментирали болерата и сигурно някой е обяснил как се изплита извивката на самата кройка. Ето това съм си харесала. Къде мога да намеря обяснение на самото извиване?

# 288
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


За жалост обаче такова чудо във Варна няма. Всички ме зяпат като изкопаемо като кажа какво искам Crossing Arms Crossing Arms


Мимито, не се притеснявай и тук ги няма, трябва по нета да си го поръчам, но и с тел е доста удобно.
важното е телта да не се огъва.

аз първо си направих едно приспособление със cтиропор и дървени шишчета, но шишчетата се огъваха и не ставаше нищо. ooooh!
довечера ще снимам какво ми направи половинката с пироните....


цветенцата са мнoгo хубави, моите все се огъват насам-натам...хич не ги докарвам Confused

# 289
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
niunia: Това второто изглежда, че ще държи топло - личи си, че има вълна.

Аз да попитам - знам, че сте коментирали болерата и сигурно някой е обяснил как се изплита извивката на самата кройка. Ето това съм си харесала. Къде мога да намеря обяснение на самото извиване?

http://picasaweb.google.com/dagny14/LINEAROSSA2/photo#5074771027541966594 - ето го обснението, но на немски. Иначе за извиките свиваш и наддаваш в предоследната бромка на нечетен ред примерно. Така става.

asyalein - цветето го правих по модел и по усет. Правих няколко докато най - сетне получих това което аз искам. Но ще е още по - красиво ако се съчетаят няколко цвята!

# 290
  • Мнения: 2 199
niunia: Това второто изглежда, че ще държи топло - личи си, че има вълна.

Аз да попитам - знам, че сте коментирали болерата и сигурно някой е обяснил как се изплита извивката на самата кройка. Ето това съм си харесала. Къде мога да намеря обяснение на самото извиване?

Ох и на мен много ми харесва, имаше обяснения в предишни теми, но след сесията ще се пробвам. Но незнам как ще стане де  Mr. Green  Blush
asyalein много готин шал  Flutter
И  на всички нещата са много, много хубави   bouquet

# 291
  • в баира
  • Мнения: 861

http://picasaweb.google.com/dagny14/LINEAROSSA2/photo#5074771027541966594 - ето го обснението, но на немски. Иначе за извиките свиваш и наддаваш в предоследната бромка на нечетен ред примерно. Така става.


Аз съм го видяла, но на мен самата техника на извиване не ми е ясна. Нещо не  схванах - ако свивам и наддавам едновременно, не се ли запазват броя бримки?

# 292
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами и аз толкова мога да обяснявам...
Нали трябва да се получи дъга та плетейки от горе надолу първо наддаваш докато решиш че си достигнала желаната ширина. После по същата схема както си наддавала свиваш за да се върнеш в началната ширина.
Дано си ме разбрала  bouquet

# 293
  • в баира
  • Мнения: 861
Mimito: Да, вече да. Благодаря ти!   bouquet

# 294
  • Мнения: 3 810
Aси, мерси!   bouquet
Точно там ни беше пратила и преди- ще взема да се пробвам...

# 295
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Искам, искам. Много благодаря. Аз тъкмо си уредих "майстор на вилки" Grinning.

снимах приспособлението.
предполагам, че с телта ще ми е по-лесно newsm78

снимки тук: на части  сглобена

по принцип трябва да са 2 летвички, една горе и една долу, ама нали пироните имат главичка и не се мърдат много, та имам една дъскичка.

като плета дъскичката се пада горе, защото плетената лента нараства надолу и се изхлузва от вилката, за да не пречи.

ако си е нормална вилка с 2 летвички няма значение как се плете, защото се маха едната и лентата се изхлузва.

дано някой разбра нещо ooooh!

# 296
  • Мнения: 3 810
аз разбрах! отвори ни работа Wink

# 297
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Мими, лентите стават бързо, ама сглобката е трудоемка и броенето на бримките при вилката ooooh!
ползвай поне еднакво дебели прежди да не се мъчиш като мен 2 дена със сглобката... Rolling Eyes

половинката ми е поръчал един креативен каталог и там има идеи за чанти, които се плетат от специална прежда, перат се и после приличат на филцови....
сега тва ми е влезнало в главата Twisted Evil, ще трябва да видя колко струва преждата.
някой да знае разхода за чанта. голямка чанта Crazy

# 298
  • Мнения: 1 947
Asyalein - може и да го знаеш, но ето един сайт с филцвани неща, има и чанти.
http://www.garnstudio.com/lang/de/category_oversikt.php?kat=Tovet

# 299
  • Мнения: 13

МОМИЧЕТА МОЛЯ ВИ,
може ли да ми помогнете с това плетиво  Blush [b[/b]http://www.klubochki.ru/image/all-bolero/4/347/ как се плете ластикът,и как се сглобяват после.
Аз сам новичка но вече съм адски много запалена по вашите КРАСОТИ Hug  bouquet
Ще сам ви много благодарна

Общи условия

Активация на акаунт