До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14

  • 44 856
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лили и Пaлeчка, мерси за милите думи.

исках да е по-широк и ефирен, но нямах прежда, а и зеленият мохер се оказа доста дебел.
иначе бялата част стана както си я представях...

# 271
  • Мнения: 1 608
asyalein, вчера имах проблем с отварянето на снимките ти. Много интересен шал е станал.
Можеш ли да снимаш вилката?

# 272
  • Мнения: 1 488
Момичета,оплетах шапката.Сега стрябва да оплета и една жилетчица.Някой има ли идея каде мога да намеря колички,сматам с такъв елемент да е.Ади аз ще търся.Като оплета всичко и го зашия,ще покажа снимки.

# 273
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, вчера имах проблем с отварянето на снимките ти. Много интересен шал е станал.
Можеш ли да снимаш вилката?



ето това е. Hug

моята е 12см. половинката я направи от тел.

има и някакви дето може да си нагласяш разстоянието между раменете, но не я намерих да си купя и сега имам едно приспособление:

1 дъскичка и 2 пирона. hahaha

ако искаш довечера ще снимам.
но не съм го пробвала де, само телената ползвах за шала, става бързо.
сглобяването е пипкаво, защото преждите бяха с различна дебелина.

# 274
  • Мнения: 1 608
Искам, искам. Много благодаря. Аз тъкмо си уредих "майстор на вилки" Grinning.

# 275
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
tuly newsm59  party023!


Ето и моите последни творения.

жилетка за мен


терлички за госпожицата


Терличките станаха малко широчки,но вършат работа Wink,много им се кефя.Сега си плета поло в много оранжево Crazy.Хем ме кефи цвета,хем малко ме притеснява,че май съм пораснала за него Mr. Green.Това е моделатова ще е моя пуловер.

=^._.^=,пончото е много хубаво.И на мен ми се иска да изплета на Мими за пролетта,ама както вървят нещата може би за есента,ако не и за другата пролет Mr. Green.
Lily,много ми харесаха нещата ти  bouquet.

# 276
  • Мнения: 1 608
Нюня, виждам ръцете на малкато помощтичка върху твоя пуловер. Heart Eyes
Каква е преждата. Цвета е страхотен.

# 277
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Момичета,оплетах шапката.Сега стрябва да оплета и една жилетчица.Някой има ли идея каде мога да намеря колички,сматам с такъв елемент да е.Ади аз ще търся.Като оплета всичко и го зашия,ще покажа снимки.

Тук има разни колички.

# 278
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Преждата съм я купувала от този магазин до нас с преждите и платове на кг - 95% пан и 5% еластан.

# 279
  • Мнения: 1 172
niunia , къде точно е този магазин? Имаше един на Пиротска с много хубави прежди,но зо закриха.Знам и един на женския пазар,но там асортимента е по-беден за прежди.

# 280
  • Мнения: 3 810
Момичета, много сте продуктивни и талантливи, да не изброявам поименно Wink
asyalein , заинтригуваха ме тези вилки и естествено не съм запазила линка, който пусна преди време ooooh!. Ще чакам да ни осведомиш пак наново- нас несериозните Embarassed

# 281
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Момичета, много сте продуктивни и талантливи, да не изброявам поименно Wink
asyalein , заинтригуваха ме тези вилки и естествено не съм запазила линка, който пусна преди време ooooh!. Ще чакам да ни осведомиш пак наново- нас несериозните Embarassed

за кой link говориш? не се сещам  Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 3 810
Объркала ли съм се?
Не пусна ли нещо за това какво може да се изплете с вилка? Пък и дай повече инфо за това чудо- обикновена тел ли е? Как се ползва? Интерсно ми е Hug

# 283
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Объркала ли съм се?
Не пусна ли нещо за това какво може да се изплете с вилка? Пък и дай повече инфо за това чудо- обикновена тел ли е? Как се ползва? Интерсно ми е Hug

значи: старият вариант е от тел направена, сега има някакви модерни, дето си нагласяш разстоянието между рамената.
ама не я намерих наоколо и половинката измайстори една от тел.

ето как изглежда модерната:



плете се на дълги ленти, които после се съединяват.

в www.osinka.ru има цяла тема, с много модели и обяснения, обаче моя руски не е толкова добър.
аз четах на немски как става.
ето ти link към руската тема: http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=12619

там са майсторици де, не като мен.
има и обяснение как се прави деколте и ръкав, ама не разбирам всичко...

# 284
  • Мнения: 641

Страхотен цвят и моделът е хубав!

niunia, имам молба, би ли погледнала в това магазинче дали има памук или памук с примеси? Това, разбира се, при следващото ти ходене до там.

Общи условия

Активация на акаунт