До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14

  • 44 859
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 904
аз пък одеялцето съм си заплюла отдавна, но даже бях забравила, че е твое, Лили.
обаче дай по-добра снимка на елечето, само възбуди любопитството, а почти нищо не се вижда.

# 256
  • Мнения: 191
Благодаря  Hug

Ужасна ми е снимката на елечето наистина  ooooh!

След малко като се "върне" в къщи по-добрия апарат ще снимам пак, просто не ми стигна търпението... А ако искате, ще кача схема - много е простичко и лесничко.

Покривката на спалнята е промишлено плетена Simple Smile
Моят мъж по повод на това, че сега плета на малкия покривка за кошарата, иска да изплета и за нашето легло после  #Crazy ама трудно ще събера кураж - то е 220/200 - ще има да плета докато се пенсионирам... А съм си набелязала доста други неща за плетене и от тук, и от нета.

# 257
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Lily наистина много готини нещица си оплела. Особено ми харесаха джудженските шапки и шалчето. много добро съчетание на цветове и прежда. Браво! Peace

# 258
  • Мнения: 9 904
Лили, покривка за легло остави, че се плете дълго време, по-големият проблем е , че ако не е от малки парчета, става тежка. В момента плета едно одеяло ли ще е, килимче ли, не знам и аз още, още съм на 1/5 от него и вече тежи много.
Но пък има страшно красиви.

# 259
  • Мнения: 3 036
Amelly,
тук съм наистина и ви чета,не ви изпускам от поглед,но с тази пуста блуза,която си направих,събрах срама от къщи.
Само ми се подиграват,защото като папагал повтарях,това което свекърва ми показваше и сега не мога да го повторя.
Дъщеря ми хареса модела,но не и преждата и като каза,че иска да й я оплета,сега не мога да я повторя.
Утре на светло ще я снимам и ще я покажа.

# 260
  • Мнения: 3 782
Здравейте, възхищавам се на всички вас! Наистина Hug Ще ми плетат нещо и аз трябва да си избера, спрях се на тази - рокля . Искам да попитам каква прежда да си взема и за плетката как се води. Благодаря ви предварително.

Плетката е "гладка лицева", улеите са опакови.
Преждата според мен е вълна/акрил, количеството е относително понятие: зависи от дебелината на конеца, фигурата, дали се плете стегнато.

Благодаря  Hug

# 261
Здравейте, много се радвам че ви намерих! Искам да попитам: михте ли ми казали как се прави реглан ръкав, но на пуловер плетен английски ластик? Благодаря ви предварително!

# 262
  • Мнения: 1 608
Привет и от мен с едно пончо, което направих за една малка госпожица - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4996280
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4996281
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=91906&photo=11
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4996289
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4996292


Лили, много харесах нещата ти.  bouquet

marina1, аз съм правила на полуанглийски - нищо по-особено няма.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 22:19 от =^._.^=

# 263
  • Мнения: 1 111
ох,момичета, напоследък изобщо не съм плела
само преглеждам темата и отварям разни линкове и се наслаждавам на необятното море от модели,схеми и творения....и постоянно си харесвам това,онова...хиляди неща...
аз шия и гоблени и в темата за гоблените пак така - разглеждам,разглеждам...и там съм си харесала мнооооого работи....но гоблена си не съм го хващала от половин година...

ненаситно ми е окото и това си е ,и за плетки и за гоблени...но иначе продуктивност - нула...Желание имам голямо,но време нямам никакво... Confused

на все пак - хайде да почерпя,че днес съм рожденничка...




# 264
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 успявам да се включа чак сега Blush

почнах един шал на вилка и ми свърши преждата.
в магазина нямаше останала същата и се наложи сега уикенда да взема от свеки някаква, за да го довърша.

обаче този шал ме довърши, особено със сглобяването. ooooh!

бъдете снизходителни към творението ми, битката беше безмилостно жестока Twisted Evil

не съм намалила снимките, ето линк: шал на вилка   шал на вилка, детайл

# 265
  • Севлиево
  • Мнения: 491
=^._.^= много интерестно пончо, много ми хареса.
tuly честит рожден ден!
Аз например докато бях бременна не ми се подхващаше плетка въобще, ама сегааа. Много ми се плете, много идеи имам, а нямам толкова време.

# 266
  • Мнения: 1 947
=^._.^=, страхотно пончо! Това е правоъгълник, който е зашит и украсен с цветенца и
се облича през главата, нали така? Много искам да оплета и аз едно, но този вариант ми
се стори по-лесен за скромните ми умения. Simple Smile

# 267
  • Мнения: 191
Много ме трогнахте  bowuu и ме вдъхновихте още повече Hug

Ето по-свестни снимки на елечето
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=160479&photo=14

Тити, и аз си мисля, че ако се започне голямо одеало или покривка за легло, или постелка за под /което ми е мерак и някой ден ще се престраша/, то ще е доста различно за работа от обикновените плетива. Струва ми се, че ще трябва от един момент нататък да започна аз да се местя, а изплетеното да си стои, иначе доста ще тежи и ще е неудобно... Thinking Но какви модели има - много красиви и много изкушаващи! Голямо предизвикателство си е. Поздравления, че си започнала такъв проект.  Heart Eyes Ще чакам с нетърпение да покажеш резултата.

Честит рожден ден, Tuly! Много здраве и много поводи за усмивки!

Заслужавала си е битката за сглобяването на шала, Asyalein - резултата е впечатляващ!

=^._.^=, пончото е станало много оригинално! Много е сладко - точно като за малка госпожица

# 268
  • Мнения: 1 608
=^._.^=, страхотно пончо! Това е правоъгълник, който е зашит и украсен с цветенца и
се облича през главата, нали така? Много искам да оплета и аз едно, но този вариант ми
се стори по-лесен за скромните ми умения. Simple Smile
Да. Изключително просто и лесно за изработване е.

# 269
  • Мнения: 641
Честит Рожден Ден, tuly!





=^._.^= , много ми харесва идеята и цветенцата!

Браво на Lily и на asyalein, ефектен е шалът.


И аз имам в проектите килимче, но ще го започвам след година поне, за стаята на дребата е, за сега събирам идеи. То килимче силно казано, по-скоро стъпка Grinning по-голямшка, цветенце или нещо такова. Чудя се какъв материал да използвам за да издържи на интензивна експлоатация, че и естествен, па и разнообразие от цветове да има newsm78, с тия претенции май без килимче ще я караме...

Общи условия

Активация на акаунт