Комбинация синьо/жълто

  • 16 680
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 768
.Да се изразяват такива категорични мнения,че тези цветове, при всичките нюанси които имат,са остарели или изтъркани или,че не си пасват е все едно да се твърди,че -сини очи и руса коса са абсурд или ,че жълто слънце не подхожда на синьо небе


Това се твърди (и от мен) конкретно за комбинацията, използвана в интериора. Няма значение кой е автора на темата.

В приридата си е отделна работа.

# 61
  • Мнения: 3 818
Аз също не харесвам тази комбинация за всяка друга стая, освен детската. На малката сме я направили именно в жълто-синьо-червено и ми харесва, изглежда си точно по детски весела.

Мен това, което ме влудява като комбинация е всичко в бежовата гама- бежови стени, по-тъмно бежови мебели и т.н., страшно изтъркани ми се виждат.

# 62
  • Мнения: 359
.Да се изразяват такива категорични мнения,че тези цветове, при всичките нюанси които имат,са остарели или изтъркани или,че не си пасват е все едно да се твърди,че -сини очи и руса коса са абсурд или ,че жълто слънце не подхожда на синьо небе


Това се твърди (и от мен) конкретно за комбинацията, използвана в интериора. Няма значение кой е автора на темата.

В природата си е отделна работа]

Да се каже:"на мен тази комбинация не ми харесва" е израз на мнение и вкусови предпочитания. Нищо напротив Но "тази комбинация е гадна и отвратителна" е израз на неуважение и незачитане на друго мнение и вкус.Много напротив.

# 63
  • Мнения: 753
браво ов4ева...да и аз си мислех като теб, но за съжаление има хора които мислят по различен начин....
между другото не познавам нито малена нито ксения, нямам впечатления никакви за тях...влизам в темите защото се интересувам от тематиката, но се оказа че тука става въпрос за различно нещо..ов4ева има собствено мнение, което не се опитва да налага, това ми харесва, още веднъж,браво Hug

# 64
  • Мнения: 764
Не искам да прозвучи нагло,но както писах в една друга тема по повод цветови съчетания някакви за дрехи,и пак ще напиша-не всеки има вкус.Всеки може да има мнение,но не всеки има вкус.Това не означава,че ако смятам,че някой няма вкус,няма да го обичам или уважавам,той пък ще има други качества.Смятам,че просто някои хора носят в себе си чувството за естетика,според мен то е вродено.А по темата-не харесвам жълто+синьо,отвратително е.Мисля,че Малена има доста добър вкус.Ксения ми е симпатична от други нейни писания,да не се обижда,нищо лично!  bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз също не бих била толкова категорична в мнението си - вярно, тези платсмасови цветове и на мен не допадат.
Бих я съпоставила с комбинацията червено-розово /или red-pink-purple/, която е ужасна на прима виста, но има случаи в които точно тя стои много стилно.

# 66
  • Мнения: 6 039

Да се каже:"на мен тази комбинация не ми харесва" е израз на мнение и вкусови предпочитания. Нищо напротив Но "тази комбинация е гадна и отвратителна" е израз на неуважение и незачитане на друго мнение и вкус.Много напротив.

ov4eva, абсолютно не си права
сто пъти казах коя комбинация имам предвид /не всякакви нейни разновидности/ говоря за конкретни имена на цветовe

това е комбинацията, която мразя, не харесвам, не мога и да харесам, никога не бих я използвала в работата си или в избора на дрехи или за какъвто и да е предмет на дизайна. Кухни, дивани, стени и бани в точно тази комбинация, са меко казано, лишени от вкус. Всички интериори, които откривам в нета с тези цветове са кичозни сами по себе си, както като форми, така и като цветове.
И да обидя някого, съжалявам. Това си е лично мое мнение, не мога да разбера, защо някой трябва да ми го оспорва и обсъжда. И смятам, че е абсолютно непрофесионално да се използва буквална комбинация между тези 2 цвята.

http://www.hudsonsofficefurniture.co.uk/picis2/KandM/YELLOW_CHAIR_SIZE3.jpg
http://www.hudsonsofficefurniture.co.uk/picis2/KandM/BLUE_CHAIR_SIZE_5.jpg

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:18 от Дивиана

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Мен това, което ме влудява като комбинация е всичко в бежовата гама- бежови стени, по-тъмно бежови мебели и т.н., страшно изтъркани ми се виждат.

Въпрос на вкус  Rolling Eyes , на мен ми харесва всичко което е земно кафяво, бежово тип пясъчно  , каменно сиво и т.н. За мен е стилно за други е скучно , но затова хората са различни  Peace

# 68
  • Мнения: 214
Аз също харесвам топлите цветове - кафяво, пясъчно, ванилия, карамел, канела /напълни ми се устата/. Много ми допада стила на Еял Тахор, за съжаление, не мога да илюстрирам в момента. Също марокански стил или латиноамерикански /ако може така да се нарече/.

А по темата - спалнята боядисахме в бледосиньо, мебелите ще са много светло дърво или крема /още не съм решила/, мисля да вкарам лилаво или бордо в абажури, пердета, килим. Мисля, че ще се получи добре.
Демек ми харесва комбинацията в по-блед вариант.

# 69
  • Мнения: 3 818
Мен това, което ме влудява като комбинация е всичко в бежовата гама- бежови стени, по-тъмно бежови мебели и т.н., страшно изтъркани ми се виждат.

Въпрос на вкус  Rolling Eyes , на мен ми харесва всичко което е земно кафяво, бежово тип пясъчно  , каменно сиво и т.н. За мен е стилно за други е скучно , но затова хората са различни  Peace

Естествено, че е въпрос на вкус Simple Smile. Някога и аз много обичах всички бежови, екрю, цвят на шампанско и т.н. стени и интериор въобще. Но след 10тина години в такава обстановка, вече не са ми много симпатични тези цветове Laughing

# 70
  • Мнения: 2 149
Ето защо днес толкова бавно зарежда форума ooooh!

Харесвам комбинацията от патешко жълто и турско синьо. В други нюанси тази комбинация не я възприемам.
Тази е комбинацията на спалнята ни /наследство от студентските ни години/, трудна е за съчетание със тените. Има много спално бельо обаче.
Красива е, но е капризна.
http://images21.snimka.bg/004324999-big.jpg
http://images21.snimka.bg/004325005-big.jpg

В прървоначалната стая беше тапет с фриз - в долната част синьо, горе бледожълто, разделяше ги фриз на някакви като цветя.
Сега изпрасках карамфилите на Криейшън, отиват си реално със синьото, но жълтото ме дразни. Трябва да изпръскаме жълтите елементи, МДФ е.
Не знам дали си личи, но е жълто със силно синьо.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:21 от Дивиана

# 71
  • Мнения: 1 413
Не искам да прозвучи нагло,но както писах в една друга тема по повод цветови съчетания някакви за дрехи,и пак ще напиша-не всеки има вкус.Всеки може да има мнение,но не всеки има вкус.Това не означава,че ако смятам,че някой няма вкус,няма да го обичам или уважавам,той пък ще има други качества.Смятам,че просто някои хора носят в себе си чувството за естетика,според мен то е вродено.А по темата-не харесвам жълто+синьо,отвратително е.Мисля,че Малена има доста добър вкус.Ксения ми е симпатична от други нейни писания,да не се обижда,нищо лично!  bouquet

Даа, а не всеки има и чувство за  деликатност, даже се боя, че много съвременни хора са напълно лишени от него! Ако някой ми каже, че видът на дома ми е отвратителен определено ще ми стане много, много обидно.
Да не говорим, че вкусът и естетиката се развиват, а ние, родените в зрелия социализъм не сме имали много възможности и примери за това.
Съвсем трети въпрос е какви са финансовите възможности и предлагането на пазара.

# 72
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
за мен спорът е безсмислен  Peace по вкус и по цвет, тавариш - нет! или както там беше...
не би ми станало приятно някой да влезе в дома ми и да го критикува - това е моят, т.е. нашият, дом, така сме решили, така сме го направили!
а иначе за комбинацията синьо - жълто в момента ми харесва, но утре може би не!

# 73
# 74
  • Мнения: 1 107
за мен спорът е безсмислен  Peace по вкус и по цвет, тавариш - нет! или както там беше...
не би ми станало приятно някой да влезе в дома ми и да го критикува - това е моят, т.е. нашият, дом, така сме решили, така сме го направили!
а иначе за комбинацията синьо - жълто в момента ми харесва, но утре може би не!

Ако някой ми даде конструктивна критика относно обзавеждането на дома ми няма да му се разсърдя- мисля, че възпитан разбиращ човек винаги ще даде съвет без да те обиди.  Просто понякога едно странично мнение е по-добро от нашето предубедено такова Simple Smile

P.S. Тези последните снимки според мен са по-скоро комбинация червено-жълто newsm78

Общи условия

Активация на акаунт