Комбинация синьо/жълто

  • 16 657
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
Доста изтъркана комбинация според мен. По-изтъркана ми е само оранжево-графитената при лога и надписи.
В един момент ми се струваше, че всички бани , в които влизам са в синьо и жълто. С кант от мидички.  Sick
Аз напоследък взех да харесвам тюркоазения цвят, но още нямам идея как да влезе вкъщи.

# 46
  • Мнения: 6 039
Доста изтъркана комбинация според мен. По-изтъркана ми е само оранжево-графитената при лога и надписи.
В един момент ми се струваше, че всички бани , в които влизам са в синьо и жълто. С кант от мидички.  Sick
Аз напоследък взех да харесвам тюркоазения цвят, но още нямам идея как да влезе вкъщи.


и да исках, нямаше от раз да се сетя за тази аналогия с графичния дизайн
 Peace Peace Peace

# 47
  • Мнения: 281
 
Xenia , искам да уточним за какво точно става въпрос.
Доколкото разбрах, Малена визира, че не понася това:
http://render.ru/tmp/gallery/1134158584707892_1.jpg.
Не съм прочела да говори за тюркоаз, охра и т.н.

А голяма част от твоите примери са малко далеч...
http://img132.imageshack.us/img132/27/psviewbacktoentryld6.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/1077/40922291bm5.png
http://img85.imageshack.us/img85/6118/col5ta8.jpg
http://img85.imageshack.us/img85/6680/bimage3dr6.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/6306/21637287ei9.png
http://img85.imageshack.us/img85/4189/domcw9.jpg
Разликата е огромна. На мен последните ми харесват, но те не са това, за което тя е твърда в позицията си. А мисля, че това е важно, щом упрекът е към категоричността й.

Комбинацията синьо/жълто не ми харесва (меко казано), когато е в основата на интериора или преобладава като цвят. Говоря за снимките от руският сайт в поста на Малена  и малка част от примерите на Xenia, които се припокриват с тях. Не искам да навлизам в подробности, за да не обидя някой. Въпрос на вкус.

Не съм интериорен дизайнер, но се занимавам с визия. Никой дизайнер не обича да прави компромиси със собствените си естетически виждания, независимо дали го прави за точно определен клиент или за широката публика. Аз ежедневно правя компромиси, защото работя в екип, но ако мога да избирам, не бих се подписала под голям процент от работата ми. Ако съм freelancer не бих правила неща, който ме дразнят или по-лошо, от които да ме е срам, само защото клиентът го иска или масата го харесва. Ако едно нещо не е в стилът ми, разбираемо е да липсва в проектите ми. Водя се от собственото си чувство за естетика, защото и то е в основата на работата ми. Това не означава, че не виждам по надалеч от носа си.
И че не се променям
.

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък по принцип не обичам съчетание на 2 ярки цвята, дори и в облеклото...
Това, което аз обичам- контрастите... оранжево и синьо, жълто и лилаво... Mr. Green Всеки с вкуса си Wink

# 49
  • Мнения: 186
То на всички не може да угодиш!А и вкусовете се променят-сега харесваш едно,след време друго.Като ти омръзне нещо,нормално е да го смениш с друго.Зависи много и от светоусещането на човека в даден момент.Според мен за такива неща няма нужда да спорите. newsm78 Hug

# 50
  • NL
  • Мнения: 520
xenia всичко това,което си показала на снимките е страхотно но комбинация или по отделно така и не мога да приема тези два цвята не само в обзавеждането.
Както и това:
 SilvyA
Цитат
Аз например, не харесвам синьо и розово (тип барби) за вътрешен интериор. Независимо в каква цветова комбинация са поставени.

Наскоро правихме детската стая и се радвам,че нищо розово не купихме за нея.
Да добавя,че точно в детската част от стената е в жълто(така се получи)и все още като влезна не мога да го възприема съвсем.

 

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 16:59 от Milika

# 51
  • Мнения: 4 514
В един момент ми се струваше, че всички бани , в които влизам са в синьо и жълто. С кант от мидички.  Sick
Joy Моята баня е такава. Но аз си я харесвам. Предпочитам синьо и жълто, отколкото синьо и бяло, зелено и бяло, розово и бяло и т.н. Ако сега обаче трябва да си правя банята наново, бих вкарала много повече цветове, и то все ярки.

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А нашата детска стая е в розово Laughing Честно казано- не ми харесва... хич! Mr. Green Ама дребните ги кефи Wink

# 53
  • Мнения: 577
Още когато пусна темата Kсения ми стана ясно, че ще се заформи отново спора КОЙ КОЙ Е? Xenia-Malenna

По темата: Не, не харесвам тази комбинация.

# 54
  • Мнения: 1 413
Преди 5 години си направих в тези цветове дневната, синьото го вкарах за да съживи и освежи жълтото, което ми е основен цвят-камината, дюшемето. Ето тук може да видите, а цветът на завесата е точно като на долната част на ъгъла.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1293885
С течение на времето тази комбинация я видях в толкова гадни варианти, че си намразих дневната и сега мисля да сменя жълтите елементи със свеетло беж или сивкаво.
А според вас трябва ли в целия дом да има един цвят като основа или всяко помещение е само за себе си?

# 55
  • Мнения: 1 174
Не харесвам комбинацията синьо-жълто или я харесвам, но не и в повечето примери, дадени от авторката на темата.Не бих я включила в интериора си, нито в дрехите си.
Намирам я в единия случай за инфантилна (затова се и харесва от дечицата), а в другия (примерите от Ксения) за мен е асоциация с нещо остаряло, нещо некачествено, нещо подтискащо ме психически...И не всички природни цветове, пренесени у дома, макар и класическа комбинация, винаги стоят добре.Или не на всеки се харесва комбинацията.Не мисля, че това може да бъде стереотип на мислене, а въпрос на свето и цветоусещане - въпрос и на толерантност, обаче.
Не би трябвало да се обиждаме или засягаме на тази тема  - по вкус и цвят приятели няма, нали така гласеше поговорката?

Преди време и за известно време, по време на пътуванията ни носех едни сини очила, които ми бяха подарени и които си стояха в жабката на колата.По време на извънградските ни обиколки и тези из страната мъжът ми ми показваше и се радваше на какви ли не картини природни, които така и неможаха да ме впечатлят дотолкова...След известно време забелязах, че когато слагам сините очила ставам по-безразлична, депресивно настроена и виждах всичко в природата като на избеляла от слънцето цветна снимка.Ее ми, престанах да ги ползвам въобще.
Ако аз някога някъде се изразя, че не понасям даден цвят или комбинация, ще искам или поне ще си мисля, че хората, които ме четат, биха разбирали "не понасям въздействието на еди-какво си върху себе си".За мен е нормално някои да са привърженици на червеното, други на зеленото и не пречи те да са художници, дизайнери и др. хора на изкуството със световна известност и широк кръгозор.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 20:48 от ive

# 56
  • Мнения: 172
Тази комбинация е доста изтъркана. Никога не бих я използвала в дома си, някак ме потиска, схлупва ми настроението. Не мога точно да го обясня. Никога не съм живяла в дом решен в тези цветове. Примерите, които авторката е дала са... някои отблъскващо-цигански (за мен/не искам да обидя никого), други - ами в тях просто няма синьо и жълто, а зелено, сиво, охра... Абе изобщо кофти примери. Аз лично откривам хармония в зелено-цикламено, зелено-лилаво, червено-синьо, червено-лилаво... и много други, но синьо-жълтото разклаща хармонията ми.

# 57
  • Мнения: 8 999
Разгледах всички снимки много подробно и задълбочено .... за да установя за сетен път, че жълто/синята комбинация ми се струва подходаща единствено за цирк. Не, не ми харесва, стои ми толкова кухненско, че дори и за кухня не ми допада.
Друго нещо, което също хич не харесвам е червеникаво дърво. 

# 58
  • Мнения: 359
Е,хайде сега,ако автор на темата не беше Хиения,ами някой друг по меко пишещ, на много хора комбинацията синьо-жълто ,щеше да се хареса.Да се изразяват такива категорични мнения,че тези цветове, при всичките нюанси които имат,са остарели или изтъркани или,че не си пасват е все едно да се твърди,че -сини очи и руса коса са абсурд или ,че жълто слънце не подхожда на синьо небе

# 59
  • Мнения: 1 305
Разгледах всички снимки много подробно и задълбочено .... за да установя за сетен път, че жълто/синята комбинация ми се струва подходаща единствено за цирк. Не, не ми харесва, стои ми толкова кухненско, че дори и за кухня не ми допада.
Друго нещо, което също хич не харесвам е червеникаво дърво. 

И аз, и аз! Както и жълтеникаво дърво! Изглеждат ми много СОЦ. И някак подтискащо. Все е едно гледам мебелите на баба ми! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт