ПОМОЩ:Ефектни и вкусни рецепти за празнични поводи

  • 22 638
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 399
Честито, Гвендолин!
Много съм впечатлена от масата, направо изумена! Grinning
Бохчичките, свинските джоланчета и картофите непременно ще опитам да ги направя.
Ха, сега, дай и точната рецепта за картофите Simple Smile
Уф, къде се набутах пак, като не съм закусила и съм гладнааа

# 31
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Gvendolin
Свекито наистина хареса много масата и постоянно повтаряше колко е вкусно и красиво всичко Simple Smile На другия ден ми призна, че  не е могла да спи от толкова храна която е похапнала Simple Smile

Ейййй възхитих се! МАйсторка си! Такъв тънък начин си намерила да я умориш  Mr. Green Давай смело, по-често я кани на гости, колкото по-рано, толокова по-добре  Twisted Evil
 Wink
Иначе аз искам пастета от маслини  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 290
Цитат на: stella
Честито, Гвендолин!

Ха, сега, дай и точната рецепта за картофите Simple Smile
[/size]


Благодаря Стела Simple Smile

Незнам колко ще е  точна рецептата защото я измислях на момента  Twisted Evil , но оживяха всички  #Silly  - така че по спомени:

Сварих картофите, не до пълна готовност.
С лъжица издълбах вътрешността им и направих плънката с която ги напълних:
може би 1/3 от количеството издълбан картоф намачках с малко масло.
Прибавих малко задушени пресни гъби дет ми артисаха от бохчичките),
1-2 с.л сметана,
сирене,
настърган кашкавал,
няколко перца от зелен лук на ситно.
подправки - чубрица, черен пипер, сол
Озоваха се във фурната в намаслена тавичка с малко водичка, завити добре с фолио за да се задушават.
Малко ги пекох защото нали бяха почти сварени.
Преди да сервирам сложих по 1 чаена лъжичка сметана на всеки картоф - за разкош и ситно накълцан магданоз.

Повтарям, че е моя измишльотина съобразена с менюто ми.

Инак плънката им може да е всякаква. Бих сложила и броколи ама нямах.

Другия път ще сложа за пълнеж крема сирене, броколи, кашкавал  и бекон или пушени гърди Wink

# 33
  • Мнения: 1 290
Цитат на: DiVA
Иначе аз искам пастета от маслини  Grinning


Маслина паста - направо си я купуваш от Пикадилито ако не ти се пасират маслини.
Прибавяш извара - 1:1 с маслинената паста и няколко суп. лъжици майонеза Simple Smile

# 34
  • Мнения: 163
Идеята с бохчичките е направо страхотна. Аз обожавам предястията с палачинки, но ги правя само в топлия вариант, сега ще приложа и този.
Поздравления за годежа.

# 35
  • Мнения: 373
А на джоланчетата как им се получава този загар Stuck Out Tongue ? Маха ли се капака на гювеча по някое време?

# 36
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Gvendolin, би ли ми казала рецептата за погачата. И най-вече как се оформят парчетата?
Изглежда страхотно.

# 37
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И от мен ЧЕСТИТО Two Hearts ЖЕЛАЯ ВИ ЗДРАВЕ ВСЕКИ ДЕН Flowers Sunflower РАДОСТ-ВСЕКИ МИГ newsm03 И ЩАСТИЕ-ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ  married luvbed  preggo  stork-boy  newsm10  stork-girl  newsm51СТРАХОТНА МАСА smile3501 ще се възползвам от рецептите!А как ли ще ги шашните на сватбата smile3508

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
Страхотно си се справила!  Hands Clap Поздравление за годежа,бъдете щастливи здрави и обичащи се многоооооооо години! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт