ПОМОЩ:Ефектни и вкусни рецепти за празнични поводи

  • 22 632
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 437
ЧЕСТИТО !!!
ЧАКАМЕ СВАТБАТА Laughing

# 16
Гвендолин, честито миличка. Трапезата е невероятна. Децата са се строили до мене и малкото сочи с пръст върху монитора и вика АМ, АМ. .....Жена, намери ме на работа. Сега ще ходя нещо да джуркам, че да замажа положението Embarassed  Grinning Свекървата май е слаба дума, че си я омаяла. Кога е датата на сватбата? С нетърпение очаквам да те видя и като булка Heart Eyes , а скоро и като мама Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Давай рецептата на 6-ъгълната торта, че голямата щерка каза, че искала такава. Пита ме на кого е тази торта и дали ще яде от нея Embarassed  Laughing Малееее, голяма грешка беше да отворя тази страница пред тях Crazy
Мама свеки с розовичкото ли е? Как само те гледка, докато си отваряш кутийката Wink  Flutter А котето намаза ли с малко рибка Wink

# 17
  • Мнения: 373
честито и от мен!!!! People Angel  People Angel  People Angel
Само любов и щастие ви желая!!!!! Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

И веднага да даваш рецептите- на тортата (не шестоъгълната , а другата Stuck Out Tongue , на рибката и джоланчетата. Това коя част е всъщност от прасьо? Embarassed Не за друго, ама джоланче на французки... Embarassed трудничко Stuck Out Tongue

Ама такъв късмет има тоя жених!!! #Milti  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  

# 18
  • Мнения: 1 290
Радвам се, че масата ви е харесала Simple Smile
Благодаря още веднъж за пожеланията.
Свекито наистина хареса много масата и постоянно повтаряше колко е вкусно и красиво всичко Simple Smile На другия ден ми призна, че  не е могла да спи от толкова храна която е похапнала Simple Smile

Относно рецептите които ви интересуват:

За жалост за красивата шестоъгълна торта нямам рецепта, защото тя беше подарък от свекъра за майка ми. Мога обаче да ви уверя, че не само изглеждаше вкусна... Wink и да пошушна на мамаите от Варна, че е от сладкарници "Дилайт".

Плодовата торта на мама ми:

Продукти:

за блата:
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
бакпулвер
кората на 1 лимон

1 компот от кайсии (или какъвто предпочитате)
1 голяма заквасена сметана
1 ч.ч. орехи
по желание - алкохол (уиски, ром...)
за украсата:
сладко от вишни
плодове (банани, кивита, портокал) ние имахме банани в момента и коктейлни черешки

След като се изпече блата в намазнена тортена форма се разрязва на две. Първата част се сиропира със сока от компота (внимавайте да не се разкашка) и малко от алкохола. Намазва се със разбитата с малко захар сметана. Редят се кайсиите и плодовете и сладкото от  вишни. Поставя се следващия блат - пак сиропиране и сметана. Намазва се хубаво цялата торта със сметана. От страни се слагат натрошените орехи. Отгоре развихряте фантазията си с останалите плодчета Simple Smile

Става много лека и приятна, а е и лесна и бърза Simple Smile


СВИНСКИ ДЖОЛАНЧЕТА

това е... най-грубо казано прасеца ако гледаме човешки крак Simple Smile

Всяко джоланче се шпикова с:
чесън - около 1 главичка, като всяка скилидка се реже на 2
черен пипер - 10-15 зрънца
моркови - нарязани на къси и дебели лентички
морска сол - тук таме няколко кристалчета

Отвън шпикованите джоланчета се намазват с червен пипер и сол.

Готовите джоланчета обработени по горния начин се нареждат в гювеч и тук идва тънкостта на съвършенството Wink - заливат се с около 1.5 литра зелева чорба и се постваят в добре затворения гювеч във фурната за не по-малко от 3 часа.

Ако нямате гювеч, мисля, че ще се получи и в тавичка покрита добре с фолио.

Може да пуснете вътре и нарязани на едро или дори цели картофки за гарнитура. Ние ги направихме отделно. Simple Smile

Рибата беше купена и само я нарязахме и аранжирахме
направихме:
Маслинена паста
руска салата
бохчичките
разбихме хайвер - баща ми е цар там
питката пък е гордостта на майка ми.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Еееееее-е-е-е-е Гвен  Heart Eyes , ти си им скрила топката на свекърите   superuu ! Щото Пампо си знае  Roll Eyes , че е уцелил 6-ца с теб! Браво на теб   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap ! Страшна си   chef ! Евалла, все така да ги посрещаш  Mr. Green !

Много ми харесаха кулинарните ти изпълнения  eat  и майчините-тоже! Бре, бре - вие сте били фурии в кухнята   cook ...трябва да ме научиш и мен на такива сладости...тези бохчички направо ги сънувах...   sleepuu

ЧЕСТИТ ГОДЕЖ  #Milti  и напред Arrow право към целта  married !  
 Едно леко поздравче

Поздрави  Two Hearts

П.П: мноУ младЪ свекърва ще ти се падне  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 1 290
Ей Мадонката - поздрава ти е супер - благодаря Simple Smile

за бохчичките:

Палачинки (аз ги правя - брашно, 2 яйца, вода, сол, захар)
плънката им (може да е всякаква майонезена салата), но нашата бе:
сварено, накъсано и овкусено с лимон, сол и чер пипер пиле, задушавам в малко масълце накотлона. Прибавих ситно нарязани пресни гъби и ситно нарязани кисели краставички. Изключих котлона и настъргах кашкавал. Прибавих и няколко с.л. заквасена сметана по 2-3 с.л. в центъра на всяка палачинка от сместа. И връзвам бохчичката с листо от зелен лук Simple Smile

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обещавам  newsm10 , че ще си направя бохчичките, но не за моите свекъри  smile3560

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Gvendolin, честито и от мен. Добре си се представила.
Кажи ми моля те, какво е това?

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Честито!Да сте живи и здрави,да си направите много бебета и да живеите дълго и щастливо.
Трапезата ви е страхотна! Laughing

# 24
Честито и то мен!
Много радост и повече поводи за такива трапези!
Страхотни кулинарки сте с майка ти, направо ми взе акъла с тия вкусотийки. Само един въпрос имам- тия бохчички как се ядат. С нож и вилица ли, с пръсти ли? Не се ли разтича пълнежа? Решила съм в събота да ги направя, много вкусни изглеждат.

# 25
  • Мнения: 1 290
Цитат на: rosa
Кажи ми моля те, какво е това?


не разбирам за кое питаш Sad

# 26
  • Мнения: 1 290
Цитат на: anii
Само един въпрос имам- тия бохчички как се ядат. С нож и вилица ли, с пръсти ли? Не се ли разтича пълнежа?


Ние с нож и вилица си ги хапваме, ама и с ръце мисля, че няма да е проблем Wink
Плънката която аз правя (каквато и да е) е с гъстотата на майонезена салата - така, че няма проблеми. Simple Smile
Тази идейка с палачинковите бохчички си я откраднах от ресторантчето на хотел БААКХУС в с. шипково. Препоръчвам го горещо на всички имащи път натам Wink

# 27
  • Мнения: 4 390
Честито! Grinning Много деца, щастие и любов!

Останах силно впечатлена от кулинарните ви умения!
Поздравления!  friendship

# 28
  • Варна
  • Мнения: 956
Честито и от мен! Simple Smile
Страхотна трапеза сте спретнали  Hands Clap   Hands Clap
Само по хубави поводи да се събирате.

Отивам да правя бохчичките.....язък за диетата ми   261uu  Animal Pig

# 29
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Цитат на: Gvendolin
питката пък е гордостта на майка ми.


Погачата ми изглежда прекрасна. По какъв начин се прави?
Май за първи път виждам такава. Отгоре ми изглеждат парчетата във формата на кроасанчета. Или се лъжаБ

Общи условия

Активация на акаунт