Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/

  • 26 065
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ЧЕСТИТО!  Mr. Green

# 256
  • Мнения: 55
Да кажа и аз  за нашата среща вчера..
Беше в друго училище, понеже в нашето точно сега в последния  момент
започнаха да  сменят дограмата.
Уж ще се справят до 15.9. Дано- иначе ще е доста неприятно!
Призоваха нас, майките, да помагаме в почистването. Чудя  се дали някоя майка
ще се включи ! /Аз заминавам др.седмица на почивка ,обаче!/
За нашите помагала   ще ни съберат в крайна сметка ок. 20 лева,
за обикновена паралелка.
За  ЗИП-  попълнихме, че сме "избрали"  бълг. , математика и информационни технологии.
В този ред!

Ще имаме униформи, но само  парадни, за празници.
За първия учебен ден  ще се спретнем в костюм, бонбонено-розов,
сако и панталонче. Хич не би беше такава първоначалната идея,
но  моето мъжко момиче мрази рокли и поли,  и трябва да призная, че
от всичко което пробвахме, този костюм който тя сама си избра,  стоеше най-добре.

Не съм избирала госпожата,  но я харесвам   - засега от двете род. срещи  съм с много
добро впечатление от нея.
В класа ще бъдат 20 деца, от които само 6 или 7 момичета!
Моята дъщеря с двете и най-добри приятелки са една страшна банда,
която ще побърква госпожата повече от момчетата, ми се струва.






# 257
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз вчера звънях и казах, че още не са разпределени госпожите за класовете(т.е. и ние не знаем при кой ще сме).
И ме питат - Ама защо толкова се интересувате кой ще е учителя? newsm78 Не е ли естествено да се вълнувам от този момент?!
Щеше да има втора родителска среща - сега се оказа, че няма да има. Отиваме на 15 септември и евентуално тогава ще се надяваме да ни кажат нещо.

При нас също май тепърва ще се събират пари за разни неща - 12 лв за консумативи, 30 лв за някаква фондация(които са пожелатено- задължителни). Отделно за учебниците по английски...
Етиа, изнахалствай и ги попитай пак! Пиша, защото съм запомнила, че и твоето момиченце ще е в 120 ОУ. Всичко са разпределили... само не знам защо дават толкова различна информация на родителите!!! Чакаха да мине педагогическия съвет на 3-ти, за да дават сигурна информация. Преди време ми бяха дали името на предполагаемата класна и паралелката, в която се пада синът ми, но не беше на 100% сигурно. Вчера се обаждах отново, а тази сутрин направо се занесох в училището - има готови списъци с децата по класове, казаха ми и коя е класната! Наистина няма да има втора родителска среща, на 15-ти ни искат в 08,30 в училището.
В нашия списък беше упоменато да подготвим спортен екип и гуменки, освен тетрадките и другите щуротии. Присъединявам се към засрамените - нищо, ама нищичко не съм купила!  Embarassed Надявам се събота и неделя да я свърша тази работа с детето  Peace И ваксините още не сме направили..., но той е роден в края на годината и GP-то не ни е пришпорило, но и това ще свърша в седмицата преди 15-ти!

# 258
  • Варна
  • Мнения: 2 378

И ваксините още не сме направили..., но той е роден в края на годината и GP-то не ни е пришпорило, но и това ще свърша в седмицата преди 15-ти!

И ние сме края на годината, но ваксините ги направихме, джипи-то посъветва и мантуто да минем сега, че да не се налага да отсъстваме после от у-ще.

# 259
  • Мнения: X
И ваксините още не сме направили..., но той е роден в края на годината и GP-то не ни е пришпорило, но и това ще свърша в седмицата преди 15-ти!

Вени, и моята дъщеря е родена в края на годината (30.12) и джипито ми каза, че за родени в края на годината   ваксините се слагат от октомври нататък.Не знам защо  и дали е вярно.Аз обаче се притеснявам, че като започне училище медицинската сестра ще изисква тези ваксини да са направени.
И още нещо- между двете ваксини трябва да има поне месец време.
Не знам доколко ми е достоверна информацията, нека някой, който ги направил да потвърди или отхвърли.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 421
 Направо се занасям в училището на обяд, да говоря дирекно с някой и да ги видя тези списъци. Много мразя когато не съм информирана достатъчно и се мотая в някакво неведение.

Ние следващата седмица сме я предвидили за ваксините и мантуто(само дано щерката да е здрава, че баща й нещо се е разкиснал и да не я прихване и нея).
Много "интересно" ще стане ако действително трябва време между двете ваксини...а ние се мотахме толкова време ooooh!

# 261
  • София
  • Мнения: 6 210
sea woman, и на мен ми минаваха такива мисли през главата и поговорих с докторката... Но детето цяло лято го размотавахме по баби, после пък ходихме на море, после пак по баби из провинцията и решихме с GP-то да оставим ваксините за есента. Дано не съм сгрешила!
Етия, видях ги с очите си прословутите им списъци!!! А преди това и по телефона съм получавала информация, явно зависи на кого попадаш и дали му се ще да си мръдне пръста и да помогне!!! Действай и успех Simple Smile

# 262
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
При Радо след мантуто му биха отново БЦЖ и докторката каза "След месец елате за другите две ваксини". Докторката на неговото приятелче постъпи по същия начин, но в обратен ред - първо двете ваксини и след месец - мантуто.

А нали знаете, че и профилактичен преглед трябва да е минало детето и да има медицинска бележка Клинично здрав за 15-ти. Поне така казаха онзи ден по ТВ, а и на нашия списък го има записано.

# 263
  • Мнения: X
Ели, в какво се изразява прегледа?

Ох, взех да се ошашквам с тия ваксини! Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: 1 937
А нали знаете, че и профилактичен преглед трябва да е минало детето и да има медицинска бележка Клинично здрав за 15-ти.
И картонче, на което са нанесени всички направени ваксини.

# 265
  • Мнения: 189
При нас двете ваксини ги направиха преди седмица, когато го заводох на профилактичен (колко тежи, колко е висок, и т.н.), а за мантуто ми казаха да отида на 8.10.. Честно казано незнам как GP -то определи тази дата, приех я на доверие.

# 266
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Благодаря, Вердад Hug
Вчера като казах на нашата педка и тя се изненада - не била чула, не гледала тв. Другата седмица ще идем да го прегледа, измери, изтегли и напише бележката.
Това знам Кампари.

За ваксините, докторката си беше направила график и определила ден/дни за мантуто на всички първолаци, записани при нея и се обади по телефона да ни извика. Предполагам, че и вашето GP така процедира и така е избрана датата 8.10, Remisteri.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Може би наистина трябва да има месец време разлика. Не съм питала целенасочено. Двете ваксини ни ги боднаха на 3.09, а джипи-то напарно написа зелена бележка да отидем за манте на 10.09.

# 268
  • Мнения: 6 029
купих раница. фърст степ Mr. Green

# 269
  • Мнения: 1 400
купих раница. фърст степ Mr. Green

Може ли снимка?

Общи условия

Активация на акаунт