Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/

  • 26 098
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз нашата госпожа съм я избрала още през март, даже предварително дадох ЕГН-то, защото точно нейната паралелка се сформира доста преди приема на документите. Та нямаше изненади в тази насока.

Вече имахме една родителска среща през май, на която събраха пари за допълнителните помагала, комплект тетрадки, които се печатат по поръчка на училището, учебниците по англ. език, касата накласа и ни разясниха за униформите. Даже вече ни раздадоха и въпросните помагала и комплекта тетрадки. Сега, в понеделник, ще има още една родителска среща, на която, предполагам, ще ни съберат парите за униформите и ще ни каже какви точно моливи, флумастери, бои и прочие ще купуваме. Изобщо не виждам с какво биха ме изненадали. Само се надявам да не са сколасали с униформите за първия учебен ден.

ПП. При нас когато събират пари за помагалата - сборници, доп. упражнения по български и т.н. винаги има мостра, която се дава да я разгледаме. Не, че има значение, понеже вече така или иначе госпожата я е избрала, но все пак...

# 241
  • Майничка
  • Мнения: 12 603
bb, не се ядосвай, всъщност сте "на далавера" Peace. Часовете по БЕЛ в редовната програма са толкова отчайващо недостатъчни, че всеки час отгоре ще е само от полза на детето.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 2 378
bb, не се ядосвай, всъщност сте "на далавера" Peace. Часовете по БЕЛ в редовната програма са толкова отчайващо недостатъчни, че всеки час отгоре ще е само от полза на детето.

 Peace

кажете моля във варна от къде купихте от тия прословути неразливни чаши

Книжарници АБВ.

# 243
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
bb, не може само за сборници да са 50лв newsm78 Нашите сборници - по български (1и 2 част) и по математика си ги купихме ние. Общо ми излязоха 6.70лв.

За физическото купих гуменки, маратонки има 3 чифта, та ако се наложи едните ще останат за училище.

И при нас няма да има друга родителска среща преди 15-ти. С учителката се запознахме още от юнската родителска.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Предполагам, че в тези 50 лв. са и учебниците по английски. Само те при нас са някъде около 30 лв.

# 245
  • Мнения: 1 073
Симеон - у-ще "Антим I" - София

Записан на англ. език в АВО-3, два пъти седмично, ще ходи на нар. танци в у-щето, на рисуване в читалището, на плуване вечер, когато имам нерви и възможност, а зимата ходят на ски с брат си.
Peace
Илина  - същото училище и на английски в АВО-3  Simple Smile
При коя госпожа сте в у-ще, доволна ли си от рисуването в читалището и кога са часовете?

При  г-жа Василева , с англ. език. А, рисуване има в читалището на Оборище. Часовете са съботно - неделни , сутрешни.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 2 378
При нас тези 50 лв са калкулирани така:

30 за помагала - не по един сборник БЕЛ и мат. само, а и тетрадките за ЗИП, има тетрадки за контролните работи и предполагам още други. Не съм ги видяла.

10 лева за касата на класа - за касетофон и когато се наложи нещо, да не ни събират по 1 и 50 например, а да има готови парички.

10 лева за ремонтни дейности на у-щето - политика на училището. Не конкретно за ремонт на нашата стая, а там където се налага по сградата.

АЕ няма да учим като ЗИП, нашият клас ще е със ЗиП инф.технологии.

# 247
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
При нас още не са казали колко ще ни струват и кои точно учебници по английски ще ползват децата. По тази причина и цената им не знам.

# 248
  • Мнения: 297
10х sea woman! Ще потърся там.

А часовете.. редовните са 7 часа БЕЛ и 4 часа математика. Нашия зип е математика, а какво се оказва като равносметка- 9 часа БЕЛ( със сип-а) и 5 часа математика- нищо че сме 'профилирани'.
Ама нейсе:)

Ще се прежали малкия да пише повечко:)

А сборниците още не ги били избрали. АКО останело нещо от сумата, щяло да остане в каса на класа. И на мен ми се видяха твърде много тия пари, ще видим като се отчетат после какво е останало. За учебници по английски нищо не са казали, останах с впечатление че не влизат в тази сума.
Иначе ремонт няма да правят сега.

# 249
  • Мнения: 1 608
Аз пак да напомня за списъка на първа страница, който иска да се включи да пише на лични - име на детенце, училище град.

# 250
  • Мнения: X
Равносметката и от нашата родителска среща
Като за начало ни събраха по 30 лева.Част от тях за помагала, другата, за да има някакви налични пари в касата на  класа.Познайте кой е касиер?! Sunglasses
Униформи няма да имат децата, което  си има своите за и против.На 15-ти в девет без петнайсет в  двора на училището.С част от събраните пари ще се купува почерпка за децата ;червена панделка, с която да се вържат учебниците и едни ранички с емблемата ина училището и надпис "Аз съм ученик в първи клас".
Искат да купим еднакви тениски на децата за физическото.За момичетата  един цвят, за момчетата- друг.
Имаме три ЗИП-а ,за които трябва да попълваме една декларация от името на детето, че желае да ги посещава.Много тъпо!Никой не е питал иска ли детето или не, но после се оказва, че  трябва да декларира желание.ЗИП-овете са бъргарски математика и информационни технологии.(!)
Поне изненади за учителката нямаше.Тази, която си избрахме тя ще ни води паралелката.От началото се очертаваше децата да са 27 и аз доста се колебаех дали  да оставя дъщеря си в този клас, но сега вече всичко си дойде на мястото.

Искам да благодаря на всички, които се включиха с отговор за ваксините и специално на Лекси.Обяснявах на дъщеря ми, че ще и сложат две инжекции, които изобщо не болят, защото това момиченце (от твоя аватар, Лекси, демек твоята дъщеря) е казала, че въобще не болят.Остана спокойна и дори си избра къде да и ги сложат.А преди това само като чуеше  за ваксина и започваше да плаче.

Ако се сетя нещо после ще допълвам.
А, да ,сетих се!И аз още нищо не съм купила.Тия дни смятам да се грабнем и да щурмуваме магазините.
По-напред в темата обсъждахте дали децата ще са официално облечени.Няма да купувам специално тоалет за първия учебен ден, тъй като съседката под нас (възрастна жена) ми даде една страхотна рокля от нейната внучка.Мойта суетна щерка веднага си хареса тази рокля за първия учебен ден.И мен това ме устройва идеално, защото знам  каква радост ще е това за съседката .А тя го заслужава.

Маргало ,тичай на зъболекар,  за да се изяснят нещата и да сте спокойни.Но явно не  е изключение такъв случай.
Вейдър, да права си, че може  и да се окаже ,че тази преподавателка си заслужава.Развърти се и събери малко инфо за нея.Но междувременно и проучи възможностите да преместиш детето при друга учителка. Ако се окаже ,че тази, при която сте попаднали не бива; да си си вързала гащите дето се вика.


Сега ви чета за английския.В нашето училище   (ОУ "Любен Каравелов" гр. Бургас) езиците започват от втори клас.

# 251
  • Мнения: 1 400
Комплекта по английски език (учебник, учебна тетрадка и аудио касетка) са 25 лв. Поне при нас. И нашите искаха по 50 лв. В тях влизат тези 25 за инглиш, отделно- сборници по БЕЛ и математика , Безопасност на движението и разни други - ще ги видим какви. ЗИП - БЕЛ и английски език, СИП - информатика.
Тръгвам на лов за ран'ци , тетрадки и тем подобни неща за два броя ученички ooooh! От сега имам сърцебол Tired

Вейдър, да права си, че може  и да се окаже ,че тази преподавателка си заслужава.Развърти се и събери малко инфо за нея.Но междувременно и проучи възможностите да преместиш детето при друга учителка. Ако се окаже ,че тази, при която сте попаднали не бива; да си си вързала гащите дето се вика.
Мда. Така мисля да процедирам.

27 деца? Не са ли много?
При нас са общо 4 паралелки 1-ви клас, от които 4 само една е с 22 деца. Останалите (включае на дребосъка) са с по 20 деца.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Тръгвам на лов за ран'ци , тетрадки и тем подобни неща за два броя ученички ooooh! От сега имам сърцебол Tired

Вейдър, няма те на 1-ва страница! Mr. Green Колко голяма е другата мома?

# 253
  • Мнения: X
27 деца? Не са ли много?
При нас са общо 4 паралелки 1-ви клас, от които 4 само една е с 22 деца. Останалите (включае на дребосъка) са с по 20 деца.

Няма да са 27, а 23.Но  май съм пропуснала да го уточня. Laughing
В началото, за тази госпожа имаше 40(!) молби и директорката беше казала, че за нея не е проблем да ги остави толкова, ако някой не размисли и не прехвърли детето си в профилирана паралелка.Един вид се опита да изнуди родителите.Обаче не е познала!
Аз си направих пас и реших, че ако наистина ги остави 40  тогава ще му  мисля.

# 254
  • Мнения: 1 400
Тръгвам на лов за ран'ци , тетрадки и тем подобни неща за два броя ученички ooooh! От сега имам сърцебол Tired

Вейдър, няма те на 1-ва страница! Mr. Green Колко голяма е другата мома?

Не питай. Тя ще е в 4-ти клас - тоест - на 10 години е. Ужасно натоварена и тежка и тромава и трудна и ...е програмата за 4-ти клас и материала , който трябва да иззобат. За справка само ще кажа, че за лятната ваканция трябваше да изучим старогръцките митове и легенди + басните на Езоп. И за капак  - ще държат нещо като матура в края на 4-ти клас.
Та - при мен ще е веселба Tired
Като видя учебниците й ще мога да знам какво точно аджеба ще учат, но по предварителна информация от класната дочух, че ще е.... Sick....написано на непонятен за 10 годишни хлапаци език Tired

Сори че оспамих първолачетата Blush Blush Blush

Общи условия

Активация на акаунт