Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero!!!

  • 25 434
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Тарталета,сестра ти трябва да се обади до посолството ни,да й кажат какво да носи за издаването на пасаван.Веднъж полу4ен,той важи за две седмици.Пълномощно от бащата,ако няма да пътуват заедно.
И ве4е в България може да му извади акт за раждане и паспорт.Ти можеш да провериш пък какво ще й е нужно като документация от Испания.
Успех!  bouquet

И това означава, че трябва да пътува с детето да Мадрид?! Невъзможно... Ужас.
А някой би ли ми дал номера на посолството, мерси  Hug

# 271
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
mimky hierro-to ти е добро моето е само 8 и пиа по две шишенца желязо на ден
Тарталета ходененто до мадрид не им мърда и то с детето няма как инъ4е
аз най накрая 4акам нашия татко да с върне до края на септември, 4е ми писна сама

# 272
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
mimky hierro-to ти е добро моето е само 8 и пиа по две шишенца желязо на ден
Тарталета ходененто до мадрид не им мърда и то с детето няма как инъ4е
аз най накрая 4акам нашия татко да с върне до края на септември, 4е ми писна сама

Да де, но е абсурд да пътува сама с детето от Бенидорм до Мадрид... Вече много се спекох  Cry
Някой казал на сестра ми, че имало човек от посолоството, който ходи в определени дни в Гандия. Дали наистина има такова нещо?

# 273
  • Мнения: 350
Тарталета мога да ти помогна от гледна точка на инфо за посолството на България в Мадрид ето техния сайт http://www.bulgaria.bg/Europe/Madrid/bg/default.htm, а това е и
адреса и телефоните им:
c/ Santa María Magdalena, 15
C.P. 28016 – Madrid
Тел: +34 91 345 57 61, 345 66 51, 359 76 11
Факс: +34 91 359 12 01
Eл. поща: embulmad@teleline.es

Консулска служба за запитвания на граждани по консулски въпроси от 15:00 до 17:00 часа, понеделник до петък, отговор в 7-дневен срок:
Тел: +34 91 345 39 64, 359 83 00
Факс: +34 91 3455063

Само че проблема е, че трябва да са много настоятелни в звъненето докато им вдигнат и по добре да звънят в консулската служба предполагам че там могат да им дадат повече инфо за пасавани и т.н. Ако те интересува още нещо питай.

# 274
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
mimky, благодарности  Hug

# 275
  • Мнения: 409
: Тарталета и аз патувах до Мадрид,ипатувахме цяла но6т.Аз така си направихсметките да отидем в Мадридза един ден стават документите(даже от там има но6ни полети за БГ),но ние спахме в Хотел и на другия ден ни бе6е готово вси4ко и патувахме Wink.Може да патува до Мадрид оправя през деня документите,и са6тата но6 патува за БГ.Много е трудно особедно с малко дете WhistlingМоже да комбинират полетите като моя аз сам отиване Мдрид и вра6тане Малага,а те да вземат Валенсия например.И савет от мен да си извади карта от Сигоридата за здравна помо6т при спе6ен слу4аи,ина4е да се наложи 6те пла6та вси4ко Peace.За пасавана трябват Апостил и двата паспорта на родителите,отиват рано и влизат парви без 4ас.Там такткото може да направи палномо6но за вра6тане.ами това е то е далга и 6ирока ooooh!,не сам по обясненията дано си ме разбрала PeaceНе6то ако има ме питаи Peace

# 276
Здравейте испански Мами и аз се записвам в този форум.   Hug Ние все още сме само двама, но се надявам в близкото бъдеще да се разпиша и аз като испанска мама  Laughing  Поздрави на всички момичета и ви пожелавам много усмихви Simple Smile

Plamplam, видях че сме съгражданки Simple Smile ти къде ходиш да учиш испански, ние ходим в
Esculea oficial de idiomas, да не се окажем и съученички Simple Smile

# 277
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте моми4ета
днес ходих до спешното с надеждата да ми дадът болни4ни (т.е. предписание за болни4ни) и малкото дижа4е така жзе да се жърти и рита 4е наистина ми дадоха, сега трябва да видя от кога ми е ли4ната лекарка в отпуска 4е да се вредя при заместни4ката и готово
стискайтте палци
а за пътуването бенидорм мадрид, аз нали до скоро пътувах всяка седмица, най лесния вариант със самолет от аликанте и полета е 70? в двете посоки има и по евтини
сега както в автобусите дори и за бебе се плаЩа излиза много по изгодно и удобно
лека ноЩ дано се кротни малкия дивак и поспим таи ноЩ

# 278
  • Мнения: 68
Здравейте испански Мами и аз се записвам в този форум.   Hug Ние все още сме само двама, но се надявам в близкото бъдеще да се разпиша и аз като испанска мама  Laughing  Поздрави на всички момичета и ви пожелавам много усмихви Simple Smile

Plamplam, видях че сме съгражданки Simple Smile ти къде ходиш да учиш испански, ние ходим в
Esculea oficial de idiomas, да не се окажем и съученички Simple Smile

Здравей Lovely, добре до6ла при нас и ти пожелавам скоро да се разпи6е6 и ти като бъде6та испанска мама Simple Smile
За у4или6тето ...първото ниво изкарах в C.E.P.A но не съм доволна, а и когато се записвах там бях изтървала курса в Ескуела офисиал, но сега септември се записвам за второ ниво там. Ти кое ниво си ? Може и да се окажем бъде6ти съу4ени4ки  smile3503

# 279
plamplam, ние тази есен ще бъдем 3то - води се intermedio uno. Миналато година бяхме 2ро - Basico dos. Ти нали знаеш, че за да се запишеш трябва да отидеш на изпит и те те разпределят в кое ниво ще си. Миналата година изпита беше някъде около 15 сетпември, а училището почва в края на сетпември, началото на октомври. Ние сме много доволни Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 280
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте от дъждовна Швейцария!
Тук това лято не спря да вали Crossing Arms. Добре, че след 10 дни си идваме за малко в Испания, че да събера малко слънце и да успея да отида поне веднъж на басеин.  Praynig

lovely_, добре дошла! Дано ти хареса при нас!  bouquet


Момичета, да питам. На всички ли вече ви върнаха надвзетите данъци, или има някои, които все още чакат?   newsm78

# 281
Здравейте мами от испания.Накратко да ви се представя.Нз съм Неви и съм от шумен.Прочела сам почти всичките ви теми но все не се решавам да ви пиша.Със мъжа ми искаме да дойдем в испания и по точно сме се насочили кам аликанте или бенидорм.Приемам всякакви съвети и щте съм ви много благодарна ако има такива Embarassed

# 282
  • Мнения: 350
lovely_ Добре дошла!

# 283
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
съвети от каква гледна то4ка???
и заЩо то4но бенидорм или аликанте си избрахте
питай по конкретно аз живея в бенидорм

# 284
  • Мнения: 2 825
Здравейте мацки, да се разпиша и аз на финала на темата, че от давна не съм се вясвала. Нас ни затрупаха едни проблеми ooooh! и служебни и здравословни... аз от една седмица съм почти изцяло на легло... ужасни болки имам в таза, от петък съм с разстроен стомах и вчера се наложи да ходя в спешното. След една камара изследвания установиха, че имам някаво възпаление на пикочния канал и сега съм на антибиотици... дано минат болките, че се чувствам ужасно по-цял ден в нас ... а и още толкова покупки има да правим за бебка. Добре поне, че тя е добре, докторката каза, че е високо и раждане не се очаква скоро. Моя док днеска се прибира от отпуска и мисля до края наседмицата да го посетя, че да видя малката фъстъчка какви ги върши  Wink
В същото време преди една седмица ми връчиха предупреждението, че договора ми за работа изтича на 25-и август и няма да ми го подновят. Бях бясна, защото до последно обещаваха и едва ли не се кълняха, каква нужда имат от мен и как ще ми го подновят задължително и тн... трябваше да подпиша индефинидо ... майната им, аз и не мислех да се връщам на работа след 16 седмици майчинство, ама се почувствах кофти излъгана... а и сега ми се налага голямо тичане за болнични, парота и т.н. , което инъче щях да избегна  Tired

Анет, да те питам че ти си в същото положение, а аз не четох внимателно в предните теми  Blush
Сега, ако взема болничен до раждането и после изляза в майчинство, тези дни от болничния преди майчинството ще ми ги приспаднат ли от парото? и какави док трябва да подам, че да ми ги платят от СС? Дано ми разбра питанката  Blush

Добре дошли на новите мами, вярвам че няма да скучаете сред нас  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт