КРЪВЕН КАЛЕНДАР за определяне пола на бебето ???

  • 55 146
  • 67
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Чувала съм от дядото на мъжа ми, че имало кръвен календар, по който се изчислява, какво бебенце ще се роди и съответно ако искаш момченце или момиченце в кои периоди трябва да забременееш. Мисля, че става въпрос за смяната на кръвта на родителите. На мъжете се сменяла май през четири години, а на жените през три (не съм сигурна за годините). Та този родител, на когото по-скоро му се е сменила кръвта бил с по-силна кръв и тя надделявала при зачеването и следователно бебето щяло да е с този пол. Знаете ли нещо повече и ако има нещо по-специфично как се изчислява? Има ли в Интернет нещо по-въпроса, че аз не можах да намеря  newsm78

# 1
  • Мнения: 701
Само да вметна че според такъв календар трябва след няколко дни да родя момиче,а засега всички лекари и прегледи говорят за момче!
Ще пиша отново след време за да потвърдя със сигурност достоверен ли е или не календара.

# 2
  • Мнения: 865
и аз съм чувала за това,но не съм смятала как е в моя случай newsm78

# 3
  • Мнения: 2 978
Само да вметна че според такъв календар трябва след няколко дни да родя момиче,а засега всички лекари и прегледи говорят за момче!
Ще пиша отново след време за да потвърдя със сигурност достоверен ли е или не календара.


Само да добавя, че според кръвния календар и лекарите трябваше да родя момче.
Е, момиче излезе Laughing

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Айде моля Ви, спрете се бре хора Stop В 21 век живеем. Какви са пак тези календари  Shocked Отдавна хората говорят и знаят, дори са и изписали хиляди материали, че всичко зависи от комбинациата на хромозомите Crossing Arms

# 5
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Айде моля Ви, спрете се бре хора Stop В 21 век живеем. Какви са пак тези календари  Shocked Отдавна хората говорят и знаят, дори са и изписали хиляди материали, че всичко зависи от комбинациата на хромозомите Crossing Arms

Така е, обаче човек има нужда да вярва в някои неща. На всички е ясно, че и Господ не съществува, обаче хората си вярват. А за календара (по начина по-който го знам) съм смятала доста пъти и в 70-80% от случаите познава. А в доста от случаите не познава, защото се получават много близки дати за смяната на кръвта на майката и бащата-може и от това да е.

Аз затова и пуснах темата - може би бъркам нещо. Някой ако знае подробности да каже!!!

# 6
  • Мнения: 1 733
Според мен това не е верен начин за определяне пола на бебето, но пък суеверия всякакви, хората наистина имат нужда да вярват в подобни неща, така че не се ядосвайте - на никого не вреди Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 7 049
Смяна на кръвта... newsm78

# 8
  • Мнения: 1 081
Наистина бях попадала на един такъв линк, но остана запомнен на другия компютър, сори! На някои може да им се струва смешно, но при нас си излезе абсолютно вярно. Пък и нямаше как да не е, защото мъжа ми е платен кръводарител и често го викат да дава кръв. Преди да забременея беше ходил два пъти за три месеца и резултата е налице. Едва ли е от това, но е забавно да провериш какво може да си имаш преди да се е видяло.  Laughing

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Наистина бях попадала на един такъв линк, но остана запомнен на другия компютър, сори! На някои може да им се струва смешно, но при нас си излезе абсолютно вярно. Пък и нямаше как да не е, защото мъжа ми е платен кръводарител и често го викат да дава кръв. Преди да забременея беше ходил два пъти за три месеца и резултата е налице. Едва ли е от това, но е забавно да провериш какво може да си имаш преди да се е видяло.  Laughing

ее деси, нищо, търсих в Гугъл обаче нищо не намерих. Сигурно не е сто процента точно, но защо пък да няма нещо вярно. Мамите, които се съмняват, могат да сметнат някои произволни дечица и да видят дали ще излезе вярно  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 915
Кръвта няма никакво отношение към Х и У хромозомите.  Tired

# 11
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И аз съм чувала за това нещо! Ще следя темата с интерес! Дано някой даде повече инфо!
радос, ако попаднеш на нещо пиши и благодаря за темата!   bouquet

# 12
  • Мнения: 148
някъде наистина имаше таблица и се засичаше и виждаш, мъж или жена, на мен ми се падна мъж, а винаги съм мислела, че първо ще имам момиче, даже и сега така го чувствах и хоп на 3д ми казаха момче, може и да е съвпадение, но аз се изумих

# 13
  • Мнения: 4 700
Ами това са глупости. ОЩе в училиЩе се учи, че "виновникът" zа пола са сперматоzоидите. Някои от тях са носители на XY хромоzом, а другите XX. В zависимост от това, какъв Ще оплоди яйцеклетката се определя и полът. Т.е. жената няма никакво отноШение към пола.  Peace

# 14
  • Мнения: 46 534
... Та този родител, на когото по-скоро му се е сменила кръвта бил с по-силна кръв и тя надделявала при зачеването и следователно бебето щяло да е с този пол ...

Не се връзвай на градски легенди.

"По време на своето съзряване половите клетки се делят та­ка, че зрялата яйцеклетка съдържа само 23 хромозоми, от кои­то едната Х, а зрелият сперматозоид - също 23 хромозоми, обаче у едни половата хромозома е Х, а у други - У. В зависимост от това кой сперматозоид ще оплоди яйцеклетката, зародишът ве­че има отново 46 хромозоми - половината от майката и поло­вината от бащата. Сега вече се определя и полът на бъдещия човек. Ако сперматозоидът е носител на У-хромозомата, ще се роди момче, а ако той носи Х-хромозомата - момиче. Така фак­тически бащата определя пола на детето."

От тук.

А иначе това е, което търсиш  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт