Биохимичен скрининг в Майчин дом, София

  • 2 772
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте мами. Някоя от вас , която е ходила там може ли да ми каже впечатления и мнение за биохимичния скрининг в Майчин дом Simple Smile Благодаря вии Hug

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 21:33 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 39 821
Попитайте и в тази тема - Раждане в Майчин дом

# 2
  • Мнения: 698
На БХС в Майчин дом показа, че вероятността детето ми да е със синдром на Даун е 1:47...
След това направих още два БХС, в частен център, където показа съвсем друг резултат 1:2450.
При мен се оказа, че резултатът от Майчин дом е презастраховка заради възрастта ми 41 години, като Ултразвуковото изследване си беше перфектно.
В момента имам здраво бебе на три месеца.

# 3
  • Мнения: 587
На БХС в Майчин дом показа, че вероятността детето ми да е със синдром на Даун е 1:47...
След това направих още два БХС, в частен център, където показа съвсем друг резултат 1:2450.
При мен се оказа, че резултатът от Майчин дом е презастраховка заради възрастта ми 41 години, като Ултразвуковото изследване си беше перфектно.
В момента имам здраво бебе на три месеца.

Как е възможно резултатът да е "презастраховка", като това са точни и конкретни показатели, които дава кръвната ви проба? Това много ме учудва.. Hushed

# 4
  • Мнения: 698
То е статистически резултат и се вземат предвид възраст, вредни навици и т. н.

Когато си минал 35 ти излиза обикновено висок риск. А все пак аз бях на 41.

Факт е, че после си направих още 2 на друго място и резултатите вече бяха съвсем различни. Ултразвуковото изследване беше супер и първият път.

Повтарям се, но е факт, че защото съм стара и ми е първа бременност директно ми препоръчаха хорионбиопсия веднага или амниоцинтеза към 16г.с
Е, не се наложи.

Към днешна дата бебето ми е на 7 месеца и няма никакви проблеми!

# 5
  • Мнения: 587
То е статистически резултат и се вземат предвид възраст, вредни навици и т. н.

Когато си минал 35 ти излиза обикновено висок риск. А все пак аз бях на 41.

Факт е, че после си направих още 2 на друго място и резултатите вече бяха съвсем различни. Ултразвуковото изследване беше супер и първият път.

Повтарям се, но е факт, че защото съм стара и ми е първа бременност директно ми препоръчаха хорионбиопсия веднага или амниоцинтеза към 16г.с
Е, не се наложи.

Към днешна дата бебето ми е на 7 месеца и няма никакви проблеми!

Т.е. вие НЕ си направихте като ви препоръчаха хорионбиопсия или амниоцинтеза? Аз съм на 43 и първа бременност Simple Smile  Интересно защо в Майчин Дом се презастраховат, а в частните клиники ви дават реалистичен резултат?.. Thinking

# 6
  • Мнения: 698
Да, не си направих.
Лекарката по фетална медицина, при която моето АГ ме изпрати като видя резултата от Майчин дом,  ми направи ултразвуково изследване отново, каза че не вижда нищо притеснително, предложи да отида да ме погледне и в един друг МЦ и там да ми вземат отново кръв.
Съгласих се, отново УЗ, отново кръв и тя категорично отказа да ми прави хорионбиопсия, защото беше убедена, че не е необходимо.

Е, права беше 🙂

Не знам защо е така. Факт е, че е ужасно, това беше най - дългата ми седмица.

# 7
  • Мнения: 587
Да, не си направих.
Лекарката по фетална медицина, при която моето АГ ме изпрати като видя резултата от Майчин дом,  ми направи ултразвуково изследване отново, каза че не вижда нищо притеснително, предложи да отида да ме погледне и в един друг МЦ и там да ми вземат отново кръв.
Съгласих се, отново УЗ, отново кръв и тя категорично отказа да ми прави хорионбиопсия, защото беше убедена, че не е необходимо.

Е, права беше 🙂

Не знам защо е така. Факт е, че е ужасно, това беше най - дългата ми седмица.

Ценна информация, благодаря. А знаете ли дали това е практика в Майчин дом? Бях се насочила натам за биохимичен скрийнинг, но след споделеното от вас, при положение, че съм още по-"стара" Smile , започвам да размислям.

# 8
  • Мнения: 698
Ами не знам да Ви кажа.
На две други познати също им беше лош.
На други две пък си беше добре, но те са 33 - 35 годишни.

Ако искате на лични ще Ви изпратя името на лекарката и МЦ в който бях.
Наистина е 140лв, но е много добра и е специализирала фетална медицина в Лондон.

# 9
  • Мнения: 587
Ами не знам да Ви кажа.
На две други познати също им беше лош.
На други две пък си беше добре, но те са 33 - 35 годишни.

Ако искате на лични ще Ви изпратя името на лекарката и МЦ в който бях.
Наистина е 140лв, но е много добра и е специализирала фетална медицина в Лондон.
Може ли да ми пратите МЦ и лекаря? Мерси Simple Smile

# 10
  • Мнения: 59
Здравейте, може ли да кажете бхс къде се заплаща и съща така на регистратурата ли се заплаща и УЗ преглед,който е необходим.

# 11
  • Мнения: 100
Ами не знам да Ви кажа.
На две други познати също им беше лош.
На други две пък си беше добре, но те са 33 - 35 годишни.

Ако искате на лични ще Ви изпратя името на лекарката и МЦ в който бях.
Наистина е 140лв, но е много добра и е специализирала фетална медицина в Лондон.
И аз мисля да правя може ли да кажеш коя е лекарката за фетална морфология

# 12
  • Мнения: 698
Ами не знам да Ви кажа.
На две други познати също им беше лош.
На други две пък си беше добре, но те са 33 - 35 годишни.

Ако искате на лични ще Ви изпратя името на лекарката и МЦ в който бях.
Наистина е 140лв, но е много добра и е специализирала фетална медицина в Лондон.
И аз мисля да правя може ли да кажеш коя е лекарката за фетална морфология

Виолета Стратиева в Оскар клиник.

Общи условия

Активация на акаунт