Cada día que amanece, el número de tontos crece!

  • 25 929
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
Да ви питам-капки Сиб симплекс и кремче Бочко?
Ако се сетите за още нещо полезно което го няма на испанска земя (или е много скъпо) да си поръчам от БГ кажете ми-приемам подсказвания!

Саб-симплекса - при нас никакъв ефект, други капки - също ефект нула. Малко спасяваше положението затоплянето на коремчето, но общо взето или има колики и стискаш зъби там колкото месеца минат или няма.
Кремче Бочко - много добро, не е лошо да го имаш.

Фрики, за проходилката - ако седи в нея, обикновено е отпуснато, виси пасивно,  не разчита на собствената си мускулатура, не пълзи (което е важно за правилното развитие на мускулатура и гръбначен стълб), не става и кляка, пада и пак отново, не се изправя по мебели и стени - не изследва пространството самичко. Вярно е, че е по-трудно с пълзящо бебе навсякъде, но не му ограничавай естествения интерес и движения.
Освен това има и инциденти с паднала настрани проходилка заедно с бебето, а то заклещено вътре...

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 20:50 от Ведра

# 46
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Май тук няма никой,  Rolling Eyes доста късничко е Mr. Green

Фрики, да, в Бг ще си ходим. Във вторник скачаме в самолета hahaha. Дано само не усилят пак проверките по летищата, покрай тези атентати в Лондон, че ми омръзна вече от проверки, опипвания Crazy и какво ли не. Най-вече като видят компютър, камера, фотото #Crazy и те оглеждат 100 пъти, кой знае какво станало.  Crossing Arms Още повече, че сме с прикачване и в Милано пак минаваме проверки ooooh!

Днес тук едно странно време.. до обяд страхотно, слънчево и топло, след това - та и досега, дъжд, вятър...

Алонсо малко се поизложи май днес Wink, чак 7 на Гран При на Франция.

Валенсианки, днес някакво шествие имало при вас, даваха по тв тук. Против бедността май беше, късно го загледах. newsm78

Лека и успешна седмичка на всички!  Hug

# 47
  • Мнения: 1 128
Вес,май се сещам,че беше споменавала,че кумата ти ще ражда.Или бъркам?
Благодаря за обясненията за проходилката Hug
Момичета,нали съм се замислила дали да си ходиме до Бг това лято,че и с кола на всичко отгоре,та много минуси излизат по дяволите.
А как искам да видя баба и да нагушкам децата на приятелката ми просто не е истина.
Попаднах на ето тази къща,която е собственост на българка и испанец    http://www.mountshouse.com/index.php?page=10000000
На вас как ви се струва?Отделен апартамент с три стай с една баня за 80 евро.Говорих с нея по телефона и ми се стори любезна.Да видиме...

# 48
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дааа, за моята кума ставаше въпрос. Тя роди, и сега в събота хлапенцето става на 40 дни и ще прави пита ли, не знам точно какво беше, ама сме канени Laughing.

А къщата изглежда добре. Ако и хазяите са коректни, ще прекарате добре там. По картата, която излиза, е някъде до София, видях Черни връх някъде наблизо.

А вие защо искате с кола да си ходите?  newsm78

# 49
  • Мнения: 201
здравеите мам4ета.
днес съм кукуриак стото дъстериами за пръв път от пове4е от 2 месеца спи циалата ност и се сабуди в 7 4аса, това е празник за мен, тъи като с таиа кърма сме на деманда и когато и скимни иаде.
Gery_to ta по въпроса с кърмата, последната седмица несте ве4е цица ами иска биберон, и незнам каква сте иа караме.... виками 4е биберона Алмирон много и харесва и да си пиа аз кърмата  Laughing Laughing

гледах албума и има много снимки дето са без име, маи сте е добре секи да си слага имената преди да ка4и снимката.
 Wink Wink
Rali_80 много хубва дъстериа има6, много е сладка, сега първите дни сте си малко атуруиада ама кат мини6 куарентената си4ко сте е мноо по добре.
bgangeleyes в испанските аптеки има абсолиутно вси4ко Laughing Wink, относно крем4етата и 6ампоаните, колонииии и аз съм на марката Мустела, а пук за коликите има една инфусион на аптеките се продава, има на наи разли4ни марки, тъи 4е питаи и сте ти кажат, за секи слу4аи не купуваи, стото моиата дъстериа е на 2 месеца и пове4е и не ми бе6е нбжно нисто подобно, тъи като по4ти не иа болиа, и в силенсио искарахме коликите които всъсност ги имат вси4ки деца и е нормално да им се наместват 4ервата първите месеци. аз и помагах от време на време с един биберон с млиакото Нутрибен анти коликос. и не иа боле6е, ама пък е много отвратително това млиако, и пак минахме на Алмирона.
Dime Аз имам отворена сметка във каха мадрид от пове4е от 7 години(на мое име е стото е сметка ховен) и маиками внасиа там пари и картата е дадена на бабами в БГ и тиа си тегли от там, и ни зимат комисионни към 3 евро на теглене от там. и не се расправиаме със влогове и глупости, само внасиа6 и тиа си ги тегли.
Вес свекървами осте си ги фантазира да ми мъкне дъстериата сега пък на Бенидорм, викам еи сиа, хаха сиа другата седмица иа кръставаме и тиа понеже до сега едно пелу4е не и е купила ми се пъни 4е стиала да и купи един фалдон, викам добре, наи скъпиа сте изберем хахаха. 4и състата работа и падриното, хахаха, само едно ме4е и подари, а ина4е циал ден питат кои какво и подарил, и циал ден са биат в гардити как прили4ала била на тиах и колко хубава била  #2gunfire #2gunfire, викам им другата година да и купиа парке инфантил с колумпиос и тобогани да го сложим в харднина. па свекурвами вика, не не тиа само с басеина и е достатъ4но......... #2gunfire #2gunfire ко пове4е да ти расправиам........ ина4е те наи много имат и са наи наи наи, па на единствената и първата си вну4ка един биберон не купи, пък маиками пък и купува демасиадо...... и така....... абе туи свекървите са..... трааа циала тема да се отвариа за тиах....., съжалиавам мамите тука дето ги тока да стават свекърви..........., аз например биах голиам кандидат ама е на господ ма даде едно моми4е, инае те6ко и горко на снахата...... Joy Joy
ади да варва да се оправам 4е неска по4ват ребахас и да видим кво има пор аи.
поздрави

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 09:27 от asto

# 50
  • Мнения: 509
Добро утро момичета!  bouquet
Нямаше ме за малко-бяхме два дни на Майорка.Изкарахме много хубаво,макар и за толкова малко.
Добре дошли на новите мами! Hug
Рали,имаш невероятно красива принцеса!Да ти е жива и здрава.На теб бързо възстановяване!  bouquet
Лек ден и много усмивки на всички!

# 51
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте еспаньолки
Хайде едно разхладително кайве

Добре дошла на новата мама бгенджълайс(мале как звучи на бг). Надяваме се да ти хареса тук! Ние сме едни много сърцати момичета, много се обичаме и си помагаме.  Peace Аз от БГ съм си взела само кремчето Бочко, но не съм го ползвала, а и имах на Мустела. Коликите са като хремата, с лекарства една неделя без лекарства седем дена. И никой не знае колко ще продължат коликите. Ние пиехме чай от анасон и затопляхме тумбата. И колкото по до късно имате колики, толкова по-късно захранвай.

Аз също не съм купила проходилка за малкия, макар, че е голямо улеснение за майката - хем не скучае детето, хем е на сигурно. Но бавно прохождат и не разчитат на себе си, знаят, че винаги могат да седнат в проходилката. Ние почти ходим, само малко смелост ни трябва да проходим сами.

Вес, вярно бе нали за 40-ия ден щяхте да ходите до БГ за бебока.

Диме, разкажи какви са ти впечатленията от Испания и от испанското семейство, в което сте отседнали. Така със сигурност ще научиш бързо езика. За превод на пари е най-евтино да имаш сметка тук и да превеждаш във валутна в БГ, само трябва да видиш коя е кореспондиращтата банка в БГ с тази от Испания. А сега както ти е казала Саби, ако имаш номина, която да се изплаща в банката може и да имаш намаления за превода. Може  така както Асто ти е писала - изпращаш банковата си тархета в БГ и там теглят.

Рали, имаш прелестна дъщеричка! Да ти е много здрава и да е послушно бебенце.

Асто, що така с биберона. Ами Адрана не е знаела, че има биберони, ти си и дала и на нея и е харесало, че по лесно се смуче и пуска. Ако ти е отказала от тетата, може да е правила стачка (кърмаческа стачка) и да и е харесало с биберон. Настоявай за цицата, кърми я  полусънно състояние, още като се събуди и бам давай да суче. А за свекървите,май навсякъде една майка ги ражда  Joy . Веднъж бях писала, дано да го има този форум и като стана свекърва, че да прочета каква снаха съм била  hahaha .

Марица, за един масаж чак до Стара Загора няма да ида, но ще потърся тук, наистина имам нужда малко от релакс.

Фрики, със самолет е наистина по-бързо и лесно. Но вашия мъник не е много малък може и да си дойдете с кола. Мъж ти идвал ли е преди това в БГ? Приятно прекарване ви пожелавам.

Габи, и ти какво сега опразни се твойта къща. Нищо тъкмо ще си починеш. Не разбрах, но Давид май е с теб тук?

Митето е вече шен. Даже мисля да го оставя на 18ти цял ден с баба му, а аз ще ходя до София да посрещна сестра ми. Да видим.

Хаиде до скоро и бременлийките много почивка, плодове и течности, да се грижите за аквариумчетата си ей!  Wink

# 52
  • Мнения: 3 098
Добро утро   bouquet

Тук още от сутринта е горещо,трафика е ужасен.

Вес аз го гледах по тв този репортаж за Малвароса и Назарет.Това са едни гадни квартал4ета с много цигани и всякакви 4ернилки.
А Алонсо беше супер,направи невероятно каране(аз съм фенка на друг,но той много ми хареса).Проблема е,4е е в английски отбор и естествено дискриминират него в полза на англи4анина.Той има право да използва вси4ки технологии и подобрения на Алонсо,та не ми се вярва дълго да остане в тоя тим астуриеца.


Амелия,радвам се,4е сте изкарали добре. Hug

Гери,"4ак до СЗ?"Стига бе,ей къде ти е на няколко минути. WinkЗа тези работи търси най_добрите,не ходи по самозванци,4е по_лошо става.

bgangeleyes ,Саб Симплекс в Испания няма.Мъжа ми е купувал за малката от Франция.Вземи си ги от България най_добре,тъй както както Ведра ти е казала,ще ти препоръ4ат Аеро ред,които не стават за нищо а и не са подходящи за беб4ета на вси4ко отгоре.

Фрики,къщата изглежда добре. Peace
Аз още се 4удя къде да правя резервации за по4ивката на море.Принцесата ще я вземаме с нас и искам да е нещо закътано и спокойно.
Ина4е си ходя на Несебър,но там ще е лудница и няма да ми е удобно.
Баба има къща в Бургас,но там плажа им още от едно време не става,братов4едка ми живее във Варна,но там е луда работа,огромен град.Така 4е съм в процес на търсене.


# 53
  • Мнения: 2 825
Добър ден и от мене  Simple Smile
Да се отчета за прегледа в петък - растем яко, вече сме 1, 290 кг  ooooh! гледам по таблиците максимума който дават е килце. Или сме много едро бебе, или нещо термина ми не е много наред. Важното е, че док каза, че няма проблеми, да расте, акогато дойде. Хемоглобина ми нисък, сега ще гълтам хапове и тряба да ям месо  Tired Много ми стана смешно, че тук пилешкото не го смятат за такова  Laughing
В събота ходихме до океана, после до Гибралтар - качихме се при маймуните  Simple Smile Голям смях беше с тях, едната почти влезе в колата и открадна пакетчето с царевица на брат ми  hahaha

Рали, много ти е сладка принцесата, да ви е жива и здрава и много радости да ви носи   bouquet
когато имаш време, драсни малко повече подробности за раждането, че и мойто наближава  ooooh!

Фрики, дано бързо се оправиш  Hug

bgangeleyes, добре дошла  Hug

Вес, приятно пътуване и весело изкарване в родината.

# 54
  • Мнения: 176
Taka...имам малко свободно време докато малката спи да ви разкажа моите перипетии с раждането.
Значи на 11 сутринта ме приеха в 12 де октубре за предизвикване на раждане, сложиха ми системите, спукаха ми водите и зачакахме за контракции. Към 12 на обяд вече започнаха слаби...в 15 вече едва ги издържах и имах вече подходящото разкритие, за да ми сложат епидурална. Поставянето изобщо не го усетих, а контракциите след това ги усещах като много леко напрежение и никаква болка. До 22.30 чакахме да получа разкритие, но не би, дойде лекарката, прегледа ме и каза-Секцио, прекалено много време вече чакаме. Приготвиха ме, аз плачех от страх, не ми беше минавало през ума, че ще стигнем до секцио. Мъжа ми беше при мен през цялото време и ме успокояваше. Закараха ме в хирургията, сложиха упойка, от която ми се пригади страшно, та се наложи анестезиолога да ми държи едно легенче за всеки случай. Не усещах болка, но усещах че ме човъркат нещо...чух бебешки плач и забравих и страх и ужас. Свалиха чаршафа, който бяха сложили като перде и я видях- много мъничка и много хубава, не й бяха срязали още пъпната връв. После я взеха, за да я почистат и облекат, аз я чувах че плаче някъде и плачех и аз от щастие. Донесоха ми я пак вече увита и ми я дадоха да я нацелувам. Мен ме зашиха или по скоро затвориха с нещо като телбоди и ме закараха в реанимация. Таткото ме чакаше в кородиро, целуна ме и каза, че е видял малката и е прекрасна. Ноща в реанимация ми се стори вечна, пусна ме упойката и болката ми се струваше ужасна. Нямах търпение да ме качат на етаж и да ми дадат моето бебенце. Качиха ни на сутринта, но нея не. Мъжа ми слезе да види какво става, бяха я оставили под наблюдение, защото беше пожълтяла малко и казаха, че имат и съмнение за инфекция. Слава богу при нея нещата минаха бързо, нямаше никаква инфекция и малката беше добре.  Мен трябваше да ме изпишат в събота, но в четвъртък започнах да вдигам температура, почнаха се едни изследвания и ецографии, за да видят от къде идва и въпреки, че се опитах да убедя доктора, че това е от телбодите, никой не ми обърна внимание. В неделя сутрин ми направиха кюртаж, защото уж имало останки от плацентата и затова съм вдигала температура....да ама не, вместо да почне да спада температурата до неделя вечер беше 39.8. Мъжа ми отиде да извика лекар, аз настоях да погледне раната и се оказа, че действително тя дава проблемите. Тогава казаха, че явно имам алергия към неблагородни метали, нещо което се опитвах да обясня преди няколко дни. Махнаха телчетата и отвориха раната, било се е събрало доста голямо количество гной. в продължене на 1 седмица, 3 пъти н аден ми чистеха раната, болките бяха просто ужасни. Следващата неделя всичко вече беше идеално чисто и в понеделник ме зашиха. През цялото време им повтарях да не ми слагат телове в никакъв случай. Трябваше да изчакаме да видим дали щеима пак някаква реакция, но за щастие нямаше и така в сряда ни изписаха и се прибрахме в къщи. Не мога да не похваля свекърва ми, която спа при мен докато бях в болницата и се грижеше за Цветина и за мен. Мъжът ми стоеше при мен пък през целия ден.
Дано не наплаших мамите, на който им предстои секцио, да кажем, че просто имах лош късмет...и попаднах на некадърни доктори. Един съвет, момичета вдигнете ли температура, дори и малко над нормалното, настоявайте веднага да ви прегледат и да открият причината възможно най-рано.


Имам един въпрос-изписаха ни за малката капки Протовит от 15-я ден. В болницата ни казаха по 15 капки, но в инструкциите за деца до 6 години пише, че се дават до 6. Давали ли сте и по колко. Аз за сега не смея, поне докато не я запишем на педиатър тези дни и той да ни потвърди по колко се дават newsm78

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:34 от Rali_80

# 55
  • Мнения: 389
Рали, наистина това, което си преживяла е много неприятно  Confused. Хубавото е, че всичко е минало и ти, и бебка сте здрави.
Бързо възстановяване  Peace

# 56
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Buenos días от една мокра кокошка  Laughing, така хубаво ме наваля преди малко... дано ми е на късмет и да ни върви по вода утре. Praynig Накупих подаръците, че утре племенничката ми навършва 4 годинки Heart Eyes, подарък и за пропуснатия рожден ден на племенника... и леля пак като баба Коледа, с торбата  hahaha


Асто, направи един списък кой какво й е подарил, и й го залепи над леглото Laughing, ама до името на свеки сложи това на майка ти, със всичките покупки за Адриана hahaha, да видим как ще реагира. Ох, колко съм гадна значи Twisted Evil Хайде, и другата седмица да направиш снимки на кръщенето, да видим малката кукла. Аз като я гледам на снимките, прилича на теб, най-вече по устните, много са й изписани, ще береш ядове с нея като порасне Laughing, а татито сигурно ще дебне с пушка ухажорите в градината Joy

Амелия, как беше на Майорка? Ние бяхме там миналата година - на Плая де Палма, и бяхме доволни, имаше и един бг ресторант даже. Каним се да отидем някъде последната седмица на юли, и един от вариантите е пак там.  newsm78

Гери, браво на Митето, вече е мъж Mr. Green, не плаче от баба. Кога се прибирате към Испания?

Марица, за почивката, виж в туристическия, там имаше няколко теми за това, къде е най-подходящо и спокойно за семейства с малки деца. Дано намерите нещо подходящо според вкуса ви. Вие кога смятате да си ходите?

Клара, мерси за пожеланието!! А за маймуните, много се смях. Мъжът ми се сети, че е ходил там преди много години, но и той спомена за крадливите маймуни  hahaha

Рали, чудесно е, че вече всичко е наред. Явно си развила някаква алергична реакция към телбодовете. Но предполагам, че в суматохата не е имало време да ти направят тест за алергии или нещо подобно. Сега трябва да си почиваш и възстановяваш.  Hug Малката Цвети как е, спокойно бебе ли е?

# 57
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте моми4ета
аз на накрая след тежкия ден и хиляди изпити се завърнах, 4увствам се като изцеден лимон, а ми  предсоят оЩе два такива дни (как може да са толкова тъпи тия испанци 15 изпита за три дни направо невъзможно)
Рали малката е невероятна кукла, да те радва много
преди 20дни моя приятелка роди със секцио неЩо не са я срязали и зашили добре и тя имаШе и продължава да има много проблеми
за сга не съм се панирала оЩе от раждането, мисля си 4е трябва да мина през това, не може да стои все в мен, въпреки 4е ни е добре така и на двамата  Joy, но оЩе ме гони параноята да не родя в седми месец
клари4 радвай се 4е сте големи, аз съм малко след теб, а бебо е наполовина на твоята мома, хем нали мом4енцата били по големи4ки, да ама не, ние сме миниатурни
гери супер е 4е митето ве4е е свикнал, най накрая дойде и твоя 4ас
а за тези прословути твари маймунките, ужасни са толкова нахални и крадливи, изкараха ми акъла като бяме там, откаднаа ми пакет4ето с бонбоните под носа и последното бомбон4е от ръката, тъкмо Щя да го лапам и са тлкова бързи
това за проходилките не го знаех, явно все оЩе съм на вълна новородени

# 58
  • Мнения: 1 128
ANNET,стискаме палци за резултатите,дано всичко е ок.
Клара,ехографийте много често отчитат с отклонение,така че може и да си е в нормите.Ти не пиеш ли желязо?
Рали,много е неприятно това което си изживяла,но все пак крайният резултат е положителен,което е успокойтелното.Радвай се сега на малката принцеска.
Гери,мъж ми вече познава България.2005 година ходихме,така,че вече е подготвен какво да очаква Wink
Вес,леко пътуване утре и да се глезкаш при близките.Ще имаш нет,нали?Искаме с кола,защото аз имам паника от самолетното пътуване.Пък и си е друго там да можем да се движим с кола Wink
Асто,стига де Wink.Важното е да я обичат пък кой какво и колко подарил.....моята свеки му подари нещо когато беше на месец и половина,ако това те успокоява Mr. Green
Днес ходихме да му вадиме ДНИ и паспорт на малкия,бяхме там в осем и имаше огромна опашка.За паспорти дават номера,само 100 и до нас разбирасе не стигнаха.Татето ще ходи тази нощ на наряд Mr. Green към четири със столчето и одеалцето.Дано да се вредим този път.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 21:50 от friki

# 59
  • Мнения: 3 098
Добър ве4ер!Изтървали сте темата на 2 страница. Confused

Рали,радвам се,4е въпреки вси4ко сега си добре.  bouquet Бързо да се възстановиш и се радвай на бебка,4удесна е! Hug

Фрики,разби ме с това стол4е и одеалце...ама така е какво ли не ни се слу4ва,когато трябва да извадим документи. Confused

Весе,ще видя и в туристи4еския,аз всъщност 4етох първите 3 страници за морските курорти и нямах време по_нататък.Та в тия стр.предимно за Лозенец и Приморско се говореше.В Приморско един примо вдигна хотел,като толкоз го хвалят,може и да му се обадя да направи резерве.Аз преди при бабето ходех.Мятах багажериите в Бургас и после юбре курорте из Несебър и Сл.бряг.Ама там не е за деца.А и Сл.бряг миналата година не ми хареса,прекалено на Испания е заприли4ал,пък аз търся нещо по_разли4но.
Малката,беше питала напред в един постинг,я записах в консертадо.Между другото реших и им напекох гъзовете в сексион есколар,та ми уредиха среща с някакъв там да говорим за проблема с 4уждите граждани,на които децата им са извън системата.

Анет,не се притеснявай от изпитите,ще ги вземеш.Спокойно го раздавай,това е най_добрия вариант. Peace

Да ви кажа,по4нах работа в една пастелерия.Днеска отидох за пръв път.Много кофти ми се видяха някои работи,та се сдърпах с шефката,при което другите моми4ета изпаднаха в ужас,после ми казаха,4е никой не си е позволявал досега да й държи такава ре4. Mr. GreenСтана въпрос за работата,4е аз настоях да се разпредели между вси4ки,а не всяка една да не знае какво да се прави,да се тутка и да пре4и на другите.Исках да знам собствените си задължения,та да върви както трябва вси4ко.Накрая постигнахме съгласие,та у4удих вси4ки,мислели 4е ще ме изгони заради острия език. LaughingИаз така мислех,но засега съм там. Wink
Много наплашени ми се виждат вси4ки,4ак не мога да повярвам,4е така са се оставили да ги стресира тая жена.

Както и да е,аз съм за малко там,пък и не ми пука... Flutter

Искам да ви питам,тъй като изтървах една много намазана работа,дали сте имали проблем със сертификадосите?
Тъй като отгоре и отдолу пише следното:Documento no valido para acreditar la identidad ni la nacionalidad del portador,демек с две думи,4е не се установява самоли4ност ни националност с туй нещо,по_надолу пише,4е важи придружен с паспорт,който установява тези подробности.
По средата пише НИЕ и 4е имаш право на работа по 4ужда сметка.
Оба4е тъй като мисленето е труден процес тук,та се полу4и при мен този куриоз да ми кажат"Ами ето,то пише документа не е валиден,ние си искаме тархетата"... Laughing
Явно години ще трябват и администрация и работодатели да им светне за какво всъщност иде ре4.




Общи условия

Активация на акаунт