"Sapore di mare" или Ваканционни мами в Италия 58

  • 20 577
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, Дани, какви са тези часове и схеми Confused
Аз всъщност не съм наясно, в Италия абортът забранен ли е, че е толкова сложно?
Идеята ми сигурно е безумна, но ако няма никакъв друг начин - вземай билет за някоя от low-cost авиокомпаниите и - в България, цените вече са горе-долу еднакви навсякъде, и в държавни болници, и в частни клиники - 350 лв. е с венозна (пълна) анестезия. В частна клиника ще те приемат веднага.
Кой ще гледа децата през това време обаче...

# 31
  • Мнения: 6 167
Ник, може ли да ми обясниш защо свекърва ти цял живот не е работила, а получава 1500 еуро пенсия.  Моя свекър/свекърва цял живот са работили и получават под 900 еуро пенсия.  Rolling Eyes

Току що говорихме и с един приятел на Дамиано, който плаща за майка си над 1500 еуро месечно за баданте ( албанка е, и не на черно, а с таксите). Плюс храната й и един свободен ден. За свободния ден наемат друга жена, та и там отиват по 200 еуро месечно. Та, идеята за баданте на свекър ми сериозно трябва да я обмислим, колкото и пари да получи, има и други разходи, освен този. За жалост. Тоест, в последните часове сумата набъбна непоносимо и сме доста объркани Confused

Дани, билета за София с Майеър през Болония  струва 100 евро. ( това, като идея).

ПС: виждам,че и Тремел това ти казва, за децата се намират начини.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:53 от Lennie

# 32
  • Мнения: 3 425
Лени, 1500евро ми се вижда супер много  Rolling Eyes 1000 плюс таксите...една позната даже ми беше споменавала,че за домашна помощница(по документи) се плащат по-малко данъци и чудесии!
Чувала съм за 800+храна и квартира+данъци  Peace Зависи на какъв човек попаднете...мисля,че на една чужденка ако и предложите тези условия ще се съгласи!

# 33
  • Мнения: 6 167
Чувала съм за 800+храна и квартира+данъци  Peace

именно, това са не  по-малко от 1500 евро, като краен разход. много е.

# 34
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ето ме пак Hug
Дани, и аз се каних да ти дам за идея да идеш за тая работа до Бг
Ами и моето свеки е с петстотин еври социална + още толкова наследствена от мъжо си, без да е работила, а той от младини е бил пенсионер по болест и по едно време вземал луди пенсии, хем до дъто и бил.
Лени, ама тук съм чувала за нещо от порядъка на 600 еври+фитто е алоджио, свободен ден неделя и четвъртък следобед, та бадантите се събират в английската градина на Палермо, от там знам. На времето ексзълва ми ходеше  да гледа болни възрастни за 50 евро на нощ. Та италийките скубят доста на нощ а денем на час. Имах една друзка от силистренско де още гледа в Таранто две баби-сестри, едната на легло, другата с алцхаймер за 600 евро+осигуровки и 20 дни отпуска летем+ свободните дни седмично, през които идва друга жена почасово. Ох, много тежко идва финансово май при вас може би вземат повечко....Ааа, Лени, получи ли съобщение по нета от центъра на Емилова за новите цени на легло в Св. Константин и Елена? До края на тоя месец са там, както винаги, така ми се доходи там, хем отслабваш, хем си сред нови хора, и танци, гимнастики различни и плажче.

# 35
  • Мнения: 6 167
миликс, сигурно си права за цените в палермо, на север си е по-скъпо.
ще проучим какво е положението, и ще намерим решение.

и на мен ми се ходи при емилова - не само за отслабване, съчетава се полезното с приятното. малко се овълчи тая жена и семейството й, не съм й фенката, която й бях, но по принцип ми се ходи.

# 36
  • Мнения: 750
Ленка ами моята свекърва е болна от тридесет и кусур години.Цял живот си е кръстосвала краката в къщи,но пък за сметка на това свекър ми се е изгърбил от работа и през вси4ките тези години и е внасял той осигуровките Peace.Така,4е наред с нейната пенсия+набавки инвалидност+4аст от пенсията на по4иналия и съпруг+за придружител и ето госпожата взима 1500 еури.Странно, но факт, вярвай ми всеки месец виждам писмото от банката.smile3521
Като говорим за нея то4но преди малко имаше  истери4ни кризи ooooh!
Не издържам пове4е Confused
А за баданте ми се струват малко множко 1500 еуро.Тук при нас варират около 800-900 еуро+храна и спане,без осигуровки.Прави си сметка ако и плащате и осигуровките +120еуро на месец Peace

Дани ако нямаш друг избор,наистина бягай в Бг.Разбира се ако не промениш избора ти да абортираш Peace 

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 20:11 от nik77

# 37
  • Мнения: 6 167
ники, не се усъмнявам, но детайлите бяха необходими, за да не останем с идеята, че който не е работил получава такава пенсия  Laughing

опитвам се да си намеря Тя и Той в Арена, да си ги сваля. много се забавлявах с тях, докато бях в БГ, но май ги нямат.


# 38
  • Мнения: 5 475
  Добра съботна вечер на всички. Hug

  Деси,моите  най-искрени съболезнования на теб и на семейството ти. Praynig Hug
  Бъди силна! Hug

   Hug Нероли,нямам време сега да пиша,някой друг път вероятно на лични. Wink
  Да ,дъщерите ни са наборки. Wink Peace


Та там имаше един дядо с пенсия 24 000 000 лири !

  Дани ,да уточня ,не за теб ,а аз всички други ,които ни четат,че такива пенсии се получават от хора работили на високи постове в местната и държавна администрация (кметове,кметски наместници,министерства)или на праламентарно ниво. Peace

   Пробвала ли си да се отнесеш към местното консулторио?Може да ти помогнат с инфо за това ,къде можеш да абортираш? newsm78

  Ленка,я като фенка на Емилова раздуй как се процедира при нея? newsm78 Мислех по едно време да пратя баща ми там ,но се съмнявам да има резултат ,възрастен е вече и едва ли да издържи на режима й.  Rolling Eyes

  Лека нощ.   bouquet
 

# 39
  • Мнения: 5 475
Усмихнат неделен ден на всички!  Hug

 

# 40
  • Мнения: 708
Мило Деси,моите най-дълбоки съболезнования за татко ти.
Ва6ето семейство винаги е било еталон за мен за сплотеност.Дано заедно преодолеете тази огромна мъка.
Прегръ6там те силно  Cry Hug

Дани нямам много време да ви из4ета като хората,но доколкото разбрах си бременна.Дано вземе6 най-правилното ре6ение  Peace

Кал4о как е Марко?Няма ли да го води6 по българско  Laughing

Гери,успех на Борянката.Сигурна съм,4е 6те се справи,та тя у4и толкова много  Peace Hug

Ники,Сон4е айде 4акам бебоците ви с нетърпение  Hug  bouquet

# 41
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мами, имам нужда от помощ за превод на италиански.
Става дума за около страница текст, представяне на група Б.Т.Р.
Те на 26 юни ще свирят в Милано. Тук на агенциите им се вижда спешно.  newsm78

# 42
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Деси, моите искрени съболезнования за татко ти  Sad Praynig
Много ми стана мъ4но като про4етох .... Прегръдки  Hug

# 43
  • Мнения: 2 804
Мами, имам нужда от помощ за превод на италиански.
Става дума за около страница текст, представяне на група Б.Т.Р.
Те на 26 юни ще свирят в Милано. Тук на агенциите им се вижда спешно.  newsm78
Фиребирд , ако е от български дай го на сам ще се пробвам да ти помогна !

# 44
  • Мнения: 3 425
Файърбърд,на среща сме;)

Общи условия

Активация на акаунт