"Sapore di mare" или Ваканционни мами в Италия 58

  • 20 573
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Моя кукла, светлина на душата му  Praynig

Мкдирокова,много символично се включваш....кажи как сте?

# 16
  • Мнения: 1 049
Моя кукла, моите най- искрени съболезнования ! Praynig

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Деси, ужасна новина Cry
Кураж и прегръдка от мен  action032

# 18
  • Мнения: 1 545
Благодаря ви! Тежко е, много..... Но поне се видяхме, позна ни и даже се шегуваше, както винаги. Сега и да си отида, нито ще го видя, нито той ще ме види. Съжалявам само, че не съм до майка и до сестра ми. Но те са силни, всички трябва да сме силни и да го помним с всичко, което направи за нас.

# 19
  • Мнения: 6 167
Добро утро!
Пия кафенце, гледам един епизод на Лост и бягам да чистя, че къщата е в състояние незадоволително  Laughing
майка ми като дойде, кой знае колко кусури ще намери по домакинственето ми.
Другата седмица пристига и фирма да чисти къщата на свекър ми, мисля, да използвам случая да ми изчистят и дивана, ако имат техника.

Да ви кажа, 100 процентната инвалидност, която получи той и я сравня с тази на баща ми... няма много база за сравнение.
За съжаление. Татко се бореше с поне 3 гишета за всеки 20 лева. Свекър ми ще получава към 500 евро над пенсията си плюс към 200 за придружител, плюс това, изплащането на инвалидните става от датата на подаване на рикестата, което беше миналата година. Shocked  Мисля, че това е невероятна сума, като месечна подкрепа, на практика ще получава и голям процент от пенсията на съпругата си , което прави пенсията му достатъчно голяма за да си позволи каквато си иска грижа и обслужване.
Мисля, си , ако един съвсем обикновен бивш шофьор е подсигурен по такъв начин, какво остава за един бивш парламентарист.  Rolling Eyes  За жалост, говорим за много болен човек и тия пари не са за радост. Няма как.
Най-много ми е мъчно за пенсионерите в България, няма как да не го кажа - милите хора. Не е честно.


# 20
  • Мнения: 6 167
Благодаря ви! Тежко е, много..... Но поне се видяхме, позна ни и даже се шегуваше, както винаги. Сега и да си отида, нито ще го видя, нито той ще ме види. Съжалявам само, че не съм до майка и до сестра ми. Но те са силни, всички трябва да сме силни и да го помним с всичко, което направи за нас.

Деска, докато писах си се включила. Знаеш, че бях в същата ситуация миналата година.
Ще го запомниш, какъвто е бил.  Hug

# 21
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте и добра събота и от мен!
Деска, моите съболезнования за татко ти, бог да го прости! Hug
Адашката мина като тайфуните с нежни имена Joy, спри, погледни , поговори ни малко!
Нероли, мерси за комплиментите, дано се постопя малко Joy Ние бяхме преди 2 години във Ванкувър, щата Вашингтон, Сащ, малко по-надолу от вас и после в Сиатъл, ама ми се стори, че не бе бъобще горещо, а приятно топло, страхотен летен климат, но тая година май навсякъде времето откачи, тук е влага адска, аз се влача отново с проблеми ,залитам и ми се вие свят, в аптеката мерих кръвното вчера вечерта, бе високо, а тая сутрин ниско, май изоставих напълно въглехидратите, "режейки" от диетата калории newsm78
Лени, лъскай дома, че се топят килца, аз два дни, докато беба спа като дроги от топлика лъсках и гладих до припадък и после с премрежен от умора поглед се виждах тънка фиданка в огледалото Joy

# 22
  • Мнения: 3 425
Моя кукла,кураж и  Hug

Даниииииииии,как е бебетоооо????

Миликс, дано ти действа гладене,лъскане и т.а  за сваляне на килцата...при мен нито безсънието,нито домакинството ми е помогнало за сваляне на килца  Crossing Arms

Наоколо съм  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 804
Лени , на времето когато дойдох в Италия имах една позната работеше в един дом за възрастни хора - частен .
Та там имаше един дядо с пенсия 24 000 000 лири !
Имаше 2 болногледачки освен персонала в заведението , така че нищо не може да ме учуди .
И тук има бедност и пенсионери дето едвам се справят , но ако поискат помощ почти 100 % я получават .
Наистина е жалка ситуацията на пенсионерите в БГ .
Майка ми също взимаше пенсия за инвалидност , но тя едвам и покриваше лекарствата . Като се има предвид , че много голяма част даже и не си ги е купувала за да не лиши сестра ми от необходимите и неща .
Аз все още съм в чудене !!!
Не зная какво да правя в града ни не могат да ми направят аборт и ме препращат в цялата зона  за да си намеря заведение където да могат да ми направят аборт до 90-тия ден .
Ако не намеря болница ще го задържа , пък при морфологичната ако открият дефект на ембриона ще се гръмна направо и готово .
Бебето на зълва ми вече е по-добре , диша самостоятелно и са го преместили в педиатрично отделение .

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Деске,моите съболезнования....  Sad  Praynig
ПрегръЩам те силно   Hug

# 25
  • Мнения: 3 425
Дани, а ако отидеш при някой от гинеколозите от болницата в частният му кабинет...няма ли да ти помогне?

Браво за бебето на зълва ти...изхвърли ли я околоплодната течност или има и друго?

# 26
  • Мнения: 750
Здравейте моми4ета Hug
Деска много е тежко,кураж мила Sad

Ленка и на мен ми става много мъ4но като си помисля за пенсионерите в Бг Sad.Там и болен да си и инвалид да си пак нищо не ти дават.Оставени са буквално на произвола на съдбата всеки да се спасява как може.Като си представя тези хорица как се лишават и от храна за да си купят лекарства Shocked
Наистина много е жалко.На моето баб4е за лекарства и отпускат 11 лева Shocked.Е това ако не е подигравка Twisted Evil
Моята свекърва цял живот не е работила и полу4ава 1500 еуро пенсия Twisted Evil.Няма какво да говорим пове4е цялата ни система в Бг е ун гранде скифо.
Все имам надежда,4е някога нещо ще се промени към по добро.И аз като Бимбето всеки път се връщам в Бг с голям ентусиазъм и то4но след два дена съм разо4арована до шия от простота,немърливост,злоба,надменност дори понякога от страна на познати и приятели,което много ме натъжава CryДа не говорим,4е още от летището те запо4ват с псувни и рогатни.За таксиметровите шофьори да не говорим,4е едва ли не трябва да им паднеш на колене за да те ка4ат с два куфара Shocked.Последния път като пътувахме за летишето един тъп селяндур ми каза,"Вие за какви се мислите аз  куфари не превозвам",трябвало отделно такси да си поръ4ам за куфарите #Crazy .Ех майка Българио ooooh!
Понякога дори ми става страшно. Rolling Eyes
Но все пак си оставам  с надеждата,4е хората ще станат по добри Hug Praynig

Приятен ден на вси4ки  bouquet

# 27
  • Мнения: 750
Ех Дани  ooooh! не ти стигат твоите проблеми ами сега и това ooooh!.Ама как е възможно в цяла Анкона една болница да няма в която правят аборти Shocked
В нашата болница например не правели епидурална анестезия,защото нямали пари за анестезиолог Shocked.А за толкова много търтеи в администрация и къде ли не дето си клатят краката по цял ден намират пари за тлъсти заплати Twisted Evil #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 2 804
Ами то имат лекари дето правят аборт в болницата , но ми дават час чак за 28-07-07 а тогава е много късно !
На частно не става !!!- пробвах и този вариант .
В града ни има и окръжна болница и още една болница в която се ражда , но само в една се правели аборти .

# 29
  • Мнения: 3 425
Дани,не става въпрос за криминален аборт т.е направен извън болницата в някой кабинет....частни клиники няма ли около вас ...кой знае и колко е скъпо де  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт