Най-добрите неща, които направихме в жилището

  • 25 989
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Ами като има тема за грешките ни в ремонта на жилищата, нека има и тема за хубавите ни идеи и попадения. От тук също могат да се почерпят идеи, нали така?  Laughing
Едно от добрите попадения в нашия апартамент е цвета на гранитогреса в кухнята- керемидено с размазани разни нюанси на бежево. Не личи никакво зацапване и разни капки от вода, стъпки и т.н. В стария апартамент бях с бял теракот като мрамор- направо си отрових живота да чистя и бърша и все изглеждаше мърлява кухната.
Друго хубаво нещо е вграденото казанче на тоалетната. Хем има рафтче за декоративни неща, хем банята има някак по- чист вид.
Харесва ми и това, че мивката в кухнята е с максимална дълбочина- 20 см. и миенето на каквото и да е не означава мокрене на всичко наоколо.
Това ми хрумна на пръв поглед. Сега сте вие!  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 426
На балкона на външния перваз на прозореца, който беше широк 7-8 см и под наклон, така че и една щипка не можеше да се задържи, направихме теракотено первазче 15 см широко -  и сега там си слагам щипките, чашата с кафето, мъж ми си слага пепелника... Изобщо стана използваемо

# 2
  • Мнения: 4 202
...сложихме климатик.

# 3
  • Мнения: 6 039
1. направих стълена черна врата до тавана, много й се радвам
2. чисто бяла лъскава кухня - не бих я заменла скоро
3. най- после избрах подходящия за нас и най ве1е ча мен килим
4. климатик Дайкин, голямо попадение
5. черните пердета
6. металните первази
това са нещата, които бих повторила

# 4
  • Мнения: 440
- в банята си сложихме плочки  мат (не гланцирани) и не трябва да ги търкам през 2 дена  Mr. Green
- изолирахме таваните (последен етаж сме и преди това през зимата умирахме от студ, а лятото от жега)
- отделихме място  и средства за малка камина - създава невероятно усещане за уют и истинска топлина Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
- в банята си сложихме плочки  мат (не гланцирани) и не трябва да ги търкам през 2 дена  Mr. Green
- изолирахме таваните (последен етаж сме и преди това през зимата умирахме от студ, а лятото от жега)
- отделихме място  и средства за малка камина - създава невероятно усещане за уют и истинска топлина Peace
Моля те, разкажи по-подробно за таваните. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 039
най-добрия вариант е да сложиш гипсокартон и вата на таваните

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Фурната не ми е долу, ами на височина, на която не трябва да се навеждам.
Миалната машина не я махам за нищо на света.
Двете ни маси нямат остри ръбове.

Ами това се сещам за сега.

# 8
  • Мнения: 4 965
Като цяло, спалнятами е най-удачното попадение, като комбинация - бели стени, син гладък мокет (т.е. няма нишки и не се събира мръсотия), мебели, лампион и первази на стените в цвят червена череша (много интересно се получи).
И нашите плочки в банята са матови - много удачен избор.
Имаме 2 помещения (мокри, сухи или не знам как се водят) и едното превърнахме в килер за всички препарати, прахосмукачка, кофи, легени, четки и т.н., а другото във вграден гардероб (предстои само да му сменим вратата), къдетоуспях да прибера всички обувки, палта, якета и т.н.
Откритият балкон си го превърнах в "градинка" - качвала съм снимки преди - изкуствена трева на пода, цветарници, масичка със столчета - чудно място за мастика в летните вечери  Laughing.
Другото предстои да се довършва.

# 9
  • БГ
  • Мнения: 352
най-добрия вариант е да сложиш гипсокартон и вата на таваните
и аз го препорачвам сложихме в детската и спалнята на тавана и веднага се почувстава

# 10
  • Мнения: 8 999
Моите дребни радости са: успяхме да разширим банята, а плочките са мат и се чистят само с поглед!, сложихме ПВЦ дограма в цвят тъмен дъб, преборих се да има втора малка тоалетна, интериорните врати са страхотно попадение, кухненските шкафове са ми на метални крачета и е много елегантно, с една дума се осъществиха всичките ми проекти по отношение на този апартамент /само някои елементи ги оакаха майсторите, но успяхме да ги прикрием/. Ако разполагахме с повече пари, щяхме да ги вложим в подови настилки /за сега сме на ламинат, а много искам широко дъбово дюшеме, но и това ще стане някой ден/, батерия за душа с термореле, повече изолации и повдигане на покрива така, че да се намалят скосяванията до минимум.

# 11
  • София
  • Мнения: 205
1. Трябваше да преместим една врата- не я зазидахме цялата - с най-тънките тухлички "итонг" се оформи ниша с локално, скрито осветление, където окачихме мн. красива икона.
2. В антрето залепихме от специалните  широки тапети,  които се боядисват. Латекса е някакъв "перлен" - има мн. лек лъскав ефект и при почистване с мокър парцал не се отмива.
3. Харесвам си интериорните врати.
4. Сменихме радиаторите на парното, като преди това от стената под прозореца махнахме 3 реда тухли и в нишата монтирахме новите радиатори.
5. Харесвам тавана в хола - на две нива.
6. Сменихме вратата на мазето с метална (бравата е касова), за да прибирам там всички "много ценни" боклуци, които в къщи все им търсех място.
Има и други - като се сетя ще пиша

# 12
  • Мнения: 3 537
Облякахме цялото жилище с гипсокартон  ,направихме арки и форми от гипскартон,направих си желания бар-плот ...

# 13
  • Мнения: 173
Камината с водна риза и килера !С камината решихме проблема с отоплението ,а и предава незаминим уют.А  килера-в него си държа прахосмукачка,метли и т.н. всичко което не искам да се вижда.

# 14
  • Мнения: 440
най-добрия вариант е да сложиш гипсокартон и вата на таваните
и аз го препорачвам сложихме в детската и спалнята на тавана и веднага се почувстава
Точно така направихме и резултата е супер

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направихме си кухнята!  Peace

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
jana71, при вграденото казанче, няма ли да се получи проблем, ако казанчето се повреди? Как е решен този проблем?
azaf , дай снимки да видим балкона?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 043
Направихме си много оригинален таван в хола от гипсокартон с различни нива и вградено осветление.
Съчетахме много добре цветовете на кухнята със стените.
Сложихме климатик.

# 18
  • Мнения: 4 965
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Бях пускала наскоро снимки - ще кача пак довечера или утре през деня.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Направихме си много оригинален таван в хола от гипсокартон с различни нива и вградено осветление.
Съчетахме много добре цветовете на кухнята със стените.
Сложихме климатик.


Дай снимки да видим тавана. Че и ние планираме да си направим. Колко ви излезе?

# 20
  • Мнения: 474
jana71, при вграденото казанче, няма ли да се получи проблем, ако казанчето се повреди? Как е решен този проблем?


Аз също бях много предубедена към вградено казанче, именно защото ако нещо стане- разбиваш плочките. Но мъжът ми беше категоричен- блока е нов, инсталациите са правени с хубави материали, той вися поне за това на главите на майсторите- докато правиха тръбите и свързваха, монтираха и т.н. Надявам се да няма проблеми. Но е много практично, удобно и безшумно нещо в сравнение с открито казанче. И е по-тясно, което за нашата малка баня беше от крайно значение.

# 21
  • Мнения: 4 300
Понеже и аз питах за същото майсторите, които ги слагаха на работа, те ми обясниха че ако има проблем се маха бутона и през дупката се прави ремонт.
Това ако се прецака казанчето. Иначе ако се прецакат тръбите каквото и да ти е казанчето все трябва да се разбива- те винаги са зазидани.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 043



Дай снимки да видим тавана. Че и ние планираме да си направим. Колко ви излезе?

Излезе ни малко по-малко от 2000лв.-материали и работа,но без проекта.От снимките не можеш да добиеш кой знае каква представа.Стаята ни е голяма и се губи ефекта,но ето:  




# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
jana71 аз видях едно добро решение, беше вградена само, че като шкафче което преминаваше и към мивката. Доста сполучливо решение. Мога да покажа снимки.

elix много е красиво. Супер е, скъпичко но много ефектно.   Peace

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 17:03 от Tinka79

# 24
  • София
  • Мнения: 7 043


elix много е красиво. Супер е, слабичко но много ефектно.   Peace


Много ти благодаря,и ние си го харесваме  Laughing Не искахме да е много префърцунено,а по-семпло  bowuu

# 25
  • Мнения: 474
jana71 аз видях едно добро решение, беше вградена само, че като шкафче което преминаваше и към мивката. Доста сполучливо решение. Мога да покажа снимки.

elix много е красиво. Супер е, слабичко но много ефектно.   Peace


Да, пусни снимки, ако не ти е проблем. Ние приключихме с банята, но сестра ми сега започват и аз й пускам идеи, които си заслужават, понеже тя няма време да виси в интернет. А и те живеят в стар блок, където проблема с тръбите си е актуален. Все нещо някъде протича.
Иначе точно както е казала Рокси- самото казанче се поправя от бутона. Затова бутоните са толкова големи. Аз в един от магазините обяснявах, че искам по-малък бутон. Нямало по-малки, т-к. били аварийни отвори.

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530


elix много е красиво. Супер е, слабичко но много ефектно.   Peace


Много ти благодаря,и ние си го харесваме  Laughing Не искахме да е много префърцунено,а по-семпло  bowuu

Да не е претрупано, изглежда стилно и в никакъв случай не е кич.

# 28
  • Мнения: 474
Тинка79, много е идейно такова скрито казанче. Ако обаче не може да се купи директно целия модул, този шкаф, в който се вгражда, не е много ясно дали и кой може да го изпълни качествено. В този случай трябва да напаснеш мненията и уменията на каналджиите, на тия дето правят шкафовете и на тия дето после монтират мивки, тоал., плочки. Моят опит при правенето на апартамента е, че когато толкова много майстори се изредят, то все няко друг им е виновен и никой не носи отговорност, ако нещо се прецака. Не знам дали ме разбираш, но ние се опарихме доста от "специалисти".

# 29
  • БГ
  • Мнения: 352
ремонтирах си коридора и махнах всякакви закачалки, сега тренирам домочадието да си слага дрехите в врадения гардероб.

# 30
  • Мнения: 4 965
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103

# 31
  • Мнения: 7 430
elix - страхотен таван Peace

А може ли някой да ми покажа какво точно представлява вградено казанче newsm78


# 32
  • Мнения: 2 266
Направихме ремонт на кухнята.Сменихме радиаторите.Едната тераса я превърнахме в място за почивка с много цветя.Пребоядисахме детската.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 043
Благодаря Дидка  Simple Smile! Вграденото казанче вече е широко разпространено в обществените сгради и магазини,а и в няколко дома съм виждала .Монтира се и отгоре се слага гипсокартон за да се скрие.Само бутонът се вижда отвън.

Ето тук    е обяснено как се монтира  Peace

# 34
  • Мнения: 7 430
Еликс, мерсаж Hug сетих се какво е Wink
stoyo73 - покажи цветенцата си Sunglasses

# 35
  • Мнения: 1 873
Направих си дамаската на диваните в хола сваляща и перяща се.Сега само с едно натискане на пералнята... и всичко свети.  Grinning, окачените тавани;  newsm78
Сега ми предстои ремонт на баня и тоалетна  и чакам с нетърпение да се развихря!  Wink

# 36
  • Мнения: 474
Направих си дамаската на диваните в хола сваляща и перяща се.Сега само с едно натискане на пералнята... и всичко свети.  Grinning, окачените тавани;  newsm78
Сега ми предстои ремонт на баня и тоалетна  и чакам с нетърпение да се развихря!  Wink

Тази дамаска поръчва ли я някъде или как я измайстори? Аз трябва непременно да покрия с нещо диваните, т.к. синчето е на път да издере, изгризе  Mr. Green и т.н. прекрасната ми кожена гарнитура.  Искам точно нещо лесно перящо се. Но не знам продава ли се готово, поръчва ли се някъде ... въобще дай ориентир.

# 37
  • Мнения: 2 266
Еликс, мерсаж Hug сетих се какво е Wink
stoyo73 - покажи цветенцата си Sunglasses

Цветенцата са ми предимно петуний,едно сандъче с теменужки,един кактус,едно сандъче с калдаръмчета и три саксии с цветя на които незнам имената.

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103

Балкончето е хубаво, скрито и няма да духа, винаги е добре да има уют дори и на балконите. Идеята да се вечеря навън е страхотна, от чистия въздух се събужда апетита.  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 228

 - Прекрояването на няколко стени, докато строяха - максимално оптимално усвоихме всеки квадратен сантиметър;
 - Червената кухня, въпреки съветите да не го правя;
 - Антрето, където в огромен гардероб скрихме бойлера и пералнята;
 - Душкабината - банята е суха и си влизаме по чорапи;
 - Гипроскартонения таван, въпреки съветите, че е старомодно. Разните варианти на осветление - варира между съвсем едва загатнато, само мъждукащо, и супер силно, дето се шегува един познат, маски за електрожен да слагаме;
 - Детската стая - стана приказна;
 - Голямата плъзгаща врата (120х240 см.), на спалнята (тя е преходна от хола) - все още я чакам, с нетърпение ...

Много си харесвам къщата (така де, апартамента) Heart Eyes

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530

 - Прекрояването на няколко стени, докато строяха - максимално оптимално усвоихме всеки квадратен сантиметър;
 - Червената кухня, въпреки съветите да не го правя;
 - Антрето, където в огромен гардероб скрихме бойлера и пералнята;
 - Душкабината - банята е суха и си влизаме по чорапи;
 - Гипроскартонения таван, въпреки съветите, че е старомодно. Разните варианти на осветление - варира между съвсем едва загатнато, само мъждукащо, и супер силно, дето се шегува един познат, маски за електрожен да слагаме;
 - Детската стая - стана приказна;
 - Голямата плъзгаща врата (120х240 см.), на спалнята (тя е преходна от хола) - все още я чакам, с нетърпение ...

Много си харесвам къщата (така де, апартамента) Heart Eyes


А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

# 41
  • Мнения: 742
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Бях пускала наскоро снимки - ще кача пак довечера или утре през деня.

аз ги видях и ми хареса  Peace

# 42
Ох! А на мен тепърва всичко предстои ... !
Ще ми се отели вола направо, но не мога да отлагам вече .... !
А искам и нова кухня Heart Eyes !
Моля, препоръчайте ми някоя фирма или добър майстор за вътрешна изолация ... !  Praynig

# 43
  • Мнения: 235
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103
Под тревата не се ли събират боклуци , как я миеш терасата?Много ми харесва такава трева на балкона но само това ме спира да си сложа

# 44
  • Мнения: 4 965
Не се събират боклуци - няма начин - отдолу е гумирана, отгоре е плътна. Терасата не я мия - прахосмуча си тревата. Отскоро е, но по-натам ще я караме на автомивка и тогава ще си мия терасат. Сега няма смисъл, защото тревата прилепва изцяло по мозайката (измерихме я 1:1). Отделно на това, е антистатична и еднократното минаване с прахосмукачката я изчиства перфектно.
Далеч по-чисто и лесно за поддържане е отколкото само на мозайка или някой тежък килим отгоре, който просто няма изчистване.
Тревата ни е от меките (с къс "косъм") - не ти препоръчвам "бодливите", защото в тях наистина се набиват много мръсотии и нямат изчистване. Нашата е тип мокет.
Разни лекета от размазана храна или случайни пилешки "подаръчета" са рядкост, защото терасата ни е вътрешна, но те се изчистват перфектно с мокра гъба.
А и сега, когато цветята ми са в цветарници, а не по земята - чистенето на терасата ми отнема буквално 5-10 мин. (прахосмучене, забърсване с гъба на столчетата и масата и поливане на цветята).
За мен тревата беше огромно улеснение - дори от гледна точка на миенето - никога не съм миела поливайки с кофи и с течащи през терасата води (което е далеч по-бързо), а с парцал и препарат (отиваха ми поне 20 мин. за хубаво миене и пак стоеше едно голо и неуютно, а сега ми е кеф да си седя на тераската  Grinning).
Няма да сгрешиш ако сложиш.
Аааа, носи и на влага - ако се намокри отгоре, гумата предпазва да попие и изсъхва бързо.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 228
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy

# 46
  • На небето
  • Мнения: 5 530
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy

Много е хубава. Я стига грозотии къде ги видя?

# 47
  • София
  • Мнения: 3 880
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

# 48
  • Мнения: 235
Не се събират боклуци .............................

Благодаря ти за инфо-то още тази седмица ще си закупя и аз тревичка

# 49
  • Мнения: 303
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

# 50
  • София
  • Мнения: 3 880
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.

# 51
  • Мнения: 303
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.

Заедно със подовото отопление ли? Мен едно от нещата които ме спират е какво ще правя с цялата тая мощност през лятото...

# 52
  • Мнения: 1 152
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....


площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.
Само не очаквайте чудеса....не е точно така както го говорят тези фирми. Ние имахме големи очаквания и сега сме доста разочаровани. Аз говоря обаче само за подгравяне на вода за 4 членно семейство. Почти винаги се налага да пускаме и тока за допълнително стопляне на вода - все не стига. А дори не я ползваме за миене на чинии.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 880
ами нашата система е за подгряване на вода и за отопление. дори и само на ток да сме разходите се очакват около 250 лв. през зимните месеци в най-лошия случай. а сега са двойно с Топлофикация. за 3-членно семейство ни взимаха всеки месец за топла вода 100 лв. инсталацията е скъпа, но се надяваме за 10на години да избием вложението Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 472
Да не те разочаровам, но след 10 години ще се нуждае от сума ти ремонти и нови капиталовложения. Защо е в пода - много са нетрайни само, ако не са медни. От моя приятелка знам, колко са нетрайни подовите отопления. В началото тя им беше фенка, но сега вече не е.

# 55
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy


Кухнята е страхотна, мечтая си за такава и сега съм в процес на търсене на фирма,която да ми я изработи във Варна.
Имам само един въпрос - вратичките от ПДЧ ли са или от лакиран МДФ - лъскав?
Ще бъда благодарна на отговор- защото точно такъв ефект търся.
Вобще много хубаво и направено с вкус и пари, поздравления за страхотните ти идеи.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 228
.......Я стига грозотии къде ги видя? [/b] [/color]

Ние си харесваме всичко, правили сме си го за нас, бавно и славно (две години стана  Blush). Шегувам се, заради тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168676.msg3363823#msg3363823


..............................
Кухнята е страхотна, мечтая си за такава и сега съм в процес на търсене на фирма,която да ми я изработи във Варна.
Имам само един въпрос - вратичките от ПДЧ ли са или от лакиран МДФ - лъскав?
Ще бъда благодарна на отговор- защото точно такъв ефект търся.
Вобще много хубаво и направено с вкус и пари, поздравления за страхотните ти идеи.

Благодаря за хубавите думи Simple Smile Ползвахме и интериорен дизайнер (архитект). Не бих казала, че мебелите са скъпи - всичко е по пръчка, но е малко по - скъпо от нещата в Комо или Айко... Далеч по - евтино от Платан примерно.

Кухнята, както и всички мебели с изключение на нашето легло и гардероба (те са ни стари, купени от Неосет преди 5 години), е ПДЧ, австрийски е материала, изработени са в София. Освен кръгчетата в детската, друго МДФ няма. Изглежда лъскаво заради осветленията/слънцето, всъщност не е...
Само дето фирмата изпълнител е софийска, за Варна  newsm78
Но доколкото знам от обиколки по мебелни фирми, в България работят с два вида ПДЧ - Германско и Австрийско, и двете били сходни като качество - ние просто търсехме цвят. Предполагам това се отнася и за Варна.
Успех  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 3 880
Да не те разочаровам, но след 10 години ще се нуждае от сума ти ремонти и нови капиталовложения. Защо е в пода - много са нетрайни само, ако не са медни. От моя приятелка знам, колко са нетрайни подовите отопления. В началото тя им беше фенка, но сега вече не е.


аз пък знам само хубави неща. сигурна съм, че ще сме в пъти по-доволни от одирането на кожата ни от Топлофикация, като освен всичко останало си беше и студено, т.е. мощността беше направо смешна Simple Smile

п.п. соларното отопление е плекалено иновативно, за да цитираш резултати отпреди 10 години Wink

# 58
  • Мнения: 3 323
Кухнята ми е дървена - по наш проект. Лек недостатък, че избрахме ясен т.е. светло дърво. Долните шкафове са с височина 1 м. ( високи сме), така избегнахме наведената поза - според мен, много удобно.  Плотовете са купени (искам да кажа - не са дървени) леко грапави, матирани, топлоустойчиви. Нама надраскано (поне не се вижда както при гланцираните) за 9 години. Поръчахме ги дълги (все не стигаше място преди), включително и над пералнята (заради височината - няма проблем) продължава.
Осветлението в хола е с регулатор - наистина удобство (кеф ти задушевно, кеф ти ярко).
Прехода от коридора към хола беше с портална стъклена врата - махнахме я (с три деца си е предизвикателство), остана касата която при следващия ремонт ще стане арка.
За компютъра купихме огромно бюро - 1.60/0.70 - има място за всичко - телефон, принтер, дискове, колони.....
Вентилатора в банята е с отделен ключ.
Спалнята е с корков паркет - много добра изолация. Стените и тавана са облицовани с корк - отгоре латекс.

# 59
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Много са... едва ли ще ми стигне да ги изброявам, но всичко бе много премислено и много търсено.
1. Топлоизолация и дограми нови.
2. Тотално преустройство, при което отделихме кухненския бокс с плъзгаща врата от дневната; намерихме място за голям гардероб в новообразувалия се коридор и се получиха три самостоятелни стаи.
3. Климатиците Дайкин - невероятни са!
4. И най-готиното попълнение от вчера е термостатната ни батерия за душ - по-комфортно къпане с вода от бойлер няма  Grinning

# 60
  • Мнения: 547
На мен завършването на нашето жилище тепърва предстои и сте ми доста полезни.
От опита ми с квартирите май към момента единственото, за което съм сигурна е, че ще сложим душ-кабина/ параван в банята. Несравнимо е с това банята ти да е непрекъснато мокра.

Имам и въпрос - да не отварям нова тема. Дивна пешеходка спомена, че са направили долните шкафове в кухнята високи 1м. Понеже и ние с мъжа ми не сме от ниските, искам да знам - има ли начин да се определи оптималната височина на плот/мивка/долни шкафове? Наказах се да съм все превита на две до плота и на мивката...

# 61
  • Мнения: 3 323
Оптималната е тази височина при която се чувстваш удобно - при мен беше 1 метър... Правихме експерименти с мъжът ми. Това малко променя и височината на батерията и горните шкафове, но при индивидуален проект и генерален ремонт (в нашия случай - жилището беше ново) - това не би трябвало да е проблем...

# 62
  • Мнения: 2 591
изборът на теракот в кухнята - изобщо не му личи дали е мръсен или чист  Mr. Green даже ако изпуснеш нещо трябва да се взираш, докато го намериш - червено-кафява гама е!

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:17 от schneee

# 63
  • Мнения: 7 640

4. И най-готиното попълнение от вчера е термостатната ни батерия за душ - по-комфортно къпане с вода от бойлер няма  Grinning

каква е тази батерия?

# 64
  • Мнения: 1 152

4. И най-готиното попълнение от вчера е термостатната ни батерия за душ - по-комфортно къпане с вода от бойлер няма  Grinning

каква е тази батерия?
Температурата на водата, коята се подава е фиксирана от ползващия душа - кой колкото обича да му е топло или горещо. Нарича се термоглава.

# 65
  • Мнения: 7 640
запаметяваш 3-4 комфорт режима ли newsm78 и това на батерията Shocked

# 66
  • Мнения: 1 152
запаметяваш 3-4 комфорт режима ли newsm78 и това на батерията Shocked
Нееее. Просто има една врътка със скала, т.е. различните температури 32,33,34......40 градуса и избираш, която ти харесва. Водата тече с постоянна температура без промени, освен ако не свърши топлата вода Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 323
Моля ви, покажете снимка. Това специална батерия ли е или само приставка? Направо ме зарибихте! С тия малки деца... Моля дайте повече инфо. А колко чини удоволствието?

# 68
  • Мнения: 7 640
ааа, сетих се, в чугбина са много популярни, но си мисля, че батериите с карамични глави и ръкохватка си вършат много подобно работата.
Просто не схванах идеята с бойлера

# 69
  • Мнения: 1 152
Моля ви, покажете снимка. Това специална батерия ли е или само приставка? Направо ме зарибихте! С тия малки деца... Моля дайте повече инфо. А колко чини удоволствието?


Ето го. Но не е от евтините неща в банята.

# 70
  • Мнения: 3 323
Аха, изглежда много хубаво - къде се продава и за приблизително колко пари? Мерси!

# 71
  • Мнения: 1 152
Аха, изглежда много хубаво - къде се продава и за приблизително колко пари? Мерси!
Дано не те подвеждам, но съм ги мяркала в Бриколаж за 300-500 лв.

# 72
  • Мнения: 3 323
МЪХ! ВАЙ! Мнооо бе, ма...а му!

# 73
  • София/Перник
  • Мнения: 985
 Laughing Виждам, интересна дискусия съм предизвикала, но сте се разбрали и без мен  Laughing
Е точно такъв модел като показания от Сасано си купихме.
Цените са от 200лв. до 700лв., в зависимост от модела и марката, в случая е Grohe, предлага ги "Топливо", 5 год. гаранция.
Преди да я купим, редовно се щавехме с врялата вода от бойлера, затова го споменах  Grinning, а сега просто връткаме кранчето и водата потича директно топла. Голямо удобство е, няма съмнение. Радвам й се като малко дете на тази батерия.  Laughing
(ай стига вече с мен Mr. Green)

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 583
1. Отделих място от спалнята за дрешник
2. Остров в кухнята
3. Никакви шкафове с книги в дневната
4. Слънчеви колектори
5. Диференцирано осветление

# 75
  • София
  • Мнения: 459

Може ли снимка на острова? Аз също имам идеи за остров и много бих се радвала да видя нещо вече готово.

# 76
  • Мнения: 474
3. Никакви шкафове с книги в дневната

А къде слагаш книгите? Въпросът ми е, разбира се, ако нямаш кабинет или нещо като работна стая. Защото аз нямам в къщи и се чудя къде да подредя книгите. А те са много и стават още повече...

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 4 583

Може ли снимка на острова? Аз също имам идеи за остров и много бих се радвала да видя нещо вече готово.

Така и не се научих да качвам снимки в нета. Ако някой ми обясни като на малоумен, веднага ще покажа.


3. Никакви шкафове с книги в дневната

А къде слагаш книгите? Въпросът ми е, разбира се, ако нямаш кабинет или нещо като работна стая. Защото аз нямам в къщи и се чудя къде да подредя книгите. А те са много и стават още повече...

Ами да, в кабинета си ги слагам. Но дори и да трябваше да са в дневната, нямаше да са открити рафтове.
На детето - в неговата си стая.

# 78
  • Мнения: 1 449
1. Реорганизация на пространството - затворихме един коридор, безмислено дълъг и тесен, а оттам получихме - голямо и широко антре, дрешник, голяма баня(нещо изключително ценно), избихме балкона а хола, дълъг 8 м, а широк 90 см и сложихме голяма маса за хранене за 10 души
2. Вътрешните врати - по-хубави и по-леки не съм виждала  Heart Eyes
3. Смяна на дограмата и изолация
4. Цялата библиотека се премести в огромен шкаф със закрити вратички, няма прах, няма неразбория.

# 79
  • Мнения: 1 152
Сложих в банята ето такъв смесител:

# 80
  • София
  • Мнения: 1 830
Стана страхотен като дизайн.

Най-много обаче ми харесва душа.

Ето снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145138

# 81
# 82
  • Ямбол
  • Мнения: 47
etomira, страхотно се е получило.  Peace поздравления

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 496
  Браво!Чудесно!

# 84
  • Мнения: 8 999
Етомира, страхотно е! А това по пода какво е /имам предвид настилките в хола и трапезарията/?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 830
бялото е ламинат, черното е плочки.

Благодаря ви, и аз много го харесвам.   bouquet

Но вярвайте ми, никоя от вас не иска да чисти подобен апартамент #2gunfire #2gunfire

# 86
  • Мнения: 161
etomira, много ми хареса вашето жилище. Личи си че с много вкус и мерак е обзаведено.

Обаче ми се ще да те попитам - тази стъклена мивка в банята - не се ли поддържа трудно?
Не личи ли всяка капка вода (заради  варовика)?

Ние си сложихме шкаф с голямо огледало над мивката, и ако искам да е идеално всичко трябва непрекъснато да лъскам пръските от водата с препарат за стъкло. (нямаме душ-кабина), но за порцелановата мивка - не ми се налага много -много да й се старая.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 830
Отговор на въпроса ти съм пуснала в темата "Какво не бих повторила..."

Ужасно е, вярно е. Мия си мивката с препарат за стъкла и после не смея да пусна водата Joy Joy Joy

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 702
Най-хубавото, което направихме е, че навсякъде (без коридора и пред мивката в кухнята) сложихме естествен дъбов паркет. И изобщо заложихме доколкото е възможно на естествените материали:
Вътрешните врати ги облепихме с корк - освен че има декоративен ефект, изолира стаите от шума в коридора.
Оставихме дървената дограма с естествения й цвят, само на лазурен лак.
Много се радвам на матовите плочки в банята, винаги изглеждат добре, въпреки че не ги търкам толкова често.
Преместихме бойлера в тоалетната, а не, както беше предвиден, в банята. Така той е на сухо, а банята е просторна
Добро попадение ми е диванът: страничните облегалки, които по принцип лесно се износват и захабяват, са кожени, а частта, на която се сяда и обляга, е дамаска с цип - сваля се и се пере лесно.
Много съм доволна, че готварската печка не ми е в къщи. Кухненската тераска е остъклена с РVС дограма и печката е навън.
На балконите сложихме первази като на Невада:
На балкона на външния перваз на прозореца, който беше широк 7-8 см и под наклон, така че и една щипка не можеше да се задържи, направихме теракотено первазче 15 см широко -  и сега там си слагам щипките, чашата с кафето, мъж ми си слага пепелника... Изобщо стана използваемо
Много е удобно, даже кофата с прането си слагам на него като простирам.
Купихме шкафче за банята, което отпред е едно цяло огледало. Няма рафтчета, фугички, процепи и други такива места, където да може да се задържа прах и мръсотия. В шкафчето държа една микрофибърна кърпа и просто минавайки забърсвам огледалото от попаднали пръски - бързо и удобно.

Общо взето съм доволна от това, което направихме. Ако се сетя за друго, ще пиша пак.

# 89
  • Мнения: 2 768
Най-доброто, което грабва всички още с влизането им у дома е стената от гранитогрес (по идея на приятелката ми, невероятната Малена   bouquet )
ето снимки: http://images10.snimka.bg/001181499.jpg
                    http://images10.snimka.bg/001181572.jpg

Изобщо, като цяло съм доволна от жилището ни, от разположението и функционалността му. Все пак имах професионална помощ Grinning

# 90
може би искаш да кажеш гипсокартон  Grinning

# 91
  • Мнения: 6 039
може би искаш да кажеш гипсокартон  Grinning

ти пък, верно ще снимките са лоши, но това не е гипсокартон а 100% гранитогрес

# 92
  • Мнения: 2 768
може би искаш да кажеш гипсокартон  Grinning


правя разлика между гранитогрес и гипсокартон, не съм толкова неориентирана, все пак   Mr. Green

# 93
  • Мнения: 6 390
Етомира
поздравления
искам да попитам, това тапет или боя е
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145138&photo=4

Ета
много е ефектна стената

# 94
  • Мнения: 7 640
може би искаш да кажеш гипсокартон  Grinning


правя разлика между гранитогрес и гипсокартон, не съм толкова неориентирана, все пак   Mr. Green


за живеене, не бих го възприела, малко като в мавзолей или лаборатория са ми такива стени.
Но пък е красиво.

# 95
  • Мнения: 2 768
за живеене, не бих го възприела, малко като в мавзолей или лаборатория са ми такива стени.
Но пък е красиво.


Снимките наистина не са добри, не е никак "студено" като усещане, самият цвят е кафеникаво-метален.

Освен това, стената насреща е в камък, което допълнително "омекотява".

Но ще трябва да направя добри снимки.

# 96
  • Мнения: 87
На балкона на външния перваз на прозореца, който беше широк 7-8 см и под наклон, така че и една щипка не можеше да се задържи, направихме теракотено первазче 15 см широко -  и сега там си слагам щипките, чашата с кафето, мъж ми си слага пепелника... Изобщо стана използваемо

аз пък имам много широк перваз на самия балкон - 25 см, наклонен, също не мога да го използвам за нищо. може би ще сложа някакъв парапет и ще наредя цветя

# 97
  • Мнения: 98
Стана страхотен като дизайн.

 Whistling Страхотно жилище -)

Стената в коридора как е направена?

# 98
  • София
  • Мнения: 2 162
etomira , поздравления и от мен. Много стилен апартамент   bouquet

# 99
  • Мнения: 941
може ли да те попитам къде ви го направиха, че и аз съм си харесала този вариант но не знам къде мога да го видя и поръчам

# 100
  • На небето
  • Мнения: 5 530
може ли да те попитам къде ви го направиха, че и аз съм си харесала този вариант но не знам къде мога да го видя и поръчам

За нещастие това не е мое намерих го в нета. Но си мисля нещо подобно за тоалета да измислим да направим. Удобно е ако е само тоалет за баня това дърво...

# 101
  • Мнения: 941
Tinka79 мерси аз отговора, аз мисля да търся кой да ми го направи от пдч, не държа на дървения ефект, и аз ще имам вана душ кабина и мисля че няма да има проблем с влага, само да намеря някой да го направи, ако някой има майстор моля да сподели

# 102
Rally,

имаш ли вече плъзгащата врата?

Моля те за малко инфо - стъклена ли е, дървена
Къде я поръча?

Че и аз трябва да слагам точно между хола и спалнята врата, и съм в процес на търсене на варианти

Много ти благодаря Simple Smile

# 103
  • Мнения: 14 494
много съм доволна от окачената /висяща/ тоалетна.
вътрешната изолация /при нас е само в спалните/ е също нещо без което не може, ако имахме възможност щяхме целия апартамент да изолираме.
добро попадение - ламинат с подложка с фолио. само от нея градусите в хола се дигнаха поне с 4-5 /а там няма друга изолация и помещението е доста голямо/
пералнята със сушилня - гоооолямо удобство Peace
вратите ни са мдф и много добре шумоизолират.
легло с вдигаща се подматрачна рамка - събират се губери, шалтета, одеала, зимни якета. имаме и килер и голям гардероб, но ако не беше това легло не знам къде щях да ги слагам

# 104
  • Мнения: 731
Огледалата вместо плочки между шкафовете в кухнята.

# 105
  • Мнения: 7 640
Огледалата вместо плочки между шкафовете в кухнята.

не те разбрах

# 106
  • Мнения: 463
Хубава тема.Аз още нищо не съм направила-засега всичко е в главата ми ,като го направя ще ви кажа Wink

# 107
  • Мнения: 7 430
Огледалата вместо плочки между шкафовете в кухнята.

не те разбрах

И аз newsm78
Би ли показала smile3503

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Явно Ави има предвид огледала, вместо плочки или гръб м/у долните и горните шкафове на кухнята.
Някой тук беше показал, такова нещо с огледални плочки, изглеждаше ефектно.

# 109
  • Мнения: 7 640
Явно Ави има предвид огледала, вместо плочки или гръб м/у долните и горните шкафове на кухнята.
Някой тук беше показал, такова нещо с огледални плочки, изглеждаше ефектно.
ако е това, трябва да се побърква от чистене newsm78

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Явно Ави има предвид огледала, вместо плочки или гръб м/у долните и горните шкафове на кухнята.
Някой тук беше показал, такова нещо с огледални плочки, изглеждаше ефектно.
ако е това, трябва да се побърква от чистене newsm78
Ееее това вече е друг въпрос - трай бабо за хубост, казали хората, ама аз не им вярвам много Wink

# 111
  • Мнения: 2 085
Огледалата вместо плочки между шкафовете в кухнята.
Снимки!Снимки!!!

# 112
  • Мнения: 1 313
На тези огледала не им ли личи всяко малко петънце? Много чистене ми се струва Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 491
Ама е много готино и много разширява пространството 

Etomira, и мен много ме кефи апартамента ви, най-много съм впечатлена от цветовете на антрето.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 830
Много ви благодаря и се радвам, че ви харесва.

На мен сега ми харесва още повече, защото където стъпиш има разхвърляни играчки, влизаш да се къпеш и започваш да подритваш кофички, патета и други подобни. май започна да прилича на дом, въпреки студеното и изчистено, модерно обзавеждане.

# 115
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
На тези огледала не им ли личи всяко малко петънце? Много чистене ми се струва Rolling Eyes

И аз мисля за нещо такова. Струва ми се, че едно огледало се почиства доста по-лесно от плочки.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 521
  bouquet влизам

# 117
  • Мнения: 6 390
банята и кръглата тоалетна за сега си харесвам най много  Mr. Green

# 118
  • На небето
  • Мнения: 5 530
банята и кръглата тоалетна за сега си харесвам най много  Mr. Green

Кръгла тоалетна? Може ли снимка????  Praynig

# 119
  • Мнения: 1 313
На тези огледала не им ли личи всяко малко петънце? Много чистене ми се струва Rolling Eyes

И аз мисля за нещо такова. Струва ми се, че едно огледало се почиства доста по-лесно от плочки.

Аз съм с плоскост (т.нар. 'гръб') между долните и горни шкафове и не знам как са за чистене плочките, но мисля, че проблема с огледалата не е трудно чистене, а че всяко малко петънце се натрапва и дразни. Вратите на банята и тоалетната са ни огледала от към коридора - красиво, но непрекъснато ги забърсвам, хем нямам дете, което да оставя отпечатъци по тях.

# 120
  • Мнения: 2 085
etomira , вратата на спалнята ви стъклена ли е?

# 121
  • Мнения: 1 449
е ако има проблем се маха бутона и през дупката се прави ремонт.
Това ако се прецака казанчето. Иначе ако се прецакат тръбите каквото и да ти е казанчето все трябва да се разбива
Разбиването е много крайна мярка...
Режат се 1 или 2 плочки по фугите заедно с гипсокартона и се осигурява достъп до тръбите. Добрите майстори го могат.

По темата:
- корковият паркет в спалните (в бяло и в цвят шампанско): изолира, но е и удоволствие е да се ходи по него
- дъбовото дюшеме с подложка (с лак, но ще бъде с вакса някой ден): качествено поставено е, въпреки че е редено под 39 градуса
- кухнята без дръжки: едната стена е изцяло черна (вкл. уредите), другата - бяла
- рокерският диван на Innovation: маниашки, удобен, разгъва се супер лесно
- старинният сандък в антрето: служи за сядане, но и побира много неща
- спалня с рози от ковано желязо: бяла, здрава и красива
- 2 мивки в банята
- димери; зонално осветление навсякъде
- столове от ковано желязо с дънкова тапицерия: вписват се в цялостната концепция на жилището, но са и практични, и здрави
- пуфове: спестиха ми дасадното ограждане на кухненската маса с N-брой столове

# 122
  • София
  • Мнения: 1 830
klaris, да стъклена е. Цялата стена е от стъкло.

Колкото до огледалния гръб - нашият е от стъкло и не, не е по-трудно почистването. Да не кажа, че е по лесно. Аз го мия с препарат за прозорци и е много бързо.

# 123
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
[По темата:
-
- кухнята без дръжки: едната стена е изцяло черна (вкл. уредите), другата - бяла
- рокерският диван на Innovation: маниашки, удобен, разгъва се супер лесно
- старинният сандък в антрето: служи за сядане, но и побира много неща
- спалня с рози от ковано желязо: бяла, здрава и красива

- димери; зонално осветление навсякъде
- столове от ковано желязо с дънкова тапицерия: вписват се в цялостната концепция на жилището, но са и практични, и здрави
- пуфове: спестиха ми дасадното ограждане на кухненската маса с N-брой столове

Може ли да ни приложиш снимков материал,че ме зачовърка любопитство. Embarassed

# 124
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
е ако има проблем се маха бутона и през дупката се прави ремонт.
Това ако се прецака казанчето. Иначе ако се прецакат тръбите каквото и да ти е казанчето все трябва да се разбива
Разбиването е много крайна мярка...
Режат се 1 или 2 плочки по фугите заедно с гипсокартона и се осигурява достъп до тръбите. Добрите майстори го могат.

По темата:
- корковият паркет в спалните (в бяло и в цвят шампанско): изолира, но е и удоволствие е да се ходи по него
- дъбовото дюшеме с подложка (с лак, но ще бъде с вакса някой ден): качествено поставено е, въпреки че е редено под 39 градуса
- кухнята без дръжки: едната стена е изцяло черна (вкл. уредите), другата - бяла
- рокерският диван на Innovation: маниашки, удобен, разгъва се супер лесно
- старинният сандък в антрето: служи за сядане, но и побира много неща
- спалня с рози от ковано желязо: бяла, здрава и красива
- 2 мивки в банята
- димери; зонално осветление навсякъде
- столове от ковано желязо с дънкова тапицерия: вписват се в цялостната концепция на жилището, но са и практични, и здрави
- пуфове: спестиха ми дасадното ограждане на кухненската маса с N-брой столове


Звучи много интересно, дали би могла да покажеш?
А видях, че някой по-любопитен ме е изпреварил.

# 125
  • Мнения: 209
Косе Босе, дай малко снимков материал, моля те  Praynig
Не ни оставяй тук да гадаем  Wink
Интересно ми е какви са тези димери и пуфове   Rolling Eyes /не съм чувала даже/Blush

# 126
  • София
  • Мнения: 642
Не се събират боклуци - няма начин - отдолу е гумирана, отгоре е плътна. Терасата не я мия - прахосмуча си тревата. Отскоро е, но по-натам ще я караме на автомивка и тогава ще си мия терасат. Сега няма смисъл, защото тревата прилепва изцяло по мозайката (измерихме я 1:1). Отделно на това, е антистатична и еднократното минаване с прахосмукачката я изчиства перфектно.
Далеч по-чисто и лесно за поддържане е отколкото само на мозайка или някой тежък килим отгоре, който просто няма изчистване.
Тревата ни е от меките (с къс "косъм") - не ти препоръчвам "бодливите", защото в тях наистина се набиват много мръсотии и нямат изчистване. Нашата е тип мокет.....

Azaf, моля те сподели откъде е тази "трева"? Ориентировъчни цени - ако знаеш?Става ли да се мие с течаща вода например?  Ще ти бъда много благодарна да ако споделиш...

# 127
  • Мнения: 934
И аз съм много доволна от наскоро монтираните димери вместо обикновени ключове за осветление.
Много плавно регулират силата на светлината в помещението според потребностите.

# 128
  • Мнения: 209
И аз съм много доволна от наскоро монтираните димери вместо обикновени ключове за осветление.
Много плавно регулират силата на светлината в помещението според потребностите.
Ахааам, ето какво било димери...значи и ние си имаме  Mr. Green

# 129
  • София
  • Мнения: 2 952
Какво е димер - от тези врътки вместо ключ на осветлението, с които регулираш или нещо друго?

# 130
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Какво е димер - от тези врътки вместо ключ на осветлението, с които регулираш ....?
Точно! Другото му име е реостатен ключ. Голяма гъзарийка  Grinning

# 131
  • Мнения: 2 085
[По темата: ...
- кухнята без дръжки: ...............

Може ли да ни приложиш снимков материал,че ме зачовърка любопитство. Embarassed
и мен, и мен!

# 132
  • Мнения: 6 039
кухня с вратички без дръжки ,е когато се монтира специален механизъм, при който като натиснеш вратичката, тя отскача леко и се отваря
много е удобно, стига вратичката да не е МДФ лак, защото остават пръсти Wink

# 133
  • Мнения: 2 085
кухня с вратички без дръжки ,е когато се монтира специален механизъм, при който като натиснеш вратичката, тя отскача леко и се отваря
много е удобно, стига вратичката да не е МДФ лак, защото остават пръсти Wink
много удобно, стига да няма любопитно детенце наоколо Grinning (вкъщи няма да има затворен шкаф ooooh!)

# 134
  • Мнения: 1 449
кухня с вратички без дръжки ,е когато се монтира специален механизъм, при който като натиснеш вратичката, тя отскача леко и се отваря
много е удобно, стига вратичката да не е МДФ лак, защото остават пръсти Wink
Точно.
Но за горния ред шкафове има и друг 'хитър' начин  - вратичката е с 4-5 см по-дълга от самия шкаф, хващаш отдолу и отваряш. Също е много удобно.

Между другото, кухнята ми е черен гланц/бял гланц (МДФ с лак) - поддържа се лесно с едно минаване на мека кърпа.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 02:52 от Косе Босе

# 135
  • Мнения: 2 768
кухня с вратички без дръжки ,е когато се монтира специален механизъм, при който като натиснеш вратичката, тя отскача леко и се отваря
много е удобно, стига вратичката да не е МДФ лак, защото остават пръсти Wink

... и се нарича P2O, или Push to Open

# 136
  • Мнения: 531
Косе Босе, и аз се надявам на снимки.

# 137
  • Мнения: 689
Косе Босе, и аз се надявам на снимки.
И аз се нареждам на опашката за снимки. Косе Босе разбуди любопитството ни и се покри.

# 138
  • Мнения: 1 449
Нали все пак не е тема "Покажете вашите..." Wink
Описах част от сполучливите ми попадения от гледна точка на функционалност, удобство, малки хитрости и т.н.

# 139
  • Мнения: 100
1.Вътрешна изолация навсякъде+мазилка и нова свежа боя(латекс);
2.Газификация на цялата къща(трифамилна)-страшно удобство:винаги топла вода!готваркса печка изцяло на газ!А зимата-чиста топлинка!Супер! HugСпестяваме доста от харча на ток.Поне през лятото.
3.Плота в кухнята с долния ред шкафове,чийто вратички са от естествено дърво-череша,релефни са и много ефектни(поне за мен)!Също и мини-плотчето до печката ми в кухнята,което много ми помага! Hug
4.Сложихме жълта тента на терасата на дневната(която е колкото двойна стандартна),изнесох си там няколко стайни цветя+едно дърво(Фикус бенджамини),кръгла масичка с 4 стола и стана много-много уютно(и най-вече сенчесто!).
5.Направихме си шаренийско боядисване на стените в детската,после моят сръчен мъж направи шкафче(с 12 секцийки-квадратчета-по 4 на три реда,и тук-там има вратички),което също боядисахме(резида+жълто и червено) и окачихме на една от стените и сега стаята изглежда по-весело,а и книжките и част от играчките на сина ми вече си намериха мястото!
6.Предстоят ни още много промени!!!Ремонт на баня и WC,и на един мноооого дълъг и мрачен коридор!Все предизвикателства!

# 140
  • Мнения: 1 391
звучи ми много добре особено частта с детската и балкончето - може ли малко снимки  Hug

# 141
  • Мнения: 100
  SadАко изкопча фотото от свекито-ще снимам,за сега обаче няма как.

# 142
  • Мнения: 2 013
Аз пък много неща не премислих и се записвам да ви чета.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 877
косе, покажи пуфовете, че и аз гадая. и аз съм фен на бяла спалня, може и ковано желязо. макар че кованото повече тъмен цвят възприемам.
по темата от 1 баня искаме да направим 2, с 2 тоалетни. но това не тази година  Wink

# 144
  • Мнения: 3 323
Косе Босе, гледах сайта на диваните, ама този рокерския - не го разпознах... Дай линк към него, че ми е интересно.

# 145
  • Мнения: 1 449
Всъщност калъфът на дивана е рокерски и е едно от специалните предложения от Каталог 2005 (пише си го на щампата на самия калъф  Mr. Green).
Но погледнах актуалния каталог, все още го има - на стр. 65 и 86: http://server02.dotminded.com/innovation/Inno_WAH/

# 146
  • Мнения: 1 449
косе, покажи пуфовете, че и аз гадая.
Пуфовете са високи 45 см т.е. колкото стандарта за кухненски стол.
Формата е цилиндър (40 см диаметър) - твърди са, поддават около сантиметър при сядане или стъпване върху тях (за разлика от традиционните, които са по-ниски, по-широки и доста меки).
Моите са едноцветни - в черно и червено - еко кожа.
Едва ли ще издържат много години ползване, но аз и не държа Simple Smile

# 147
  • Мнения: 513
1. Отделих място от спалнята за дрешник
2. Остров в кухнята
3. Никакви шкафове с книги в дневната
4. Слънчеви колектори
5. Диференцирано осветление

Дай повече инфо относно Слънчевите колектори - напоследък много се замислихме за тях и сега събирам  информация, докато мъжо още е топъл на тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт