Най-добрите неща, които направихме в жилището

  • 25 986
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103

# 31
  • Мнения: 7 430
elix - страхотен таван Peace

А може ли някой да ми покажа какво точно представлява вградено казанче newsm78


# 32
  • Мнения: 2 266
Направихме ремонт на кухнята.Сменихме радиаторите.Едната тераса я превърнахме в място за почивка с много цветя.Пребоядисахме детската.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 043
Благодаря Дидка  Simple Smile! Вграденото казанче вече е широко разпространено в обществените сгради и магазини,а и в няколко дома съм виждала .Монтира се и отгоре се слага гипсокартон за да се скрие.Само бутонът се вижда отвън.

Ето тук    е обяснено как се монтира  Peace

# 34
  • Мнения: 7 430
Еликс, мерсаж Hug сетих се какво е Wink
stoyo73 - покажи цветенцата си Sunglasses

# 35
  • Мнения: 1 873
Направих си дамаската на диваните в хола сваляща и перяща се.Сега само с едно натискане на пералнята... и всичко свети.  Grinning, окачените тавани;  newsm78
Сега ми предстои ремонт на баня и тоалетна  и чакам с нетърпение да се развихря!  Wink

# 36
  • Мнения: 474
Направих си дамаската на диваните в хола сваляща и перяща се.Сега само с едно натискане на пералнята... и всичко свети.  Grinning, окачените тавани;  newsm78
Сега ми предстои ремонт на баня и тоалетна  и чакам с нетърпение да се развихря!  Wink

Тази дамаска поръчва ли я някъде или как я измайстори? Аз трябва непременно да покрия с нещо диваните, т.к. синчето е на път да издере, изгризе  Mr. Green и т.н. прекрасната ми кожена гарнитура.  Искам точно нещо лесно перящо се. Но не знам продава ли се готово, поръчва ли се някъде ... въобще дай ориентир.

# 37
  • Мнения: 2 266
Еликс, мерсаж Hug сетих се какво е Wink
stoyo73 - покажи цветенцата си Sunglasses

Цветенцата са ми предимно петуний,едно сандъче с теменужки,един кактус,едно сандъче с калдаръмчета и три саксии с цветя на които незнам имената.

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103

Балкончето е хубаво, скрито и няма да духа, винаги е добре да има уют дори и на балконите. Идеята да се вечеря навън е страхотна, от чистия въздух се събужда апетита.  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 228

 - Прекрояването на няколко стени, докато строяха - максимално оптимално усвоихме всеки квадратен сантиметър;
 - Червената кухня, въпреки съветите да не го правя;
 - Антрето, където в огромен гардероб скрихме бойлера и пералнята;
 - Душкабината - банята е суха и си влизаме по чорапи;
 - Гипроскартонения таван, въпреки съветите, че е старомодно. Разните варианти на осветление - варира между съвсем едва загатнато, само мъждукащо, и супер силно, дето се шегува един познат, маски за електрожен да слагаме;
 - Детската стая - стана приказна;
 - Голямата плъзгаща врата (120х240 см.), на спалнята (тя е преходна от хола) - все още я чакам, с нетърпение ...

Много си харесвам къщата (така де, апартамента) Heart Eyes

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530

 - Прекрояването на няколко стени, докато строяха - максимално оптимално усвоихме всеки квадратен сантиметър;
 - Червената кухня, въпреки съветите да не го правя;
 - Антрето, където в огромен гардероб скрихме бойлера и пералнята;
 - Душкабината - банята е суха и си влизаме по чорапи;
 - Гипроскартонения таван, въпреки съветите, че е старомодно. Разните варианти на осветление - варира между съвсем едва загатнато, само мъждукащо, и супер силно, дето се шегува един познат, маски за електрожен да слагаме;
 - Детската стая - стана приказна;
 - Голямата плъзгаща врата (120х240 см.), на спалнята (тя е преходна от хола) - все още я чакам, с нетърпение ...

Много си харесвам къщата (така де, апартамента) Heart Eyes


А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

# 41
  • Мнения: 742
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Бях пускала наскоро снимки - ще кача пак довечера или утре през деня.

аз ги видях и ми хареса  Peace

# 42
Ох! А на мен тепърва всичко предстои ... !
Ще ми се отели вола направо, но не мога да отлагам вече .... !
А искам и нова кухня Heart Eyes !
Моля, препоръчайте ми някоя фирма или добър майстор за вътрешна изолация ... !  Praynig

# 43
  • Мнения: 235
...
azaf , дай снимки да видим балкона? [/b] [/color]

Ето го - семпличко, но свежо/като цяло изглежда по-добре от на снимките - идеята е следващото лято да сложа масичка и столчета от ратан, но засега щ караме с тази, защото децата обичат да закусват на нея:
http://community.webshots.com/user/azani103
Под тревата не се ли събират боклуци , как я миеш терасата?Много ми харесва такава трева на балкона но само това ме спира да си сложа

# 44
  • Мнения: 4 965
Не се събират боклуци - няма начин - отдолу е гумирана, отгоре е плътна. Терасата не я мия - прахосмуча си тревата. Отскоро е, но по-натам ще я караме на автомивка и тогава ще си мия терасат. Сега няма смисъл, защото тревата прилепва изцяло по мозайката (измерихме я 1:1). Отделно на това, е антистатична и еднократното минаване с прахосмукачката я изчиства перфектно.
Далеч по-чисто и лесно за поддържане е отколкото само на мозайка или някой тежък килим отгоре, който просто няма изчистване.
Тревата ни е от меките (с къс "косъм") - не ти препоръчвам "бодливите", защото в тях наистина се набиват много мръсотии и нямат изчистване. Нашата е тип мокет.
Разни лекета от размазана храна или случайни пилешки "подаръчета" са рядкост, защото терасата ни е вътрешна, но те се изчистват перфектно с мокра гъба.
А и сега, когато цветята ми са в цветарници, а не по земята - чистенето на терасата ми отнема буквално 5-10 мин. (прахосмучене, забърсване с гъба на столчетата и масата и поливане на цветята).
За мен тревата беше огромно улеснение - дори от гледна точка на миенето - никога не съм миела поливайки с кофи и с течащи през терасата води (което е далеч по-бързо), а с парцал и препарат (отиваха ми поне 20 мин. за хубаво миене и пак стоеше едно голо и неуютно, а сега ми е кеф да си седя на тераската  Grinning).
Няма да сгрешиш ако сложиш.
Аааа, носи и на влага - ако се намокри отгоре, гумата предпазва да попие и изсъхва бързо.

Общи условия

Активация на акаунт