Кой си купи жилище на изплащане? Въпроси, препоръки, мнения...

  • 55 447
  • 527
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 006
 Ulia , наистина не съм наясно, кое е възможно и кое  - не?
Понеже сега стартираме, нямаммного знания и опит - знам, че банката праща свой оценител, нали после отпускат сумата въз основа на оценката на оценителя?

Или не?
Пазарната оценка взима ли се предвид? Ако този вариант е осъществим, в банката не питат ли защо на две сметки превеждат пари? newsm78

# 526
  • Мнения: 1 897
Да, въз основа на оценката, която прави оценителя се отпуска кредита, но тя близка до пазарната (почти винаги де. Доста хора се оплакаха в темата,че не са могли да получат необходимата им сума, заради ниската оценка, която са получили).
Та банките са наясно, че собствениците искат да изповядват сделката на данъчна оценка и че на купувача му трябва реалната сума, за да заплати за жилището и понеже не искат да те губят като клиент често самият кредитен инспектор предлага различни варианти как може да се разреши този проблем.Във всяка банка в която отидете и попитате за този казус ще ви предложат някакво решение в зависимост от гъвкавостта на политиката им относно кредитирането.

# 527
  • Мнения: 1 006
Аха, благодаря ти за разясненията!
Леко се изнервих миналата седмица, най-вероятно не съм попаднала на добър брокер ( или пък този беше прекалено прям)  ooooh! Thinking
Ама да ми предлагат 71 кв, от които реално се ползват 40-45? #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт