Кой си купи жилище на изплащане? Въпроси, препоръки, мнения...

  • 55 482
  • 527
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 329
Точно това имах предвид, защото видях че срока за издаване е едноседмичен, но явно става бързо. Само здравни имам за 2002-2003 г.

# 511
  • Мнения: 395
Точно това имах предвид, защото видях че срока за издаване е едноседмичен, но явно става бързо. Само здравни имам за 2002-2003 г.

Преди месец си извадихме със съпруга ми такъв документ. Имах неплатени здравни още като съм била ученичка (2001). Е платих си ги с лихвата и после се върнах да ми извадят справката. Жената беше любена и веднага ми даде справката. Успех и без притеснения.

# 512
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз пък имам неплатени здравни за три месеца, но никъде не ги отразиха. newsm78 И по-добре, че щяха да мотаят сигурно поне още час.

# 513
  • Мнения: 329
Благодаря ви много, малко съм шаш. А да сте чували или ползвали кредити в швейцарски франка?

# 514
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Имаше реклама по едно време на една банка, но не помня коя за кредит  в швейцарски франкове, но според мен не е добра идея. Някой, ако се е възползвал от пишещите тук да изкаже мнение.

# 515
  • Мнения: 786
Аз си вадих май месец такова удостоверение и нищо не ми написаха, само човекът от данъчното ме уведоми, че имам неплатени здравни. Е имам, кво да се прави, за тез услуги и това което сега ми се удържа от заплатата е много  Crossing Arms
А моето питане е друго, знае ли някой колко е валидността на това удостоверение, предполагам вече трябва да си вадя ново?

# 516
  • Мнения: 2 891
Благодаря ви много, малко съм шаш. А да сте чували или ползвали кредити в швейцарски франка?

Mой колега ще тегли такъв. Каза, че само в Пощенска банка давали такива.

# 517
  • Мнения: 329
Какво е мнението на твоя колега?Ако знаеш плюсове и минуси?Финансисти наясно със стабилността на франка да пишат. Hug

# 518
  • София
  • Мнения: 4 052
Е то няма някой ,който да не знае стабилността на швейцарския франк. Няма по-стабилна валута от него. За това май не е много добра идея да се тегли кредит в шв. франкове, до колкото знам препоръчва се кредитът да е в най-бързо обезценяващата се валута. newsm78 Преди време гледах лихви по срочни депозити. Тези в шв. фр. бяха еднакви за едномесечен и едногодишен  Shocked и бяха 0.24% или нещо такова.

# 519
  • Мнения: 2 891
Не съм много наясно,а и е зает сега и не мога да го питам. Доколкото си спомням, решисе на този вариант, заради по ниската лихва на заема.

Питах. Очаквало се еврото да поскъпва, а франкът, ако не да падне, то поне да задържи нивата.

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 10:09 от jj okocha

# 520
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Да изтупам малко темата , в долари дават ли в момента ипотечни кредити? Ако някой е запозната да сподели? Peace

# 521
  • Мнения: 1 006
 Иска ми се дам малко по-различна насока на темата, та да не пускам нова....
Миналата седмица (т.е. тая) се оказа, че едва ли не не можем с кредит да купим жилище, щото, видите ли, исали парите веднага. Ок, казвам аз на брокера, нали банката ги изплаща веднага и в пълне размер (монолит, примерно, оценка 100% - да приемем хипотетично), да, казва, ама той строителя/собственика не иска на тази стойност да е сделката, а на по-малка, че после имал някакви данъци да плаща, та да били на по-малка сума....
 #2gunfire Ми, ок, то и аз съм съгласна на по-малка сума, ама без после да му плащам на ръка! Mr. Green #Cussing out #2gunfire
Ако сте минали рез това, споделете, моля, някакви идеи за справяне в ситуацията!

Вече губя надежда, че ще успеем Cry

# 522
  • Мнения: 1 898
Предполагам иде реч за изповядване на сделката не на пазарна, а на данъчна оценка.
Т.е. собственикът иска да е на данъчна, за да спести данъци. Вие също имате интерес от това, защото данъците, които впоследствие ще плащате за имота, който ще придобиете ще са по-малки , по-малка ще е и нотариалната такса, която трябва да заплатите при изповядването на сделката.
При договорка с банката разликата между данъчната оценка на имота и пазарната стойност, на която го закупувате може да оформите като разходи, които ще са ви необходими за ремонт и довършителни работи.

# 523
  • Мнения: 1 006
Да, затова иде реч, ама на мен хич не ми допадат разни такива хитри номера, плюс това наистина разчитам банката да даде 100%, че после да взема и потребителски за довършителните работи и обзавеждането...много са ми редки пръстите и нищо не съм спестила досега, но като ми тръгнат вноските (дай боже здраве и живот), няма мърдане вече!

# 524
  • Мнения: 1 898
Другият вариант, който ми идва на ум е: за пред банката да представите предварителния договор, който е на пазарната цена, за да получите 100% от нея, а да изповядаде сделката на данъчна оценка. Парите по данъчната оценка ще идат директно по сметка на собственика, а останалите по ваша сметка и вие после ще му ги дадете на ръка. Ние всъщност процедирахме точно по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт