Кой си купи жилище на изплащане? Въпроси, препоръки, мнения...

  • 55 483
  • 527
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Живеем в 68 кв. четерима и вече от мебели няма как да се разминаваме, мислехме да продадем нашия и с парите да закупим ново по голямо жилище и тъй като не ще ни стигнат другите от ипотеката, но нашата брокерка не дава да се говори за продажба, не че неиска да вземе процента си от две сделки, а само за закупуване и даване под наем нашия и след 2-3 годинки когато стигнат цените максим тогава да продадем нашия и да погасим кредита!  Heart Eyes
Цените едва ли ще се  вдигнат повече, освен ако апартамента ви не е в супер центъра. Навсякъде се тръби че панелките и малките апартаменти достигнали предела си.

# 496
  • Мнения: 44
Малко се откронявам от темата,но да ви попитам,някои от вас има ли познати,които живеят в общинско жилище и доволни ли са?И колко време след като са си плащали наема са им предложили да го закупят?  Rolling Eyes
Питам понеже разбрах,че общинските жилища се продават на двойно по ниски цени и мисля да кандидатствам  Wink,вярно е че ще почакам известно време,но майче си струва  newsm78,а вие как мислите?

# 497
  • Мнения: 734
Малко се откронявам от темата,но да ви попитам,някои от вас има ли познати,които живеят в общинско жилище и доволни ли са?И колко време след като са си плащали наема са им предложили да го закупят?  Rolling Eyes
Питам понеже разбрах,че общинските жилища се продават на двойно по ниски цени и мисля да кандидатствам  Wink,вярно е че ще почакам известно време,но майче си струва  newsm78,а вие как мислите?

Имам познати, които живеят от години в общинско жилище в град в провинцията от години. Искат да го закупят, защото наистина цените са много по-ниски. Но поне в този град в момента жилищата не се продават. Чака се някаква наредба или нещо подобно, чрез която да се пуснат в продажба, но на пазарна цена. Така че...

# 498
  • Мнения: 2 891
Малко се откронявам от темата...

Тази далавера свърши. Повечето общински фонд се разпродаде. Сега има много малко жилища, които се ползват уж от крайно нуждаещи се. Предимство ползват и държавните служители, за закупуване на апартаменти от държавен фонд.

# 499
  • Мнения: 394
Аз бях и си го закупих преди две години от обината. наистина за двойно по ниска цена! Сега комшията от третия етаж иска да си го закупи и чака вече една година! Минала е комисията одобрен е! Нашия е на последен етаж и го одобриха сега за 40 000 евро а той е на третия етаж и са го одобрили за 28 000 лева!  А процедурата поне преди три години беше че трябва да живееш три години в жилището и да кандидатстваш да го закупиш! И трябва ти и ако си женена да нямате никакво наследство- имоти и родителите ти*ви ако имат свое да имате брат или сестра!
Ние иначе по реда чакахме 11 години общинското жилище!

# 500
  • Мнения: 1 520
В общинско според новите правила трябва да живееш 10 години, за да получиш право да го купиш.
Има вече година и нещо откакто го приеха.
А тенденцията е към увеличаване на цените и на общинските имоти, т.е. след 10 години изобщо няма да е това, което е сега.

За последните две години и цените значително се вдигнаха. Решение на общината е да ги вдига постъпателно, а не рязко.
Но то с тази промяна за 10 години, мина времето на тея покупки.

Далаверата беше преди - живееш една година, и на смешна буквално цена - купуваш.

# 501
  • Мнения: 734
В общинско според новите правила трябва да живееш 10 години, за да получиш право да го купиш.
Има вече година и нещо откакто го приеха.
А тенденцията е към увеличаване на цените и на общинските имоти, т.е. след 10 години изобщо няма да е това, което е сега.

За последните две години и цените значително се вдигнаха. Решение на общината е да ги вдига постъпателно, а не рязко.
Но то с тази промяна за 10 години, мина времето на тея покупки.

Далаверата беше преди - живееш една година, и на смешна буквално цена - купуваш.

Имам приятели, които живеят повече от 10 години в общинско жилище, но не им дават да го купят...

# 502
  • Мнения: 1 006
Предлагам да си отворите нова тема (отделна) за общинските жилища!


тУК трябваше да обсъждаме и споделяме за жилищата на изплащане, ок?

# 503
  • Мнения: 44
Предлагам да си отворите нова тема (отделна) за общинските жилища!


тУК трябваше да обсъждаме и споделяме за жилищата на изплащане, ок?

Извинявам се,ако съм ви била досадна  Embarassed,но тъй като мен в момента ме интерисуват и двата варианта,затова си позволих да попитам и да се отклоня от темата Rolling Eyes
Все пак благодаря на всички момичета за отговорите,бяхте ми страшно полезни  Peace Hug
Приятен ден ви пожелавам  Hug

# 504
  • Мнения: 329
Имам въпрос във връзка с кридитите за жилище, банката ми иска удостоверение по чл. 87 ал. 6 от ДОПК за наличие или липса на задължения, от НАП- какво се отразява в това удостоверение и мога ли предварително на място или по интернет да проверя имам ли такива задължения, за да не губя излишно време? Благодаря предварително.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 603
siren, дали имаш неплатени данъци иде реч, то си е готова форма - просто проверяват, попълват твоето име и принт. Става бързо , не се тревожи.  А  дали може да се провери по тел. или в сайта не знам.

# 506
  • Мнения: 1 107
Не знам дали може по интернет, но като ти издадат бланка от НАП нали ще ти я заверят-идеята е именно те да удостоверят, че нямаш неплатени задължения.

# 507
  • Мнения: 329
Питам, какво включва, защото имам стари неплатени здравни, но правата ми не са прекъснати, а мъжът ми има глоби от КАТ, по отношение на недвижим имот нямаме неплатени данъци. Ако излизат всички задължения ще трябва преди това да ги платя, защото няма да направи много добро впечатление.

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
 Глобите от КАТ не излизат.

# 509
  • Мнения: 1 006
Не знам дали може по интернет да провериш, но ако като отидеш, се окаже, че имаш - може веднага да си платиш и ти издават бележка, че не дължиш  Peace Из имах около 60 лв, отне ми около 20 минути да се види, че имам, да платя и да ми издадат нова бележка!

Общи условия

Активация на акаунт