Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13

  • 23 096
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Калида според мен проблема е в yahoo където са и снимките. Ето ги снимките като линкове дано така да се отворят
Козунак
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/shemet_neveroiaten/detail?.dir= … 2.jpg&.src=ph
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/shemet_neveroiaten/detail?.dir= … 2.jpg&.src=ph
Малко кифлички и рулца
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/shemet_neveroiaten/detail?.dir= … 2.jpg&.src=ph
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/shemet_neveroiaten/detail?.dir= … 2.jpg&.src=ph
И яйчицата
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/shemet_neveroiaten/detail?.dir= … 2.jpg&.src=ph

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 06:33 от shemet_neveroiaten

# 241
  • Мнения: 2 959
...ето ги снимките като линкове дано така да се отворят...
Шеметче, разкошни са. И козунака, и кифличките, и рулата и яйцата... доста труд и желание си хвърлила, но резултата си заслужава.
Каролинка, Нади, много хубави снимки, явно сте изкарали доста приятен общ БГ Великден!
...Ето няколко снимки...и от нашия велик ден...
Краси, при толкоз много помагачи просто няма начин как да не станат и яйцата и козунака. Раян радва ли се на яйцата, защото Дана не пропуска повод да счупи някое?

# 242
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Kalida Благодаря ти - за първа година постигам този резултат - и труда честно казано не беше къртовски - с машина за хляб е значително по-лесно това изпълнение - най-малкото докато умесиш тестото не ти е минало цялото желание да направиш нещо хубаво. Вие с Дана как изкарахте празника?
Ryan's Mom Много са ви хубави великденските снимки.
Торонто мамите страшна сбирка сте си направили - човек само може да ви завиди за партито. 

# 243
  • Мнения: 319
Снощи започнах да ви разказвам подробно за раждането ми, но нали се сещате че бебетата това не ги интересува Crazy Затова днес довърших разказа и ви го поднасям в цялостен вид Peace

Благодаря на всички ви за поздравленията и пожеланията Hug Hug Hug
Това, което писах при мартенките няма да го повтарям, защото всички сте го прочели Blush
Сега пак едва си стоя на задните части, ама ще ви драсна, докато издържа.
Влязох в болницата на 4-ти вечерта, в 19ч. Настаниха ме в стая с 2 легла, която се води нещо като предродилна стая, оборудвана като родилна, в случай че родилните са заети, когато ми дойде времето. Направиха ми запис на тоновете за 1 час, после малка пауза, сложиха ми нещо като малко тампонче във влагалището, за да улеснят подготвянето на шийката на матката, защото нито беше скъсена, нито омекнала колкото трябва. След поставянето на това тампонче, последва нов запис на тоновете за още 2 часа, за да видят как ми влияе. Имах контракции, но нищо не усещах. Разкритието ми беше 1см (от около 3 седмици насам). Мъжа ми се прибра в нас, нямаше смисъл да стои при мен. Около полунощ ми донесоха закусчица да хапна, защото на сутринта не можело да ям. Намазах си аз филийките и когато се настанявах да ям ми изтекоха водите. Бързо изтичах до тоалетната, защото не бях сигурна какво става, даже превръзка не успях да си взема, добре че тоалетната беше през една стая, че изтичах. После отидох при дежурните сестри, за да им кажа за водите. Взеха ми проба за да видят на микроскоп, дали това са околоплодните води. Преди да вземат пробата пак изтече доста и бързо се съгласиха с мен, че наистина са водите. После пак ме пуснаха на запис. Контракциите ставаха по-силни (според апарата). Започнах да ги усещам. При ходене до тоалетната ми падна тапата (не знам защо след водите) и тампончето с лекарството, но друго не ми сложиха, не било нужно. Обадих се на мъжа ми да дойде. Сестрата ми се накара: "Ама защо си се обадила, ти няма да раждаш тая вечер, остави човека да спи у вас". Пак му се обадих, за да не идва. До сутринта бях с контракции на 3 минути, доста болезнени. В 7.00ч. пак ми пуснаха запис за 30 мин. Видяха силните контракции, и ме преместиха в родилната зала. Разкритието ми вече беше 3см. Сложиха ми 2 системи, за засилване на контракциите, които да предизвикат разкритието. Веднага след тях ми сложиха и епидурална упойка, която предвидливо си поисках, веднага след преместването ми в родилната зала. До 13ч. всичко беше супер, силни контракции, които не усещах, разкритието напредваше. В 13ч. започнах с напъните, които продължиха до 15ч. Казаха ми да напъвам още 15 мин, и ако не излезе бебето, ще го вадят с вендуза. И така стана. Бебка Флоранс се роди точно в 15.30ч. Упойката обаче свърши и накрая шевовете ги правиха без упойка, което си беше най-ужасното от цялото раждане. Сложиха я за малко в кувьоз, за да й нормализират дишането, че имаше доста секрети в гърлото, нослето, а може би и в дробчетата. После ни я донесоха и ме преместиха в нормална стая, в която имаше още една родилка с момиченце. Мъжа ми беше с мен през цялото време, аз не можех сама да стана, пък камо ли да се грижа за бебето, което постоянно си беше при мен. Вечерта мъжа ми спа при мен (никой не му предложи сгъваемо легло, чак на следващата вечер разбрахме че му се полага и си поискахме). Втората вечер след раждането, бебето спа сравнително спокойно, мъжа ми също (на сгъваемото легло). На 7-ми около 15.30ч. ни изписаха, като дребната е с малко жълтеница, но не се притеснявам, защото започва да си връща розовия цвят.
И така. В началото беше по-трудно с кърменето, сега нещата вече се нормализират. Хапва й се на милата, ама много ми разранява зърната, стискам зъби от болка и се моля да изсмуква достатъчно. Днес ще си купя силиконови зърна, от доста места чувам, че вършат чудеса. Корема и пука и къркори още от първия ден, пръцка много, и чак снощи (на 3-тия ден след раждането) ни възнагради с първата торта. Не знам дали е нормално, но цвета на тортата беше тъмно кафяво-зелен, не трябва ли да е жълт? В къщи температурата е 25 градуса, ама намалим ли топлото, ние ще се разболеем и дребното веднага ще хване, от което много ме е страх, че още даже педиатър нямаме (дано намерим скоро).
Дългичко стана, ама аз обичам да съм подробна, пък и този разказ ще остане и за моите архиви Peace След малко ще кача няколко снимки, и ще ви дам линка да я видите Flutter

# 244
  • Мнения: 109
Ето малко снимки и от мен.http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=121863
Крисимам, страхотно парти беше организирала. Момичета радвам се, че се видяхме, хапнахме, поговорихме.   Heart Eyes
Пчеличка, честито бебче, да те радва и весели.   Hug Hug
Хайде, доскоро и приятна седмица
  Heart Eyes Heart Eyes

# 245
  • Мнения: 1 199
Честита дъщеричка Пчеличка  bouquet
Да ви е жива и здрава и много да ви слушка!
За това че акото е зелено не се притеснявай, още не е изхвърлила напълно това което й е било в коремчето от преди да се роди. След това ще стане жълто. Понякога може пак да става зеленикаво и това евентуално би могло да означава че е настинала, но това изобщо  не е единствената причина за зеления цвят. Може храната просто много бързо да е минала цикъла. На моите деца им се е случвало и са били съвсем добре тогава. Но това по-нататък. Засега зеленото ако е напълно нормално.
Целувки на малката  кукла от мен!

# 246
  • Мнения: 676
ЗДравейте моми4ета,

Шемет4е страхотен козунак и яйца  bouquet
Аз видях и едни крокодил4ета, много са интерестни. Имат ли някакъв пълнеж?

Калидка и Раян също като Дана не изпусна удобен слу4ай за да с4упи някое яйце. От радост докато си стискаше яйцето с неговата буква го изтърва и то се строши, веднага грабна следващото Grinning да са ни живи и здрави Hug

П4ели4ка виж тук има инфо за кърменето и в края на страницата има таблица за тортите на бебетата  bouquet вашата торта си е абсолютно нормална.

Лека седмица на вси4ки Hug

# 247
  • Canada
  • Мнения: 277
 
easterХристос Воскресе!easter

Честита дъщеричка, Пчеличке!
Да ви е жива и здрава малката принцеса!
На мама бързо възтановяване!



Мами от Торонто, много хубави снимки и още по хубави дребосъ4ета! Hug

Шемет4е и мама на Раян, брей 4е вкусни изглеждат козунаците ви!  Yum
Нашите яйца по4ти не останаха, на Йоанка и трябваше само да й покажем какво се прави с яйцата.... Shocked а яйцето с нейното име го с4упи като го удари в едно декоративно яйце Laughing

# 248
  • Мнения: 2 093
Здравейте моимичета. Христос Возкреса.

Сьжелявам че развалям този празничен тон, но не можах да се сдьржа да не ви кажа. Моя миличьк татко почина тази сутрин. Сьвсем неочаквано и никой не е дори предположил. Бил е в болницата и е починал сьвсем сам. Много се надяваме че е било в сьня му и поне не е осетил и не се е мьчил. Преди няколко дена, той се  подготвяше за операция на простатата. Операцията не е била сложна, дори само с упойка в грабначния стьлб. Само че през това време започва да дига високо кравно и е имал аритмия на сьрцето, но не е било сериозно. Кьм четвьртак петьк, той започнал да забавя говор и е бил малко като отнесен, но като цяло е бил добре. Завели са го на лекар и е оказало че е изкарал мальк инсулт, но дори не е имала парализа или други странични ефекти. Приели са го в болницата и са го сложили на системи и дори лекарката казала че до този четвьртак ще го пуснат. Никой дори и не си е помислил че може такова нещо да се случи. Намерили са го кьм 8 сутринта. Може би човека е бил на края на силите си, той все си имаше здравословни проблеми и особено мигрени много силни. Поне сега ще си почине и душата му ще е в мир. Той е един от най-добрите хора, които познавам и винаги се е раздавал за другите. Надявам се че това че си замина на този голям християнски празник, означава че душата му е вече в рая. Много ми е мьчно, тревожа се за милата ми майка, която трябва да се справя сама, добре че сестра ми е там да и помага. Днес отидохме до една руска черква и запалихме свещичка за него.
Сетих се да ви попитам, коя цьрква в Торонто  бихте ми препорьчали, за да направим помен или панахида?

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 22:16 от Chrisimommy

# 249
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Chrisimommy Моите съболезнования. Това са може би най-тежките моменти в живота на емигранта.

Аз видях и едни крокодил4ета, много са интерестни. Имат ли някакъв пълнеж?
Крокодилчетата са всъщност нещо като пица калцоне с по-различна форма - рецептата пак е от форума, но оригинала е един голям крокодил, а аз реших, че не може един да яде муцунка, а друг опашка и спретнах на всеки по крокодилче.

# 250
  • Canada
  • Мнения: 277
Chrisimommy  Моите съболезнования!
Да почива душата му в мир!

# 251
  • Мнения: 417
Chrisimommy,

Моите най-искрени съболезнования ! Sad

# 252
  • Мнения: 1 199
Приеми моите съболезнования, Крисимами! Мир на душата му!

# 253
  • Canada
  • Мнения: 231
Chrisimommy, моите съболезнования!

# 254
  • Мнения: 1 216
Chrisimommy, приеми моите най- искрени съболезнования!
Да почива в мир!
На теб и семейството ти пожелавам сили да се справите с мъката и дано скоро намерите утеха!

Общи условия

Активация на акаунт