Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13

  • 23 090
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 449
p4eli4ka, как си днес? Малката Флоранс кротко бебе ли е? Почивай си повече за да се възстановиш по-бързо.  Peace

merellin, добре дошла сред нас, а скоро и на канадската земя. Имаме няколко мами от Ванкувър, които се надявам да ти отговорят на въпросите.

Момичета, заповядайте в новата ни темичка

# 286
  • Мнения: 1 216
Здравейте на всички!
Другия месец ни предстой пътуване към Ванкувър.Имаме дъщеричка, която е на годинка и почти.....

Здравей! Тук фамилният лекар се грижи за здравето на детето, имунизациите се правят от негo или в здравни служби. Лекар, който приема пациенти, може да намериш в този сайт, като попълниш полетата:
https://www.cpsbc.ca/cps/physician_directory/search?acceptedDisclaimer=yes
или чрез препоръка на познати, дори да питаш/звъниш в кабинети, които са наблизо.
Преди здравните карти идваха за 3 месеца, сега не знам как е.

Храната е ок, има всичко и не е скъпо. Много българи има вече, събирания също - зависи точно къде живееш. Ето ти един форум
www.vanbg.com

Simple Smile

# 287
  • Мнения: 85
Включвам се в новата красива тема, в старата не ми остана време напоследък за писане!
Пчеличка, честита прекрасна дъщеричка с хубаво цветно име!!! Да расте здрава и да ви радва всеки миг!!!
Крисимами, моите съболезнования за бащата ти!Не знам какво да напиша, много е тежко и сигурна съм всички мислим и се страхуваме за близките си!
Мерелин, много хубаво че сте се упътили към Ванкувър, не се притеснявай за детето, тук има всички удобства за децата, здравните карти се чакат 3 месеца, но през това време можеш да посещаваш Пъблик Хелт Юнит и там да поискаш среща със сестра да прегледа детето, да запишеш час за ваксина или просто да я премериш и претеглиш,  безплатно е! Както е писала и г-жа Броненосец, българи има много, срещи също не липсват, форума който ти е дала също е полезен много и ето повод да и благодаря, че го даде и на мен миналата година като тръгвахме и ние. Ако имаш други въпроси питай!
Дензъл, как си, станаха ли козунаците? Да не забравя да напиша, че моите яйца се развалиха и на връх Великден ги изхвърлих всички, голяма мистерия, стояха извън хладилника от четвъртък до неделя Sick

# 288
  • Мнения: 85
Мерелин, забравих да напиша, че личен лекар се избира след получаването на здравните карти, т.е. 3 месеца от датата на пристигането ви.
Нещо много важно за детските добавки- направете така билетите си, че да не пристигате на 1-во число на месеца, защото така се губят парите за детето за целия месец, т.е. ако пристигнете на 31-и Април детските добавки ще текат от месец Април включително, а ако пристигането е на 1-ви Май, парите ще са чак от 1-ви Юни. Може и да го знаете, но все пак да го напиша.

# 289
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен Wink
Аз днес съм по-добре, явно е било просто настинка. Малката ми мишка е много спокойно дете (поне засега). Храним се на поискване, нямам намерение да пробвам да вкарвам режим. Много е кисела ако опитам да я будя, за да я храня. Затова и не опитвам. Вечер се буди само веднъж, което е супер за мен. Айде лека от мен, че малката заспа, а и аз умирам за сън  Tired

# 290

Общи условия

Активация на акаунт