Мами в Италия - част 47

  • 16 518
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 708
мале Денисчо страхотна ви е градинката,поздравления за начина по който поддържаш,невероятна е наистина  Hug

абе мацки да ви питам,тея крема ди ризо и тем подобни дето ги слагат в бродото на бебко съответстват на кашите в БГ ли  newsm78

# 241
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
незнам как се казват тези надбавки в италия но във фирмата която работи съпруга ми са му казали да си оправи документите и се чудя само акт за раждане на децата или още някакви документи много ви моля ако научите нещо по въпроса пишете Simple Smile

# 242
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен!

Денис,поздравления,супер градина ...брава брава  Mr. Green

Не ви ли е страх,че някой може да прескочи и да ви изплаши или само аз съм пъзла Rolling Eyes

Дирокова,как сте?Има ли подобрение?

Бимбе,споко и в БГ растат деца,а и тук има доста неща от този род...не се стряскай и аз бях така миналата пролет,а и сами си правехме супите,а и тук вместо да слагат брашна в минестрата слагат самите зеленчуци...на нестле има разни брашна,а и не само!Важно е да носиш специални лекарства(ако са необходими)!
Подадохте ли за паспорта?

Дессита,рецептика за бухти ще пуснеш ли?Баба ги пражи само с пудра захар  Crazy

Нели, по принцип трябва да се пита на самото място,защото вече за доста документи сме коментирали тук и се оказва,че по различните провинции искат различни документи  Peace


Лека нощ  Tired

# 243
  • Мнения: 714
незнам как се казват тези надбавки в италия но във фирмата която работи съпруга ми са му казали да си оправи документите и се чудя само акт за раждане на децата или още някакви документи много ви моля ако научите нещо по въпроса пишете Simple Smile

казват се assegni famigliari, и се подават документи в регионалния INPS. не си спомням какви точно бяха необходимите документи, но идете  в INPS и питайте какво да приготвите. документите стават готови за около две седмици, тоест това е един лист, който казва, че дава разрешение на лицето х да получава assegni famigliari.

Buonanotte.

# 244
  • Мнения: 1 100
Хайде преди лягане пак да намина

Ей мацки, благодаря ви за комплиментите за мойто скромно градин4е  Embarassed сама го поддържам (помага ми ел. коса4ка  Mr. Green ) Ма в интерес на истината на снимките, дет съм показал не е много поддържана, сега я пооправям  Flutter

Маркрит, снимки нямам "вътреШни" на къЩата, представителни, като се наканя да поснимам Ще ти покажа  Peace

Кала, не само, 4е не ни е страх, да не преско4и някой, ми и детето все вън си нани по обед (проследявано от бебефона, ако сте мернали на първата снимка  Wink ) Ина4е зоната е вилна и вси4ки къЩи са с подобни огради  Peace

Бимбе, дето вика Кала, все някак си Ще си нахраним бебките в бг, тамън някакво разнообразие: аз ли4но съм реШила да не си мъкна кремите ди ризо и дъръбъра и пармиджаното, дет се слага тук в минестрата. Ще се настроим според обстановката  Grinning
Стискам палци за операцията  Hug

Лека ноЩ
  bouquet

# 245
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте, сигурно утре ще ме четете. То аз по никое време, нали мъжо отиде нощна смяна и аз кукувам. Тая вечер пробвах беба на течно Меллин мляко. Я ме посъветвайте какви млека ползвате! Тук познатите са за течните, че били перфект в пропорцията вода/мляко на прах и без груми за разлика от приготвеното у дома. Да видим сега дали е вярно, тия дни ще експериментираме. Май човек трябва да пести от всичко но не и от млеката за бебета. Утре сме при педиатъра, по-точно при асистентката му, която е следобяд два пъти седмично и която ни похвали мед.сестрата на заспалия и мързелив да преглежда и да гледа и говори дори чичко. Ако трябва ще сменим докито. Хората около нас са сменяли педита. Мацки, вие имали ли сте разочарования с детските лекари и сменяли ли сте?
Бре, Вито веднъж на два месеца дава нощни дежурства, ама от доста месеци заради бременността ми се бе освободил, та тая нощ ми е странна.
Няма никой тук, ама и сам да си говориш не е зле, самоанализираш се хехехе, тиха е нощта и аз сама тук ръся простотии!
Дениска, много готино оазисче си спряташ, брава на нашата работливка-естетка!
Бимба, не ми говори за свекита, че и ние имаме изпълнения със залитанията и под очите ни с беба в ръце и ще  я държи вече само когато е седнала, егоистка безсъвестна, знае, че има такова заболяване де без да очаква залита и върви на зигзаг, ама нали страда от идиотизъм от дума не разбира гадито му с гади! Аз я изцерявам, давам и да храни беба и онази сама вдига ръце щом се побори с моето врътливо пате де се олива, ако не знеш как да и даваш със салфетки около муцинката биберона. Още повече, че свекито е такава гъба горката, че с лява ръка иска да я храни, ама се убеди, че за нищо не става, айде да си гледа старините! Те тук на по 80 години като моята претендират че всичко помнят и знаят как се гледа бебе. Моята май не бе виждала памперс щом преди да се роди ме съветваше как да приготвям пелени с найлони и  с гащи хавлиени за най-отгоре, щях да падна. А нали помните разказа ми за лафа и, че не трябвало да давам на беба кисело млеко в бъдеще да не си навлечала вагинална инфекция, нали е момиченце! Ох, защо простотията все около нас ходи и ни задушава, виеща се като кобра около вратовете ни! Орисия, бимбе и другите многострадални Геновеви като нас!

# 246
  • Мнения: 3 388
Буонджорно от Милано!

Мрачно и студено е и днес, избяга ни утринното слънце!

Денис, много ти е хубава градинката! Комплименти   bouquet Такива места за супер са дечица и е адски спокойно. Ние също сме във вилна зона, само че нямаме собствена градинка  Crazy В момента правят зелените зони навън и общите градинки, тъй като все още довършват, нали всичко е ново около нас. На 20 метра правят и детска плошадка, доколкото разбрах, комунето ни е отпуснало средства за това.

Дессита, как се правят тези бухти и мекици? Никога не съм правила, но в интерес на истината не съм се и сещала досега  Crazy

Кала, още в София ли сте? Аз работя с доста хора от София и виждам, че е просто друга България, в сравнение с доста други места от страната. Заплатите също  Wink

Захранването на бебетата след 6-ия месец ли започва? Дотогава смао на кърма или на изк. мляко?

Миликс, такова свеки бих го държала колкото се може по-далеч от беба  Wink Надявам се, че ни ти досажда честичко  Crazy Междудругото, тук педиатрите са голям кът. Всички за заети и най-често има само един свободен и трябва пер форца него да вземеш. Иначе се избира чак след раждането, мисля.

Ники, а каква точно количка си поръча от този сайт?

Дирокова, надявам се, че Джулка е вече по-добре и сте по-спокойни. Ти как си? Има ли изгледи за поява на новата госпожица или още си стои на топло и спокойно?  Crazy
 

# 247
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Благодаря ти Валя много ми помогна  Simple Smile  bouquet

# 248
  • София
  • Мнения: 6 803
denise, страхотно джардино !  Laughing Браво за ентусиазма, аз харесвам зелении, особенно тип палмови, драцени и подобни, но първо, че от Никол не може да се опазят, второ, че не ми е до това. Обаче страшно много ми харесва като видяя нещо,като твоята градина.   bouquet

# 249
  • Мнения: 6 167
Клеми, честит ти нов ник)))

Деси, страаашна е градината! От мотивация днес си купих някакви луковички и семенца)) Също намерих газеббо-то на мечтите ми ( нали с теб говорихме ) , както и готина пейка за терасата на прИмоция - 65 еуро.

Иначе аз днес джиткам по работа, че шефа ми е дал задачки. Привлякох на моя страна едни китайци, мнооого напред с материала Laughing Мадамата , която от Цър Пър ( примерно) се е прекръстила на Малена, кара последен модел мерцедес клас А.
Мъжът й ( прекръстен също така с ит. име) реши да бъде важен и значителен и ми дръпна една лекция в основи на маркетинга. Аз само се усмихвах мило и изчаках учтиво да му мине.  После той отпраши с неговия мерцедес в неизвестна посока, а аз с Пандето отидох за въпросните луковички. Mr. Green

Тук от събота вали. Не е нормално това.

# 250
  • Мнения: 3 388
Мацки, ако някоя от вас е поръчвала от този сайт http://www.bimbomarket.it/department.asp?Id=50  нека каже дали всичко е било ок с доставката и плащането. Мучос грасиас   bouquet

# 251
  • Мнения: 1 100
Мацки, ако някоя от вас е поръчвала от този сайт http://www.bimbomarket.it/department.asp?Id=50  нека каже дали всичко е било ок с доставката и плащането. Мучос грасиас   bouquet

Аз Сон4е, (то аз откъде ли не съм поръ4вала Embarassed). СедалиЩето им е тук в Рим. Вси4ко беШе ок Peace Шезлонг4е за беб на ФиШър прайс си бях взела Hug

П.П Вси4ки сайтове, които ви бях препоръ4ала са проверени, отвсякъде съм купувала, няма проблем, по4ти вси4ки ползват сигурно банково плаЩане 4рез банка Селла Peace

Лени, бравос за градинските покупки, успеШна сеитба пожелавам Hug 4акам снимки на газзебото Wink успеШни работни дела съЩо Peace
ОЩе веднъж мерсаж на вс4ки за комплиментите по адрес на градинката ми Embarassed

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 15:49 от denise

# 252
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен   Flutter

Два пъти се връщах до снощния ми пост  Whistling бях сигурна,че и сутринта съм писала,но нещо ми се губи  newsm78

Соня, да още сме тук...прекрасна е София,но за 'ежедневна употреба' е малко задушаваща...на моменти едвам дишам  Rolling Eyes
Захранването започва,когато ти решиш...по принцип от 4-5-6 месец,а дотогава на кърма или адаптивно,това е според зависи  Wink

Наоколо съм  Mr. Green

ПП Миликс, за свекитата няма думи просто  #2gunfire


# 253
  • Мнения: 3 388
Мерси, Денисче  Hug Всъщност, може ти като си пускала сайтовете да съм си ги запаметила  Crazy Аз обичам да ходя по центровете да гледам, меря и опипвам на живо  Wink, ама после съм голяма мания по шопинга онлайн  Embarassed

Тези дни мисля да пробвам и сайта на Санинформа / http://www.saninforma.it/Sezione.jsp?idSezione=2688&idSezioneRif=183/ и оттам да си поръчам Мустела -та  Crazy



Соня, да още сме тук...прекрасна е София,но за 'ежедневна употреба' е малко задушаваща...на моменти едвам дишам  Rolling Eyes



Като всички големи градове, всъщност. Аз и Милано го мисля точно така  Crazy

# 254
  • Мнения: 750
Buongiorno Hug

Сони, аз поръ4ах Трио Топ на Пег Перего модел Солео,напълно аксесориато ,това което ти харесваше и на теб.Първо бях се спряла  на модел Реви Блак,но размислих понеже е тъмна и през лятото ще привли4а  пове4е слънцето newsm78.
Надявам се да остана доволна,много приятелки ми я препоръ4аха Peace
От bimbomarket все още не съм поръ4вала,но според мен имат добри цени в сравнение със други сайтове Peace

Миликс,на т'ва твоето дръто свеки да му удариш един шут в гъзо(извинявам се за израза предварително) и да не го допускаш пове4е до бебката Twisted Evil Twisted Evilти полудя ли ще вземе да  задави мъни4ето #2gunfire #2gunfire.То бабето сигурно ве4е едвам ръцете си придържа пък камоли шише с мляко половин 4ас #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Аз моето дете и за пет минути няма да го оставя при моята свекърва,4е недай си боже вместо бебе и се привиди някоя фантазма(както казва тя)и му направи нещо лошо Sick Sick Sick,
Ще я удуша със собствените си ръце #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт