Deutschland kocht ( Немска кухня)

  • 57 817
  • 193
  •   1
Отговори
# 180
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


 Ooo, това неЩо е много иzдокарано, аz я двам по_джаста праста. Ако само пандиШпана се пе4е, то другото готови кремове ли са? И в кави форми4ки?  Аха, или тиЩе го правиШ в една голяма форма?

Нико, не намерих рецептата за карамелизираните ябълки.  Confused

1 ч.ч захар с 75 гр. масло се слага в тавичка и на котлона, трябва да се карамелизира.
през това време белиш и режеш натанки резенчета ябълки, около 4-5. с дюли става още по-вкусно.

ябълките трябва да станат прозрачни.
махаш от котлона и охлаждаш.
тестото е кексово.
за него нямам рецепта.
тестото се излива отгоре и се пече, после се обръща като твоя сладкиш.

снощи започнах да правя оназ чудесия, ще има 2ра версия...

жълтото е манго мус, а по светлото отcтрани е бананов мус.
при мен се втечниха доста... newsm78
пак ще пробвам де... Sunglasses
иначе правиx в тортена форма, предполагaм, че й в чаша ще стане...

# 181
  • Мнения: 707
Ванилия с нугат крем

500 мл. мляко  
    1 пудинг ванилия
  50 гр. захар
  75 гр. Nuss-Nougat крем  
  50 гр. счукани бадеми
  50 гр. шок. стърготини  

Правим пудинга, подслаждаме и отделяме половината, в която слагаме нугат крема.
В 4 чаши редим няколко лъжици пудинг ванилия и поръсваме с бадеми, продължаваме с пудинг нугат и ръсим с шок. стърготини. Редуваме така, докато свърши пудинга. Украсяваме.

По желание може да се опече предварително блат и да се сложи между пудинга или да се натрошат бисквити.

Приятен апетит!

# 182
  • Мнения: 402
Момичета, знае ли някоя от вас как се нарича в Германия амонячната сода и има ли някакъв немски еквивалент? Hug

# 183
  • Мнения: 4 700
Ами аz амонячната сода си я вzемам от БГ, тук zнам че сода бикарбонат имало по аптеките, ама амонячна никога не съм среЩала.  Rolling Eyes

# 184
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Момичета, знае ли някоя от вас как се нарича в Германия амонячната сода и има ли някакъв немски еквивалент? Hug

potasche Peace

има я във всеки голям магазин, където има регал с подправки.

сода бикабонат има по дрогериите казва се natron

# 185
  • Мнения: 707
Аз пък си мислех, че Hirschhornsalz е амонячната сода  newsm78.
Ако не е, тогава тя какво е?
Wikipedia kaza: Hirschhornsalz ist ein Backtriebmittel (Lebensmittelzusatzstoff E 503) und besteht hauptsächlich aus Ammoniumhydrogencarbonat (E 503ii) NH4HCO3 (2 Teile) neben Ammoniumcarbonat (E 503i) (NH4)2CO3 (1 Teil) und etwas Ammoniumcarbamat NH4CO2NH2.

# 186
  • Мнения: 3 880
А каква е разликата между амонячната и бикарбоната? (химията ми куца от едно време Wink)
Аз ползвам само бакпулвер, в него коя от двете е?

# 187
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Таня, Hirschhornsalz се е произвеждала преди без химия...поне аз това разбрах докато я търсех... май не се намира лесно.
поне при нас.

поташа го знам от Вечка....има го в Реве, Тегут и подобни...

Бибе, бикарбонатът е сода за хляб, бакпулверът е сода бикарбонат с лимонена киселина или т.нар гасена сода.
амонячната смърди докато печеш, но после няма остатъчен вкус или смрад...

# 188
  • Мнения: 402
Благодаря ви за отговорите, момичета! Спасихте моя приятелка, която ще си има курабийки за Великден. Лек и успешен ден!

# 189
  • Мнения: 707
Хиршхорна го купувам преди Коледата - пускат го заради сладките по магазините, иначе не съм го търсила по другото време на годината и не знам къде го продават. Имам и поташето, ама още не съм го ползвала.

Бибе,
каква е точно разликата не знам, но майка ми слага амонячна сода на сладките, които се ядат по-дълго време (както са и немските коледни). Миризмата непосредствено след печенето е много остра, но като изстинат и вече я няма. Явно помага да се запазят по-дълго пресни  Rolling Eyes

# 190
  • Мнения: 7 605
Момичета, знае ли някоя от вас как се нарича в Германия амонячната сода и има ли някакъв немски еквивалент? Hug

potasche Peace

Гъzен джоб?  Laughing

# 191
  • Мнения: 592
Хайде да побута таzи тема с един десерт,
който спе4ели овациите на един "проми динер" и спе4ели първото мясо.
Аz ли4но 3 пъти го приготвям и всеки път вси4ки са били о4аровани.

Малинена фантаzия

1000 гр. малини ( пресни ли zамраzени)
3 кофи4ки те4ни сметани ( по 200 мл)
4 кофи4ки 10% кисела сметатана ( по оринална рецепта кисело мляко 10% , но не слагам, 4е пуска вода)
200 мл кафиява кристална zахар

Малните, ако са zамръzени, се оставят да се раzмраzят и иzедят много добре ( поне цял ден). Те4ната сметаха се раzбива на сняг, към нея се добава киселата сметана и пак се раzбива. Добре раzмраzени малини се поставят на дъното на плосък съд , покриват се със сметанов крем, поръсва се с кафява кристална zахар и се оставя zа една ноЩ да престои в хладилника НЕПОКРИТ.

в процес на приготвяне
готов

Аz ли4но бях раzо4арована, като купих zамръzените малини и про4етох съЩата реzепта на гърба на опаковката  Joy Joy Joy

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 00:15 от niko_leta

# 192
  • Мнения: 1 610
Супер изглежда, Ники! но как се сервира. Не е ли много надробен за немския вкус?

# 193
  • Мнения: 592
Гребва се от кремообраzния десерт с лъжица толкова колкото искаШ. В4ера на партито на свеки пак се иzяде и ниЩо не остана. Но неЩо се бях иzложила, малините ми пуснаха пак вода, макр 4е ги цедих цял ден  Sick
СледваЩият път Ще сложа Schmand (40%)  вместо zаквасена сметана от 10 % , тогава няма да е воднисто  Peace

Общи условия

Активация на акаунт