Хоби, Мания или ефектът Монк??

  • 7 021
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мокри чаши, които оставят кръгчета по масата...Бррр, човек убивам, ако го видя.

# 16
  • Мнения: 1 639
 Juana, друго е моето.
 Ам си мляко, примерно и се присетя да правя нещо някъде(много съм импусливна ...), след 10 мин. се връщам, но не ям със същия приобор млякото...
По принцип не ми е проблем , сама си мия чиниите .  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 647
Да споделя и друга мания.... Mr. Green
Обожавам да пия КАФЕ.

Кафето   
     
Кафето - горещо, черно и сладко. Така биха описали повечето хора сутрешното си кафе. Това за мен обаче е една доста ограничена представа за тази неповторима напитка, която не само прави началото на деня ми по-поносим, но и сгрява душата и крайниците ми по-един специфичен начин несравним с нищо друго. За да може и вие да се докоснете до разнообразието му, днес ще ви предоставя кратък обзор на най-известните топли вариации на тази напитка. Съзнателно съм подбрала само топли комбинации, тъй като дъждовното време предразполага именно към стоене вкъщи и релаксация с ароматна, димяща чаша кафе.

Espresso
/Еспресо/
Малко, горещо и тъмно, но с кадифен вкус. Това е еспресото (от италиянски – бърз, спешен). Който веднъж е опитал истинско и добре направено еспресо, твърде трудно ще се откаже от това изживяване. Еспресото се прави само при много силно налягане. 92 до 94 градусова гореща вода бива изтласкана през кафето. Така се получава едно гъсто питие с невероятен вкус и силен аромат. Запазена марка на еспресото е златистият, нежен каймак, който е идеален завършек на тази творба и кара сърцата на всички любители на еспресото да потръпват. Този вид кафе се сервира в малка, затоплена чашка от дебел порцелан. По желание може да добавите захар. Пие се докато е горещо и на малки глътчици, като не забравяте да се насладите на всяка една от тях!

Кафето


аз съм го издигнала в култ   bouquet
имам си ритуал за сутрешното кафе
не ми пречи да стана  1/2 час по рано само и само да му се насладя
  bouquet

# 18
  • БГ
  • Мнения: 352


Ето и едно определение от тълковен реник за мания:
1.Душевно разстройство при което човек си е втълпил нещо.
2.Прекален до болезненост стремеж,прекалена страст към нещо.
Надявам се да нямате предвид първото и маниите които споделяте не са болезнени и не ни карат да страдаме.
за мокрите кърпи и аз съм така но моето по скоро отива към страхова невроза от микроби и бактерии
за цветовете аз имам "мания" към жълто и оранжевов къщи-стени, посуди, завивки, саксии са в тези цветове но ми харесва 

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 10:07 от De4i

# 19
  • Мнения: 6 461
Ето и едно определение от тълковен реник за мания:
1.Душевно разстройство при което човек си е втълпил нещо.
2.Прекален до болезненост стремеж,прекалена страст към нещо.
Надявам се да нямате предвид първото и маниите които споделяте не са болезнени и не ни карат да страдаме.
Е ,няма да гледаме тази страна на маиите.... Peace
Аз нямам такива които да ме карат да страдам  Wink

# 20
  • Мнения: 4 916
Аз не понасям да видя отворен или полу отворен шкаф или чекмедже - направо лудвам.

Аз също! Или врата, открехната на половина.

И аз, и аз!!!

# 21
  • Мнения: 3 647


Ето и едно определение от тълковен реник за мания:
1.Душевно разстройство при което човек си е втълпил нещо.
2.Прекален до болезненост стремеж,прекалена страст към нещо.
Надявам се да нямате предвид първото и маниите които споделяте не са болезнени и не ни карат да страдаме.
за мокрите кърпи и аз съм така но моето по скоро отива към страхова невроза от микроби и бактерии
за цветовете аз имам "мания" към жълто и оранжевов къщи-стени, посуди, завивки, саксии са в тези цветове но ми харесва 
за мерси за инфото мила
май страстта ми към червеното е прекалена  #Crazy

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Моите т.нар. мании-
Мразя да ме мокрят, мразя да съм мокра, мокри целувки и прегръдки... Иначе се къпя по два пъти на ден, обожавам да плувам  Crazy  Rolling Eyes
Не понасям, когато някой мести нещата ми  Stop Обичам всичко да е така, както аз съм го оставила.
Имам клаустрофобия ( или поне нещо близо до нея)- мразя тесни пространства и много хора около себе си. Изпадам в ужас като си представя, че мога да заседна в асансьор  cry На място с много хора винаги гледам да съм открая, където мога да се измъкна бързо ( представете си да гледате кино или театър на такова място   nnnuu).
Кафе с цигара  Grinning
Обличам детето винаги цветово подбрано до последния детайл. Подариха й зелен сукман и блузка, купих зелен чорапогащник, фибички и ластички. Но... няма зелени обувки  Crossing Arms Обличали сме веднъж ансамбъла за една снимка  #Crazy

# 23
  • Мнения: 364
Основната ми мания е към миризмите. Все нещо ми мирише на лошо. Завесите, покривките за легла, завивките - всичко се пере през две седмици. Мокетените пътеки - веднъж в месеца. Веднъж допуснах съпруга ми да ги занесе на автомивка - груба грешка - докара ги изпрани и....вмирисани.  Crossing Arms Обичам мириса на препарати, на чисто.
Полудявам, когато: паднат капки вода на пътеката; приборите са на капки; на масата има мокри следи след бърсане; на мивката има капки вода; малки боклучета и косми по земята.
Бих убила ако: някой нахълта с обувките у дома! Може да е мизерната ми квартира, но не прощавам! smile3513

# 24
  • Мнения: 6 461
Оооо, косми по земята мразя и то много.... Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 3 647
Моите т.нар. мании-
Мразя да ме мокрят, мразя да съм мокра, мокри целувки и прегръдки... Иначе се къпя по два пъти на ден, обожавам да плувам  Crazy  Rolling Eyes
Не понасям, когато някой мести нещата ми  :stop: Обичам всичко да е така, както аз съм го оставила.
Имам клаустрофобия ( или поне нещо близо до нея)- мразя тесни пространства и много хора около себе си. Изпадам в ужас като си представя, че мога да заседна в асансьор  cry На място с много хора винаги гледам да съм открая, където мога да се измъкна бързо ( представете си да гледате кино или театър на такова място   nnnuu).

i az i az i az  newsm48

# 26
  • Мнения: 458
Моята мания е свързана с простирането на дрехите. Винаги слагам първо панталоните и долници на анцузи, следват горниците и блузките, бодитата на малкия винаги слагам отзад (да не се виждат много), там са и чорапите, лигавниците и други подобни. Винаги гледам щипките да си отиват с цвета на дрехата. Не знам защо го правя. Правя го само с дрехите на малкия. Нешите ги слагам както ми падне  newsm78
А вчера открих още нещо. Бях подредила каналите на тв-то - първо български, после бг музикални, музикални чужди, програми подобни на дискавъри, всякакви чужди. Моят мъж вчера реши, че ще си сложи дискавърито по-напред (по средата на бг програмите), а на мен сякаш нещо ми се обърна като видях.

# 27
  • Мнения: 235
Основната ми мания е към миризмите. Все нещо ми мирише на лошо. Завесите, покривките за легла, завивките - всичко се пере през две седмици. Мокетените пътеки - веднъж в месеца. Веднъж допуснах съпруга ми да ги занесе на автомивка - груба грешка - докара ги изпрани и....вмирисани.  Crossing Arms Обичам мириса на препарати, на чисто.
 smile3513
Все ми мирише на нещо.Голям потребител съм на ароматизатори , омекототели и прах за пране , постоянно проветрявам Embarassed

# 28
  • Мнения: 22
 Joy Случайно попаднах на тази тема и слава богу- не съм самаааа. От 7-8 години съм в син период, постоянно затварям врати и вратички, а за приборите...същата работа. Не мия с голи ръце, ползвам постоянно ръкавици, даже картофи беля с домакински ръкавици, защото не ми е приятно да пипам мокри неща. Оправдам се , че бързо ми "гъбясват ръцете от водата и че си пазя маникюра, ама вече май няма да се оправдавам. Всеки луд с номера си, а някой с цял репертоар  Joy След сериала "Монк" мъжът ми ме нарича така като започна да попрекалявам

# 29
  • Мнения: 4 195
леле много сме:
1. Мразя безбожно много да меся каймата за кюфтетата - изпадам в ужас като трябва да го правя.
2. Винаги,когато легна си оправям ухото, да не подвито Crazy
3. Ходя по стаите и гася лампите.
4. Нахраня ли се - почвам да прибирам веднага масата - мъжа ми откача - обикновенно той е наполовина нахранил се Wink
5. Много мразя някой да диша срещу мен - май само детето се ползва с това право, просто ако някой ми диша в лицето, съм готова да го шамаросам Embarassed
6. Но от всичко, най - много мразя някой да ме пипа по косата ( а мъжа ми обожава #Cussing out) - веднъж си тръгнах от една фризжорка полупостригана - просто толкова жестоко ме скубеше, че не издържах и за да не я фрасна - просто скочих от стола и се изнесох. После ме беше срам да минавам от там Blush

Общи условия

Активация на акаунт