Изберете интериор на годината

  • 8 133
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=interior2&lang=bg

Това е конкурс на сп. Наш дом за интериор на годината, от публикуваните в списанието през 2006 г. Гласуването е онлайн, има и награди.
Приятно разглеждане - мен лично ме кефи.

# 1
  • Мнения: 5 255
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=interior2&lang=bg

Това е конкурс на сп. Наш дом за интериор на годината, от публикуваните в списанието през 2006 г. Гласуването е онлайн, има и награди.
Приятно разглеждане - мен лично ме кефи.

Супер - благодаря ти  Hug   bouquet

Преди две години и аз пусках същата тема - удоволствие е да разглеждам  Flutter
Списанието също купувам редовно  Wink

# 2
  • Мнения: 2 013
Много бяло-черни са повечето интериори. Очевидно това е било модерно.
Гласувах.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
И аз се кефя на Наш Дом и доста често си купувам списанието, заради инетериора разбира се  Peace
Гласувах  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 529
Благодаря!  Почти всеки месец купувам списанието и току що пуснах гласа си за предпочитания от мен интериор

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нещо дълъг ми се видя въпросника. Утре ще гласувам.

# 6
  • Мнения: 6 039
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-9&lang=bg

този интериор е поне 4 годишен

# 7
  • Мнения: 3 576
Нещо тази година нито един интериор не можа да ме впечатли...... избрали са ги едни еднотипни, скучни и черно/бели.  Tired

Като че ли но. 12 ми допадна най-много и то заради топлите цветове, а не че ми е особено по вкуса.

Помня предишното гласуване имаше много интересни предложения, даже доста си запазих на компа за идеи, а сега ....

А не им завиждам на хората в но.2 с тази искряща и бодяща очите белота. Преди време бях в едно заведение, точно по същия начин направено изцяло в бяло - ами трябваше да си сложа слънчевите очила, т.к ме заболяха очите.
Много непрактично!  Naughty

# 8
  • Мнения: 5 539
Гласувах за номер 13, онзи с Армани-мебелите.
Колкото повече го гледам, толкова повече ми харесва Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Гласувах.

# 10
  • Мнения: 4 300
От всички най ми допадна 14. След това 6.
Но някакси никой не ме грабна изцяло.
А всъщност дали критериите на конкурса включват съобразяване с някакви модни тенденции?

# 11
  • Мнения: 836
Много стерилно в тези домове  Tired
Не видях някакви по-интересни идеи. И нещо по-творческо... като в офис са ми повечето.
Единствено в хасиендата има някаква живинка...

# 12
  • Мнения: 14 491
ужасни са - тия хоря полудяват сигурно вътре. не на офис ами на болница приличат. а туй дето имитира хасиенда - да сложиш модерни мебели и трегери на тавана?!? хич не ми се връзва

# 13
  • София
  • Мнения: 1 826
Гласувах за 13. Мнооого прилича на обзавеждането, което ще бъде в новия ни дом. Който естествено, е много по-малък, но също толкова черно-бял и също толкова естествено, мебелите не са Армани, но... А и съм си харесала същата кръгла лампа...

Все едно съм си в къщи...

# 14
  • Мнения: 2 161
Повечето са бездушни,все едно гледам интериори от компютърни игри.Само това http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-13&lang=bg ми хареса.Тези хора са луди,толкова пари тръшкат за архитекти и дизайнери,и никаква индивидуалност.Все едно рафтове на аптека.

# 15
  • Мнения: 6 039
поне на 3 места видях моите лампи от хола, които сложихме преди повече от 3 години

и то точно в черната гама
какво да добавя

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Да имаш толкова пространство и да го направиш да прилича на офис.  Rolling Eyes Да платиш маса пари, за да те натикат да живееш в толкова стерилни и безжизнени жилища  Rolling Eyes Мисля си, че в жилището индивидуалността, а не модата трябва да е най-важното. Но явно хората с пари и дизайнерите не мислят така.

# 17
  • Мнения: 8 505
10 ми допадна най-много.

# 18
  • Мнения: 8 505
Съжалявам,постнах втори път едно и също,не ми позволява да го изтрия.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Напълно се отказах да гласувам.
Клонях към интериор №3, но като видях бункера, в който е разположен, просто... Sick

# 20
  • Мнения: 6 993
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-12&lang=bg
Това е изборът ми от предложените. Макар че в собствената си къща бих го направила в светло синьо или жълто. Grinning

# 21
  • Мнения: 295
Редовно купувам списанието, т.к. в момента съм на етап обзавеждане. Честно казано нито един от проектите не ме грабна. Все пак гласувах за номер 6, макар и компромисно и макар че този диван под стълбите много ме дразни. Ако живея там си мисля, че все ще се чудя кой ми ходи по главата и дали няма нещо да ми падне отгоре.

Според мен всички проекти са прекалено стерилни, прекалено стилизирани. Някой пък толкова футористични (дали се пише така тая дума? newsm78), че все едно си в космически кораб. Липсва им дух, уют и топлина, които са най-важни за мен, за да е успешен един интериор. Всеки може да наблъска куп изчанчени лампи и дивани и да го кръсти 'модерно'.

Май съм малко критична, но наистина ми се иска да виждаме и далеч по-земни предложения, наред с ултрамодерните.

  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих живяла в нито едно от тези жилища, да ме прощават авторите им Naughty Много лъскави, личи им колко са скъпи, но...точно на нещо от списание приличат, нещо необитаемо и непригодно за обитаване LaughingОт всичките интериори, си харесах общо взето една лампа и един паркет Rolling Eyes

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не знам...аз ли съм повредена, но явно пък не съм, защото преобладаващити мнения в темата се припокриват с моето - не е уютно в тези къщи. Даже не мога да ги нарека дом, защото домът предполага топлина и атмосфера, а те нямат.

# 24
  • Мнения: 14 491

Май съм малко критична, но наистина ми се иска да виждаме и далеч по-земни предложения, наред с ултрамодерните.

и на мен ми се иска но няма как да стане след като самото списание публикува архитектурни решения на архитекти които работят само с определени фирми за мебели и интериор и всъщност по този начин се прави реклама на тези фирми и се налага този начин на обзавеждане. аз лично съм изненадана че тук повечето мнения са като моето, защото отвсякъде ни заливат само тия ултрамодерни интериорни решения.

# 25
  • BG
  • Мнения: 793
I az kato Nadia79 си запазих доста идеи от миналата година, но тази съм много тразочарована  Sad Гласувах с много резерви.

# 26
  • Мнения: 5 539
Наистина ми е интересно, що за хора живеят в тези жилища...

# 27
  • Мнения: 811
Гласувах за интериор 11. Някакси най-ми допадна. Хем модерно, хем уютно  Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 252
На 8-я ми харесва гледката, която се открива - много светлина и зеленина има. Иначе не ми хареса нито един Naughty

# 29
  • Мнения: 486
На мен пък от почти всеки ми хареса по нещо. Някой знае ли как се постига огледалният ефект на тавана?

# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нещо тази година нито един интериор не можа да ме впечатли...... избрали са ги едни еднотипни, скучни и черно/бели.  Tired



Peace
И аз това щях да напиша.
Тези интериори вообще не ме впечатлиха  Stop

# 31
  • Мнения: 2 013
На 8-я ми харесва гледката, която се открива - много светлина и зеленина има. Иначе не ми хареса нито един Naughty

Аз точно в 8-ия се загледах, без да ми харесва всичко в него. Но поне има нещо топло в старите мебели, вплетени в модернистичните идеи на дизайнера - пишеше, че е било по настояване на соственика.

# 32
  • Мнения: 46 526
Гласувах за Номер 11  Peace

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Не знам дали е стар, но е като в болница.  Sick А ти от къде си толкова запозната???
На мен като цяло нито едно не ми хареса, но от всички има по нещо което ми допада.

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 22:05 от Tinka79

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм за 14

http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-14&lang=bg

# 35
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Най ми допадна Интериор 8
 за него и гласувах

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
На мен пък от почти всеки ми хареса по нещо. Някой знае ли как се постига огледалният ефект на тавана?

Или с мазилка тип "stucco" или с материал тип "barrisol" - ПВЦ платно за мембранни тавани.

# 37
  • Мнения: 6 039

Не знам дали е стар, но е като в болница.  Sick А ти от къде си толкова запозната???
На мен като цяло нито едно не ми хареса, но от всички има по нещо което ми допада.


Това е апартамента на собственика на списание 1,

все пак съм архЕтка, запозната съм с доста неща Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 013


Не знам дали е стар, но е като в болница.  Sick А ти от къде си толкова запозната???
На мен като цяло нито едно не ми хареса, но от всички има по нещо което ми допада.

[/quote]

Това е апартамента на собственика на списание 1,

все пак съм архЕтка, запозната съм с доста неща Mr. Green

[/quote]

А.А. ли е собственик на списанието сега?

# 39
# 40
  • Мнения: 8 917
10 или 16

# 41
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Не знам дали е стар, но е като в болница.  Sick А ти от къде си толкова запозната???
На мен като цяло нито едно не ми хареса, но от всички има по нещо което ми допада.


Това е апартамента на собственика на списание 1,

все пак съм архЕтка, запозната съм с доста неща Mr. Green


Добре е да знам, може да опра до теб. Имаме земя в кв. Левски, където ще се строи....., и кой знае? Видях, че и ти си от Варна.

# 42
  • Мнения: 6 039
ако няма да си го инвестирате самостоятелно, а наемете строителна фирма - обикновено тя си избира архитекта /ите/ Wink

# 43
  • Мнения: 2 013

Познавам го, т.е. познавах го преди 10-ина години, не ме учудва, че е избрал такъв стил на обзавеждане.
А в Наш дом снимат и по-стари интериори, наскоро бяха снимали къщата на Лили Иванова.

# 44
  • Мнения: 11 316
А да видяхте някъде детска стая?  Thinking
Нищо не ми грабна окото.
Някои детайли от 8, но... zаради вкуса на самия собственик.
Няма цвят, няма живот. Не офис, ами като zа уличен парк направо ooooh!

# 45
  • Мнения: 448
Не съм специалист, няма смисъл да коментирам интериорите, но без замисляне гласувах за "Зелените пространства" №2 , Двор на покрива. Нещо, което бих пожелала за себе си.

# 46
  • Мнения: 486
На мен пък от почти всеки ми хареса по нещо. Някой знае ли как се постига огледалният ефект на тавана?

Или с мазилка тип "stucco" или с материал тип "barrisol" - ПВЦ платно за мембранни тавани.

Stucco, доколкото знам е обикновена замазка, не виждам как може да се постигне такава огледална гладкост. По-вероятно ми е изглежда да е barrisol..., но все пак някой не знае ли със сигурност?

# 47
  • Мнения: 13 191
Най ми харесаха 8, 11 и 15. Като се чудех защо, разбрах, че всъщност харесвам гледката от прозорците им  Simple Smile

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 66
   Толкова много еднотипни, бездушни и конвенционални жилища, участващи в уж престижен конкурс на уважавано списание не бях виждала. Всякаква липса на индивидуалност, характер, да не говорим за уют, защото такъв напълно липсва.
    Това за мен е навиране/грубо казано/ на пари в очите на хората, а не на стил.
    Жалко е че известни и кадърни архитекти залагат имената си и се съобразяват с налудничавите изисквания и претенции на парвенюта и новобогаташи.
    Повечето интериори ми приличат на скъпоструващи психиатрични клиники или луксозни офиси. Никъде не открих и намек за дом или пък "недай си боже"уютна атмосфера.
    В крайна сметка се е получило "много шум за нищо"!!!!!!!

# 49
  • Мнения: 836
Чудно ми е какъв е този човек, на който му харесва да живее сред този мръчкав, макар и много модерен (явно все още) цвят на това жилище( като акцент ми харесва, но само и единствено това Confused):

http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-16&lang=bg
Имам чувството, че гледам филм от старите ленти...

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 23:58 от SilIli

# 50
  • Мнения: 1 418
Никакви признаци на живот в тези домове.
Най ми допадна 13.(Въпреки това)
Някакси неуютно седи всичко,като на изложба.

# 51
  • Мнения: 1 449

Познавам го, т.е. познавах го преди 10-ина години, не ме учудва, че е избрал такъв стил на обзавеждане.
А в Наш дом снимат и по-стари интериори, наскоро бяха снимали къщата на Лили Иванова.

Домът на Лили Иванова беше сниман по повод новите й мебели на Fratelli Radice

# 52
  • Мнения: 1 449

И някъде преди толкова го имаше сниман в друго списание за интериор и обзавеждане, може би в "Домът днес и утре"

# 53
  • Мнения: 77
   Толкова много еднотипни, бездушни и конвенционални жилища, участващи в уж престижен конкурс на уважавано списание не бях виждала. Всякаква липса на индивидуалност, характер, да не говорим за уют, защото такъв напълно липсва.
    Това за мен е навиране/грубо казано/ на пари в очите на хората, а не на стил.
    Жалко е че известни и кадърни архитекти залагат имената си и се съобразяват с налудничавите изисквания и претенции на парвенюта и новобогаташи.
    Повечето интериори ми приличат на скъпоструващи психиатрични клиники или луксозни офиси. Никъде не открих и намек за дом или пък "недай си боже"уютна атмосфера.
    В крайна сметка се е получило "много шум за нищо"!!!!!!!


  Много точно казано, напълно съвпада с моето мнение! Ужасни изкилифищени неща, напълно несъобразени едно с друго, а казват че това било интересна смесица на ретро с ново и модерно!  Naughty А №2 - не Огледална, а БОЛНА белота!!!

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всички мебели ми харесват , но могат да се съчетаят по по- добър начин

# 55
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Много показност и никакъв уют за съжаление.
Наистина миналата година имаше много добри решения, но таз годишния конкурс, не съм на същото мнение

# 56
  • Мнения: 486
А някъде могат ли да се видят снимките от миналогодишния конкурс?

# 57
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
гласувах за 11

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всичко ми е еднакво за това и не гласувах.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
На мен пък от почти всеки ми хареса по нещо. Някой знае ли как се постига огледалният ефект на тавана?

Или с мазилка тип "stucco" или с материал тип "barrisol" - ПВЦ платно за мембранни тавани.

Stucco, доколкото знам е обикновена замазка, не виждам как може да се постигне такава огледална гладкост. По-вероятно ми е изглежда да е barrisol..., но все пак някой не знае ли със сигурност?

Не е замазка, а вид мазилка, както съм писала. По-точно е дори повърхностна обработка на мазилка, огледалният ефект се постига със съответните пълнители.

# 60
  • Мнения: 2 641
кефи ме спалнята на номер 6 - точно от това имам нужда - така си представям една стая за почивка и да спя и спя и спя...който си е гледал сам неспящото две годишно дете знае какво имам предвид  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 51
Допада ми интериор 8, но не изцяло. Бих добавила в него по нещо от всички други, а също и съпруг и две деца с мазни ръчички. Тези интериори са за стари моми/ергени.

# 62
  • Мнения: 811
Гласувах  Peace
За номер 12.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 079
Ау!  smile3512 В тези къщи и апартаменти живеят ли хора?!  smile3516
То като че ли не са жилища, а  музеи!  smile3514
Има някои страхотни идеи, ама не бих живяла в такава черно-бяла стерилност! smile3513

# 64
  • Мнения: 44
 clean cleanЗа такъв лукс трябват доста парички.Цял ден трябва да се чисти и бърше прах.Ами ако дойдат гости?

# 65
  • Мнения: 51
Номер 8 ми допада, но бих взела по някой елемент от всички останали. Мечтата ми е да имам стерилна къща, но с две беснеещи деца и мъж, който мисли, че като напазарува мляко и хляб е извършил подвиг, едва ли някога ще разбера какво е да живееш в такава атмосфера. Също така си представям тази къщурка да ми е на брега на морето...

# 66
  • Мнения: 1 464
Нито един не ми хареса...за съжаление SadНе мога да гласувам.Няма цвят,няма живот SadАз си падам по цветовете,не обичам бяло и черно и блези пастелни тонове SickАко са такива трябва да има нещо за акцент-шарен килим,една стена в по-ярки цветове или тапет,лампи,вази и тн.
По принцип не харесвам и списанието Наш Дом Naughty

# 67
  • Мнения: 1 101
Гласувах за номер 3  Peace

# 68
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Българска работа. Вижте руснаците какво правят. Аз всичко от тук харесах просто нямам думи. Shocked
Проектите от 2003г. са по добри от нашите. Ето сайта.
http://master-service.ru/gallery/interior/#2003

# 69
  • Мнения: 1 202
Гласувах за номер 13 .  Mr. Green Обаче се чудя и аз в тези жилища не живеят ли хора та всичко блести от чистота ? Thinking

# 70
  • Мнения: 11 316
Българска работа. Вижте руснаците какво правят. Аз всичко от тук харесах просто нямам думи. Shocked
Проектите от 2003г. са по добри от нашите. Ето сайта.
http://master-service.ru/gallery/interior/#2003

Мдаааа.
Тук дори има и детски стаи.
На светлинни години напред са. Peace

# 71
  • Мнения: 486
А според мен руснаците са доста по-слаби. В повечето от дизайните им липсва завършеност, някак прекалено плоски са. Вярно, използвали са повече цветове по стените, но не винаги по-шарено значи по-хубаво! Peace

# 72
  • Мнения: 3 479
Ау!  smile3512 В тези къщи и апартаменти живеят ли хора?!  smile3516
То като че ли не са жилища, а  музеи!  smile3514
Има някои страхотни идеи, ама не бих живяла в такава черно-бяла стерилност! smile3513

Е, ти пък! Никой няма да снима прашна и разхвърляна къща. Нали няма да се виждат всички елементи на интериора! Многото вещи пречат да се видят идеите на дизайнера. Ако има такива, де  Laughing
Нашият апартамент го снимаха по настояване на дизайнерката. Тя много искаше да се публикува. От мебелите бяха махнати личните ни вещи, снимките, както не бяха снимани и някои части на стаите, които тя смята, че не са за показ (например телевизорите, колоните в хола, където се виждат кабелите, макар те у нас да са максимално скрити).

Офф, нашият апартамент не е в тази класация, да не си помислите нещо. Иначе холът ни е в черно и бяло и хич не е стерилен. Просто такива са модните тенденции в момента, какво да се прави ...

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 21:27 от gal4e

# 73
Българска работа. Вижте руснаците какво правят. Аз всичко от тук харесах просто нямам думи. Shocked
Проектите от 2003г. са по добри от нашите. Ето сайта.
http://master-service.ru/gallery/interior/#2003

Мдаааа.
Тук дори има и детски стаи.
На светлинни години напред са. Peace
набързо погледнах снимките....Mного интересен е руския сайт-някак си по реален и по уютни са  представените решения. И по-практични. Като видя една мивка в баня и ми е смешно-който е опитал две мивки знае за какво говоря Peaceда не говорим за кухни и някакви измислени столове в които се съмнявам че са удобни, или стъклени мивки newsm78 не е само до стерилност-просто са едни такива "сухи" за мен Laughing Аз искам да живея там а не да показвам LaughingИ да се чисти лесно и да изглежда добре и да не е натруфено, но не и толкова "изчистено".

# 74
  • Мнения: 6 039
за руснаците - не съм съгласна

от гледна точка на дизайна, никак не са напред
те работят в сладникъв стил - тип руски нео барок
не харесвам руските интериори, те просто нямат аналог,
лъскави, натруфени, от всичко по малко
и ПРОМИШЛЕНИ КОЛИЧЕСТВА ГИПСОКАРТОН  Sick


от гледна точка на дизайна, БГ интериорите са много по-добри, друг е въпроса дали много от нас/вас/ са дорасли да ги разберат. нека никой не се обижда, не това е целта ми


направи ми впечатление, че много от майките, попитаха - "що за хора биха живели в такива домове?"

ами такива като мен
аз лично бих живяла
ето например моята кухня е бяла, безветна, но мен лично ме прави много щастлива
http://images.malena2004.multiply.com/image/5/photos/254/500x500 … KoKouXlWEcruPdd2w

за едно съм съгласна - в интериорите, обект на тази тема, липсва текстила, килимте, картините

# 75
Maлена, всеки има вкус и възможности.  StopИ след това как изглежда е компромис.Не мога да се убедя че една шепа народ като българите ще имат по добър дизайн от руснаците, които с нищо не са по долу от нас, но далеч не искам да казвам че разбирам. Аз погледнах набързо първия апартамент, които има също има бели шкафчета и ми хареса и не мисля че е в бароков стил, нито е лъскав и натруфен-докато тези интериори на годината нещо са едни стерилно сухи и според мен непрактични. Аз не претендирам да съм дорасла или не, но едно виждам масовката в БГ е доста евтини материали на доста скъпи цени и всички претендират че това е дизайн. Предполагам че и ти си правила компромиси с цената-никой от нас не е достатъчно богат да го прави както иска. И какво като използват гипсокартон newsm78 Нали това за стените става въпрос или съм  в грешка.
Ето за пример номер 6-много добре изглежда, но Stop-избрах напосоки този номер
-стъклени стълби Laughing Laughing Joy
-телевизора е на доста странно място
-аз лично не харесвам шперплат, или фурнири, а масите ми се струват такива и едни лековати малко
-материала на дивана-не съм сигурна-на картинката е добре, но ми изглежда или евтин, или бодлив
-мивката в банята-никой от нас не кляка да си бърше ръцете Laughing-ако мивката е нормална височина кърпата ще ми дойде до коленете, и какво нямате ли нужда от плот около мивката newsm78 и още такива подобни неща които са практични-които са част от живота ... Не искам да ставам роб на къщата-имам нужда от повече пространство, повече шкафчета, искам да гледам плазмен или LCD телевизор от нужното разстояние... иска ми се да видя реален дизайн, който да мога да си позволя, да изглежда добре, да е съчетано всичко. Не всички имат чистачки, бавачки и кротки деца и летят из къщата Laughing. И аз предпочитам стъкло но не става и аз искам всичко да ми от до но не ми се дават толкова пари. Аз виждам че имаш вкус и разбираш за какво говориш и нищо лично но явно на повечето от нас ни се струва така и се питаме кои иска да живее там.
Нищо лично, напротив и аз имам нужда от съвет,защото залитам понякога на по евтино и правя компромиси а не трябва чак до такава степен  bouquet

# 76
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Malenna   и аз смятам, че е въпрос на вкус, а не на дораслост или разбиране. И не всички са в бароков стил имше такива 2 най много 3, повечето са модерни. За мен домовете са практични и уютни, много ефектни и с малко пари правени.  Което за мен ги прави идеални, бих живяла във всеки един от домовете, за разлика от представените от БГ. И пак казвам това е въпрос на виждане и личен вкус, чисто мое мнение.

# 77
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Българска работа. Вижте руснаците какво правят. Аз всичко от тук харесах просто нямам думи. Shocked
Проектите от 2003г. са по добри от нашите. Ето сайта.
http://master-service.ru/gallery/interior/#2003


 Sick ..не си падам ...нашите са много по стилни ..... но на баба ми много биха харесали

# 78
  • Мнения: 11 316
за руснаците - не съм съгласна

от гледна точка на дизайна, никак не са напред
те работят в сладникъв стил - тип руски нео барок
не харесвам руските интериори, те просто нямат аналог,
лъскави, натруфени, от всичко по малко
и ПРОМИШЛЕНИ КОЛИЧЕСТВА ГИПСОКАРТОН  Sick

ами такива като мен
аз лично бих живяла
ето например моята кухня е бяла, безветна, но мен лично ме прави много щастлива
http://images.malena2004.multiply.com/image/5/photos/254/500x500 … KoKouXlWEcruPdd2w

за едно съм съгласна - в интериорите, обект на тази тема, липсва текстила, килимте, картините


Маленна, zа руснаците ми направи друго впечатление, zаради  което ми допаднаха.
Повечето мебели, които видях са икейски диzайн. Схващаш накъде бия нали?
Не можеш да сравняваш икейския диzайн zа "простолюдието" с иzискания диzайн zа малцина, като покаzаните неща в Наш дом.
Аz също съм съгласна с подчертаното от теб. Липсва "душата" на тия домове. А тя идва точно от текстила, картините, ако щеш дори снимките по рафтовете или някоя и друга раzхв0рляна дреха.
Хареса ми кухнята ти. Но... стои уютно, а не като в списание.
Заради цветните листчета по хладилника, zаради покривката и купата на масата.
Има живот там.  Peace

# 79
secretgarden , може ли да видим?

Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden , може ли да видим?

Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

  ooooh! .... имах предвид решенията на нашите дизайнери ....  Embarassed ..не съм го написала разбираемо ... извинете ....  Laughing ....

# 81
  • Мнения: 11 316


Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

Не ме карай да ти вадя подред стаите и да ти цитирам дословни кое кое е.
Едно, че са евтини, да не говорим zа това как иzглеждат.

В едно обаче Маленна е още права. Не сме дорасли още в България zа такъв диzайн.
Докато няма обособена и стабилна средна класа, стабилност в цялата икономика, просто можем само да мечтаем zа толкова просторни жилища, zа такъв лукс да ни дойде диzайнер у дома и да ни направи решение zа цялото жилище.

# 82
  • Мнения: 14 491

В едно обаче Маленна е още права. Не сме дорасли още в България zа такъв диzайн.
Докато няма обособена и стабилна средна класа, стабилност в цялата икономика, просто можем само да мечтаем zа толкова просторни жилища, zа такъв лукс да ни дойде диzайнер у дома и да ни направи решение zа цялото жилище.


що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

# 83
  • Мнения: 486
що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

Може би не знаеш къде да гледаш? newsm78

# 84
Вечерница, просто ми е интересно евтини ли ти се виждат, грозни ли?нали за руските говорим? Аз не се загледах много само няколко погледнах и ми харесаха повече от няколкото български интериора на годината в списанието. На мен българските ми изглеждат малко евтинки...Тук има няколко телевизионни програми 24 часа предавания за къщи, дизайни, интернационални и подобни-ами не е само погледа на дизайнера-иска се и функционалност. И не съм видяла скъпи дизайни не от дърво PeaceДаже по-скъпите за мебели имат тенденция дърво и фурнир отгоре.  И нека не определяме кой за какво е дорасъл-просто коментираме и говорим за жилища за живеене,а не отнесени дизайни, които са неудобни за живеене. Сега и средната класа намесихме Laughing
Това че на някои му харесва този стил, на друг друг-ако е направено добре и удобно за живеене бих казала не съм по бароковия стил и точка, а не че не сме дорасли да разбираме. Ето secretgarden каза че не е неин стил и се приключи. Аз го гледам и от гледна точка на приложимост и аз искам да си открадна някоя идеа за мен LaughingОще не мога да се убедя че са супер стилни стъклените стълби и кърпата за бърсане да ми е на нивото на коленете Laughing

# 85
  • Мнения: 486
Вечерница, просто ми е интересно евтини ли ти се виждат, грозни ли?нали за руските говорим?

На мен също ми е интересно! Не можах нещо да се ориентирам в мненията на Вечерница - хем й харесали, хем били евтини, Икейски тип.

На мен българските ми изглеждат малко евтинки...
И не съм видяла скъпи дизайни не от дърво PeaceДаже по-скъпите за мебели имат тенденция дърво и фурнир отгоре.

Трудно ми е да преценя от няколко снимки кое е скъпо, кое е евтино, кое е дърво, кое - не.  На мен някои от мебелите на руския сайт ми се сториха под нивото на Икеа, но може и да греша. За фурнира, струва ми се, че не си права. Всъщност повечето от скъите мебели, които съм виждала са били от фурнир, а не дърво. Но да попитам все пак... колко скъпо е скъпо??

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 09:51 от Ellie

# 86
  • Мнения: 6 039
понеже виждам че мнението ми предивзвиа доста дискусии ще поясня няколко неща. опитвайки се да ме разберете по- добре

1. погрешно е за тези интериори да се гласува от непросфесионалисти   - каквито сте повечето вие тук. Много ясно че няма да ви харесат, просто защото това е дизайн, а не просто обзавеждане

2. УРИЕЛ,  що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

сигурна съм, че не гледаш списания за дизайн, а списания за обзавеждане. Има голяма разлика. Всяка година съм поне на 3 изложения в Европа. Там няма да видиш нищо от Брава Каза или някое от списанията, които се пордават по реповете.
Абонирана съм за списания, които представят новостите в дизайна и повярвайте ми, те се измислят от хора, които са много далеч от нас. Но това не значи че един ден няма да им се радваме. Просто трябва да пораснем.
Това не са просто списания, това са алманаси.

искам да ви кажа, че руските интериори са станали наричателно за подигравателно в нашите среди. Така че не се хвашайте за думата Барок. Тя е за да ви накарам да се вгледате в натруфените ниши, и префарцунени тавани. Отказвам да ги коментирам повече.
русаците може да са 80 000 000 милиона, но ето че на последния конкурс на Естетика /итал. списание за фризьори/ спечели именно БГ дизайн на Салон Арлет. Който е ходил, знае че той е точно в този хладен бяло/черен стил.
ама е оценен от професионалисти и е призиран сред салони от цял свят.
Така, че бройката няма значение. Руската школа е много силна само в 1 - техника.

на никого не казвам как да обзаведе дома си, това изобщо не ме интересува. но не сте никак прави да се изказвате толкова крайно за тези интериори.
кажете усещанията си, ама първо се информирайте преди да плюете

# 87
  • Мнения: 3 479
Няма да цитирам Маленна, но често я чета и са ми много интересни мненията и сега искам да подкрепя гориният й постинг.
Съвсем вярно е, че много от нас не са дорасли да разберат дизайна на жилище в чистия му вид. Тъй като ни е с мъжа ми смятаме, че е по-лесно да се ползват професионалисти за дадена работа, вместо да откриваме топлата вода, решихме за обзавеждането на нашето първо жилище да ползваме услугите на дизайнер. Смея да твърдя, че избрахме една от най-добрите дизайнерки на жилищен интериор в БГ, а може и най-добрата да е. Нямам точна класация. Първият сблъсък с нейните идеи за нашето жилище просто ме `изкъртиха` (простете за израза, обаче е много точен). Трябваше ми доста време, за да ги асимилирам и приема. Няма да ви занимавам с душевните си терзания, обаче вярвайте ми беше ми много трудно. Докато контактувахме с нея обаче научих много неща и наистина `порастнах` в много отношения. Тя също нагоди своя стил към нас. Просто нямаше как, за семейство с три деца си трябва практично жилище. Сега смея да кажа, че домът ми е прекрасен благодарение на нея живеем в прекрасно организиран и много красив дом (разбира се, че си има и недостатъци, обаче площта е ограничена и предварително зададена от друг). Всеки, който е идвал у нас е видял, че всяко кътче е използвано практично за нуждите на семейството и в същото време апартаментът има стил, а и носи атмосферата на семейния ни живот.
Така, че в случая с интериорния дизайн много важи поговорката, че не всичко което хвърчи се яде. А и много зависи, кой е живее в жилищено и за какви цели го използва. Тогава дизайнерът го проектира и според нуждите на клиента.
Простете за многословието, исках само да кажа, че в много случаи може да гледаме, но да не виждаме, поради липсата на знания и разбиране в дадена област.
 Simple Smile

# 88
  • Мнения: 143
има и хубави, но голямата част приличат на шоу-рум

# 89
  • Мнения: 2 386
Чудно ми е какъв е този човек, на който му харесва да живее сред този мръчкав, макар и много модерен (явно все още) цвят на това жилище( като акцент ми харесва, но само и единствено това Confused):

http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-16&lang=bg
Имам чувството, че гледам филм от старите ленти...

Всъщност,аз  Sunglasses
Много ми допада.Винаги съм мечтала да имам такова жилище.Въпрос на индивидуалност и вкус е.

# 90
  • Мнения: 486
gal4e, а имаш ли нещо против да покажеш снимки? За душевните ти терзания също ще ми е интересно да прочета.

исках само да кажа, че в много случаи може да гледаме, но да не виждаме, поради липсата на знания и разбиране в дадена област.
А също и поради факта, че списанията, телевизията, мебелните фирми са ни натрапили някаква рамка и е трудно да се приемат неща, които не се вписват в нея.

# 91
  • Мнения: 14 491
ето къде разглеждам аз http://www.floridadesign.com/web/

# 92
  • Мнения: 11 316
Вечерница, просто ми е интересно евтини ли ти се виждат, грозни ли?нали за руските говорим?

На мен също ми е интересно! Не можах нещо да се ориентирам в мненията на Вечерница - хем й харесали, хем били евтини, Икейски тип.

Руските ми харесаха, zащото са евтини, zащото са zа нормалните потребители, zащото са обzавеждане, а не диzайн.
Диzайн е това, което е публикувано в Наш дом.
За него не сме дорасли.
Надявам сега да съм станала ясна.
погрешно е за тези интериори да се гласува от непросфесионалисти   - каквито сте повечето вие тук. Много ясно че няма да ви харесат, просто защото това е дизайн, а не просто обзавеждане

# 93
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Руските ми харесаха, zащото са евтини, zащото са zа нормалните потребители, zащото са обzавеждане, а не диzайн.
Диzайн е това, което е публикувано в Наш дом.
За него не сме дорасли.
Надявам сега да съм станала ясна.

Ей затова говорих и аз. Освен това имайте в предвид, че това не е конкурс за обзавеждане, дизайн и интериор (до колкото аз разбирам), а са апартаменти давани под наем (е как очаквате да са скъпи). Е моля ви се кажете ми тук в БГ, можете ли да наеми подобно жилище, ако намерите кажете ми за да го наема аз (така или иначе ще излизаме на квартира до няколко месеца).

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 15:57 от Tinka79

# 94
  • Мнения: 1 449
gal4e

Мисля че те разкрих  Mr. Green
Първо, дизайнерката - имам една много любима и ми се струва, че говориш за нея - Р.Г. ли е? Grinning Много обичам стила й, перфектното организиране на пространството, смесицата от висок дизайн е качествено българско производство.
Второ, апартаментът. Ако дизайнерката е този въпросен архитект, мисля се сещам за интериора, който най- вероятно ще участва в интериор на годината догодина - съвсем скоро беше представен.  Grinning Пресен-пресен. И както винаги, чудесно решение, стил с почерк! Браво! И на нея и на вас!  Heart Eyes

# 95
  bouquet

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 22:11 от SimonaMona

# 96
  • Мнения: 3 479
gal4e

Мисля че те разкрих  Mr. Green
Първо, дизайнерката - имам една много любима и ми се струва, че говориш за нея - Р.Г. ли е? Grinning Много обичам стила й, перфектното организиране на пространството, смесицата от висок дизайн е качествено българско производство.
Второ, апартаментът. Ако дизайнерката е този въпросен архитект, мисля се сещам за интериора, който най- вероятно ще участва в интериор на годината догодина - съвсем скоро беше представен.  Grinning Пресен-пресен. И както винаги, чудесно решение, стил с почерк! Браво! И на нея и на вас!  Heart Eyes

Брей, туй многодетните майки са опасна работа.  Laughing Разкри ме и много се радвам, че ти харесва това което си видяла.  newsm03

# 97
  • Мнения: 6 167
да си призная всичките ми харесват  Blush и във всяко предложение бих се проектирала идеално да живея, ама няма  Wink
не са ми бездушни, харесват ми линеарни, просторни неща. мечтая си за големи прозорци за разнообразно осветление и тн..
на мен ми харесва номер 5., но нямам време да разгледам всички предложения в детайли.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 23:17 от Lennie

# 98
  • Мнения: 22 963
Гласувах за интериор номер 3
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-3&lang=bg
Аз по принцип харесвам модерни и минималистични линии,но не съвсем стерилни.Макар,че в този интериор има доста излишни неща,избрах го заради общия вид.Хареса ми този,даже си бях купила списанието заради него.В една тема бяха небдили ,че и моята къща е стерилна,но аз в такава атмосфера се увствам добре.Всичко подредено,под конец,без  излишни детайли.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 12:33 от ДесиХ2

# 99
  • Мнения: 22 963
Няма да цитирам Маленна, но често я чета и са ми много интересни мненията и сега искам да подкрепя гориният й постинг.
Съвсем вярно е, че много от нас не са дорасли да разберат дизайна на жилище в чистия му вид. Тъй като ни е с мъжа ми смятаме, че е по-лесно да се ползват професионалисти за дадена работа, вместо да откриваме топлата вода, решихме за обзавеждането на нашето първо жилище да ползваме услугите на дизайнер. ...............................................................................
 Simple Smile

напълно съгласна с теб и Маленна.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 12:35 от ДесиХ2

# 100
  • Мнения: 1 655
...
Просто нямаше как, за семейство с три деца си трябва практично жилище. Сега смея да кажа, че домът ми е прекрасен благодарение на нея живеем в прекрасно организиран и много красив дом (разбира се, че си има и недостатъци, обаче площта е ограничена и предварително зададена от друг). Всеки, който е идвал у нас е видял, че всяко кътче е използвано практично за нуждите на семейството и в същото време апартаментът има стил, а и ...

Дали е удобно да покажеш някоя снимка ?

# 101
  • Мнения: 1 449

Брей, туй многодетните майки са опасна работа.  Laughing Разкри ме и много се радвам, че ти харесва това което си видяла.  newsm03

 Laughing Ура! Радвам се че познах и че многодетна майка живее в такава красота! smile3503
Много любов, хармония и разбирателство в прекрасния ви дом!

# 102
  • Мнения: 22 963

Брей, туй многодетните майки са опасна работа.  Laughing Разкри ме и много се радвам, че ти харесва това което си видяла.  newsm03

 Laughing Ура! Радвам се че познах и че многодетна майка живее в такава красота! smile3503
Много любов, хармония и разбирателство в прекрасния ви дом!
Искаме снимки,така и така си разкрита вече. Grinning

# 103
  • Мнения: 1 547
искам да ви кажа, че руските интериори са станали наричателно за подигравателно в нашите среди.

Кои са тези "среди"  newsm78 Възможно ли е да познаваш и да работиш с всеки един представител на въпросните "среди", та да обобщаваш така категорично? Има безкрайно много твои колеги, от които съм чувала точно обратното - че руснаците са далеч по-напред по отношение на интериор, дизайн и прочее, и че италианците от години циклят на едно и също място. Това не е мое мнение, разбира се, защото за мен интериорът не е въпрос на правилни "среди" и модни тенденции, а на комфорт и излъчване, но е мнение на твои колеги, които работят в чужбина, имат по два рафта с награди и си купуват по 3 списания /пардон, алманаха/ на ден. Целта ми не е да се заяждам, в никакъв случай!, но не мисля, че изкуството позволява субективни мнения на професионалисти, които от толкова много знания и изложения са забравили, че основната им цел е не да следват школи и течения, а да одухотворяват и създават обитаем комфорт.

Другото, което мисля по въпроса е, че БГ творците на интериор имат прекалено много самочувствие и прекалено малко постижения - все пак повечето "дизайнерски решения" из нашите списанийца за обзавеждане и вътрешен дизайн са взаимствани по много неприятен начин от чуждестранни такива, и това не е тайна! Награда за БГ интериор, връчена от италианско фризьорско списание мен лично не ме впечатлява особено, както не може да ме впечатли сп."Наш дом" при наличието на руското сп."Salon", да кажем.

# 104
  • Мнения: 3 479

Брей, туй многодетните майки са опасна работа.  Laughing Разкри ме и много се радвам, че ти харесва това което си видяла.  newsm03

 Laughing Ура! Радвам се че познах и че многодетна майка живее в такава красота! smile3503
Много любов, хармония и разбирателство в прекрасния ви дом!
Искаме снимки,така и така си разкрита вече. Grinning

Уф, аз с моите постинги целях друго. Просто исках да обясня, че е възможно съвместяването на удобство и практичност с дизайн. Не ми е било цел да се показвам. Досега не съм публикувала снимки тук, защото във форума често това не се посреща добре. Все ще се намери някой, който да каже, че се самоизтъкваш и фукаш Sad

# 105
Галче, ти пък LaughingДай да видим-ако искаш прати на лични на който иска Hug Имала си възможност направила си го! Аз имах друг постинг като последен но го изтрих  и сложих цветенца защото явно няма да се разберем кой какво иска да каже и просто си гледам сега-аз обичам да гледам всичко-когато реша да критикувам някой ме е настъпил доста затова или просто е очевадно. Слоги ги за 24 часа да ги видим и кой видял видял -после ако искаш ги изтрий

# 106
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.interiordesign.net/id_newproduct/CA6414502.html?category=Flooring

Сайта е Green

# 107
  • Мнения: 1 465
Малко са студени проектите.
Най-ми допаднаха N°6 и N°11, но не изцяло. N°11 има хубава кухня, трапезария и спалня, а N°6 има по-меко излъчване от останалите. Повечето бани не ми харесаха - с тази кръгла мивка/вярно че беше до скоро на мода, но аз не мога да я възприема. Sick

# 108
  • Мнения: 1 403
На мен най ми допада 4 номер  Peace

# 109
  • Мнения: 63
Уф, аз с моите постинги целях друго. Просто исках да обясня, че е възможно съвместяването на удобство и практичност с дизайн. Не ми е било цел да се показвам.

Снимки! Искаме снимки!   Simple Smile

Досега не съм публикувала снимки тук, защото във форума често това не се посреща добре. Все ще се намери някой, който да каже, че се самоизтъкваш и фукаш Sad

Да, а това е твърде вероятно  Confused

# 110
  • Мнения: 4 300

Брей, туй многодетните майки са опасна работа.  Laughing Разкри ме и много се радвам, че ти харесва това което си видяла.  newsm03

 Laughing Ура! Радвам се че познах и че многодетна майка живее в такава красота! smile3503
Много любов, хармония и разбирателство в прекрасния ви дом!
Искаме снимки,така и така си разкрита вече. Grinning

Уф, аз с моите постинги целях друго. Просто исках да обясня, че е възможно съвместяването на удобство и практичност с дизайн. Не ми е било цел да се показвам. Досега не съм публикувала снимки тук, защото във форума често това не се посреща добре. Все ще се намери някой, който да каже, че се самоизтъкваш и фукаш Sad

Какво ти пука? Аз например не го възприемам като фукане, а като гордост и споделяне на постиженията. Също така и като източник на идеи и мнения. Понякога дори от непрофесионалисти могат да се получат ценни идеи.
Като влезеш с някоя приятелка в магазин и я попиташ как ти стои дадена дреха е почти същото:)

Общи условия

Активация на акаунт