Изберете интериор на годината

  • 8 141
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
Maлена, всеки има вкус и възможности.  StopИ след това как изглежда е компромис.Не мога да се убедя че една шепа народ като българите ще имат по добър дизайн от руснаците, които с нищо не са по долу от нас, но далеч не искам да казвам че разбирам. Аз погледнах набързо първия апартамент, които има също има бели шкафчета и ми хареса и не мисля че е в бароков стил, нито е лъскав и натруфен-докато тези интериори на годината нещо са едни стерилно сухи и според мен непрактични. Аз не претендирам да съм дорасла или не, но едно виждам масовката в БГ е доста евтини материали на доста скъпи цени и всички претендират че това е дизайн. Предполагам че и ти си правила компромиси с цената-никой от нас не е достатъчно богат да го прави както иска. И какво като използват гипсокартон newsm78 Нали това за стените става въпрос или съм  в грешка.
Ето за пример номер 6-много добре изглежда, но Stop-избрах напосоки този номер
-стъклени стълби Laughing Laughing Joy
-телевизора е на доста странно място
-аз лично не харесвам шперплат, или фурнири, а масите ми се струват такива и едни лековати малко
-материала на дивана-не съм сигурна-на картинката е добре, но ми изглежда или евтин, или бодлив
-мивката в банята-никой от нас не кляка да си бърше ръцете Laughing-ако мивката е нормална височина кърпата ще ми дойде до коленете, и какво нямате ли нужда от плот около мивката newsm78 и още такива подобни неща които са практични-които са част от живота ... Не искам да ставам роб на къщата-имам нужда от повече пространство, повече шкафчета, искам да гледам плазмен или LCD телевизор от нужното разстояние... иска ми се да видя реален дизайн, който да мога да си позволя, да изглежда добре, да е съчетано всичко. Не всички имат чистачки, бавачки и кротки деца и летят из къщата Laughing. И аз предпочитам стъкло но не става и аз искам всичко да ми от до но не ми се дават толкова пари. Аз виждам че имаш вкус и разбираш за какво говориш и нищо лично но явно на повечето от нас ни се струва така и се питаме кои иска да живее там.
Нищо лично, напротив и аз имам нужда от съвет,защото залитам понякога на по евтино и правя компромиси а не трябва чак до такава степен  bouquet

# 76
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Malenna   и аз смятам, че е въпрос на вкус, а не на дораслост или разбиране. И не всички са в бароков стил имше такива 2 най много 3, повечето са модерни. За мен домовете са практични и уютни, много ефектни и с малко пари правени.  Което за мен ги прави идеални, бих живяла във всеки един от домовете, за разлика от представените от БГ. И пак казвам това е въпрос на виждане и личен вкус, чисто мое мнение.

# 77
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Българска работа. Вижте руснаците какво правят. Аз всичко от тук харесах просто нямам думи. Shocked
Проектите от 2003г. са по добри от нашите. Ето сайта.
http://master-service.ru/gallery/interior/#2003


 Sick ..не си падам ...нашите са много по стилни ..... но на баба ми много биха харесали

# 78
  • Мнения: 11 322
за руснаците - не съм съгласна

от гледна точка на дизайна, никак не са напред
те работят в сладникъв стил - тип руски нео барок
не харесвам руските интериори, те просто нямат аналог,
лъскави, натруфени, от всичко по малко
и ПРОМИШЛЕНИ КОЛИЧЕСТВА ГИПСОКАРТОН  Sick

ами такива като мен
аз лично бих живяла
ето например моята кухня е бяла, безветна, но мен лично ме прави много щастлива
http://images.malena2004.multiply.com/image/5/photos/254/500x500 … KoKouXlWEcruPdd2w

за едно съм съгласна - в интериорите, обект на тази тема, липсва текстила, килимте, картините


Маленна, zа руснаците ми направи друго впечатление, zаради  което ми допаднаха.
Повечето мебели, които видях са икейски диzайн. Схващаш накъде бия нали?
Не можеш да сравняваш икейския диzайн zа "простолюдието" с иzискания диzайн zа малцина, като покаzаните неща в Наш дом.
Аz също съм съгласна с подчертаното от теб. Липсва "душата" на тия домове. А тя идва точно от текстила, картините, ако щеш дори снимките по рафтовете или някоя и друга раzхв0рляна дреха.
Хареса ми кухнята ти. Но... стои уютно, а не като в списание.
Заради цветните листчета по хладилника, zаради покривката и купата на масата.
Има живот там.  Peace

# 79
secretgarden , може ли да видим?

Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden , може ли да видим?

Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

  ooooh! .... имах предвид решенията на нашите дизайнери ....  Embarassed ..не съм го написала разбираемо ... извинете ....  Laughing ....

# 81
  • Мнения: 11 322


Вечерница, не съм съгласна че са IKEA. Не разбрах-имаш впредвид че са евтини ли или изглеждат такива?

Не ме карай да ти вадя подред стаите и да ти цитирам дословни кое кое е.
Едно, че са евтини, да не говорим zа това как иzглеждат.

В едно обаче Маленна е още права. Не сме дорасли още в България zа такъв диzайн.
Докато няма обособена и стабилна средна класа, стабилност в цялата икономика, просто можем само да мечтаем zа толкова просторни жилища, zа такъв лукс да ни дойде диzайнер у дома и да ни направи решение zа цялото жилище.

# 82
  • Мнения: 14 499

В едно обаче Маленна е още права. Не сме дорасли още в България zа такъв диzайн.
Докато няма обособена и стабилна средна класа, стабилност в цялата икономика, просто можем само да мечтаем zа толкова просторни жилища, zа такъв лукс да ни дойде диzайнер у дома и да ни направи решение zа цялото жилище.


що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

# 83
  • Мнения: 486
що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

Може би не знаеш къде да гледаш? newsm78

# 84
Вечерница, просто ми е интересно евтини ли ти се виждат, грозни ли?нали за руските говорим? Аз не се загледах много само няколко погледнах и ми харесаха повече от няколкото български интериора на годината в списанието. На мен българските ми изглеждат малко евтинки...Тук има няколко телевизионни програми 24 часа предавания за къщи, дизайни, интернационални и подобни-ами не е само погледа на дизайнера-иска се и функционалност. И не съм видяла скъпи дизайни не от дърво PeaceДаже по-скъпите за мебели имат тенденция дърво и фурнир отгоре.  И нека не определяме кой за какво е дорасъл-просто коментираме и говорим за жилища за живеене,а не отнесени дизайни, които са неудобни за живеене. Сега и средната класа намесихме Laughing
Това че на някои му харесва този стил, на друг друг-ако е направено добре и удобно за живеене бих казала не съм по бароковия стил и точка, а не че не сме дорасли да разбираме. Ето secretgarden каза че не е неин стил и се приключи. Аз го гледам и от гледна точка на приложимост и аз искам да си открадна някоя идеа за мен LaughingОще не мога да се убедя че са супер стилни стъклените стълби и кърпата за бърсане да ми е на нивото на коленете Laughing

# 85
  • Мнения: 486
Вечерница, просто ми е интересно евтини ли ти се виждат, грозни ли?нали за руските говорим?

На мен също ми е интересно! Не можах нещо да се ориентирам в мненията на Вечерница - хем й харесали, хем били евтини, Икейски тип.

На мен българските ми изглеждат малко евтинки...
И не съм видяла скъпи дизайни не от дърво PeaceДаже по-скъпите за мебели имат тенденция дърво и фурнир отгоре.

Трудно ми е да преценя от няколко снимки кое е скъпо, кое е евтино, кое е дърво, кое - не.  На мен някои от мебелите на руския сайт ми се сториха под нивото на Икеа, но може и да греша. За фурнира, струва ми се, че не си права. Всъщност повечето от скъите мебели, които съм виждала са били от фурнир, а не дърво. Но да попитам все пак... колко скъпо е скъпо??

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 09:51 от Ellie

# 86
  • Мнения: 6 039
понеже виждам че мнението ми предивзвиа доста дискусии ще поясня няколко неща. опитвайки се да ме разберете по- добре

1. погрешно е за тези интериори да се гласува от непросфесионалисти   - каквито сте повечето вие тук. Много ясно че няма да ви харесат, просто защото това е дизайн, а не просто обзавеждане

2. УРИЕЛ,  що ли пък  като гледам западни списания и сайтове няма "такъв дизайн"??? по друг начин си обзавеждат хората жилищата, дори и дизайнер като им го прави има индивидуалност, има атмосфера, по жилището можеш да разбереш личността на обитателите. в тия освен да виждам че са пълни с пари и държат да го покажат друго не виждам.

сигурна съм, че не гледаш списания за дизайн, а списания за обзавеждане. Има голяма разлика. Всяка година съм поне на 3 изложения в Европа. Там няма да видиш нищо от Брава Каза или някое от списанията, които се пордават по реповете.
Абонирана съм за списания, които представят новостите в дизайна и повярвайте ми, те се измислят от хора, които са много далеч от нас. Но това не значи че един ден няма да им се радваме. Просто трябва да пораснем.
Това не са просто списания, това са алманаси.

искам да ви кажа, че руските интериори са станали наричателно за подигравателно в нашите среди. Така че не се хвашайте за думата Барок. Тя е за да ви накарам да се вгледате в натруфените ниши, и префарцунени тавани. Отказвам да ги коментирам повече.
русаците може да са 80 000 000 милиона, но ето че на последния конкурс на Естетика /итал. списание за фризьори/ спечели именно БГ дизайн на Салон Арлет. Който е ходил, знае че той е точно в този хладен бяло/черен стил.
ама е оценен от професионалисти и е призиран сред салони от цял свят.
Така, че бройката няма значение. Руската школа е много силна само в 1 - техника.

на никого не казвам как да обзаведе дома си, това изобщо не ме интересува. но не сте никак прави да се изказвате толкова крайно за тези интериори.
кажете усещанията си, ама първо се информирайте преди да плюете

# 87
  • Мнения: 3 479
Няма да цитирам Маленна, но често я чета и са ми много интересни мненията и сега искам да подкрепя гориният й постинг.
Съвсем вярно е, че много от нас не са дорасли да разберат дизайна на жилище в чистия му вид. Тъй като ни е с мъжа ми смятаме, че е по-лесно да се ползват професионалисти за дадена работа, вместо да откриваме топлата вода, решихме за обзавеждането на нашето първо жилище да ползваме услугите на дизайнер. Смея да твърдя, че избрахме една от най-добрите дизайнерки на жилищен интериор в БГ, а може и най-добрата да е. Нямам точна класация. Първият сблъсък с нейните идеи за нашето жилище просто ме `изкъртиха` (простете за израза, обаче е много точен). Трябваше ми доста време, за да ги асимилирам и приема. Няма да ви занимавам с душевните си терзания, обаче вярвайте ми беше ми много трудно. Докато контактувахме с нея обаче научих много неща и наистина `порастнах` в много отношения. Тя също нагоди своя стил към нас. Просто нямаше как, за семейство с три деца си трябва практично жилище. Сега смея да кажа, че домът ми е прекрасен благодарение на нея живеем в прекрасно организиран и много красив дом (разбира се, че си има и недостатъци, обаче площта е ограничена и предварително зададена от друг). Всеки, който е идвал у нас е видял, че всяко кътче е използвано практично за нуждите на семейството и в същото време апартаментът има стил, а и носи атмосферата на семейния ни живот.
Така, че в случая с интериорния дизайн много важи поговорката, че не всичко което хвърчи се яде. А и много зависи, кой е живее в жилищено и за какви цели го използва. Тогава дизайнерът го проектира и според нуждите на клиента.
Простете за многословието, исках само да кажа, че в много случаи може да гледаме, но да не виждаме, поради липсата на знания и разбиране в дадена област.
 Simple Smile

# 88
  • Мнения: 143
има и хубави, но голямата част приличат на шоу-рум

# 89
  • Мнения: 2 386
Чудно ми е какъв е този човек, на който му харесва да живее сред този мръчкав, макар и много модерен (явно все още) цвят на това жилище( като акцент ми харесва, но само и единствено това Confused):

http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-16&lang=bg
Имам чувството, че гледам филм от старите ленти...

Всъщност,аз  Sunglasses
Много ми допада.Винаги съм мечтала да имам такова жилище.Въпрос на индивидуалност и вкус е.

Общи условия

Активация на акаунт