;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 656
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте Hug
Аз за политика не искам да споря,Берлускони или Проди или който и да е филанкишия не ме интесува Crossing Arms.Само знам,4е от джоба ми излизат годишно по 70 000 евро за данъци и не знам къде отиват или в кой джоб влизат.А за обикновенния работник да не говорим,4е трябва да прави салти мортали за да изкара до края на месеца. Twisted Evil

Гери, хайде 4естито много се радвам за вас,ще си отдъхнете ве4е    bouquet

баси джоба  #Crazy


То4но така Gioia,даже се поправям (100 000еуро).А най-жалкото е 4е работниците едвам заформят 1200еуро и то с допълнително изработени 4асове,защото останалите пари4ки им ги папка правителството Crossing Arms

Гледам Джоя ме е изпреварила и е написала съЩото,което и аз исках...
Щом плаЩаШ високи данъци зна4и имаШ и добри приходи. И мъжа ми е с най_високата данъ4на ставка,на равна нога с Шефовете си,но за жалост те са милионери а той не.И то заЩо:заЩото данъ4ните ставки са направени кофти и бутат в един кЮп и куцо и сакато. А накрая тия с многото доходи пак минават метър. Mr. Green
Само за инфо:парите от данъците не отиват в джоба на правителството. Разпределят се между разли4ните пера на бЮджета.За да може детето ти да ходи на безплатно у4илиЩе,да ходиШ в болницата и  да раждаШ безплатно,ей такива ми ти работи ( тук им викат сервици... ) Така,4е един вид и ти самата имаШ облага от тях.Ти фа скифо?

А ти да не си мислиш,4е вси4ки работодатели са милионери?Мъжът ми  взима с 300еуро пове4е от работниците си,а всеки ден му се пе4е яйце на д-то и бяга като луд.А накрая на месеца първо се разпределят заплатите на работниците,а за нас ако остане нещо.Имало е месеци в които и стотинка няма,но за съжаление това е положението.
Аз не съм против плащането на данъци,но пък тук работата опря до кокъл.Работиш за тоя дет духа Crossing ArmsПринуждават хората пер форца да затварят фабрики,магазини и т.к,защото то няма смисъл ве4е да тър4иш като луд а накрая на месеца няма нищо.
А за тия сервици дето ми говориш,наистина ми фанно скифо,защото като отидеш да искаш 4ас за преглед в болницата ти се налага да 4акаш по два три месеца ама тикет4ето си го плащаш така или ина4е.И при това положение те принуждават да  търсиш 4астни доктори,ако не изкаш да хвърлиш топа
Абе да си кажем прави4ката тутто фа скифо Tired

Извинявай, неЩо не разбрах  #Crazy
Как може да взима 300 евро в пове4е от работниците, зна4и 1500 и да плаЩа цифрата, за която говориШ за данъци.

Що се отнася до фабрики и производство генерално, доколкото виждам, затвориха не заради големите данъци, а за да се изнесат в Китай, Румъния и тн, да плаЩат ниски заплати (4аст от които на 4ерно) и оЩе по_ниски данъци.

За ле4ението си права, осигуровки, тикет и накрая на 4астно, Щото нито имаШ време за 4акане, нито, да ре4ем, можеШ да отидеШ по което и да било време. Въпреки това, системата не е възможно най_лоШата, напр. от бг е със сигурност по_добра  Twisted Evil. Социална 4аст има, но като вси4ки държавни институции е бавна и тромава.

# 271
Ник, като му е толкова тежко на мъжа ти, да я продаде тази фабрика и да си намери работа на фиксирана заплата.
Почни и ти да работиш да закърпите бюджета и толкова.
кво се мъчите не мога да разбера ...

# 272
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте Hug
Аз за политика не искам да споря,Берлускони или Проди или който и да е филанкишия не ме интесува Crossing Arms.Само знам,4е от джоба ми излизат годишно по 70 000 евро за данъци и не знам къде отиват или в кой джоб влизат.А за обикновенния работник да не говорим,4е трябва да прави салти мортали за да изкара до края на месеца. Twisted Evil

Гери, хайде 4естито много се радвам за вас,ще си отдъхнете ве4е    bouquet

баси джоба  #Crazy


То4но така Gioia,даже се поправям (100 000еуро).А най-жалкото е 4е работниците едвам заформят 1200еуро и то с допълнително изработени 4асове,защото останалите пари4ки им ги папка правителството Crossing Arms

Гледам Джоя ме е изпреварила и е написала съЩото,което и аз исках...
Щом плаЩаШ високи данъци зна4и имаШ и добри приходи. И мъжа ми е с най_високата данъ4на ставка,на равна нога с Шефовете си,но за жалост те са милионери а той не.И то заЩо:заЩото данъ4ните ставки са направени кофти и бутат в един кЮп и куцо и сакато. А накрая тия с многото доходи пак минават метър. Mr. Green
Само за инфо:парите от данъците не отиват в джоба на правителството. Разпределят се между разли4ните пера на бЮджета.За да може детето ти да ходи на безплатно у4илиЩе,да ходиШ в болницата и  да раждаШ безплатно,ей такива ми ти работи ( тук им викат сервици... ) Така,4е един вид и ти самата имаШ облага от тях.Ти фа скифо?

А ти да не си мислиш,4е вси4ки работодатели са милионери?Мъжът ми  взима с 300еуро пове4е от работниците си,а всеки ден му се пе4е яйце на д-то и бяга като луд.А накрая на месеца първо се разпределят заплатите на работниците,а за нас ако остане нещо.Имало е месеци в които и стотинка няма,но за съжаление това е положението.
Аз не съм против плащането на данъци,но пък тук работата опря до кокъл.Работиш за тоя дет духа Crossing ArmsПринуждават хората пер форца да затварят фабрики,магазини и т.к,защото то няма смисъл ве4е да тър4иш като луд а накрая на месеца няма нищо.
А за тия сервици дето ми говориш,наистина ми фанно скифо,защото като отидеш да искаш 4ас за преглед в болницата ти се налага да 4акаш по два три месеца ама тикет4ето си го плащаш така или ина4е.И при това положение те принуждават да  търсиш 4астни доктори,ако не изкаш да хвърлиш топа
Абе да си кажем прави4ката тутто фа скифо Tired

Аз ниЩо не мисля,говоря за конкретни хора.Написала съм то4но и ясно,4е визирам Шефовете на мъжа ми.И пак казвам: за да се плаЩат 100 000 евро данъци,явно има и съответни доходи,тва е ,проста математика.
Ако пък си мислиШ,4е който ба4ка в 4астния сектор не тър4и като луд, лъжеШ се. Naughty Пък и ние плаЩаме данъци,макар,4е пе4елим по има няма 1000 еври.
Всяко действие има равно по сила и големина противодействие. Хората гледат да се смотват и да не плаЩат данъци пък искат сервиците да са на ниво.И как да стане тоя номер според теб? С какво Ще ги финансираШ тия сервици? 4акало се в болниците,имало тикет,ми Ще има...Нали тва е целта на занятието: да има пове4е приходи в бЮджета и да могат да се отпускат пове4е средства от хазната за където има нужда.
Ако ли пък не:ходи на 4астно Щом държавното фа скифо...

# 273
еи римлянките, как говорите бе хора  hahaha... е до сега бях на телефона с една мадама от римския ни офис  ooooh! Crazy
отделно, че много релаксиращо ми действа вякакъв контакт с романи Sunglasses , май доста easy я карате  Heart Eyes

# 274
  • Мнения: 191
И пак казвам: за да се плаЩат 100 000 евро данъци,явно има и съответни доходи,това е проста математика.
Ако пък си мислиШ,4е който ба4ка в 4астния сектор не тър4и като луд, лъжеШ се. Naughty Пък и ние плаЩаме данъци,макар,4е пе4елим по има няма 1000 еври.
Всяко действие има равно по сила и големина противодействие. Хората гледат да се смотват и да не плаЩат данъци пък искат сервиците да са на ниво.И как да стане тоя номер според теб? С какво Ще ги финансираШ тия сервици? 4акало се в болниците,имало тикет,ми Ще има...Нали тва е целта на занятието: да има пове4е приходи в бЮджета и да могат да се отпускат пове4е средства от хазната за където има нужда.
Ако ли пък не:ходи на 4астно Щом държавното фа скифо...
Много то4но казано.  Peace
За болниците не съм много съгласна, мисля 4е като цяло, са добри. Някой влизал ли е по спешност, ами лекарите си гледат много съвестно работата, правят нужните изследвания и за това нищо не плащаш. В Америка ще те одерат яко...
А за изследвания и прегледи - има много 4астни (студио и кабинети), който работят с тикет, така 4е няма нужда да се ходи в болница за тези неща.

# 275
  • Мнения: 191
3.Продължавам (наивно) да смятам, 4е детските храни подлежат на строг интернационален контрол и слагат вътре по добри продукти от тези на пазара (може и да се самозългъвам, ма ниЩо Crossing Arms)

И аз така.  Simple Smile
Аз на мойте им взимах плодове на Мелин, а меса и риба на Плазмон и пак Мелин.
Ина4е зелен4уци гледах да са все биологи4но 4исти.


4ао за сега, ще бягам да си прибирам децата от ясли и градини.

# 276
аз не съм от гнусливите, ходя си на държавно и съм доволна  

# 277
  • Мнения: 750
Макдирок ти излежда не си ме разбрала какво казвам newsm78.Казвам,4е на днешен ден този който се занимава с 4астен бизнес,не пе4ели големи милиони Money.Единственното което му остава на края на месеца са бягането и изхар4ените нерви.Аз говоря за мен си оба4е,може и да има милионери,но със сигурност не пе4елят парите си със 4естен труд Thinking
А аз на 4асно не искам да ходя,но така ме принуждават обстоятелствата,не искам докато ми дойде 4аса при доктора да ми кажат ,4е ве4е няма смисъл да се лекувам Shocked

Феям,добре си направила сметката Peaceсмятай още толкова за брат му на мъжът ми защото работят заедно.То4но за това се изнасят фабриките Peaceзащото като си платят данъци,заплати,скъпи материали и т.н накрая на годината бюжета си е крайно нисък ,а в други страни им се предлагат по добри условия.

Gioia,аз не се оплаквам и на това съм доволна като знам 4е има хора едвам закърпват двата края.Аз също работех до преди да забременея.Не си мисли 4е съм някоя галена богданка и 4акам само на мъжът ми Naughty

Дайте да я приклю4ваме тази тема,4е хи4 не ми се нрави Peaceто по добре няма и да стане така 4е трябва да се задоволяваме с това което имаме.Като има хляб за семейството ми и децата на вси4ко съм съгласна Peace

# 278
Ники, нищо не си мисля, не те познавам. Данъци на публично място не се изкарват, защото тук трева не пасем.
ОК сменяме темата. Peace

# 279
  • Мнения: 714
що бе джоя да сменяме темата  ooooh! тъкмо бях решила невинно да се намеся с елементарна математика за оборот, данък печалба, заплати, счетоводен баланс и начисляване/отчисляване на ДДС в Италия, вие пък ще сменяте темата ... въх ...  Crazy сега къде ще покажа колко съм брава  Joy пуууу, все закъснявам  ooooh!
да взема да пусна една нова чужбинска тема само за данъци и такси?  ooooh!  Embarassed  Embarassed  Rolling Eyes  любопитна съм колко и какви данъци плащат в Щатите например  newsm78

# 280
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Макдирок ти излежда не си ме разбрала какво казвам newsm78.Казвам,4е на днешен ден този който се занимава с 4астен бизнес,не пе4ели големи милиони Money.Единственното което му остава на края на месеца са бягането и изхар4ените нерви.Аз говоря за мен си оба4е,може и да има милионери,но със сигурност не пе4елят парите си със 4естен труд Thinking
А аз на 4асно не искам да ходя,но така ме принуждават обстоятелствата,не искам докато ми дойде 4аса при доктора да ми кажат ,4е ве4е няма смисъл да се лекувам Shocked

Феям,добре си направила сметката Peaceсмятай още толкова за брат му на мъжът ми защото работят заедно.То4но за това се изнасят фабриките Peaceзащото като си платят данъци,заплати,скъпи материали и т.н накрая на годината бюжета си е крайно нисък ,а в други страни им се предлагат по добри условия.

Gioia,аз не се оплаквам и на това съм доволна като знам 4е има хора едвам закърпват двата края.Аз също работех до преди да забременея.Не си мисли 4е съм някоя галена богданка и 4акам само на мъжът ми Naughty

Дайте да я приклю4ваме тази тема,4е хи4 не ми се нрави Peaceто по добре няма и да стане така 4е трябва да се задоволяваме с това което имаме.Като има хляб за семейството ми и децата на вси4ко съм съгласна Peace


Аз с това не съм съгласна. Трябва да се работи за по_добро, ина4е няма смисъл. Да отидем на село и да си отглеждаме домати.
Както и не съм съгласна, 4е който работи 4астно му остават пот и стотинки, Щот тогава или неЩо не му върви бизнеса, но тогава не плаЩа големи данъци (имам си такъв в къЩи), или вси4ки Щяха да ходят да се натискат за служители.

А за фабриките не мисля, 4е тук не пе4елят, а 4е искат оЩе пове4е. Което за тяхната логика си е ок, де, всеки го иска, нали така? Само 4е след време няма да има кой да им купува стоките, Щото като няма работа, няма пари и няма пазар newsm78 Затворен кръг.

пп. сметките не ми отговарят, пак не разбрах на такъв доход закаква сума говориШ? За данъци ли говориШ, или за разходи?

Темата е болна, верно, гледам за вси4ки ни... няма лоШо да се говори

# 281
  • Мнения: 2 768
Момичета, имам няколко въпроса за Рим, и по-точно за транспорта в Рим, към кого да се обърна за малко помощ?

# 282
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
що бе джоя да сменяме темата  ooooh! тъкмо бях решила невинно да се намеся с елементарна математика за оборот, данък печалба, заплати, счетоводен баланс и начисляване/отчисляване на ДДС в Италия, вие пък ще сменяте темата ... въх ...  Crazy сега къде ще покажа колко съм брава  Joy пуууу, все закъснявам  ooooh!
да взема да пусна една нова чужбинска тема само за данъци и такси?  ooooh!  Embarassed  Embarassed  Rolling Eyes  любопитна съм колко и какви данъци плащат в Щатите например  newsm78

Валя, ми ти давай, аз съм много зле със с4етоводството и Ще ми е лЮбопитно.

Момичета, имам няколко въпроса за Рим, и по-точно за транспорта в Рим, към кого да се обърна за малко помощ?

Ти кажи какво то4но ти трябва, някой Ще ти даде инфо. Само, дето е петък следобед и май малко сме останали тука.

# 283
леле какъв е този мазохизъм петък вечер?

под частно разбирате ин проприо ли? защото май всички сме в частния сектор

та щом ще си говориме за данъци и сервици I have a dream - данъците, които плащаме в Ломбардия да се вложат във сервици в Ломбардия  Flutter

# 284
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
леле какъв е този мазохизъм петък вечер?

под частно разбирате ин проприо ли? защото май всички сме в частния сектор

та щом ще си говориме за данъци и сервици I have a dream - данъците, които плащаме в Ломбардия да се вложат във сервици в Ломбардия  Flutter


да бе, ин проприо. Твоя сън такъв Ще си остане, на времето имаШе едно изследване по слу4ая и се казваШе, 4е би била нам колко си пъти по_богата от Швейцария в този слу4ай.  Mr. Green

(Що мазохизъм бе?  Shocked)

Общи условия

Активация на акаунт