;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 655
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 476
Добро утро!  Hug

Феиамче ,за политика не ми се говори сега,някой ден ще избистря моята позиция. Peace


Вече си имаме Нотариален Акт за апартамента. Peace

  Wink Та по случая да почерпя,рано, рано !   Twisted Evil



Снощи до 8 вечерта ни четоха  22 страници...мамма миа...направо ми се доспа  Tired ...а ми хареса и следния текст  Wink 

моите три имена cittadina bulgara, la quale dichiara di ben conoscere la lingua italiana e munita di regolare permesso di soggiorno
 Shocked
 
   Дали Джордж Клуни е питан за добро познаване на италианския език ,като си е купувал вилата ?  newsm78 Rolling Eyes



Хайде лек ден от мен!
  Hug

# 241
да не говорим, че този бонус бебе беше някаква абсолютна безмислица. със сигурност можеха да бъдат по-добре инвестирани или просто похарчени тези пари

Като спомена за бонусите, така и не се разбра дали ще дават за децата родени през 2007-а. Някой знае ли нещо по въпроса?

Хайде Добро Утро:)


Моргас, бонусите на Берлуска бяха за италиански майки  Wink

# 242
  • Italia
  • Мнения: 4 492
да не говорим, че този бонус бебе беше някаква абсолютна безмислица. със сигурност можеха да бъдат по-добре инвестирани или просто похарчени тези пари

Като спомена за бонусите, така и не се разбра дали ще дават за децата родени през 2007-а. Някой знае ли нещо по въпроса?

Хайде Добро Утро:)

Добро утро и от мен  Hug
Не се предвижда ниЩо Моргъс,поне не кеШ.  Wink

Гледам в4ера сте избистрили политиката  Laughing
Като цяло нямам какво да добавя към писаното от Феиам,Весна,Джоя и Денис ,но искам само да отговоря на ето това изказване на Бимби4ка ( нямам най_малкото намерение да те разпъвам на кръст,ти си в пълното си право да имаШ свое мнение,разли4но от това на другите и да го заЩитаваШ  Peace )

Цитат
изказвам се за последно по този въпрос пък после ме разпанете на кръст ако искате.
Не знам кой кви 4удеса о4аква,знам само 4е от как Проди е на власт се вдигнаха вси4ки данъци,тикета в болницата,паднаха заплатите,няма пари за бебе и о6те тем подобни.Еми айде в името на не4ие благо да се жертваме,ама аз си гледам от собствената камбанария  

Това,4е са се вдигнали данъците от както Проди е на власт ,както и вси4ки останали не дотам приятни на пръв поглед новости в таз годиШната Финанциария бяха неизбежни,просто,заЩото правителството трябваШе да оправи по някакъв на4ин бакиите ,оставени в наследство от Берлуска и сие. Както е казала и Феиам парите за бебеШките бонусите дето ги раздадоха на времето на куцо и сакато ( зълва ми в това 4исло,която е доста заможна си прибра 4ека без да и мигне окото  #Cussing out ) не са паднали от небето. Взети са от не4ий джоб ( 4ий ли  #2gunfire ) и то със сигурност не от този на Силвио  Crossing Arms Много ясно,4е на сегаШното правителство му се налага да запълва дупките дето са направени от предиШното за да може накрая да излязат сметките. Това е,проста аритметика.... Thinking


За екземата на Фуфата искам да ти кажа,4е по твоето описание ми мяза то4но на атопи4ен дерматит.Джулия го има от двумесе4на и се появи на съЩите места ,на които и на Фуфата.
Но не се ШаШкай предварително,из4акай да 4уеШ какво Ще ти каже и дерматолога.Ние я водихме и ни дадоха разни крем4ета за мазане.

# 243
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ееееее,Гери ха 4естито  Hug   bouquet
Зна4и викаШ да го подкарваме с хаплЮ пивлЮ от рано суртента,а. Е,ама повода си заслужава.
Голямо 4акане му ударихте,голямо неЩо. Crazy

Клуни_то може да не знае италиански ама финските знаци ги познава и ползва перфектно та това компенсира.  Wink Twisted Evil

# 244
  • Мнения: 1 467
да не говорим, че този бонус бебе беше някаква абсолютна безмислица. със сигурност можеха да бъдат по-добре инвестирани или просто похарчени тези пари

Като спомена за бонусите, така и не се разбра дали ще дават за децата родени през 2007-а. Някой знае ли нещо по въпроса?

Хайде Добро Утро:)


Моргас, бонусите на Берлуска бяха за италиански майки  Wink

Тъй ли? Пропуснала съм този важен момент, чудят се как да им увеличат раждаемостта.
То не бяха речи на папата, то не бяха чудеса.
Ти взе ли бонус? Имаше за 2005/6. Нали си с читадинанца.

# 245
да не говорим, че този бонус бебе беше някаква абсолютна безмислица. със сигурност можеха да бъдат по-добре инвестирани или просто похарчени тези пари

Като спомена за бонусите, така и не се разбра дали ще дават за децата родени през 2007-а. Някой знае ли нещо по въпроса?

Хайде Добро Утро:)


Моргас, бонусите на Берлуска бяха за италиански майки  Wink

Тъй ли? Пропуснала съм този важен момент, чудят се как да им увеличат раждаемостта.
То не бяха речи на папата, то не бяха чудеса.
Ти взе ли бонус? Имаше за 2005/6. Нали си с читадинанца.

с погнуса, но ги взех  Twisted Evil

е как ще им увеличат раеждамостта с 1000 евро? похарчват се за отрицателно време и се забравиат. просто за какво да се хабат за бонуси за които няма право да гласува Wink

# 246
Здравейте Мами в Италия,
Извинете ме, че така ви нахълтвам м темата, но мисля, че можете да ми помогнете.
Едни познати искат да внасят в БГ италиански памперси и ме помолиха да разровя в Интернет, но аз ползувам само англ и немски ез. Ще ми помогнете ли с инфо за някои италиански марки памперси, координати на производителите, а и вашите оценки на качеството, също са много важни.
Предварително благодаря!
Евелина



за тази "услуга" която ти искат в цивилизования свят се заплаща  Money

# 247
Добра вечер момичета кокичета !
Нямам време да ви прочета , за което се извинявам !
Днес водих отново децата на педиатър и се оказа вярно , че Самира има шум на сърцето сега ще и правиме ЕКГ и още някакъв вид изследване за да се уточни дали е сериозно .
Утре сме на ваксина 4-тата подред и така .
Аз започнах загранването с бродо от морков и картоф към които добавях тапиока , маис е ризо .
1 лъжичка зехтин и 1 лъжичка пармиджано .
Лека вечер от мен !



Дани, ако знаеш що народ е със шум на сърцето, в това число аз и синът ми. Между другото на дребния педиатарката не може да го чуе, само кардиоложката. Откриха му го веднага щом се роди. Ходихме после на контролен преглед на 6/7 месеца. Та като започа тая жена да ми обяснява от какво му е предизвикан шума в пални подробнoсти и с медицинска терминология, щях да припадна, а то всичкото това преведено на прост език означавало, че шумът е невинен и нищо му няма.

# 248
  • Мнения: 191
За да не натоварвам излишно страниците, няма да цитирам Дирокова, но съм на същото мнение.  
Факт е оба4е, 4е брутният продукт е нарастнал (PIL). Може някой да каже, 4е идва от магиите на предното правителство, ще го оставя да си вярва. Освен това сегашната икономи4еска програма е одобренна от ЕО, зна4и има защо.
Само още нещо, идеята да се прави мегаломанен проект за мост до Месина, нищо против архитектурата, при ненали4ието на подходящи пътища за да стигнеш до там, е  една от многото идей, служещи само да се хвърли прах в о4ите.
Да не говорим за бонусите, бях ве4е писала веднъж за това. Само и само за собственна реклама, бяха пратили по погрешка писма за бонус и на екстракомунитари.

Та сменям темата, Феиам, и ние Нестле по същите при4ини не купувахме.  Wink



 

# 249
  • Мнения: 191
-
Добра вечер момичета кокичета !
Нямам време да ви прочета , за което се извинявам !
Днес водих отново децата на педиатър и се оказа вярно , че Самира има шум на сърцето сега ще и правиме ЕКГ и още някакъв вид изследване за да се уточни дали е сериозно .
Утре сме на ваксина 4-тата подред и така .
Аз започнах загранването с бродо от морков и картоф към които добавях тапиока , маис е ризо .
1 лъжичка зехтин и 1 лъжичка пармиджано .
Лека вечер от мен !
Дани, дано да не е сериозно.

И ние така се захранвахме. По-късно добавихме и "bieta"  newsm78  , някой знае ли как е на български?

# 250
# 251
  • Мнения: 191
Гери, 4естито за апартамента, поне ве4е имате ПРАВА, а не само задължения....

Това за знаенето на езика, ме заби направо....   Shocked
Явно, е твор4еска изява на който е редактирал акта.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 13:25 от мамаx3(Vesna)

# 252
не знам от юридическа гледна точка как стоят нещата по въпроса за езиците, но нотариусат е длъжен да се увери че всички присъстващи са разбрали добре текста на акта
аз като си купих гаража нотариуската ми четеше бавно и ясно и ме гледаше в очите дали разбирам, въпреки уверенията ми, че нямам проблеми с езика

иначе, да, сега има пълното право да плаща ICI

http://www.notariato.it

Uno straniero che  non parla l’italiano può partecipare ad  un atto notarile?

Secondo la legge notarile, gli atti notarili devono essere scritti in lingua italiana (art. 54).

Questo però non significa che gli stranieri che non parlano l’italiano non possano fare dei contratti – in forma di atto notarile – in Italia.

Infatti la legge notarile prevede che quando le parti non conoscano la lingua italiana, l'atto notarile possa  essere scritto  anche in una lingua straniera (che tutte le persone che partecipano all’atto conoscono) se e purché questa sia conosciuta dai testimoni e dal notaio.

Se, invece, il notaio non conosce la lingua straniera, allora l’atto si potrà e si dovrà fare con l’intervento di un interprete, che legga alle persone la traduzione dell’atto preparato dal notaio e garantisca che le stesse persone ne hanno capito bene il contenuto e le conseguenze legali.

L’atto pubblico che venga scritto in italiano ma riguardi un contratto tra persone che non parlano l’italiano, né una lingua conosciuta dal notaio  è nullo, cioè non produce nessuno degli effetti che le parti si aspettano (ad esempio, non fa acquistare la casa, non fa concludere efficacemente il contratto di mutuo, non comporta una efficace iscrizione di ipoteca).

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 13:40 от gioia

# 253
  • Мнения: 750
Здравейте Hug
Аз за политика не искам да споря,Берлускони или Проди или който и да е филанкишия не ме интесува Crossing Arms.Само знам,4е от джоба ми излизат годишно по 100 000 евро за данъци и не знам къде отиват или в кой джоб влизат.А за обикновенния работник да не говорим,4е трябва да прави салти мортали за да изкара до края на месеца. Twisted Evil

Гери, хайде 4естито много се радвам за вас,ще си отдъхнете ве4е    bouquet

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 14:04 от nik77

# 254
  • Мнения: 3 388
Хайде и аз да се появя, че виж приключила темата за стрегите, докато се усетя  Twisted Evil  Wink

Гери,  честито и от мен! Сигурна съм, че всичко ще е наред и проблемите с жилището ще са много по-малко от нещата, които ще ви карат да се усмихвате  Hug

Общи условия

Активация на акаунт