Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 13 946
  • 357
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 489
Момичета след неуспешен трансфер случвало ли Ви се в разместване в цикъла. Миналият месец правихме трансфер на ЕЦ и не беше успешен. Днес бях на преглед и на 11 ден О е минала. До сега О ми е била на 13/14 ден. Заради това няма са има трансфер този месец. Хвана ме яд, но …

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 15:52 от Пълнолуние

# 31
  • Мнения: 61
Момичета след неуспешен трансфер случвало ли Ви се в разместване в цикъла. Миналият месец правихме трансфер на ЕЦ и не беше успешен. Днес бях на преглед и на 11 ден Оме минала. До сега О ми е била на 13/14 ден. Заради това няма са има трансфер този месец. Хвана ме яд, но …

След моя неуспешен трансфер цикълът ми тотално се размести. От нередовен на 30-35 дни, стана редовен на точно 25 дни. И така си продължи от октомври досега.

# 32
  • Мнения: 361
Здравейте , как процедирате с болничен отпуски и т.н. по време на инвитрото ?

# 33
  • Мнения: 219
Здравейте , как процедирате с болничен отпуски и т.н. по време на инвитрото ?
Споделих на директора си, че ми предстои ин витро и ще се налага да отсъствам. Срещнах разбиране и веднага след положителния тест се обадих да му кажа. Беше щастлив и до ден днешен и до края ще си бъда в болнични. Моля се само да е наред всичко.

# 34
  • Мнения: 12
Здравейте, ниски нива на прогестерон 0.25 и на естрадиол 24.44 на втори ден от цикъла как ги тълкувате

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте. На мен ми дадоха 30 дни болничен след пункцията🍀

# 36
  • Мнения: 1 761
Здравейте , как процедирате с болничен отпуски и т.н. по време на инвитрото ?

Началството знаеше, че правя ин витро и не съм срещала проблем. Бях в отпуска и болничен по време на стимулацията. В болничен след пункцията 30 дни, но бях с хиперстимулация и доста ми беше зле. Може би последната седмица чак "ми светна". Неуспешен опит.
За ЗЕТ на никой не казах. Пуснах си 1 ден отпуска за вливането и после още 2 за трансфера и си бях на работа. Ако не бях прокървила нямаше и да разберат. Тогава бях в болничен за близо седмица. За прегледи пускам отпуска по ден. Предпочитам да съм на работа. Така ми минава по-бързо времето до прегледите.

# 37
  • Мнения: 2 489
За съжаление не всички клиники дават болничен. Нео Витро са от тези, които не дават. Нито за пункция, нито след нея, нито след трансфер. Работодателя ми знае и ме пускат да излизам, когато се налага за прегледи и вливки. За пункцията пуснах ден отпуск. И аз бях с лека хиперстимулация след пункция, но си работех от вкъщи. Не съм сигурна е моят случай как мога да взема болничен след следващ трансфер и тн, ако се наложи.

# 38
  • Мнения: 219
За съжаление не всички клиники дават болничен. Нео Витро са от тези, които не дават. Нито за пункция, нито след нея, нито след трансфер. Работодателя ми знае и ме пускат да излизам, когато се налага за прегледи и вливки. За пункцията пуснах ден отпуск. И аз бях с лека хиперстимулация след пункция, но си работех от вкъщи. Не съм сигурна е моят случай как мога да взема болничен след следващ трансфер и тн, ако се наложи.
Личният лекар може да Ви даде до 14 дни на веднъж.

# 39
  • Мнения: 1 114
Момичета, има ли пациентки бивши или настоящи на клиника Мемориал? Заслужава ли си инвитрото в Турция според вас или и там вече е като в България?

# 40
  • Мнения: 101
Момичета, има ли пациентки бивши или настоящи на клиника Мемориал? Заслужава ли си инвитрото в Турция според вас или и там вече е като в България?

Вълнува ме и мен този въпрос. И аз започнах да се замислям дали да не се насочим натам...

# 41
  • Мнения: 138
Ако имате брак моят съвет е Турция. Успеваемостта е почти двойно по-голяма от България при все, че там сме и най-сложните случаи (над 40, НЯР/ИЯР, мъжки фактор и т.н.). Оборудването и ембриологията им са на светлинни години. Отношението е лично към всяка двойка, мъжкият фактор не се пренебрегва. Понеже донорството не е разрешено се борят с всички методи за биологични деца на родителите, а не като в България да бутат по-трудните случаи към донорски материал. Прочетете темите назад и ще ви стане ясно. При неуспех в България когато не могат да се обяснят ви лепват "неизяснен стерилитет" и ви почват по същият механизъм повторно без идея какво правят. Важното им е да усвоят едни пари от ЦАР на наш гръб. Не се намира кой да ги съди, заради мафиотската ни държава, иначе редовно трансферират лошо качество Е само и само да отчитат трансфери въпреки, че е незаконно. Абе въобще в България се остава ако не можеш да си платиш сам или по някаква причина не можеш да пътуваш. Цените са горе долу еднакви, даже при моите процедури Турция ми е била по-евтина. Има някаква информация, че Аджибадем са станали малко по-комерсиални но аз съм в Мемориал и смятам, че тук имам най-големи шансове. Препоръчвам ви първичен преглед в Мемориал, който е безплатен, много подробен и трае 1-2 часа. Няколко лекари ще ви гледат заедно със съпруга ви и вниманието което ще получите просто го няма никъде в България. Най малкото може да диагностицират нещо което в България са пропуснали, а такива случаи много по форумите.
Успех!

# 42
  • Мнения: 101
Мда, ние нямаме брак и това ме спира...

# 43
  • Мнения: 2 509
Бракът е най-малкият проблем, отиваш и подписваш. С две ръце ЗА Турция! Напълно подкрепям горното мнение. Иначе за Аджъбадем Маслак все по-лоши са отзивите. Аз лично препоръчвам доктор Емре Тургут, може да си направите консултация и при доктор Серкан Орал, в Мемоариал, Бахчеджи, просто трябва да усетите вашия лекар. Стандартно цената за първичен преглед е 150€, като някои от лекарите ги приспадат, ако започнеш процедура там(като при доктор Тургут), а други не ги приспадат(като Бахчеджи). Успех! 🍀

# 44
  • Мнения: 1 761
Да, турците много държат на семейството. Аз също се бях замислила за тях, но приятелка ме нави да пробваме по фонда и затова се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт