Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 17 935
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22
Момичета, в коя лаборатория може да се пусне изследване за лупус антикоагулант? В геника не откривам такова изследване и ако виждам правилно не е включено в пакета за пълния профил за антифосфолипиден синдром. Виждам в Бодимед, Рамус, някой правил ли е там или ако има препоръка за конкретна друга лаборатория?
Иначе утре ще си пусна изследванията за АФС и кариотипи, запазила съм си час за имунолог и хематолог и ще пиша като мине всичко, ако мога и аз да съм полезна за някоя от вас.
Благодаря ви отново!

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 11:59 от Lala_Kz

# 31
  • Мнения: 1 012
Lala_Kz, имунологичните (лупус антикоагулант и АФС), обикновено препоръчват в Александровска болница да се правят. Аз смятам да ги правя там в началото на следващия месец.

# 32
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
В селена може би за лупус.
Аз в боди мед имам

# 33
  • Мнения: 92
Здравейте дами, за съжаление отново съм тук за съвет, а не само да следя темата. След 2ри мисед аборт преди 5дена. 1ви аборт септември кухо яйце, 2ри в 9г.с спряло сърчице. Имам изследвания за тромбофилия и бях на терапия, сега ни посъветваха за спермограма (най-вече в селена) и за кариотип на мен и мъжа ми. Живеем в Пловдив, дали бихте ни посъветвали и други изследвания и кариотипа, къде е най-удачно, гледах различни лаборатории с доста различни цени, в геника е 320лв, същото изследване и Синево 160. Всякакви съвети ни бяха доста полезни понеже този период ни е много тежък и за двама ни.

# 34
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
За генетични изследвания се доверете на генетична лаборатория - Геника или в генетичната лаборатория към УМБАЛ Св. Георги. Съжалявам за повторния неуспех. Друго което се сещам - спермограма с ДНК фрагментации (SDI или Halo се води в различните клиники).

# 35
  • Мнения: 15
Здравейте, имам два мисед аборта в рамките на една година. Първият беше април, вторият сега февруари. Имам тромбофилия, Хашимото и ИР и СПКЯ. И двата аборта приключиха по един и същи начин в 8 седмица, като плода отговаря на 6та седмица. В 7ма седмица се установява, че няма сърдечна дейност. Със самото забременяване нямам проблем, първият път забременях след 7месеца, този път след 3. Цикълът ми варира между 28-35 дни. С късна овулация съм, като при това забременяване имах ОВУ някъде на 19ден. Сега чакам генетичните резултати от плода. Също ще пуснем двамата с мъжа ми и хромозоми. Но започвам да се замислям, дали проблемът ни не е късната овулация? Спермограмата на мъжа ми е добра.

# 36
  • Мнения: 4 513
Афродита, съжалявам че се записваш при нас. Изпращам виртуални прегръдки.
Не знам дали късната овулация би била проблем. Мисля че проблем обаче са  ИР, СПКЯ и Хашимотото. По-подробна информация за тях и ролята им в качеството на яйцеклетките може да даде АА, когато успее да се включи.

# 37
  • Мнения: 932
Момичета, говорих сега с доктора, понеже аз още нямам цикъл (вече над 50 дни от аборта) и малко се наплаших, тъй като той ми каза, че може да е заради хормони, киста или някакви усложения в следствие от аборта. Притесних се много като спомена тези усложнения, какви може да са ? Запазих час за другата седмица (няма по-рано), а до тогава ще се побъркам.

# 38
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Афродита, ако яйцеклетките са с ниско качество вероятно не носят достатъчно добра ДНК информация. Изброените от теб проблеми са достатъчна причина за това, без тромбофилията дори.
Поликистозата е следствие от ИР, имай предвид. Трябва да работиш в посока оптимален метаболизъм.

# 39
  • Мнения: 246
Момичета, говорих сега с доктора, понеже аз още нямам цикъл (вече над 50 дни от аборта) и малко се наплаших, тъй като той ми каза, че може да е заради хормони, киста или някакви усложения в следствие от аборта. Притесних се много като спомена тези усложнения, какви може да са ? Запазих час за другата седмица (няма по-рано), а до тогава ще се побъркам.
Най-вероятно е тривиална причина - хормоните ти са още на черешата.. след прегледа ще ти кажат какво трябва да се изследва и ще го разнищят. Евентуално някакви сраствания да са станали ама ме съмнява (поправими са, спокойно). Тия притеснения и нерви оказват влияние на цялото психосоматично състояние на организма, следователно и хормонален баланс.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 571
На мен след първия аборт ми дойде на 65 ден, казаха ми, че предпочитат да не го предизвикват. Ходих и при опериралия ме и при втори лекар. Нямаше проблем след това и си имах хубава лигавица още на следващия месец.

Сега след втория ми дойде бързо, но пък следващият в момента не идва, имах и зацапване и нещо не е съвсем наред. Записах си час за преглед за петък.

Мислълта ми е, че си изчакай прегледа, не е задължително да има проблем. Всеки организъм реагира различно, все пак си е стрес абортът.

# 41
  • Мнения: 932
Ох, егати късмета имам…, иначе от вчера ме боли корема като при цикъл, ама цикъл няма. Това се случи и на 30-я ден след аборта и не дойде, сега същото. Дано не е нещо сериозно…
Как се отпушват тези тръби, в случай че са запушени. Или ако е киста, как се процедира, как се маха ?

# 42
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Ще дойде бонди.
Тръбите  едва лифса запушени . Отпушват се  контрасното вещество при цветна снимка.

Последна редакция: вт, 20 фев 2024, 15:57 от nasito8988

# 43
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
От запушени тръби няма проблеми с цикъла.

# 44
  • Мнения: 932
А ако има сраствания ? Четох сега, че щом цикъла закъснява повече от 45 дни говори за по-дълбок аборт (чак до мускула), в резултат на което се получавали сраствания и от там стерилитет…. Просто ужас, дано не е това 🙏

Общи условия

Активация на акаунт