Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 17 922
  • 737
  •   2
Отговори
# 45
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Ми не.

# 46
  • Мнения: 246
А ако има сраствания ? Четох сега, че щом цикъла закъснява повече от 45 дни говори за по-дълбок аборт (чак до мускула), в резултат на което се получавали сраствания и от там стерилитет…. Просто ужас, дано не е това 🙏
Излез от тия филми, Бонди. Тоя аборт беше ранен до колкото помня, никой не е дълбал с лъжицата до мускул на сляпо, не си го правила в мазе при съмнителни условия през 19 век.
Ще дойде.

# 47
  • Мнения: 932
Дано момичета, дано… стискайте палци все пак. Иначе да, правих го в 6-7 г.с някъде, но знае ли човек.

# 48
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета, включвам се с малко по различно питане. Смятам, че между вас има такива, които са правили консултация и с ендокринолог, та бихте ли ми споделили с кого мога да направя допълнителна консултация в София? Правих ОГТТ, проследяващ АГ твърди, че стойностите са гранични, а ендокринолог твърди, че са перфектни, не знам на кого да се доверя.

# 49
  • Мнения: 83
Добро утро, момичета! Вие пиете ли някакви добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките.Вчера се за четох за Инозитол. Ние все още чакаме резултати от генетичното изследване на абортивния материал.На последния преглед доктора нищо не ми каза да правя като изследвания, каза че първо иска да види това изследване и тогава ще говорим подробно... Дори му казахме, че искаме да се изследва и мъжа ми да си направи спермограма, той първоначално каза, че нямало нужда. Ностояхме да го направим за наше успокоение и тогава каза добре.Та следващия път ще правим и спермограма-дайте савети каква точно да пуснем.

# 50
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Аз да. Тироксин за щитовидната, за дефицити вит Д, желязо, б12, фолат (следя периодично и коригирам дози или правя паузи), бета каротен, вит Е, мио инозитол, омега 3, селен и цинк, коензим Q10.

П.п. Някои по тези се пият по различни схеми, не нонстоп защото влияят на овулация, маточна лигавица и др!

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 09:55 от АА

# 51
  • Мнения: 1 012
И аз пия мио- и D-хиро- инозитол, а също и пикозитол, витамин Д заради дефицит, глюкофаж за ИР. Фолат и желязо пих до преди месец-два, но ги спрях - първото, защото съм над горна граница, второто хематологът ми го спря тъй като желязо и фиритин вече са ми към средата на нормата и прецени, че за момента не ми трябва.

# 52
  • Мнения: 462
Аз да. Тироксин за щитовидната, за дефицити вит Д, желязо, б12, фолат (следя периодично и коригирам дози или правя паузи), бета каротен, вит Е, мио инозитол, омега 3, селен и цинк, коензим Q10.

П.п. Някои по тези се пият по различни схеми, не нонстоп защото влияят на овулация, маточна лигавица и др!
Какъв коензим Q10 пиеш, че и аз се заглеждам и се чудя дали да не взема да попия малко

# 53
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Natural factors, убиквинон от 200мг. Ако си над 35 препоръчват убиквиноЛ формата. Доза от 200-400мг е напълно ок. Пие се минумум 6 месеца, за да се търси ефект.

# 54
  • Мнения: 246
Тука е така Smile


Плюс убиквинол и едни рибени масла на Minami.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 490
Пепони, виж темата за Инсулинова резистентност и сравни с твоите резултати
https://m.bg-mamma.com/?topic=1610573

Имай предвид, че ИР в ежедневието може да не ти пречи, но при опити за забременяване влияе на качеството на яйцеклетките.

Здравейте, момичета, включвам се с малко по различно питане. Смятам, че между вас има такива, които са правили консултация и с ендокринолог, та бихте ли ми споделили с кого мога да направя допълнителна консултация в София? Правих ОГТТ, проследяващ АГ твърди, че стойностите са гранични, а ендокринолог твърди, че са перфектни, не знам на кого да се доверя.

# 56
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Имам излишен утрогестан ако на някой трябва да пише

# 57
  • Мнения: 932
Момичета, ако имам киста на яйчника, може ли заради това да ми закъснява ? И какво се прави в такъв случай…

# 58
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Май противозачатъчни се пият ,бонди успокой се   ... Разбирам те де но не си търси диагноза

# 59
  • Мнения: 1 002
Здравейте, момичета. Знам, че отдавна не съм писала, но бях заета да произвеждам нов човек 😆
Влизам да вдъхна кураж на всички, които се борят за заветната цел да гушкат малко човече в обятията си. След късен аборт в 17г.с. поради цервикална недостатъчност или по скоро некадърно проследяване и една извънматочната бременност 6 месеца по-късно...
Сега година по-късно, на 15.02. се роди малкото човече Стела, след прокървяване в 7 г.с. седмица, лежане 3 дни в болница в Гърция и серклаж в 18 г.с.
Минавам само да ви кажа - знам през какво минавате, не се отказвайте, крайната цел си заслужава. Нещата ще се случат рано или късно.
🌈

Общи условия

Активация на акаунт