Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 18 047
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 246
Бонди, ще дойде някак някога, няма къде да иде.
На нас ни посякоха плановете за мартенска офанзива.. на репродуктивния му се ще да направя една цветна снимка, защото след абортите в късни седмици тръбите понякога се запушвали, отделно че имам правена хистероскопия и махане на септум ама в друга болница и друг лекар, та би било добре да се огледа кухината как е. Отделно и кариотип препоръчва за направа, заради триплоидията (според двама генетици няма нужда, защото едва около 2% от световното население имали форма на мозаицизъм, който би могъл да прецака половите клетки) Та, с една дума - аман.
А след ЦС не може ли да се правят опити още същия месец (предвид, че снимката се прави на 8-10 ден от цикъла)?
Можем, да.. ако е всичко е наред с нея и с кариотипа, който не знам кога ще пуснем..явно скоро. Докато излезе резултатът, овулацията ще е в кофата.
Имам чудене дали да не добавя и един пакет за тромбофилии.. ей така за науката. През тия 20 седмици бременност никой не спомена нищо за тях…
Щеше да е супер да има ваучери в Грабо за тия неща.

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 18:26 от hardcandy

# 16
  • Мнения: 98
Момичета, не знам дали тази тема е подходяща, но току що излезнаха някои резултати и разбирам, че имаме уреаплазма. Някой може ли да ме насочи, ако има опит, какво е приемал? АГ каза, че не е страшно и ще пием по 1 таблетка Азитромицин и това е. Бях останала с впечатление, че трудно се лекуват плазмите, може би съм в грешка.

# 17
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Те си имат схема. Пиете, тествате и ако не е изчистена бактерията повтаряте лечението с друг АБ. Дали 1 азитромицин е достатъчен не знам схемата му каква е (те май са 3 хапчета в 1 опаковка)?

# 18
  • Мнения: 98
AА, да, но доколкото разбрах няма да е схема, а просто по 1 прием. Ще разбера като ми ги изпишат каква е процедурата. Надявах се някой да е запознат.

# 19
  • Мнения: 260
Аз излекувах уреаплзма с 14 дневен курс с Вибрамицин. На следващата контрола всичко беше чисто! Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 491
След ЦС в същия месец не бива да се правят опити заради рентгеновото облъчване.

Слънце, моят РД е точно преди Коледа, затова и ми разсмя 🍀♥️

# 21
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 432
Нан опасна е уреаплазма...
Бонди може би от медикаментите при аборта ти закъснява.

# 22
  • Мнения: 932
Нан опасна е уреаплазма...
Бонди може би от медикаментите при аборта ти закъснява.
Какви медикаменти ?

# 23
  • Мнения: 1 012
Бонди, от антибиотиците, които са ти дали по време на кюретажа, а и тези които изпи след това, те принципно забавят цикъла. Нищо страшно няма, но все пак се виж с АГ-то да не закъснява и заради нещо друго.

Аз вчера мрънках, мрънках и ето че днес следобед вече ми зацапва, та очаквам утре да ми дойде с пълна сила.

# 24
  • Мнения: 932
Заради какво друго може да закъснява ?

# 25
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Объркани хормони, липса на овулация, задържан фоликул, нова бременност. С всяка една от тези причини ще дойде в някакъв момент, няма да спре завинаги.
Нова бременност само ако двойката не се е пазила и е нацелила овулация, ако е имало такава.

# 26
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 432
Нан опасна е уреаплазма...
Бонди може би от медикаментите при аборта ти закъснява.
Какви медикаменти ?
от МА. Нали с хапчета

# 27
  • Мнения: 246
Нан опасна е уреаплазма...
Бонди може би от медикаментите при аборта ти закъснява.
Какви медикаменти ?
от МА. Нали с хапчета
При нея мисля беше процедурен… вакуум примерно.

# 28
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 432
МА беше това помня.

# 29
  • Мнения: 932
С вакуум беше аборта. Иначе няма вероятност за нова бременност.
Ще запиша час за преглед да видим каква е причината.

Общи условия

Активация на акаунт