"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 63

  • 24 392
  • 644
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 327
Kokolin , може да е имплантационно зацапване, макар че е минало доста време от овулацията, а може и начало на цикъл да е. Вземи си тест за бременност.

# 31
  • Мнения: 12
Биби никога ни ми е идвало розаво то даже намаля

# 32
  • Мнения: 1 327
Биби никога ни ми е идвало розаво то даже намаля
Отивай за тест, стискам палци да е имплантационно зацапване.

# 33
  • Мнения: 303
Аз пък не виждам да има паника, просто като си направиш 3 теста и чертите са съмнително бледи е по-лесно да си спестиш стреса и да си пуснеш най-достоверното.
Чертата на Believe е очеизвадна. Защо трябва да се всява паника?

# 34
  • София
  • Мнения: 11 489
Биби никога ни ми е идвало розаво то даже намаля
Отивай за тест, стискам палци да е имплантационно зацапване.

Какво ще покаже този тест ако е имплантанционно и какво ще покаже ако е цикъл?
Май едно и също.

# 35
  • Мнения: 303
Ще покаже има ли бременност.
Ако е + е имплантационно зацапване, ако е - ще ти дойде цикъла.
Биби никога ни ми е идвало розаво то даже намаля
Отивай за тест, стискам палци да е имплантационно зацапване.

Какво ще покаже този тест ако е имплантанционно и какво ще покаже ако е цикъл?
Май едно и също.

# 36
  • Мнения: 1 847
Ще покаже след 24-48 часа ако е имплант. сега нищо..влиза в лигавицата,пука се капиляра има зацапване..като влезе в лигавицата започва синтез на хормона след 12 часа среднов кръвта  и още толкоз за да се появи в урината.. ..преди да се "загнезди в лигавицата" е просто просто казано яйцеклетка срещнала подходящия сперматозоид.

# 37
  • Мнения: 43
Момичета, вчера нямах възможност за кръвен, в понеделник и сряда ще засека ЧХГ и Прогестерон. Само ще уточня, че вчера трите снимки на теста Престо бяха на един и същи тест от различен ъгъл и на различна светлина.
Днес направих и останалите Престо и БиЛийв, които ми останаха в опаковките им и за ден преди закъснение май си изглеждат положителни? Simple Smile
Скрит текст:



Последна редакция: сб, 10 фев 2024, 18:59 от GabriellaM

# 38
  • Мнения: 1 327
Чертичката на Престо вече е видима. Вчерашните бяха съмнително бледи.Не ви трябва кръвен, освен ако нямате някакви притеснения за прогестерона направо след 10 дни на лекар. Честито! Flowers Four Leaf Clover

# 39
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,

1) Дата на последната менструация 20.01 продължителност на месечния цикъл 26/понякога 28 дни
2) Метод на засичане на овулацията; - тест ленти на Fairhaven / 30.01 според теста и premom приложението където могат да се добавят резултати от тестовете за овулация
3) Ден/дни с непротектиран полов акт - деня преди овулация и деня след нея

На 9тия ден след овулация си направих от уринарните тестове за ранна бременност / направих го вечерта след много пиене на вода просто от любопитство, за моя изненада видях много бледа втора черта, която мъжа ми не виждаше а и четейки форума виждам, че може да е изпарителна.
На следващата сутрин - 10 ден след овулация - си направих кръвен тест, чийто резултат беше:

Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Total b-HCG   H    14.73       mIU/ml    < 5,0   

Днес 12 ден след овулация резултатът от теста е:

Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Total b-HCG   H    60.88       mIU/ml    < 5,0   

Правим опити от доста време и не смея да се зарадвам. Въпросите ми са въпреки че тестовете са направени толкова рано, са положителни , нали? (Гинеколожката ми каза че този тест нищо не значи и докато нямам закъснение и не го потвърдя с шуър чек, да чакам)
И второ, четох, че при нормалното развитие хормона нараства двойно на всеки 48ч, тук имаме четворно нарастване за 48ч.(теста е правен в един и същ час) . Има ли за какво да се притеснявам?

Благодаря за отделеното време да прочетете терзанията ми 😊

# 40
  • Мнения: 745
Според мен нямате повод за притеснение. Честито и всичко да е наред!:blush: И си сменете АГ, щом приема за достоворен резултат от шуър чек, а не ЧХГ.

# 41
  • Мнения: 375
Ще задам въпросът си и тук т.к. в другата тема не получих отговор 😞

Здравейте и успех на всички които очакват положителен тест 🌼 Имам един много глупав въпрос , но се обърках и моля по-запознатите да ми помогнат. Началото на последния ми МЦ беше на 26.01. , на 09.02. бях при АГ и ми каза че овулацията е минала преди няколко дни. През цялото време от края на МЦ до прегледа сме правили опити , може би с един-два дни пропуск. Намерих в аптеките тест (presto), който според описанието си , показва наличие на бременност цитирам “ Едната касета се използва седмица (7 дни) след половия акт, а втората, като контролен тест, 1 ден след евентуално закъснение на цикъла.” И тук се питам , кой по-точно акт??? Те да не са един и два 😂. Предполагам че се има предвид 7 дни след овулацията. Та, ако направя такъв тест на 19.02 , което е повече от 10 дни от овулацията предполагам че ще даде правилен резултат… или нещо аз бъркам 🤔

# 42
  • Мнения: 1 327
Би трябвало да покаже, макар че забелязвам напоследък, че Престо дават фалшиво положителна втора черта. Иначе аз никога не правя толкова рано тест, защото имплантация може да има от 6 до 12 дни след овулация, едва тогава чхг започва да се покачва. Т.е.ако направите тест на 7-ми ден може да няма какво да засече още. Най-сигурно е 14 дни след овулация.

# 43
  • Мнения: 5
Здравейте на всички. 🌸
Теста не е със сутрешна урина. Закъснението е огромно,а на мен ми се привижда изпарителна чертичка? Или греша?

# 44
  • Мнения: 42
Здравейте на всички. 🌸
Теста не е със сутрешна урина. Закъснението е огромно,а на мен ми се привижда изпарителна чертичка? Или греша?



Първо според мен теста е пренапоен
Второ щом закъснението е огромно и няма видима втора черта бременност няма

Общи условия

Активация на акаунт