Кухненски робот-да или не?!

  • 24 113
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моя не го давам за нищо на света. Използвам го непрекъснато и ми е страхотно улеснение. Определено предпочитам него, въпреки, че имам и отделни уреди.
   Реже, стърже /на ситно и едро /, бърка тесто за кекс и палачинки, има блендер, 2 вида сокоизстисквачки /за цитрусови плодове и за ябълки, моркови и т.н./, разбива яйца на сняг, смила ядки...превъзходен е. Много голямо значение има марката и приставките. Ако искаш още едно мнение ЗА - аз ти го давам! Peace

# 16
  • Мнения: 1 418
Аз си взех скоро на БРАУН най-новият модел.Прибран,върши страхотна работа,много мощен-изобщо страшно попадение.

# 17
  • Мнения: 4 300
При положение, че имаш другите уреди, за какво ти е?
Аз си купих преди 2-3 години и да ти кажа - голям рахат Sunglasses Но номера е да имаш място на плота - така ти е удобно и си режеш вътре абсолютно всичко. Прибереш ли го в шкафа веднъж - там ще си остане.

Най хубавото му е че е наистина робот- в смисъл пасатора трябва все да го стискаш, миксера също, за ренде да не говорим.
А в робота изсипваш всичко и забравяш.
Аз имам и отделно миксер и пасатор, но ги ползвам за различни неща. С пасатора правя само крем супи- когато разбивам горещи.
Миксер май не съм ползвала отдавна.
В робота правя всякакви салати- цвекло, моркови, зеле и прочие. Правя сладкиши- както тесто, така и кремове. Също така троша ядки и разбивам хайвер- само който е разбивал хайвер с пасатор ще ме разбере, направо ми се откачаше ръката преди.
Сокове по принцип не правя, така че тая екстра не съм я ползвала.
Не че ще се срине домакинството  без робот, но ако можеш да си го позволиш- дерзай.
Но наистина си трябва място на плота.

# 18
  • Мнения: 4 546
аз съм за  Peace моят е мулинекс, но не се сещам точно моделът. мъжо го гледал скоро, че сега бил на цена около 180лв.
като готвя ядене в него слагам лук, морков, чушка, натискам копчето и всичко е нарязано.
разбивам домати за сос
зеле и моркови за салата. приготвям по една голяма купа, която държа в хладилника и имаме салата няколко дни.
напоследък си правя фрешчета от портокал или грейпфурт
предполагам, че след време ще ми е много полезна и сокоизтисквачката, но за сега не я ползвам.
лятото правих зимнина с него-чушките ги нарязвам с него, пълня кутии и ги слагам във фризера.
майонеза не успях да направя в него, някои мами казват, че става  Thinking
за теста също не го ползвам-просто не ядем домашни сладкиши, тутманици и т.н.
минус е, че не може да се слагат в купата горещи неща.
може и без робот, но определено за мен си е удобство. нарочно съм го оставила на плота, защото ако ми е прибран в някой шкаф ще ме мързи да го ползвам  Embarassed


# 19
  • Мнения: 2 700
И аз съм ПРОТИВ. Моят го ползвам само за рязане на големи количества лук. Иначе само като си помисля колко време ми трябва да го мия и ми се отщява.
Пък и не съм особена домакиня в смисъл, че за десерти нямам време.

# 20
  • Мнения: 148
И аз съм против. Обикновено тези уреди са с пластмасови части и като резултат вече не ползвам сокоизтисквачката му тъй като започна да мире ше доста гадно.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
След като имаш уредите не виждам защо ти е и робот.
Аз имам робот и си го ползвам много, но имам място, пък и ми е подарък. Не знам дали щях да си купя при наличие на другите уреди в кухнята.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
След като имаш уредите не виждам защо ти е и робот.
Както написах по-горе,нямам уред за настъргване и нарязване на зеленчуци. WinkНапример едно от най-неприятните ми домакински задължение е да режа лук,а също и да настъргвам тиква примерно.Но вече се отказах от робот.Ще си взема нещо като чопър мисля се казваше,който да ми реже лука Grinning.
И аз съм против. Обикновено тези уреди са с пластмасови части и като резултат вече не ползвам сокоизтисквачката му тъй като започна да мире ше доста гадно.

Това за сокоизстисквачката ме учудва.Моята е на две години и се ползва доста често,особенно през зимния сезон,но неприятна миризма няма.Може би я сглобяваш преди да е изсъхнала напълно. newsm78

# 23
  • Мнения: 148
[
[/quote]
Това за сокоизстисквачката ме учудва.Моята е на две години и се ползва доста често,особенно през зимния сезон,но неприятна миризма няма.Може би я сглобяваш преди да е изсъхнала напълно. newsm78
[/quote]
Имах предвид, че тя е част от робота и за съжаление и рендето е пластмасово (говоря за сокоизтисквачка за моркови, ябълки и т.н.). От около 5 години я ползвам доста често и от няколко месеца започна да мирише:(
Определено мисля, че чопърът е по-доброто решение + другите уреди поотделно. Peace

# 24
  • Мнения: 50
И аз имам всички уреди, но предпочитам робота. Много лесно се режат зеле,моркови,картофи и други по-твърди зеленчуци. Можеш да жмесиш тесто. Наистина заема повечко място, така че ако нямяш такова си помисли.

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз съм ЗА робот. Имам този от Коледа и съм много доволна. Дълго мислех дали ще ми е нужен, но си купих. Ползвам си го почти всеки ден. Правя си зелева салата за по-малко от минута, смес за палачинки също за толкова време. Определено е удобство. Но наистина, ако си го бутнеш в някой шкаф, няма смисъл. Ако имаш желание ще си го ползваш постоянно. Все има какво да се направи в него.  Peace

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 18:41 от de3demonka

# 26
  • Мнения: 814
По пронцип съм за по-простите неща, имам миксер, пасатор и т. н. От скоро и комбайн.........Голямо връткане, докато го използвам и още по-голямо да го почистя, измия, посуша и прибера.
Аз съм на принципа, че вещите трябва да ми служат на мен, а не аз на тях.
Ето по този въпрос не мога да се разбера със съпруга си, който, като види или чуе за нещо новдо, което облекчавна женския труд в домакинството, решава, че точно то ми е необходимо и го набавя.
Дали пък не съм неблагодарна ?!?!?!?

# 27
  • Мнения: 2 677
Аз съм твърдо за!  Peace От година и половина го имам и си го използвам най-рационално - салата на ръка не съм рязала, всякакви типове теста стават за минутки. Въобще, удобна работа си е.  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 251
Твърдо ЗА съм! Преди години ползвах един руски "Елекма"- такава корава душица имаше, но вдигаше шум до бога... Grinning От преди 3-4 години ползвам ТОЗИ , много съм доволна и не бих го сменила с нито един друг уред в кухнята си...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз бих заложила на робота. Предпочитам да имам един уред с няколко функции, отколкото за всяка дейност - различен Flutter

Общи условия

Активация на акаунт