Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 38 687
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 138
Темата пак замря.... няма ли някакви добри новини, които да ни вдъхнат надежда?!
Хайде, момичета, идва Коледа! Добрите новини са на път!

Мен много ме зарадва Вени на 41г със своят категорично положителен резултат тази седмица от първи трансфер на едничко със собствена Я в Мемориал https://bg-mam.ma/p/1599391/47215246 (надявам се да не се сърди, че я споменавам но много надежда ми даде с този успех Heart).
Определено Турция се очертава като светлинни години напред от България в сферата на АРТ и само мога да съжалявам, че не отидох направо там.

Последна редакция: нд, 19 ное 2023, 17:32 от Sahara_2087

# 46
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,аз чакам да мине малко време и да ми се нормализират хормоните след стимулацията миналия месец.Цикъла ми след нея полудя и за 2 път ми подранява с 5 дни.Пуснах си хормони на щитовидната и съм приятно изненадана.TSH от 3.48 през август сега резултата е 2.07.Ще се консултирам с ендокринолог защото  още не е 2 и по -малко еденици.Интересното е че витамин Д ми е паднал с 1 еденица от август от 24.9 сега е 23.9 а си пръскам витамин Д+К.Ще увеличавам дозата Simple Smile

# 47
  • Мнения: 443
Здравейте момичета,аз чакам да мине малко време и да ми се нормализират хормоните след стимулацията миналия месец.Цикъла ми след нея полудя и за 2 път ми подранява с 5 дни.Пуснах си хормони на щитовидната и съм приятно изненадана.TSH от 3.48 през август сега резултата е 2.07.Ще се консултирам с ендокринолог защото  още не е 2 и по -малко еденици.Интересното е че витамин Д ми е паднал с 1 еденица от август от 24.9 сега е 23.9 а си пръскам витамин Д+К.Ще увеличавам дозата Simple Smile

И аз бях горе долу така. Според мен, трябва да се изчака поне 3 месеца преди започване на нова стимулация. При мен не витам Д, ами АМХ ми пада след всяка стимулация.

# 48
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,аз чакам да мине малко време и да ми се нормализират хормоните след стимулацията миналия месец.Цикъла ми след нея полудя и за 2 път ми подранява с 5 дни.Пуснах си хормони на щитовидната и съм приятно изненадана.TSH от 3.48 през август сега резултата е 2.07.Ще се консултирам с ендокринолог защото  още не е 2 и по -малко еденици.Интересното е че витамин Д ми е паднал с 1 еденица от август от 24.9 сега е 23.9 а си пръскам витамин Д+К.Ще увеличавам дозата Simple Smile

И аз бях горе долу така. Според мен, трябва да се изчака поне 3 месеца преди започване на нова стимулация. При мен не витам Д, ами АМХ ми пада след всяка стимулация.

Мислех АМХ също да пусна,но четох че няма да е коректен резултата заради стимулацията.Ще го пусна пак след няколко месеца.А витамин Д след около месец да видя наваксвам ли го изобщо.Не знаех че пада след стимулация...

# 49
  • Мнения: 115
Tais, възможно е да е паднал, ако си боледувала. От друга страна е очаквано витамин Д да започне да пада като се вземе предвид сезона вече. Но като цяло стойностите ти дори от август ми се струват ниски (макар да няма референтни такива)
Момичета, ние изследвахме в Геника кариотип (при двамата), както и микро у-делеции - всичко е нормално. От една страна е хубаво, че генетично нещата изглеждат добре, но не знаем къде да я търсим причината за неуспеха до момента....

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 15:13 от Tanq79

# 50
  • Мнения: 435
Момичета, някоя от вас правила ли е трансфер на 4-ти ден?! Имате ли впечатление или пък да сте чели нещо за успеваемост на този ден.

# 51
  • Мнения: 6 306
Ако ембриончето е здраво, няма никакво значение на кой ден ще бъде трансфера.
     На 5ти ден имат най висок успех, понеже до тогава повечето ембрита със лошо качество отпадат и за трансфер остават по добрите. Но като цяло за успех има значение дали ембриончето е достатъчно добро да доведе до здрава бременност, а не на кой ден са ти го върнали.

# 52
  • Мнения: X
Аз имам лош опит, но то не е заради деня, а заради качеството на ембрионите. Бяха на клетки, не бяха морули, каквито трябва да бъдат на 4 ден. Даже като за 3 ден бяха назад. Уж трябваше на 5 ден да ги сложим, размразиха ги на 3, и като се е видяло, че няма да ги бъде спешно ме изстреляха към Истанбул за трансфер.

# 53
  • Мнения: 1 289
Момичета, има ли проблем да отида на мамография (рентген) преди старт на стимулация? Т.е. записала съм си час другата седмица, а евентуална стимулация ще почне около 17, 18 декември? Питам, заради това дали облъчването нещо би навредило. Тази година не можах да си направя прегледа навреме и ми се иска да отида, за да съм спокойна.

# 54
  • Мнения: 952
Кукумицин, по-добре отложете прегледа за след стимулация. Въпреки че облъчването е минимално, не е добре да се прави преди стимулация. Яйцеклетките са много чувствителни на облъчване. Затова и след цветна снимка не се препоръчват опити за забременяване.

Марго, това в коя клиника се случва в Турция? Защо изобщо са ви викали за трансфер, при положение че се е видяло още на размразяване, а дори и при замразяването, че ембрионите  не са читави. Всъщност за пари всичко могат да кажат....

# 55
  • Мнения: X
В Бахчеджи. То нито така, нито така... Нито да откажем трансфера, нито да го направим... Това ми беше първата стимулация като цяло в живота. После се видя, че те ембрионите така и не добутват до повече, защото бяхме с ужасно тежък мъжки фактор. Разбира се, обвинявана беше моята възраст, над 40.
Иначе много е странно, обаче в Аджъбадем там правят цветна снимка по време на стимулация. Аз категорично отказах този вариант, направих я преди това. Изобщо не го разбирам и одобрявам, не само на мен е предложено.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 07:13 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 10
И аз се съмнявам в написаното и наивно се доверих на тези суперлативи. Записах час при  прехваления доктор и нищо общо с написаното горе. Супер непрофесионално поведение, но не беше груб. Няма да обърне внимание на жени към 40 те и с нисък ЯР.
А когато ми задад въпросът дали мъжът ми знае, че съм с тубарен фактор и възможността да нямам деца, зинах насреща. Може ли след 4 опита мъжът ми да не знае, че има вероятност да нямаме наши деца!?
С глуповатата ми лаборантка се подхилкват, докато психиката и душата са ти смазани...
Никога повече при този човек! Дипломи имат, но душа не!
Аз единствено исках да знам, че има желание да ми помогне и ако не стане е много различно...човекът е направил всичко възможно. Когато обаче гледаш един чук насреща, чувството е ужасно нагнетяващо и повече няма да си го причиня.
В тази лъскава клиника видях повече мис силиконки от където  и да е другата. Отидете и вижте с очите си. Аз отивам с мечтата си там, а те ми говорят колко финансово неизгодно им било инвитро на естествен цикъл. Търгаши! Само това им е в главата. Пари ще има, ама поне някаква човещина от тях. Ние знаем, че това не е безплатно.
Това от мен.
Успех ви желая, аз  момента не мога да се похваля с нищо.
Кая, виждам, че сте публикувала абсолютно същия пост в Трудният път ин витро под съвсем различно име Марина.
Надявам се, че това е конкретен и реален успех,   а не поредната реклама на болница Афродита и г-н /др. Станулов.
При всички случаи, ако наистина си имате бебе, поздравления , честито !!!!!!!!!!
[/quote]

# 57
  • Мнения: 1 289
Благодаря, Salsera! И аз така си помислих, че може би не е удачано относно облъчването и вече си отмених часа. Аз между другото съм забравила да спомена на репродуктивната, че съм с мастопатия и много се надявам всичко да е наред след стимулация и да не стане по-зле.

# 58
  • Мнения: 3 212
Аз много пъти пиша тук жените с НЯР да не ходят при д-р Станулов, обича си статистиката, не му се играе на малки шансове.
Любезен и учтив, не е същото като човечен, но в България не сме свикнали на учтиви хора и се впечатляваме много.

# 59
  • Мнения: 443
Споко Одри, аз съм другата, която не препоръчвам ходенето в Афродита поради моят личен опит и то не веднъж. Заради именно такива суперлативи преди време и аз се набутах там и изгубих ценно време и пари.
Познавам няколко 43-44 годишни, които все още висят там, но общо взето повечето избягахме( над 40 ). Станулов си има ценза и познанията, но аз съм го казвала многократно.
Нито съм мазохист, нито съм израстнала в семейство, в което се говори грубо. Поради тази причина, не мога да се примиря, че лекар, на когото плащам и то не малко би се държал като на пазара. Това, че говори на Вие, не означава професионализъм и желание да помогне.
Мен лично в тази клиника ме гледаха като касичка. Не харесвам такова поведение, това плюс грубият нрав на Станулов ме накараха да потърся помощ на друго място.
Все още, не съм се пробвала в Надежда, имам час за януари. Тогава ще мога сама да си преценя дали и там е поредната реклама или ще намеря човечни и приятни лекари, които имат кауза - да търсят защо бебето не идва.
Не искам да казвам големи думи, но ако и в Надежда се почувствам като на конвейра, може би моите опити в България ще приключат. Но, хайде да не казвам все още толкова силни думи. Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт