Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 38 695
  • 782
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 115
Момичета, може да ме сметнете за луда, но от известно време (след поредния ни неуспешен опит) започнах да си мисля доколко ние самите оказваме влияние с мисълта си върху неуспеха. От всякъде ни заливат с информация, че след 40 (+) нещата са по-сложни и все по-невъзможни с напредването на годините. Сетих се за книгата на Масару Емото "Тайните послания на водата" (ако не се лъжа за заглавието) как с мислите си влияем върху структурата на водата. От друга страна човешкият организъм е  в голям процент вода, та.... дали ние самите не си пречим сами.... минавали ли са ви подобни мисли и на вас?

# 31
  • Мнения: 44
В цитатът е споменато, Аджъбадем Маслак, в Истанбул е. Понеже там се прилагат по-иновативни методи, та над 40 не малко български пациенти има.
Аз вече съм писала в други теми, на мен не ми се отрази добре прп, влошиха се рязко нещата откъм количество на фоликулите. Като му мина действието се повазвърна бройката. Качеството не знам, защото и преди и след все зрели яйцеклетки си имах, ние сме с много тежък мъжки фактор. Доказан уви и с млади донорки след това.
Марго, исках да ти пиша на лично съобщение, но си забранила получаването на лични....

# 32
  • Мнения: X
Защото се разочаровах от някои съобщения, и разни предложения. Ако искаш питай ме тук, ако мога да помогна, с удоволствие. Имай предвид, че моят опит е отпреди 3 години с прп, не знам дали всичко е актуално и днес, дали няма и нови неща.

# 33
  • Мнения: 10
Здравейте момичета. Не съм за тази тема но не знам къде да пиша. На 25.10 имах трансфер на 1 ембрион бластоцист поради висок естрадиол 8600. Но от 30.10 започна едно кафяво зацапване, помислих че ще ми дойде, но нямаше кръв, сутрин и вечер когато слагам циклогест по самия пръст има кафяво, когато ходя до тоалетна урината е чиста,няма следи от нищо. Това продължава и до днес. Утре съм на преглед защото ми е притеснено.

# 34
  • Мнения: 138
Момичета, може да ме сметнете за луда, но от известно време (след поредния ни неуспешен опит) започнах да си мисля доколко ние самите оказваме влияние с мисълта си върху неуспеха. От всякъде ни заливат с информация, че след 40 (+) нещата са по-сложни и все по-невъзможни с напредването на годините. Сетих се за книгата на Масару Емото "Тайните послания на водата" (ако не се лъжа за заглавието) как с мислите си влияем върху структурата на водата. От друга страна човешкият организъм е  в голям процент вода, та.... дали ние самите не си пречим сами.... минавали ли са ви подобни мисли и на вас?

Определено в причините за конкретен резултат има и доза "намерения" и освен физическото състояние психическото също доказано влияе. Истината е, че сътворението е все още до голяма степен непознато и ние "играем" с голяма доза вяра и надежда, малко медицина/биология/физиология и малко психология като всички те оказват влияние. При мен специално имаше не само физиологични причини за пръв път да искам да стана майка на над 40 и трябваше да си отработвам нещата, най-малкото за да не ги предам на поколението си но и за да се възприема в женската си енергия като цяло.
Та това което можем да направим чисто физиологично го правим но на психологичната част от нещата в нито една болница не обръщат внимание май. Аз вярвам, че най-доброто което можем да направим е да сме в баланс между нашите намерения и намеренията на съдбата за нас, между свободната воля и съдбата. Не можем да контролираме процеса на създаване на едно дете, но можем да вървим по пътя с чисти намерения и вяра, че най-доброто което може да се случи, ще се случи.

# 35
  • Мнения: 30
Защото се разочаровах от някои съобщения, и разни предложения. Ако искаш питай ме тук, ако мога да помогна, с удоволствие. Имай предвид, че моят опит е отпреди 3 години с прп, не знам дали всичко е актуално и днес, дали няма и нови неща.

Какво е прп 😳

# 36
  • Мнения: X
Взима се кръв, обработва се, и се инжектира в яйчниците. С цел подобряване на качеството и количеството на яйцеклетките. Накратичко съм го описала, prp се води. Прави се и на матката с цел подобряване на лигавицата, и за други цели на други места:)
Като цяло за подмладяване.

# 37
  • Мнения: 413
Здравейте. Писала съм вече. Пиша сега, за да вдъхна малко надежда. Имам си вече бебенце. Накратко:  С неизяснен стерилитет, без мъжки фактор. 4 инсеминации в различни болници, впследствие 3 опита ин витро в една болница- с общо към 20 яйцеклетки и само един ембрион за трансфер - неуспешен. Преместих се в Афродита. Бебенцето е от втория ми опит там с един ембрион отличен. На последния ми опит ин витро АМХ вече беше под 0.80. Д-р Станулов извади 8 яйцекл на къс прптокол. Свеж трансфер. Бях на 42 год, сега съм на 43 с бебе вече с моя Яйцеклетка.
Точно преди 5- тия си опит ин витро закупих донорски яйцеклетки, тъй като вече не издържах психически и казах на лекаря, че ако не се получи, искам да минаваме директно на трансфер с тях.
Това е фактологията.
Сега като направя равносметка, бих ви казала следното: Разбира се,дължа всичко на  доктор Станулов, това, че му повярвах,че той повярва в мен. Не искаше да си купувам донорски Я, искаше да изчакаме. Аз настоях. Помогна ми ембриологът Георги Дойчев. Великолепен човек и очевидно велик специалист. Отношението и старанието на тези двама човеци ме караше да се чувствам в сигурни ръце и да вярвам, че правя най- доброто. Така си бях решила, че ако и в Афрпдита не се получи, то съм направила всичко по силите си и е ред на донорските яйцеклетки. Според мен също голяма роля изигра и това, че купих тези донорски Я, тъй като си се успокоих и си знаех, че прпдъожавам напред и след този опит.
На 17.05 . 2022 гпдина беше първата ми среща с доктор Станулов. Най- важната среща в живота ми.
Друго да добавя- след първата ни среща с доктора- пиех си добавки, спортувах всеки ден, спрях цигарите от раз, алкохолът също. Слушах много лекаря и имах голямо доверие.
Не се сещам друго какво да добавя. Ако мога с нещо да съм полезна- насреща съм.
Желая на всички успех и да гушкате скоро бебчета! Не се отказвайте. За 3 години- юочнах на почти 40, имам 4 инсем, , хистероскоп, лапароскоп за махане на миома, 5 опита ин витро. По едно време вече не знаех кога трябва да спортувам, кога да почивам, през месец бях в процедура! Не се отказвайте! И вярвайте! От сърце пожелавам сбъднати мечти.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 00:45 от Kaia Trifonova

# 38
  • Мнения: 444
Кая, виждам, че сте публикувала абсолютно същия пост в Трудният път ин витро под съвсем различно име Марина.
Надявам се, че това е конкретен и реален успех,   а не поредната реклама на болница Афродита и г-н /др. Станулов.
При всички случаи, ако наистина си имате бебе, поздравления , честито !!!!!!!!!!

# 39
  • Мнения: 413
Във фбк black cat ли се казвате? Успех пожелавам и благодаря за поздравленията

# 40
  • Мнения: 444
Във фбк black cat ли се казвате? Успех пожелавам и благодаря за поздравленията

Да !

# 41
  • Мнения: 67
Здравейте,
Къде е тази група Трудният път ин витро ?

# 42
  • Мнения: 413
Във фбк - Дългият път наречен ин витро.

# 43
  • Мнения: 444
Здравейте,
Къде е тази група Трудният път ин витро ?
Мдаааа, " Дългият път наречен ин витро ", хубава е групата, но е и доста тежка, както нашата съдба на всички де. Има някои интересни теми, други се повтарят много, трети си показват тестовете за бременост и питат бременна ли съм? И тн....Какво да ви кажа, понякога втръсва, после пак се връщаш, защото има някаква взаимопомощ и някакъв вид разбиране.

# 44
  • Мнения: 435
Темата пак замря.... няма ли някакви добри новини, които да ни вдъхнат надежда?!
Хайде, момичета, идва Коледа! Добрите новини са на път!

Общи условия

Активация на акаунт