Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 39 003
  • 782
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 956
BlackCat12, аз ходих в Надежда при Персенска като бях на 39г. След първия преглед реших, че определено не е моят лекар. Просто си личеше, че изобщо не вярва, че ще успеем на тази възраст. Няколко пъти ми каза на прегледа, на тази възраст мнооого трудно. С намек за ДЯ. Не казвам, че е лесно, но за мен щом лекаря сам не вярва, че може да помогне, няма смисъл. А междувременно искаше да почваме по дълъг протокол още същия месец. С неизяснен стерилитет сме. Както и да е, дано ти попаднеш на лекар там, който да вземе случая ти присърце.
Допълвам, че подобни коментари са една от причините да се насочим към Турция. Поне там не ми се налага да търпя такива изказвания. Хората са реалисти, никой не ме е заблудил с обещания, но не натякват за трудностите на всеки преглед. Фокусът е към какво може да направим.

# 61
  • Мнения: X
Действително. Аз не успях в Турция, имам някои забележки,  но нищо съществено,  като цяло съм доволна, и смятам, че ако имаше начин, щеше да се случи там. Тук дразненето ми започваше още от ниво регистратура. В Истанбул бях като на екскурзия, чудесно се чувствах всеки път, никакво усещане за болници, всичко с лекота и приятно се случваше.

# 62
  • Мнения: 448
BlackCat12, аз ходих в Надежда при Персенска като бях на 39г. След първия преглед реших, че определено не е моят лекар. Просто си личеше, че изобщо не вярва, че ще успеем на тази възраст. Няколко пъти ми каза на прегледа, на тази възраст мнооого трудно. С намек за ДЯ. Не казвам, че е лесно, но за мен щом лекаря сам не вярва, че може да помогне, няма смисъл. А междувременно искаше да почваме по дълъг протокол още същия месец. С неизяснен стерилитет сме. Както и да е, дано ти попаднеш на лекар там, който да вземе случая ти присърце.
Допълвам, че подобни коментари са една от причините да се насочим към Турция. Поне там не ми се налага да търпя такива изказвания. Хората са реалисти, никой не ме е заблудил с обещания, но не натякват за трудностите на всеки преглед. Фокусът е към какво може да направим.

Аз разсъждавам 200 % като теб.Опитвам се да не си правя филми за б-ца Надежда, тоест да не тръгвам с голямата кошница, но имам чувството, че ще е 50/50. Или ще се отвратя както от Афродита, но този път няма да пробвам, или ще се очаровам и ще повярвам. Мен ме отблъскват лекари, които веднага започват да ми говорят за ДЯ. От друга страна, си мисля, че някои от тях са реалисти и не биха искали да ни хабят нервите, времето, парите с празни надежди ? Иска ми се да мисля, че е така, а не че просто не им се занимава с нас. Това няма как да го знаем.
За Персенска, не мога да кажа нищо от собствен опит, но 2 от най-близките ми приятелки бяха при нея и след безброй разговори взех решение да не се пробвам с нея.
За Турция, аз опция нямам. Иначе с 200 бих отишла веднага там, дори не бих се замислила. Пожелавам ти успех !!!!!!!!!

# 63
  • Мнения: 188
Момичета, след поставяне на Овитрел и Гонапептил 0,1/HCG/ - 2бр. в 23ч. - 22.11., кога според вас трябва да е пункцията или така не може да се определи?! Имах един ден почивкa-23.11.  и днес - 24.11. ми беше пункцията... Кога трябва да настъпи овулацията и защо моята я изтърваха?! Аз я и усетих още вечерта мисля беше след поставяне на споменатите инжекции.... Възможно ли е това?

# 64
  • Мнения: 77
Момичета, след поставяне на Овитрел и Гонапептил 0,1/HCG/ - 2бр. в 23ч. - 22.11., кога според вас трябва да е пункцията или така не може да се определи?! Имах един ден почивкa-23.11.  и днес - 24.11. ми беше пункцията... Кога трябва да настъпи овулацията и защо моята я изтърваха?! Аз я и усетих още вечерта мисля беше след поставяне на споменатите инжекции.... Възможно ли е това?
На 24.11. в 11 трябва да е пункция при това таймиране. Нещо не са преценили при стимулацията. Има и препарати, които предотвратяват преждевременната овулация. В Бг така са ми изпускали овулация, а последния път и в Турция една смотана лекарка, защото моят лекар отсъстваше.

# 65
  • Мнения: 188
Момичета, след поставяне на Овитрел и Гонапептил 0,1/HCG/ - 2бр. в 23ч. - 22.11., кога според вас трябва да е пункцията или така не може да се определи?! Имах един ден почивкa-23.11.  и днес - 24.11. ми беше пункцията... Кога трябва да настъпи овулацията и защо моята я изтърваха?! Аз я и усетих още вечерта мисля беше след поставяне на споменатите инжекции.... Възможно ли е това?
На 24.11. в 11 трябва да е пункция при това таймиране. Нещо не са преценили при стимулацията. Има и препарати, които предотвратяват преждевременната овулация. В Бг така са ми изпускали овулация, а последния път и в Турция една смотана лекарка, защото моят лекар отсъстваше.

Да, така беше, пункцията беше в 11ч на 24.11. и се оказа че овулацията е минала и фоликулите са тръгнали и сме изтървали повечето, не знам колко, защото прегледите бяха в азиатската клиника на Бхачеджи - проф др Мехмет Рашит Асоглу и се говори на турски при ехографа, но др беше доволен... Останахме само с един бр яйце, останалите ф били празни, освен заминалите с овулацията.... Не беше ми се случвала такава глупост, при толкова важни последни яйцекелтки.... Слабо е да кажа, че съм потресена....

# 66
  • Мнения: 77
Много неприятно. Слагахте ли Цетротид или Оксотид? Колко бяха големи фоликулите и на кой ден от цикъла определиха пункцията?  Може и да не ми отговаряте, разбира се, просто ми стана интересно заради опита в инвитро процедурата.

# 67
  • София
  • Мнения: 691
А защо прегледът е бил в Азиатската част, вие там ли сте пациент или във Фулия?
Стискам палци да имате качествен ембрион и успешен опит въпреки всичко.

# 68
  • гр. София
  • Мнения: 458
Момичета, някоя от вас правила ли е трансфер на 4-ти ден?! Имате ли впечатление или пък да сте чели нещо за успеваемост на този ден.

Здравейте!
Едва сега намирам тази тема.
Аз съм имала трансфер на 4-ти ден и беше успешен.
Не мисля, че съм чела за друг такъв случай във форума.
Но пък гейзерчето е права, че ако ембрионът е качествен, денят на трансфер няма никакво значение.
При всички положения - желая Ви успех! Hands Pray

# 69
  • Мнения: 188
Много неприятно. Слагахте ли Цетротид или Оксотид? Колко бяха големи фоликулите и на кой ден от цикъла определиха пункцията?  Може и да не ми отговаряте, разбира се, просто ми стана интересно заради опита в инвитро процедурата.

Да, слагах - Оксотид... За големина не мога да кажа, говореха си на турски... В превода се вклчваха от Фулия - европейската част и се казваше, след ехорафията, че всикчо се развива добре, без конкретика/но в това не се съмнявах/... От цикъла - 14-15ден - пункцията...
Сама избрах проф, първо заложих на това професор, после преди 4г лекуващият ме др. Карликая, отказа на моите години, независимо от показателите .. Та така, озовах се в азиатската част клиника Бахчеджи - отново - надежтата ...последна... Но, се почувствах тъпо, в търсене на по-доброто решение, на финалната права... Такова недоразумение?!.... Мисля, че др Карликая знае какво прави, з аразлика от проф... за мен това е недопустима грешка...

Възможно ли е след слагана на ЧХГ инжекцията, на същия ден - ОВУ?! Защото имах всички симптоми, за нормална овулация, на същия ден - тежестта изчезна, течението... И тогава си казах, дано бъркам, но явно не...

# 70
  • Мнения: X
Имах позната, която в Мемориал я бяха изтървали. Почвам да си мисля, че има нещо и от възрастта, може би не само в таймирането е проблема. Може би от един момент организма реагира не точно според очакванията, не на всеки и не винаги вероятно. Без да оправдавам лекарите, разбира се.

# 71
  • Мнения: 77
В болницата, в която аз ходя в Истанбул, виждам на екрана срещу себе си размерите, а и вече научих числата и терминологията. Ходя от февруари, а и преди това съм ходила на места, на които говорят само турски. Това улеснява нещата. Иначе сме в ръцете на преводачките. Възможно е да не преценят добре, когато не познават пациентката.

# 72
  • Мнения: 188
В болницата, в която аз ходя в Истанбул, виждам на екрана срещу себе си размерите, а и вече научих числата и терминологията. Ходя от февруари, а и преди това съм ходила на места, на които говорят само турски. Това улеснява нещата. Иначе сме в ръцете на преводачките. Възможно е да не преценят добре, когато не познават пациентката.

От февруари? Надявам се с прекъсвания... Тези пътувания много ми тежат...Ние сме на 320км от клиниката и пътуваме, за всеки преглед, почти... Но тези задръствания, на мен ми става и лошо... Усилията за мен са не малки, не знам как ви се отразяват - физически, финансово... И накрая - изтървани многоочаквани ограничен бр яйца - заради годините ни?!... Не очаквах такъв слаб развой... Надцених ги... Има неща, които опитни лекари смятам не допускат.... Не се предоверявайте на нови имена и "светила".... Да, при известните може да има и доза конвейр, но отработен и без тъпи грешки - живи недоразумения.... Опознаването струва много скъпо... До сега не ми се беше случвало такова опознаване... Винаги са го докарвали до трансфер... Без иключения...4 клиники...

# 73
  • Мнения: 77
От София сме и пътуваме за всеки преглед. ММ шофира и не спи, аз спя и си слагам инжекции, така сме разделили задълженията 🙄. Февруари ходих за терапия със стволови клетки и имах пауза от два месеца да подействат, иначе от стимулациите почивах само веднъж. Нямам време, защото годините ми са твърде много. И аз смятам, че нямаме време и пари за експерименти, затова само при утвърдени специалисти. Въпреки че и на мен се случи както казах. Хабилитираните лица бяха на конференция и някой "оцапа" работата.
За финансите не ми се говори, черна дупка е това инвитро, но стискаме зъби.
Стискам палци да намерите правилния специалист, който да ви доведе до успех!

Последна редакция: сб, 25 ное 2023, 08:06 от Alis-11

# 74
  • Мнения: 131
Здарвейте, и аз съм пациент на д-р Персенска. Забременях два месеца преди да стана на 40 г. с лоши резултати от моя страна и обструктивна азооспермия от страна на съпруга ми. И да, тя беше много скептична за нашия случай. Осъзнах, че нито скептицизмът на лекаря, нито прегледите от 5 минути имат значение, ако лечението е правилно и вероятно има доза късмет. Никога не съм се чувствала като касичка. Сега съм на 42 г. и правим опит за второ дете. Резултатите не са добри, но съм много по-спокойна и виждам по-ясно нейното добро отношение. Успех на всички

BlackCat12, аз ходих в Надежда при Персенска като бях на 39г. След първия преглед реших, че определено не е моят лекар. Просто си личеше, че изобщо не вярва, че ще успеем на тази възраст. Няколко пъти ми каза на прегледа, на тази възраст мнооого трудно. С намек за ДЯ. Не казвам, че е лесно, но за мен щом лекаря сам не вярва, че може да помогне, няма смисъл. А междувременно искаше да почваме по дълъг протокол още същия месец. С неизяснен стерилитет сме. Както и да е, дано ти попаднеш на лекар там, който да вземе случая ти присърце.
Допълвам, че подобни коментари са една от причините да се насочим към Турция. Поне там не ми се налага да търпя такива изказвания. Хората са реалисти, никой не ме е заблудил с обещания, но не натякват за трудностите на всеки преглед. Фокусът е към какво може да направим.

Аз разсъждавам 200 % като теб.Опитвам се да не си правя филми за б-ца Надежда, тоест да не тръгвам с голямата кошница, но имам чувството, че ще е 50/50. Или ще се отвратя както от Афродита, но този път няма да пробвам, или ще се очаровам и ще повярвам. Мен ме отблъскват лекари, които веднага започват да ми говорят за ДЯ. От друга страна, си мисля, че някои от тях са реалисти и не биха искали да ни хабят нервите, времето, парите с празни надежди ? Иска ми се да мисля, че е така, а не че просто не им се занимава с нас. Това няма как да го знаем.
За Персенска, не мога да кажа нищо от собствен опит, но 2 от най-близките ми приятелки бяха при нея и след безброй разговори взех решение да не се пробвам с нея.
За Турция, аз опция нямам. Иначе с 200 бих отишла веднага там, дори не бих се замислила. Пожелавам ти успех !!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт