Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 38 693
  • 782
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не си спомням вече, преди няколко години беше, гонал 300,  обаче и други медикаменти в големи дози, наистина забравих, помня впечатлението.
Това, което работеше при мен е просто гонал и мерионал. Винаги са били равномерно растящи и зрели яйцеклетки с тази комбинация.
Наскоро бях в Истанбул, имаше интервю с професора по cnn turk, явно с добро име се ползва. Но определено се действа на конвейер, липсва индивидуалния подход, никой не те помни, не съм убедена в успеха на екипната им работа.

# 16
  • Мнения: 14
Здравей,в коя клиника така "процедират"?
P.S момичита споделяйте кои са МЦ,за тези които тепърва тръгват по този път ще е много полезно на какво да обръщат внимание и он какво да се интересуват.


А какво терапия беше назначена?
На мен ми изписаха 450 гонал и 3 инжекции перговерис за 2 фоликула, а следващия път 300 гонал и 2 инжекции перговерис за 4 фоликула, но с много различна големина и решиха да правят Шангхайския протокол.Но тъй като единия фоликул беше доста по-голям 14 мм, а другите 3, 4 и 6, ми набухаха насред стимулацията цели 4 инжекции цетроцайд!?!И разбира се яйцеклетката от големия фоликул не се оплоди, а вероятно поради многото цетроцайд другите три спряха развитие и канселирахме втората част на Шангхайския протокол, но не преди да ме набухат 4 дни със инжекции и тогава се сетиха да видят, че естрогена вместо да се качва, спада....
Наистина е много на конвеър.
Най-ме ядосва това, че първо предписват терапията, а след това гледат хормони - и то само естроген!
И като канселирахме пак бяха готови да продължим и изписаха пак същата стимулация, но аз ги запитах директно каква е вероятността да се получат нещата и почнаха да увъртат, а след като казах че канселирахме и 2 часа след това излезе естрогена и чак тогава казаха, че съм постъпила добре, като съм канселирала.
По повод стимулация в Аджъбадем, Маслак . Тръгнали два фоликули след прп, и хормон на растежа. Силна стимулация, един отпада, един остава. Много се издразних. Първо, защото преди прп имах 8 фоликула. После защо продължава тази силна стимулация с един фоликул. Направих го на въпрос, да прекъснем стимулацията, не, не може, продължаваме... Имах такъв случай с два фоликули, и един отпаднал в друга клиника в Истанбул след пач протокол
 ( крайно неподходящ за мен, това е онзи протокол, в който се започва с лепенки климара, естрадиол преди цикъл с цел изравняване на фоликулите. Абсолютно ненужно за мен, защото те си ми растат равномерно по принцип, но след това задържане и блокиране пък не тръгват)
Та тогава лекарят в предишната клиника ми каза, щом са два, и единият отпадне, то и другият няма да го бива. Казвам го това в Аджъбадем, че няма смисъл с един, и то силна стимулация, не , не било така...И О, чудо, пускат хормони и се оказва, че наистина този останалият един не става... Това много ме издразни, все едно отиваш за първи път, изобщо не се съобразяват с опита, и историята на пациента. Е, всъщност съобразяват се , следващата стимулация беше точно като тази, която беше сработила преди това в предишната клиника. Само че, защо бяха нужни експерименти и с медикаменти, и с прп, и с хормон на растежа...
Сега вече сме с донорска де, но още ме е яд на тях.
Това безумно помпане с медикаменти за един два фоликули...

# 17
  • Мнения: X
В цитатът е споменато, Аджъбадем Маслак, в Истанбул е. Понеже там се прилагат по-иновативни методи, та над 40 не малко български пациенти има.
Аз вече съм писала в други теми, на мен не ми се отрази добре прп, влошиха се рязко нещата откъм количество на фоликулите. Като му мина действието се повазвърна бройката. Качеството не знам, защото и преди и след все зрели яйцеклетки си имах, ние сме с много тежък мъжки фактор. Доказан уви и с млади донорки след това.

# 18
  • Мнения: 78
Moмичета тъкмо се чудех дали да не създам тема, за болницата в Тутракан, която води в класацията за успешни на брой инвитро процедури. Прегледах статистиката, вярно че  броя посетители е по-малък, но пък процента наистина е висок. Виждам, че сте я споменали болницата, има ли някой друг впечатления от там?
Има отделна тема за клиниката в Тутракан, аз съм доволна, имам преди 10 г. от първи опит там успешно инвитро, преди това две неуспешни във Варна. Сега незнам:) Но сега има много фактори при мен, които може да повлияят, възрастта, ИЯР, мъжки фактор, високо TSH Simple Smile Пробвам за последно мисля, каквото стане.

# 19
  • Мнения: 472
Cetrotide се инжектира за да не се спука фоликула . Колкото дена са нужни за развитието му толкова дни се инжектира. Имам само един фоликул , като стигна размер 13 мм ми дадоха две инжекции ( за два дни ) Pergoveris и две oxotide 250 mg ( вместо cetrotide) , утре съм на преглед да видим дали Ф е готов за пунктиране .
Ние сме в периода на последни опити със СЯ.
Правих си прп-то в Тутракан, но за тези процедури идвам в Турция. За тсх са ми казвали , че трябва да е под 2 . И сега ми го изследваха.

# 20
  • Мнения: 80
здравейте, може ли някой да ми каже каква е процедурата с донорска сперма - колко време отнема, колко по-рано трябва да се избере, колко се чака.

Благодаря

# 21
  • Мнения: 444
Здравейте, ми около 3 седмици преди да започвате процедури, трябва вече да сте си избрала поне 5 донора, така е по-добре и да ги подадете към асистентките в болницата, лекарая или ембриолозите, зависи от клиниката.
Те от своя страна, попълват заявление към Медницински надзор или агенция по такъв и това отнема поне 3 седмици, от мой опит говоря. Казват, че понякога е по-малко, но аз не бих рискувала.
Когато ви отговороят, че вашия човек е одобрен, си го поръчвате и следвате инструкции.
Само да каже нещо,което напоследък ме шокира. Масово клиниките препоръчват МОТ 10 за ин витро, и повече и от МОТ 10 за инсета.
Но истината, е че ако си поръчате МОТ 5 , не е края на света, а е доста по-евтино. Криос, откъдето повечето жени си поръчваме, предлага от скоро услугата и МОТ 2, която е само за Икси. Но, все още не съм рискувала. Аз лично се прецаквам вече няколко пъти с МОТ 10, при условие, че не стигам понякога и до трансфер. Това е загуба на пари според мен от чисто практична гледна точка.

# 22
  • Мнения: X
Какво е МОТ

# 23
  • Мнения: 444
Ми, единица е МОТ, така се поръчват, доколко знам МОТ идва от мотилити на англииски и означава подвижност на сперматозоидите , както и концентрация. За това, трябва повече МОТ ако се прави само инсе примерно. И по-малко ако е ин витро или директно ИКСИ. На сайта криос, това са мерните единици, и срещу всеки МОТ има цена. Колото повече МОТ е голям, толкова по-вискокае и цената.Имайте в предвид също така, че се плаща едно гадно ДДС , както и транспортни такси за тази ценна донорска проба и сумата за МОТ 10 примерно е доста сериозна.

# 24
  • Мнения: X
Много благодаря!

Последна редакция: пт, 03 ное 2023, 23:03 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 472
Моят единствен Ф се е пукнал от само себе си, канселирахме пункция . На следващата сутрин след прегледа имах придърпване в матката и зацапване, което се усили и изглежда точно като менструация . Ден 21 от цикъла и ден-два след пукане на Ф , нормално ли е да настъпи менструация ?

# 26
  • Мнения: 3 213
На мен ми се е случвало, като не се пукнал на време. Примерно очаква се овулация на 13 ден, имам и покачване на ЛХ, а той се пука на 20ти ден и на 21-22 ден ми идва.

# 27
  • Мнения: 6 306
На мене ми се случи при подготовка за трансфер. Без овулация лигавицата спря да расте на 6мм и за 2 дена озря. Канселирахме подготовката и на следващия ден ми дойде и менструацията, за което даже док беше много очуден.
Ама като се разбутат хормоните....
С тези процедури няма как да са ни в ред хормоните при положение че се зобаме с такива.

# 28
  • Мнения: 956
Здравейте момичета, някой има ли опит с ко-култура: https://ivf.org/treatments-and-services/advanced-ivf-techniques/ … metrial-coculture

# 29
  • Мнения: 78
Моят единствен Ф се е пукнал от само себе си, канселирахме пункция . На следващата сутрин след прегледа имах придърпване в матката и зацапване, което се усили и изглежда точно като менструация . Ден 21 от цикъла и ден-два след пукане на Ф , нормално ли е да настъпи менструация ?
Аз утре имам дата за пункция, дано моя единствен не се е пукнал. Сложих си хориомон снощи и ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт