Пациенти на др Емре Тургут - тема 3

  • 24 216
  • 354
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 715
В темата пациенти (бъдещи, настоящи, бивши) и заинтересовани от работата на др Тургут обменят информация.

Има отделна тема за други клиники инвитро в Турция:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1566805

Координаторките на д-р Тургут в момента са:
Хафизе Солмазова +90 5375727537
Хафизе Хаджимурад +90 5387700759

Адрес:
TERRACE FULYA CENTER
Hakki Yeten Cd. 11
34365 Şişli Istanbul
Turkey

Линк фейсбук:
https://www.facebook.com/dremreturgut
Линк инстаграм:
https://instagram.com/op.dr.emreturgut?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Д-р Тургут работи с проф. Башар при наличие на мъжки фактор.

Необходими изследвания за момента са:
Total Blood Count (Пълна кръвна картина)
Blood type (ABO-Rh)
Iron (Feˉ)
Total Iron Binding Capacity (TIBC)
Glucose (fasting blood sugar)
AST (SGOT)
ALT (SGPT)
Insuline (Fasting)
AMH (Anti Mullerian Hormone)
TSH (Thyroid Stimulating Hormone)
Free T4 (free Thyroxine)
Thyroglobulin Antibody (Anti TG)
Thyroid Peroxidase Antibody (Anti TPO)
Vitamin D3 (25-OH; Calciferol)
Vitamin B12 (Cobalamin)
ЗА МЪЖ И ЖЕНА
Hepatitis B "surface" Antigen (HBsAg)
Hepatitis B "surface" Antibody (Anti- HBs)
Hepatitis C antibody (anti HCV)
Anti HIV 1&2 Antibody /p24 Antigen

Предишни теми:
Тема 1 https://m.bg-mamma.com/?topic=1228800.780

Тема 2 https://m.bg-mamma.com/?topic=1484168


И нека темата се напълни с щастливи мами и пухкави бебета 🍀

# 1
  • Мнения: 273
Момичета, миже ли да помогнете със съвет?

Има ЗЕТ на ЕЦ на 2 петдневни без успех. Правила съм всичко ( 2 хистероскопии,биопсия,снимки тръби, тромбофилия, ТСХ следя) освен ПИД като изследване, интралипид (завишени НК 11.9% от референтна граница 10%), както и ЕРА тест не съм правила. Имам още 1 петдневно,но няма да рискувам с него сега.

На 10 ден след ЗЕТ ЧХГ е 2.5. Дали може да се каже ,че е имало опит за имплантация? Чакам тези дни обаждане от доктора,но който е минал през втора стимулация и трансфер с успех,то дали ще може да ми даде насоки?

Много ви благодаря!

# 2
  • Мнения: 508
Момичета, миже ли да помогнете със съвет?

Има ЗЕТ на ЕЦ на 2 петдневни без успех. Правила съм всичко ( 2 хистероскопии,биопсия,снимки тръби, тромбофилия, ТСХ следя) освен ПИД като изследване, интралипид (завишени НК 11.9% от референтна граница 10%), както и ЕРА тест не съм правила. Имам още 1 петдневно,но няма да рискувам с него сега.

На 10 ден след ЗЕТ ЧХГ е 2.5. Дали може да се каже ,че е имало опит за имплантация? Чакам тези дни обаждане от доктора,но който е минал през втора стимулация и трансфер с успех,то дали ще може да ми даде насоки?

Много ви благодаря!

Здравейте,
На колко мм лигавица направиха трансфера?

# 3
  • Мнения: 273
Момичета, миже ли да помогнете със съвет?

Има ЗЕТ на ЕЦ на 2 петдневни без успех. Правила съм всичко ( 2 хистероскопии,биопсия,снимки тръби, тромбофилия, ТСХ следя) освен ПИД като изследване, интралипид (завишени НК 11.9% от референтна граница 10%), както и ЕРА тест не съм правила. Имам още 1 петдневно,но няма да рискувам с него сега.

На 10 ден след ЗЕТ ЧХГ е 2.5. Дали може да се каже ,че е имало опит за имплантация? Чакам тези дни обаждане от доктора,но който е минал през втора стимулация и трансфер с успех,то дали ще може да ми даде насоки?

Много ви благодаря!

Здравейте,
На колко мм лигавица направиха трансфера?

Честно казано не съм питала,но 6 дни преди ЗЕт беше 8.

# 4
  • Мнения: 110
Здравейте, дами! Бих искала да помоля някой, който в момента е в Турция и има желание, да ми вземе едно лекарство. Не е скъпо, малко е като обем и се съхранява на стайна температура, така че няма да създава грижи с преноса. Много благодаря! ❤️

# 5
  • Мнения: 10
Здравейте, дами! Бих искала да помоля някой, който в момента е в Турция и има желание, да ми вземе едно лекарство. Не е скъпо, малко е като обем и се съхранява на стайна температура, така че няма да създава грижи с преноса. Много благодаря! ❤️

Здравейте, да аз - какво лекарство ви трябва, писах и на лични за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 56
Здравейте! Извинявам се за въпроса си, но нямам възможност да изчета всички теми. Та, скоро ми предстои пункция. За периода до пункция ще ползвам платен годишен отпуск, но ми се иска след пункция да ползвам болничен. Каква е процедурата? Към кого трябва да се обърна за издаване на болничен лист?

# 7
  • Мнения: 110
Аз съм ползвала болничен за част от периода на стимулацията до пункцията. След това не знам дали могат да ви издадат болничен и на какво основание, но аз не съм пробвала такъв вариант, да не  ви объркам.. Ако ще правите свеж трансфер, ще ви издадат, иначе аз не знам. Може да пробвате обратно, до пукнцкия болничен и след това отпуск.

# 8
  • Мнения: 2 504
Могат да ви дадат бележка за целия период на стимулацията до деня на пункцията. Може да помолите да ви дадат и един ден допълно след пункцията. С бележката отивате на комисия и издават болничен със задна дата. Мисля, че така ще анулират отпуската и ще си я запазите. Не ви трябва болничен след пункцията, освен при наличие на свеж трансфер.

# 9
  • Мнения: 818
Аз пък работих отдалечено по време на стимулацията, за пункцията взех един ден отпуск, после с бележка от Хафизе помолих личната за 10 дни болничен. Но аз предварително бях говорила с нея дали може да ми даде такъв и какво й трябва като инфо. Така че ако се споразумеете с личната, може да ви пусне нещичко 😁 Иначе както са казали другите дами, стандартно се полага болничен от началото на стимулацията до пункцията и се минава по пътя, описан от Кактусчето 😎

 
Здравейте! Извинявам се за въпроса си, но нямам възможност да изчета всички теми. Та, скоро ми предстои пункция. За периода до пункция ще ползвам платен годишен отпуск, но ми се иска след пункция да ползвам болничен. Каква е процедурата? Към кого трябва да се обърна за издаване на болничен лист?

# 10
  • Мнения: 56
Благодаря, Kactus и Butterfly_Lilly! При мен ще бъде замразен трансфер. А на тази лекарска комисия кой ме изпраща?Личният лекар или гинеколог?

# 11
  • Мнения: 2 504
Благодаря, Kactus и Butterfly_Lilly! При мен ще бъде замразен трансфер. А на тази лекарска комисия кой ме изпраща?Личният лекар или гинеколог?
Директно при гинеколог, в някое ДКЦ. Важно е да има гинеколог в лекарската комисия.

# 12
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета! Как транспортирате лекарствата си до България? Казаха ми, че във всяка аптека продават хладилни чанти? Някой има ли такъв опит? Ще пътувам с автобус и се надявам да не ми откажат да сложат лекарствата в хладилника там.  Или да нося хладилна чанта от България? Но пък пълнителите  едва ли ще издържат..Моля за съвет и идеи.

# 13
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета! Как транспортирате лекарствата си до България? Казаха ми, че във всяка аптека продават хладилни чанти? Някой има ли такъв опит? Ще пътувам с автобус и се надявам да не ми откажат да сложат лекарствата в хладилника там.  Или да нося хладилна чанта от България? Но пък пълнителите  едва ли ще издържат..Моля за съвет и идеи.
В аптеката поставят лекарствата в хладилна кутия с пълнител и не се налага да се подготвяте по никакъв начин. Проверете в аптеката, от която купувате, дали е такава практиката. Еднократно ми се случи, в различна от обичайната аптека, да нямат кутия, а само пълнител.

# 14
  • Мнения: 952
Здрзвейте, момичета !

На нас скоро ни предстои стимулация и искам да попитам колко горе-долу ви излязоха лекарствата за стимулацията ? В турски лири ли ги купувате или в евро? Говоря за скорошни опити, че като гледам курса на лирата се мени всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт