Овулация

  • 6 032
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 741
Следобед между 16-18 часа ,като е най добре да ги правите по едно и също време...хубаво е да не се пие вода и да не се ходи до тоалетна 2-3 часа преди теста

# 46
  • Мнения: 5
Следобед между 16-18 часа ,като е най добре да ги правите по едно и също време...хубаво е да не се пие вода и да не се ходи до тоалетна 2-3 часа преди теста
Благодаря 🤗🫶🏻

# 47
  • Мнения: 5
Момичета , днес направих теста за овулация как ви се струва ?

# 48
  • Мнения: 3 597
Близко е до положителен , но може би утре ще е още по-наситен . Правилото е тестовата черта да е колкото контролната или по-тъмна от нея .

# 49
  • Мнения: 5
Близко е до положителен , но може би утре ще е още по-наситен . Правилото е тестовата черта да е колкото контролната или по-тъмна от нея .

Благодаря, ще следя 🤗

# 50
  • Мнения: 13
Здравейте, исках да Ви споделя моя опит с тестовете за овулация и ако мога да Ви дам надежда. Ползвах тестове Oview, както е препоръчано около 16-17 часа всеки ден, като не пиех никакви течности 3-4 часа преди това. Първия ден имах една доста бледа черта, на следващия ден беше доста по-наситена, но не беше колкото контролата и на следващия ден вече беше доста по-бледа и след това почти я нямаше. Реално нямах положителен резултат, но в същия този месец забременях. Така че не се отчайвайте и не се доверявайте напълно на тестовете. Успех! Стискам палци скоро да гушкате своите мечти Blush

# 51
  • Мнения: 745
Как мислите, опити през ден достатъчни ли са или трябва всеки ден да се пробва в дните около овулацията?




Гинеколог ме е съветвал да правя опити двата дни след положителния тест за овулация, защото уж яйцеклетката се отделя между 12-48ч след пика на хормона, нооо това за мен е относително. Познавам 2 жени, които след положителен тест, в същия ден имат час за преглед и се оказва, че е настъпила овулация. Така че, прави си секс, когато искаш и можеш, ако можеш в деня на положителния тест и 2 дни след това - идеално.

# 52
  • Мнения: 56

Момичета днес ми 17ти ден от МЦ теста е правен преди около 5 -6 минути според вас положителен ли е😇

# 53
  • Мнения: 745

Момичета днес ми 17ти ден от МЦ теста е правен преди около 5 -6 минути според вас положителен ли е😇



Може би утре ще е положителен

# 54
  • Мнения: 745
Да сте имали виене на свят преди овулация?

# 55
  • Мнения: 127
Какво мислите ? Още ли трябва

# 56
  • Мнения: 1 741
Да трябва му още малко...може би днес или утре

# 57
  • Мнения: 29
Здравейте!
Нова съм тук и те първа се запознавам повече с някои неща.
Цикъла ми е нередовен ,ходих на гинеколог тя каза ,че няма кисти и че всичко е наред.
Направих си изследвания и те показаха ,че всичко е наред.
Последно ми дойде на 11.10. според календара днес трябва да ми започне овулацията.
Направих си 3 теста в различни дни.
Първия на 29.10 очевидно рано беше с една много бледа втора черта.
На 31.10 беше този
Според приложението днес трябва да ми започне овулацията.
От няколко дни имам болки ,които са слаби и не са постоянни.
Кремаво бяло течение и акне ,което се случва преди и по време на овулация ,но днес теста е абсолютно отрицателен с една черта и една бледа черта.
Възможно ли е да е минала овулацията?
Също да спомена ,че от 2 дни имам и киселини.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 09:24 от Monika217

# 58
  • Мнения: 131
Здравейте, всеки гинеколог ли може да определи кога е овулацията ? Или трябва да се направи  в специална клиника или как ? Става въпрос за фоликулометрия.

# 59
  • Мнения: 745
Всеки може, стига да е компетентен.

Общи условия

Активация на акаунт