Овулация

  • 6 033
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте нова съм тук бих желала да се присеидиния към вас,този месец дължината на цикъла ми е бил 28 дни правя си тестове за овулация от 11тия ден ,днес е 13тия ден но няма овулация та въпроса ми е възможна ли е късна овулация при 28 дневен цикал и колко дни е възможно да се закъснее?ще съм ви много Благодарна ако бихте ми отговорили:blush

# 1
  • София
  • Мнения: 11 765
Ето тук в тази тема повече информация https://m.bg-mamma.com/?topic=1478621

Овулация на 13 ти ден може да е рано още за цикъл от 28 дни. Продължавайте с тестването.

# 2
  • Мнения: 11
Благодаря ви

# 3
  • Мнения: 25 615
При мен овулацията беше на 16-17 ден при 28-дневен цикъл. Установено по температурния метод и доказано на практика чрез зачеването на сина ми.

# 4
  • Мнения: 11
Благодаря ви и моята сигорно ще е тогава:smile:

# 5
  • Мнения: 25 615
Чак пък сигурно... По мое време нямаше тестове и добър ултразвук, та се налагаше да ползваме по-стари методи.
Сега имате най-различни сигурни начини да засечете овулацията, като изобщо нямам предвид приложенията на телефона.

# 6
  • София
  • Мнения: 323
При цикъл от 28 дни, при мен съм я засичала в периода между 12 и 18 ден. Предполагам, че не всеки месец е точно на една и съща дата. Теста за овулация не е гаранция, че е имало такава, той само показва пика на хормона, отговорен за нея. Можете да отидете на гинеколог за проследяване, за да сте сигурна дали имате овулация и те ще ви кажат и ориентировъчно кога ще е, ако имате някакви притеснения.

# 7
  • Мнения: 11
Нямам притеснения  имам редовен цикъл просто реших да си я следя надявам се скоро да излезнат двете чертички на овулациония тест

# 8
  • Мнения: 3 597
Сигурна ли сте , че следвате стриктно условията за тестване , защото тестовете за овулация са доста капризни .
Иначе не е изключено лутеалната фаза да е по къса от 14 дни и съответно О да е по-късно от 14 ден .

# 9
  • Мнения: 72
За първи път си направих тестове за овулация тези дни, като пика на ЛХ беше на 16 ден, тоест овулацията трябва да настъпи 17-18 ден, странно при цикъл от 27-28 дни.

# 10
  • Мнения: 50


Момичета според вас това положителен тест за овулация ли е?
Вчера не беше толкова наситена днес правих 2пъти тест по обяд и сега, това е резултата. В приложението все още показва че е нисък коефициента.
Колко време след положителен тест за овулация настъпва самата тя?

# 11
  • Мнения: 3 597
Все още не е положителен . Приема се за такъв , когато чертата стане колкото или по-наситена от контролната черта . Овулация обикновено настъпва 12-24ч. до 48 ч. след пика на хормона .

# 12
  • Мнения: 50
Все още не е положителен . Приема се за такъв , когато чертата стане колкото или по-наситена от контролната черта . Овулация обикновено настъпва 12-24ч. до 48 ч. след пика на хормона .



Мисля че тази сутрин се изравниха. Какво мислите?

# 13
  • Мнения: 3 597
Да , изравнени са , но тест за овулация се прави след обяд , след въздържание поне 2 часа . Ако направиш после пак , предполагам също ще е положителен .

# 14
  • Мнения: 50
Да , изравнени са , но тест за овулация се прави след обяд , след въздържание поне 2 часа . Ако направиш после пак , предполагам също ще е положителен .

Да, да пак ще направя със сигурност. По принцип четох, че се прави между 10:00 и 20:00ч, но просто станах за работа и реших да си направя. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт